Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Gdzie jest moje dziecko, czyli najlepsze lokalizatory dla najmłodszych 

Rodzice, którym zależy na maksymalnej ochronie malucha w wielu sytuacjach, powinni sprawdzić, jakie mają do wykorzystania nowoczesne gadżety, dzięki jakim mogą sprawdzać na bieżąco gdzie jest moje dziecko, czy bezpiecznie trafiło do szkoły, czy wraca do domu, czy też poradziło sobie z trasą na zajęcia dodatkowe. 

Gdzie jest moje dziecko – zegarek z lokalizacją

Innowacyjnie zaprojektowane smartwatche to produkty, jakimi coraz bardziej interesują się rodzice dzieci szkolnych. Zegarek z GPS, a więc z lokalizacją spełnia równocześnie funkcję telefonu komórkowego. Jest w nim wbudowana karta SIM, pozwalająca odbierać i wykonywać połączenia głosowe. Jeśli dziecko chodzi do szkoły oraz na zajęcia pozalekcyjne to nie ma problemu z tym, aby rodzic mógł sprawdzić gdzie jest dziecko. Jeżeli maluch odwiedza rodzinę albo kolegów to zegarek dla dziecka z lokalizatorem pozwala na stały kontakt z pociechą, nie obawiając się o jej bezpieczeństwo. Dokładnie wyznaczona lokalizacja zawsze wskaże rodzicom, gdzie jest ich pociecha. 

"Gdzie

Gdzie jest moje dziecko – najważniejsze funkcjonalności zegarka

Nowoczesny zegarek na rękę z telefonem pozwala również wysłać sygnał SOS, gdy dziecko poczuje się zagrożone. Rodzic otrzyma wtedy SMSa i może od razu reagować. Opiekunowie mogą też swobodnie ustalać sfery bezpieczeństwa, w jakich przebywa dziecko. Później dostaną powiadomienia o tym, kiedy dziecko przybywa do danego miejsca lub kiedy je opuszcza.

Rodzice mogą także zapoznać się z historią lokalizacji, poznając wszystkie trasy dziecka. Doceniana jest także funkcja nasłuch otoczenia, pozwalająca na dyskretne łączenie się z zegarkiem i nabycie pewności, że gdzie jest moje dziecko. 

[product id="99, 435, 404" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Gdzie jest moje dziecko – jakie modele smartwatchy wybierać?

Gdzie jest moje dziecko – takie pytanie często nurtuje rodziców dzieci szkolnych. Aktualnie mogą oni bez problemu sprawdzić, gdzie jest potomek. Wystarczy, że zaopatrzą się w lokalizator dziecka, jakim jest smartwatch z GPS. Można na przykład sprawdzić, jak działa model smartwatcha LocoWatch Video, wyposażony w krokomierz, sprawdzający gdzie i w jakim czasie przemieszcza się maluch. Za interaktywność doceniany jest model zegarka z GPS LocoWatch Lite, pozwalający skorzystać z opcji nasłuchu otoczenia.

Kolorowy, dotykowy wyświetlacz spodoba się najmłodszym. Rodzice chętnie zaopatrują się w modele zegarków wodoodpornych LocoWatch Lite S, ponieważ wiedzą, że z takiego zegarka dziecko skorzysta w każdej sytuacji. Oferowane w sklepie aplikacje od Bezpiecznej Rodziny dostępne są do wykorzystania na wszystkich urządzeniach mobilnych, a więc nie będzie najmniejszych problemów z obsługą smartwatcha.

Można też zaopatrzyć się w akcesoria takie jak folie ochronne i nie przejmować się, że nowoczesny zegarek zbyt szybko ulegnie zniszczeniu. Rodzice sami decydują, jakie wybierać pakiety związane z lokalizacją, porównując ich zakres. Dzięki temu zyskują pewność, że rzeczywiście ich maluch jest bezpieczny i że w każdych okolicznościach dobrze sobie radzi.

Czują się komfortowo, ponieważ zegarek z GPS zawsze wskazuje, gdzie jest moje dziecko. A dziecku podoba się to, jak zegarek wygląda. Każdy więc zyskuje na tak przemyślanym zakupie.

Czy śledzenie dziecka to przesada?

Smartwatch z GPS powinniśmy potraktować jako dodatkowe zabezpieczenie, które przy okazji jest ciekawym dodatkiem i gadżetem dla dziecka. Funkcja lokalizowania nie musi wcale być oznaką tego, że chcemy bez przerwy kontrolować każdy krok naszej pociechy. Wręcz przeciwnie – po prostu pozwala ona upewnić się, że dziecko jest bezpieczne, kiedy mamy podstawy przypuszczać, że mogło wydarzyć się coś niespodziewanego. Dyskretne sprawdzanie miejsca pobytu dziecka nie musi też kojarzyć się z brakiem zaufania. Każdy rodzic przecież chce po prostu być spokojny i wiedzieć, że jego synowi lub córce nic nie grozi.

"Rodzice

Gdzie jest moje dziecko, czyli co powinien zrobić rodzic, by nie martwić się o swoją pociechę?

Zegarek z GPS i funkcją telefonu to jedno, inną zaś sprawą jest zapoznanie dziecka z kwestiami bezpieczeństwa oraz zbudowanie silnej więzi opartej na zaufaniu. Jeżeli nie chcesz wiecznie zadawać sobie pytania „gdzie jest moje dziecko”, zastanawiać się, czy nic mu nie grozi, czy nie robi czegoś, czego mu zakazałeś – zadbaj o wasze dobre i szczere relacje.

Już od najmłodszych lat oprócz bycia rodzicem, bądź także partnerem, kimś, z kim dziecko będzie mogło o wszystkim porozmawiać. Stań się przyjacielem, powiernikiem, doradcą. Niech Twoja pociecha wie, że zawsze może na Ciebie liczyć. Niech nie boi się do Ciebie przyjść z żadnym problemem. 

Czy rodzic może być najlepszym przyjacielem?

Silną więź z dzieckiem buduje się już od momentu jego narodzin. Bliskość, którą od początku ofiarujesz swojej córce lub synowi, może później zaprocentować doskonałą relacją. Z biegiem lat, kiedy Twoja pociecha będzie rosnąć i zmieniać się będą jej potrzeby, jako rodzic-przyjaciel, bądź zawsze obok.

Tłumacz, doradzaj, odradzaj, ale też pokaż, że syn lub córka mogą w wielu sprawach dokonywać własnych wyborów. Bądź stanowczy w sprawach, w których jest to wymagane, ale naucz się też ustępowania i przyznawania się do błędów. W rodzicielstwie dobrze jest znaleźć także miejsce na pozwolenie dziecku na samodzielność, na własne sekrety z koleżankami, czy kolegami.

Kontrola, którą sprawujesz niech będzie oczywista tam, gdzie być musi, w innych sprawach niech będzie możliwie jak najbardziej dyskretna. Jeżeli swoją postawą zdobędziesz zaufanie swojej pociechy, nie będziesz musiał zastanawiać się „gdzie jest moje dziecko” – ono samo Ci to powie. A smartwatch będzie tylko dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek, gdyby Twojemu synowi lub córce przydarzyło się coś niespodziewanego. 

[product id="99, 435, 404" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium