Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Czy twoje dziecko jest tam, gdzie powinno? Dowiedz się tego bez trudu.

Czy istnieje sprawdzony sposób na to, aby nie martwić się o swoje dziecko, kiedy idzie do szkoły, wychodzi z przyjaciółmi lub samo wraca z zajęć dodatkowych po zmroku? Z wielu względów jesteśmy dzisiaj przewrażliwionymi rodzicami — z jednej strony nie ma się co dziwić — szeroki dostęp do Internetu, czy hejt pojawiający się w wirtualnym świecie są często ogromnym zagrożeniem dla najmłodszych. Co rusz w mediach słyszymy o zaginięciach dzieci w różnym wieku.

Z drugiej jednak strony każdy młody człowiek potrzebuje poczucia swobody i wolności, musi nabierać doświadczeń i poznawać nowe osoby. Jak zachować balans i niezbędną równowagę? Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą nowoczesne technologie.

"Zapłakany

 

Każdy rodzic chce w pełni dbać o bezpieczeństwo swojego dziecka

Tuż po narodzinach dziecka wszystkim nam zmieniają się priorytety. Rodzice dbają już nie tylko o siebie — najważniejsze staje się zdrowie i bezpieczeństwo małej pociechy. Z biegiem lat niewiele się zmienia. Nawet kiedy mamy starsze dziecko, w dalszym ciągu nasze myśli krążą wokół jego potrzeb i zapewnienia mu jak najlepszych warunków. Staramy się przekazywać naszej latorośli wartości, które w dorosłym życiu okażą się dla niego przydatne.

W swoich dzieciach często widzimy siebie — zdarza się, że nasze niezaspokojone ambicje przelewamy na kilkulatka, co nie do końca może być dobrym i słusznym wychowawczo rozwiązaniem. Bo dbanie o bezpieczeństwo swojego dziecka to jedno, a nadopiekuńczość, która może prowadzić do problemów komunikacyjnych, to już cięższy do rozwiązania problem.

Rozwój dziecka, a jego bezpieczeństwo

Aby dziecko mogło nabierać doświadczeń i uczyć się nowych rzeczy, musi w końcu wyjść spod ochronnego parasola swoich rodziców. Często dla dorosłych jest to duży problem — tak bardzo martwią się o swoją pociechę, że nie są w stanie przestać go kontrolować. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy dostęp do telefonów komórkowych był mocno ograniczony, dzieci miały więcej swobody.

Dzisiaj właściwie każde starsze dziecko posiada już własny smartfon — rodzic więc w każdej chwili może zadzwonić do syna lub córki i upewnić się, że nie dzieje się nic złego. Niestety prawda jest taka, że zbytnia nadgorliwość może doprowadzić do niepotrzebnych kłótni i buntu, a te mogą rzutować na całe życie wszystkich członków rodziny.

Dziecko czuje, czy rodzice mu ufają — czy opiekują się nim, czy może na nich w każdej chwili liczyć i o wszystkim porozmawiać, ale musi też wiedzieć, że w niektórych sprawach może podejmować własne decyzje.

Pamiętajmy, że dziecko oczywiście musi rozwijać się pod naszym czujnym okiem, ale przesadna nadgorliwość może przynieść odwrotne efekty — nie takie, jakich będziemy oczekiwać.

Zobacz, co o samodzielności kilkulatków mówi psycholog:

Czy Twoje dziecko jest tam, gdzie powinno?

Wciąż zastanawiasz się, czy Twoja córka lub Twój syn bezpiecznie dotarli do szkoły, na zajęcia dodatkowe, czy pobliski plac zabaw? Często dzwonisz do swojego dziecka, by upewnić się, że jest bezpieczne? To normalne — każdy rodzic ceni sobie spokój i kontrolę, a telefon na pewno jest dużym ułatwieniem.

Nie jest on jednak jedynym urządzeniem, które zapewnia stały kontakt z kilkulatkiem — warto uzmysłowić sobie, że są także inne metody na to, aby w pełni opiekować się pociechą, kiedy nie ma jej przy nas. Ba! Mogą być one nawet bardziej skuteczne niż zwykła rozmowa telefoniczna.

Zamiast zastanawiać się nad tym, gdzie w danej chwili przebywa maluch, możesz sprawdzić to w aplikacji na własnym smartfonie. Dzięki nowoczesnym technologiom w kilka chwil przekonasz się, czy Twoje dziecko jest tam, gdzie powinno.

"Młoda

Aplikacje na telefon

Jednym ze sposobów na to, aby szybko dowiedzieć się, gdzie jest Twoja córka lub Twój syn, jest zainstalowanie na swoim telefonie i urządzeniu dziecka specjalnej aplikacji. Większość opiekunów nie wie, że jest taka możliwość, a to proste rozwiązanie jest w stanie znacznie ułatwić nam kontrolę rodzicielską.

Kiedy będziesz chciał się upewnić, że kilkulatek dotarł na plac zabaw, zajęcia dodatkowe, czy do szkoły — wystarczy, że uruchomisz aplikację, a na mapie od razu zobaczysz, gdzie jest dziecko. Bez zbędnych telefonów, czy nerwów, kiedy syn lub córka połączenia nie odbiorą. Wszystkie najważniejsze informacje będziesz mieć w zasięgu ręki. W każdej sytuacji upewnisz się, że Twoje dziecko jest bezpieczne, a jeżeli coś zwróci Twoją uwagę, będziesz mógł szybko zareagować.

Inteligentne urządzenia

Na rynku dostępnych jest coraz więcej inteligentnych urządzeń dedykowanych najmłodszym. Jeżeli uważasz, że to nie jest jeszcze czas na to, aby maluch miał swój własny telefon, zamiast tego, pomyśl, czy nie warto dziecku podarować najpierw prostsze urządzenie — smartwatch z GPS. Większość rodziców wybiera dzisiaj dla swoich dzieci właśnie takie rozwiązanie!

Tego typu lokalizator na rękę także działa z aplikacją, w której masz dostęp do aktualnego miejsca pobytu syna lub córki, oraz funkcji takich jak możliwość wykonywania i odbierania połączeń, historia lokalizacji, strefy bezpieczeństwa, czy nasłuch otoczenia.

Wybierając smartwatch dla pociechy, zwróć koniecznie uwagę na to, aby dedykowana do niego aplikacja była polską, a nie chińską usługą. Zapewni to bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

"Dwie

Funkcje aplikacji ze smartwatchem, czyli jesteś w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi

Należy pamiętać, że zakup samego smartwatcha na niewiele się zda. Aby być w pełni funkcjonalnym urządzeniem, inteligentny zegarek powinien być wyposażony w kartę SIM (lub mieć na nią odpowiednie wejście, tak byś mógł o kartę zadbać we własnym zakresie), a producent powinien zapewnić do niego odpowiednią aplikację.

Przykładem takiego urządzenia z usługą jest smartwatch z GPS Locon Watch Lite, który działa z aplikacją Bezpieczna Rodzina. Gadżet, który maluch nosi na ręku, posiada wbudowany moduł GPS i kartę SIM. Dzięki temu dzwoni i odbiera połączenia przychodzące i pełni funkcję wygodnego lokalizatora. Dokładne miejsce pobytu Twojego dziecka sprawdzisz wygodnie właśnie w dedykowanej aplikacji zainstalowanej na swoim telefonie.

Co więcej, będziesz w stanie dyskretnie nasłuchiwać, co w danej chwili robi Twoja pociecha, a po ustawieniu indywidualnych stref bezpieczeństwa, zawsze otrzymasz powiadomienie o powrocie do danego miejsca, lub o jego opuszczeniu.

Dowiedz się, gdzie jest Twoje dziecko

Dzięki temu, że Twój maluch nosi na nadgarstku smartwatch z GPS, a Ty na telefonie masz aplikację, zawsze dowiesz się, gdzie dokładnie przebywa Twoja pociecha. W każdej chwili i w każdej sytuacji masz pewność, że nie musisz martwić się o bezpieczeństwo kilkulatka. W przypadku wystąpienia problemów masz czas na szybką reakcję i natychmiastowe udzielenie mu pomocy. Jak to działa i które funkcje konkretnie się przydają?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje dziecko jest tam, gdzie powinno, po prostu uruchamiasz aplikację i widzisz miejsce, w którym przebywa kilkulatek. Kiedy ustawisz strefy bezpieczeństwa, takie jak dom, szkoła, dom dziadków, czy plac zabaw, za każdym razem otrzymasz powiadomienie o opuszczeniu lub powrocie do danej strefy.

Bez konieczności dzwonienia do syna lub córki wiesz więc, czy maluch bezpiecznie wrócił po zajęciach do mieszkania, dotarł na lekcje, czy skończył zabawę z przyjaciółmi na placu i wraca już na obiad.

"Czy

Wiesz, gdzie było Twoje dziecko

Co zrobić, by sprawdzić, czy córka lub syn nie wagarują? Wystarczy przejrzeć historię lokalizacji. Informacje, które znajdziesz w aplikacji, będą cenną wskazówką i pozwolą Ci zweryfikować, czy Twoja pociecha z całą pewnością kilka dni wcześniej była w szkole, lub na zajęciach dodatkowych.

Ocenisz, czy nie chodziła do miejsc, do których nie powinna lub czy faktycznie była w danym czasie w domu.

Kontrola, a zaufanie

Możesz ufać swojemu dziecku i jednocześnie dyskretnie je kontrolować bez konieczności dzwonienia. Najważniejsze informacje są zawsze w zasięgu Twojego wzroku, w jednym miejscu w Twoim telefonie. Większość rodziców chce wiedzieć, gdzie w danej chwili przebywa ich pociecha. Zastanawiają się, co robi i czy nic jej nie grozi. Pamiętaj — nie musisz być nadopiekuńczy. Możesz wygodnie kontrolować malucha, jednocześnie dając mu dużą swobodę.

Staranna obserwacja, czyli jak dzieci widzą swoich rodziców

Twoje dziecko widzi, jak reagujesz na pewne sytuacje. Obserwuje Twoje zachowania często przez całe życie! Doskonale wie, jak jego postępowanie może na Ciebie wpływać i w ten sposób uczy się tego, jak daleko może przesuwać pewne granice. W trudnych sytuacjach rodzice powinni zachować spokój i w tym, wbrew pozorom, również pomoże Ci aplikacja. Nienachalna obserwacja dziecka może przynieść naprawdę wiele korzyści!

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium