Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Czy moje dziecko może już samo chodzić do szkoły? Porady psychologa.

Zastanawiasz się, czy to już czas, by pozwolić dziecku samodzielnie chodzić lub wracać ze szkoły do domu? Czym kierować się przy podjęciu tak ważnej i często trudnej dla rodziców decyzji? Sprawdź, co w tej kwestii mówi specjalista!

Daj dziecku czas na zapoznanie się z nowym miejscem

Na samym początku, kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy, musimy zadbać o to, aby maluch oswoił się z nowym miejscem — z tym, gdzie idzie, gdzie jest szkoła, poznać teren, musi się poczuć bezpiecznie. 

Kiedy maluch nabierze pewności w nowej sytuacji, możemy zacząć małymi krokami wprowadzać samodzielność — usiąść z dzieckiem, porozmawiać o tym, jak będzie wyglądał pierwszy dzień samodzielnej podróży do szkoły, którędy kilkulatek będzie szedł — po prostu wszystko na spokojnie należy maluchowi wytłumaczyć.

Czy moje dziecko może samo chodzić do szkoły, porady psychologa, czyli kilkuletni chłopiec z zegarkiem GPS Locon Watch Video żegnający się z rodzicami i wybierający się do szkoły

Kiedy chcemy przygotować dziecko do samodzielnej podróży do szkoły, musimy pamiętać o tym, aby zapewnić naszą pociechę, że będziemy czekać na nią w domu, a w razie czego, będziemy cały czas pod telefonem.

Pogratuluj dziecku nowej umiejętności!

Kiedy pierwsza wyprawa do szkoły zakończy się sukcesem, pamiętajmy aby dziecku pogratulować! Gratulacje mogą być nawet przesadne — da to maluchowi obszar do pójścia dalej i dalszego uczenia się samodzielności i poczucia bezpieczeństwa. 

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium