Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Gdy każda minuta się liczy — bądź pewny, że zdążysz pomóc swojemu dziecku.

Jako odpowiedzialny rodzic chcesz chronić swoje dziecko i zapewnić mu bezpieczeństwo. Nie na wszystko jednak zawsze możesz mieć wpływ — zdarzają się sytuacje, których po prostu nikt nie jest w stanie przewidzieć. Czy można się na nie przygotować? Czy istnieją rozwiązania, które mogą zapewnić rodzicom komfort i dać im pewność, że w razie potrzeby zdążą przyjść dziecku z pomocą? Nowoczesne technologie na stałe zagościły już w naszym życiu codziennym — to właśnie dzięki nim opieka nad najmłodszymi może być dzisiaj nie tylko wygodna i szybka, ale przede wszystkim bardzo skuteczna.

"Gdy

 

Zagrożenia czyhające na dziecko

Nawet kiedy staramy się w sposób odpowiedzialny i bardzo przemyślany sprawować opiekę nad naszymi dziećmi, mogą pojawić się sytuacje na które nie mamy wpływu. Każdemu przecież może przytrafić się nagły wypadek, nasz kilkulatek może stać się ofiarą niespodziewanego hejtu w swoim otoczeniu, czy znaleźć się w miejscu, w którym nie powinien. I chociaż wiele mówi się na temat tego, że nadgorliwa kontrola rodzicielska może źle wpływać na rozwój dziecka, rodzic zawsze powinien pozostawać czujny. Bardzo często to właśnie od możliwości szybkiej reakcji opiekuna zależy to, czy jego pociecha w porę otrzyma niezbędne wsparcie.

Czy nowoczesne technologie mogą chronić dziecko?

Widok kilkulatka z własnym telefonem komórkowym nikogo dzisiaj już nie dziwi. Nasze dzieci z łatwością obsługują wszelkie nowoczesne urządzenia. Smartfon dla naszej pociechy może być często tylko ciekawym gadżetem z wieloma dodatkami, dla rodziców podarowanie telefonu kilkulatkowi jest rozwiązaniem zapewniającym stały kontakt z dzieckiem.

Komfort, który zyskuje dorosły jest ogromny, a spokój i możliwość upewnienia się, że córce lub synowi nic nie grozi — bezcenne.

Czy jest to jednak rozwiązanie idealne? Z całą pewnością nie do końca. Smartfon może się rozładować, czy zapodziać pośród rzeczy w plecaku. W przypadku pojawienia się zagrożenia, dziecko może nie zdążyć wybrać numeru rodzica. Kilkulatek może się zestresować, przestraszyć i nawet nie próbować sięgnąć po telefon.

Nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, jak w niekomfortowej dla siebie sytuacji zachowa się nasze dziecko. Nawet uczulając go na to, że zawsze powinien wezwać pomoc, nie mamy pewności, że tak właśnie zrobi.

W sytuacji, kiedy liczy się każda minuta warto więc pomyśleć o innych, skuteczniejszych metodach ochrony.

"Siedząca

 

Bezpieczne dziecko

W sytuacji, w której liczy się każda minuta, dobrze postawić na możliwie jak najbardziej skuteczne i praktyczne rozwiązania. Jednym z nich z całą pewnością jest smartwatch z GPS LocoWatch Lite, który w połączeniu z aplikacją od Bezpiecznej Rodziny na smartfon rodzica, staje się ogromnym wsparciem zarówno dla najmłodszych, jak i dla opiekunów. Na czym polega fenomen takiego urządzenia z usługą?

 

Najważniejsze cechy smartwatcha z GPS

Na rynku dostępnych jest wiele smartwatchy z GPS dla najmłodszych. Różnią się między sobą wyglądem, funkcjami, czy możliwościami, które znajdziemy w usłudze. Na co koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Inteligentny zegarek musi oczywiście podobać się naszemu dziecku i mieć atrakcyjne dla niego funkcje, takie jak kolorowy, dotykowy wyświetlacz, grę, czy np. krokomierz.

Przede wszystkim jednak trzeba skupić się na jego głównych opcjach — możliwości wysyłania powiadomień SOS, wykonywania i odbierania połączeń głosowych, czy funkcji lokalizacji.

Powiadomienia SOS w smartwatchu GPS dla dzieci

Smartwatch, który dziecko ma zawsze na ręku to pewność, że w razie wystąpienia nagłej, nieprzewidzianej sytuacji, kilkulatek nie będzie musiał nerwowo szukać urządzenia — będzie miał je stale przy sobie. Z łatwością wyśle do rodzica powiadomienie SOS, czy zadzwoni do opiekuna i poprosi o wsparcie.

Przykładem takiego urządzenia, które może okazać się pomocne, kiedy liczy się każda minuta, jest wodoodporny smartwatch GPS LocoWatch Video  w zestawie z dedykowaną, polską aplikacją Bezpieczna Rodzina.

Gadżet dla kilkulatka z kolorowym, dotykowym ekranem, budzikiem, czatem głosowym i grą logiczną może być doskonałym pomysłem na prezent. Przede wszystkim jednak posiada on funkcje, które codziennie pomogą zadbać o bezpieczeństwo naszego kilkulatka.

 

Smartwatch z GPS z aplikacją dla rodzica — funkcje

Smartwatch LocoWatch Lite S jest zminiaturyzowanym telefonem wyposażonym w kartę SIM — wykonuje i odbiera połączenia od 10 osób, które opiekun zapisuje w książce telefonicznej w aplikacji. Moduły lokalizacyjne takie jak GPS, GSM i Wi-Fi pozwalają na precyzyjne określenie miejsca pobytu dziecka w czasie rzeczywistym. Na mapie w aplikacji rodzic zawsze widzi, gdzie przebywa jego syn lub córka.

Co więcej, usługa umożliwia wyznaczenie własnych stref bezpieczeństwa takich jak np. dom, szkoła, plac zabaw, czy dom dziadków. Po pojawieniu się w danej strefie lub jej opuszczeniu, opiekun otrzymuje powiadomienie — nie musi więc martwić się o to, czy dziecko dotarło na lekcje lub wróciło bezpiecznie do domu.

Jeśli zaś z kilkulatkiem zbyt długo nie ma kontaktu, aplikacja umożliwia uruchomienie funkcji nasłuchu otoczenia i przysłuchanie się temu, co dzieje się z naszą pociechą.

Jeśli cokolwiek nas zaniepokoi, mamy szansę natychmiast zareagować i przyjść dziecku z pomocą.

"Chłopiec

 

SOS — niezastąpiona funkcja, kiedy liczy się każda minuta

Jeśli Twoje dziecko ma problem z rówieśnikami lub starszymi uczniami, czuje się niepewnie i boi się, że może stać mu się krzywda, smartwatch będzie doskonałym narzędziem, dzięki któremu kilkulatek będzie mógł w każdej chwili wezwać Cię na pomoc. Po przytrzymaniu przyciski SOS na swoim zegarku dziecko wyśle powiadomienie SOS, które już po kilku sekundach pojawi się nie tylko na Twoim telefonie, ale u wszystkich osób, które upoważnisz do tego w aplikacji.

Funkcja ta pozwala najmłodszym czuć się bezpiecznie przez cały czas — nie tylko w przypadku nieprzyjemności związanych z hejtem. Jeśli Twoje dziecko gorzej się poczuje, ulegnie wypadkowi lub wydarzy się coś niespodziewanego i niezbędne będzie Twoje wsparcie — dowiesz się o tym natychmiast. Zyskujesz cenny czas i możliwość natychmiastowego udzielenia pomocy.

"Młoda

 

Czy zdążysz pomóc swojemu dziecku?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko będzie w domu, w szkole, czy na placu zabaw — możesz dyskretnie kontrolować jego bezpieczeństwo bez poczucia, że ograniczasz samodzielność kilkulatka. Dzieci lubią czuć się swobodnie i jednocześnie mieć poczucie, że są pod stałą opieką rodzica, którego zawsze mogą poprosić o pomoc. Smartwatch z GPS i aplikacją to wygoda i pewność, że wszystko mamy stale na oku i pod kontrolą. To urządzenie dające poczucie bezpieczeństwa i narzędzie, które sprawia, że mamy szansę wesprzeć nasze dziecko zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Gdy każda minuta się liczy bądź pewny, że zdążysz pomóc swojemu dziecku

Dziecko uczy się swoich nawyków patrząc oczywiście na rodziców. Temat wychowania malucha nie jest łatwy, niemniej opiekunowie muszą wiedzieć, że czymś innym jest zwykła troska, a czym innym sytuacja, w której cały czas dziecko kontrolujemy.

Niemniej, jak to w życiu - wszystko się może zdarzyć! Warto więc przygotować dziecko i siebie na różne sytuacje, które mogą mieć miejsce.

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium