Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Rozrywka dla dziadków i wnuków - top 5 pomysłów na wspólny czas

Spędzasz w pracy dużo czasu i boisz się pozostawić swoje dziecko pod okiem opiekunki? Pomoc babci i dziadka w opiece nad dzieckiem jest nieoceniona. Dowiedz się, jakie pomysły na spędzanie wspólnego czasu z wnukami możesz im zaproponować i jak zadbać o wspólne bezpieczeństwo w trakcie zabawy!

Rozrywka dla dziadków i wnuków - top 5 pomysłów na wspólny czas, czyli dziadkowie z wnuczkiem grający przy stole w grę

Dobrze jest mieć dziadków!

Wspólnie spędzony czas jest bezcenny. Opiekując się wnukami, dziadkowie mają ogromną szansę na zbudowanie z kilkulatkiem niepowtarzalnej więzi, zupełnie innej od tej, jaka istnieje na linii dziecko-rodzic. Babcia i dziadek zawsze są bardziej wyrozumiali, mają więcej cierpliwości i są w stanie poświęcić dziecku naprawdę dużo czasu, zarówno jeśli chodzi o wspólne odrabianie lekcji, jak i wsłuchanie się w jego problemy. I chociaż seniorzy zazwyczaj mają własne pomysły na to, w jaki sposób zająć się swoją wnuczką lub wnuczkiem, możesz służyć im radą — za ciekawe inspiracje na pewno się nie obrażą!

Co dziadkowie mogą robić z wnukami — inspiracje

Wspólnie spędzony czas nie musi opierać się jedynie na odrabianiu lekcji i zerkaniu na kilkulatka, kiedy ten będzie bawił się na placu zabaw, chociaż i tam nie brakuje atrakcji, o czym przekonasz się przechodząc do naszego artykułu Place zabaw i książki, czyli co może robić Twoje dziecko w czasie wolnym. Możesz podsunąć seniorom inne pomysły, które zaowocują nie tylko wspaniałymi chwilami, ale też pomogą w umocnieniu więzi dziadków z wnukami. Poniżej znajdziesz 5 najciekawszych propozycji.

Odrobina rodzinnej historii, czyli wspólne oglądanie zdjęć

Babcia i dziadek zawsze mają w zanadrzu mnóstwo ciekawych historii z lat swojego dzieciństwa i swojej młodości. Opowieści o szkole, czasach bez telefonu i telewizora będą fascynujące dla każdego kilkulatka! Aby dziecko szybko się nie znudziło, zasugeruj seniorom, aby swoje opowieści podzielili na różne etapy. Może Twoi rodzice posiadają stare gazety i artykuły związane z interesującymi wydarzeniami sprzed lat? Wszystko, co będzie związane ze starymi czasami będzie dla młodego pokolenia bardzo ciekawe!

Babcia i dziadek siedzący na sofie oraz siedząca między nimi wnuczka, oglądający pokazywane przez dziadków albumy ze zdjęciami

Wspólne czytanie książek

Zabawa w czytanie z podziałem na role może być naprawdę świetną zabawą! Jeśli Twoje dziecko dopiero uczy się liter, poznawanie ich po lekcjach w towarzystwie babci i dziadka będzie doskonałym sposobem na przyjemne utrwalenie tego, co było na zajęciach. Zabawa w rysowanie literek i kojarzenie ich z konkretnymi słowami to gra, w którą z dziadkami mogą rywalizować nawet przedszkolaki.

Kto gotuje najlepiej? Babcia!

A jeśli chce podzielić się ulubionymi przepisami ze swojej książki kucharskiej, koniecznie trzeba z takiej okazji skorzystać! Wspólne przyrządzanie obiadu dla całej rodziny, pieczenie ciast, czy przygotowywanie świeżo wyciskanych soków — wszystko to może sprawić, że nasze dzieci nie tylko pokochają gotowanie, ale i nie będą miały problemu, by stawać się coraz bardziej samodzielne.

Kilkuletnia dziewczynka w żółtej sukience, stojąca w kuchni i gotująca z babcią i dziadkiem

Domowe kino z popcornem

Filmy animowane i bajki — wszystkie dzieci to uwielbiają! Jeśli babci lub dziadkowi brakuje pomysłów na to, jak wypełnić kilkulatkowi czas, wspólne oglądanie kinowych hitów będzie miło spędzonym czasem. Upewnij się, że propozycje domowego kina zawierają inspirujące tytuły, takie, z których można wyciągnąć odpowiednie wnioski. Zadbaj, aby w szafce kuchennej nie zabrakło popcornu, a na stole świeżych owoców — będą one stanowić doskonałą i zdrową przekąskę.

Blok, kredki, farby... czyli malujcie do woli!

Wspólne gotowanie w kuchni, oglądanie filmów, czy czytanie książek to nie wszystko. Warto postawić też na zajęcia, które wpłyną na rozwój dziecięcej wyobraźni, wyostrzą zmysły i pobudzą w kilkulatku jego wrażliwość. Każdego dnia dookoła naszej pociechy dzieje się tak wiele rzeczy, że tematów do malowania nigdy nie zabraknie. Portret rodziny, zaprojektowanie wymarzonego pokoju, namalowanie ulubionych postaci z bajek — rysowanie z babcią i dziadkiem pomoże zbudować trwałą więź i kto wie, może pomoże w odkryciu pasji i ogromnego talentu w naszym kilkulatku!

Kilkuletni chłopiec siedzący u dziadka na kolanach i malujący z babcią i dziadkiem rysunek

Uprawianie sportu

Mnóstwo dzieci kocha aktywność fizyczną. Jeśli seniorzy czują się na siłach, sami lubią sport i chcą zarazić pasją swoje wnuki — nic nie stoi na przeszkodzie, aby kilka razy w tygodniu odbywać z kilkulatkiem wspólny trening. Gra w piłkę, tenis, pływanie, czy nawet zwykły spacer — każda aktywność ma mnóstwo zalet! Jeśli obawiamy się kontuzji, możemy postawić na delikatne rozciąganie, jogę, czy nordic walking — ważne, aby miłością do sportu zarazić też wnuki!

Jak zapewnić bezpieczeństwo seniorowi

Oddając naszego kilkulatka pod opiekę babci i dziadka, chcemy, aby nasi bliscy byli bezpieczni. Z jednej strony jesteś spokojny — przecież Twoje dziecko ma najlepszą możliwą opiekę. Z drugiej wiesz, że na wiele sytuacji nie mamy wpływu. Jak zapewnić bezpieczeństwo seniorowi i naszemu kilkulatkowi? Z pomocą przychodzą tu nowoczesne rozwiązania, takie jak chociażby opaska SOS dla osoby starszej i zegarek GPS dla dziecka z funkcją dzwonienia. Dzięki prostym w obsłudze gadżetom działającym z aplikacją, którą opiekun pobiera na swój telefon, jesteś w stanie w każdej chwili wszystko mieć pod kontrolą — nie musisz się martwić — wystarczy, że spojrzysz w swój smartfon.

Zegarek GPS dla dziecka z możliwością dzwonienia

Chociaż popularność telefonów komórkowych nie słabnie, nie da się ukryć, że tego typu urządzenia mogą mieć nienajlepszy wpływ na Twoje dziecko. Długie godziny spędzone przed wyświetlaczem na oglądaniu bajek, graniu w gry, czy niekończące się minuty spędzone w internecie — czy naprawdę to najlepsze rozwiązanie dla kilkulatka? Niekoniecznie. Dużo lepszym pomysłem będzie zegarek dla dziecka z możliwością dzwonienia. Dzięki takiemu urządzeniu, które dodatkowo posiada wbudowany moduł GPS, możesz nie tylko bez limitu kontaktować się z synem lub córką, ale także lokalizować swoją pociechę, wyznaczać strefy bezpieczeństwa, czy odbierać sygnały SOS wysłane przez kilkulatka, jeśli zajdzie taka konieczność. Przykładem takiego smartwatcha jest model GJD.06, który w połączeniu z polską, autorską aplikacją Bezpieczna Rodzina zapewni Twoim najbliższym bezpieczeństwo, a Tobie da pewność, że wszystko masz pod kontrolą! Pamiętaj — zegarek z GPS to łączność z dzieckiem zawsze, gdy tego potrzebujesz!

Babcia, dziadek i dwoje wnucząt siedzących razem na sofie oraz widok białej bransoletki SOS na ręku starszego mężczyzny

Polska aplikacja — dlaczego to takie ważne?

Decydując się na zakup zegarka dla dziecka z możliwością dzwonienia, koniecznie zwróć uwagę na to, czy do urządzenia masz zagwarantowany dostęp do polskiej aplikacji. Dlaczego to ważne, aby usługa pochodziła właśnie z naszego kraju? Przede wszystkim chodzi o środki bezpieczeństwa — dane przechowywane na polskich serwerach to dane bezpieczne. Masz pewność, że są one odpowiednio chronione i nie dostaną się w niepowołane ręce. Co więcej, wybierając polską usługę, możesz liczyć na natychmiastowe wsparcie biura obsługi klienta, alerty w języku polskim, czy wymianę wadliwego sprzętu na nowy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dowiedz się więcej o najciekawszych rozwiązaniach od Bezpiecznej Rodziny

Bezpieczeństwo Twoich bliskich

Kiedy babcia i dziadek zajmują się swoimi wnukami, Ty chcesz mieć pewność, że wszyscy są bezpieczni. Chcesz mieć możliwość natychmiastowej reakcji i dyskretnej kontroli — to całkowicie normalne! Możesz chronić swoich bliskich z nowoczesnymi rozwiązaniami i przy pomocy zdalnej opieki, która ma naprawdę wiele zalet — więcej dowiesz się o nich w naszym artykule. Pamiętaj! Decydując się na zegarek dla dziecka z możliwością dzwonienia i praktyczną opaskę SOS dla seniora, oraz dedykowaną aplikację Bezpieczna Rodzina, chronisz tych, których kochasz dzięki jednej usłudze. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz być w pełni spokojny, kiedy nie ma Cię obok Twoich najbliższych.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium