Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Top 5 powodów, dla których dziecko powinno mieć smartwatch GPS

Czy wiesz, że doskonałą alternatywą dla telefonu komórkowego, która umożliwi Ci stały kontakt z dzieckiem, jest smartwatch GPS? To niewielkie urządzenie daje naprawdę wiele możliwości zarówno rodzicom, jak i kilkulatkom. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób inteligentne zegarki gwarantują poczucie bezpieczeństwa oraz jakie są najważniejsze powody, dla których Twoje dziecko powinno mieć smartwatch GPS, sprawdź koniecznie nasz ranking!

Ranking najważniejszych funkcji dziecięcych smartwatchy

Funkcja telefonu, lokalizacja GPS w czasie rzeczywistym, strefy bezpieczeństwa, powiadomienia SOS, czy możliwość porozmawiania z kilkulatkiem za pomocą videorozmowy — inteligentny zegarek to idealny sposób nie tylko na to, aby być z dzieckiem w stałym kontakcie, ale także, aby w każdym momencie móc sprawdzić, gdzie nasz syn lub córka się znajdują.

Do najważniejszych funkcji smartwatcha, które szczególnie podobają się najmłodszym użytkownikom, możemy zaliczyć kolorowy, dotykowy ekran, zainstalowane gry, krokomierz, wbudowany aparat fotograficzny, czy czat głosowy.

Dwie dziewczynki idące do szkoły i mama lokalizująca je przez telefon

Zegarek smartwatch — 5 powodów, dla których powinniście z niego korzystać

Powodów, dla których dziecku warto kupić smartwatch, jest naprawdę wiele! Poniżej zebraliśmy najważniejsze 5, które, jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji o podarowaniu kilkulatkowi urządzenia, z pewnością Cię do tego przekonają.

1. Zegarek GPS działa jak telefon

Współczesne technologie mają nam znacznie ułatwiać życie. Kilkanaście lat temu mogliśmy się cieszyć kontaktem z bliskimi za pomocą telefonu stacjonarnego. Dzisiaj już nawet zegarki mogą dzwonić i odbierać połączenia przychodzące.

Nie musisz kupować kilkuletniemu dziecku smartfona. Doskonałym prezentem na każdą okazję będzie inteligentny zegarek wyposażony w kartę SIM. Przykładem modelu, który warto wziąć pod uwagę, jest smartwatch GPS dla dziecka LocoWatch Lite — model, który dzięki subskrypcji od Bezpiecznej Rodziny wykonuje nielimitowane połączenia głosowe na numery rodziców i bliskich zapisanych w książce telefonicznej. Jakie korzyści niesie za sobą funkcja telefonu?

  • Dziecko może do Ciebie dzwonić i rozmawiać z Tobą bez obawy, że skończą mu się minuty.
  • Syn lub córka mają możliwość skontaktowania się z Tobą, by przekazać, że przedłużyły się zajęcia, są jeszcze na placu zabaw, czy wracają już do domu.
  • Jeśli maluch źle się poczuje, przydarzy mu się niespodziewana sytuacja, czy ulegnie wypadkowi, będzie mógł szybko Cię zawiadomić!
  • Zegarek, w porównaniu do telefonu, nosi się zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku. Dziecko nie musi więc szukać urządzenia w plecaku, czy kieszeniach — ma go stale pod ręką.

Dlaczego Twoje dziecko powinno mieć smartwatch? Ponieważ dzięki niemu zawsze będziecie w kontakcie!

2. Smartwatch GPS dla dziecka posiada wbudowany przycisk SOS i wysyła alarm na telefon rodzica

Najlepszy smartwatch to taki, który jest w stanie zaalarmować rodziców, że ich syn lub córka mogą potrzebować pomocy. Większość zegarków GPS daje dziecku możliwość wysyłania powiadomień alarmowych — przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy urządzenie, które planujemy wybrać dla naszego malucha, na pewno wyposażone jest w przycisk SOS.

Jeśli Twój syn lub córka będą mieć wypadek, nagle źle się poczują, staną się ofiarą hejtu w szkole, czy po prostu będą potrzebować Twojego wsparcia, wystarczy, że nacisną jeden guzik, a alarm z dokładną lokalizacją malucha natychmiast pojawi się na Twoim telefonie. Zyskujesz cenny czas na dotarcie do dziecka, czy powiadomienie odpowiednich służb lub dyrekcji szkoły. Możesz natychmiast zareagować!

Chłopiec i dziewczynka ubrani na niebiesko wesoło wychodzą ze szkoły z radośnie uniesionymi rękami

3. Lokalizujesz swoje dziecko i jesteś spokojny

Stres, jaki nam towarzyszy, kiedy nasze dziecko nie odbiera telefonu, może przybierać często naprawdę ogromnych rozmiarów. Kiedy obawiamy się o bezpieczeństwo dziecka, do głowy mogą nam przychodzić najczarniejsze scenariusze.

Aby spokojnie móc zająć się swoimi obowiązkami i nie stresować się brakiem kontaktu ze strony syna lub córki, wystarczy jedno spojrzenie na mapę w aplikacji, by upewnić się, że Twoja pociecha gra jeszcze w piłkę na boisku, przedłużyły jej się zajęcia dodatkowe, czy bawi się na placu zabaw.

Co Tobie, jako rodzicowi daje lokalizacja GPS?

Smartwatch to zminiaturyzowany lokalizator GPS, który dzięki modułom GPS, GSM i Wi-Fi wysyła informacje o miejscu pobytu Twojego dziecka na Twój telefon. Jednak aby lokalizacja była możliwa, musisz mieć na swoim telefonie aplikację, którą producent zaleca do urządzenia.

Wybierając smartwatch GPS LocoWatch Lite, otrzymujesz dostęp do autorskiej aplikacji Bezpieczna Rodzina — wygodnego narzędzia, dzięki któremu nie tylko bez trudu określisz aktualne miejsce pobytu dziecka, ale sprawdzisz tam także historię miejsc, w których znajdowała się Twoja pociecha.

4. Wspierasz samodzielność swojego dziecka

Zegarek GPS to doskonałe narzędzie wspierające samodzielność kilkulatka, o czym możesz przeczytać w naszym artykule. Nie musisz bez przerwy kontrolować malucha i dzwonić, by zapytać, czy jest w szkole, wrócił do domu, czy denerwować się tym, że nie odbiera telefonu.

Z zegarkiem GPS dajesz kilkulatkowi większą przestrzeń i pozwalasz rozwinąć mu skrzydła i nabywać nowych umiejętności. Kiedy bardzo się martwisz, wystarczy, że weźmiesz do ręki swój telefon komórkowy i uruchomisz aplikację, a w niej funkcję nasłuchu otoczenia.

Nasłuch pozwoli Ci upewnić się, że Twój syn lub córka na pewno są w szkole, na zajęciach dodatkowych, lub u dziadków w domu. Wszystko w dyskretny sposób tak, aby w dziecku pielęgnować jego samodzielność.

Zobacz, co o samodzielności kilkulatków mówi psycholog:

5. Zegarek smartwatch — gadżet, który daje dziecku wiele radości

Inteligentne zegarki posiadają nie tylko funkcje, które wspierają samodzielność dziecka gwarantując mu przy tym mu bezpieczeństwo. Ten mini lokalizator GPS sprawdzi się jako ciekawy prezent. Kolorowy, dotykowy ekran, wbudowany aparat, gry logiczne, czy przydatne funkcje, jakimi są krokomierz i budzik sprawiają, że urządzenie jest chętnie noszone przez młodych miłośników nowoczesnych technologii. Urządzenia od Bezpiecznej Rodziny to modele wyposażone w czat głosowy, a smartwatch LocoLife Video jest inteligentnym zegarkiem ze wbudowaną kamerą, która umożliwia wirtualne spotkanie rodzica z dzieckiem.

Dlaczego Twój maluch powinien mieć smartwatch GPS dla dziecka?

Ponieważ będziesz o niego spokojniejszy. Tego typu podręczny lokalizator GPS pozwoli Ci się zawsze upewnić, gdzie przebywa Twój syn lub córka.

Kiedy jesteś w pracy i nie masz czasu zadzwonić do dziecka, by zapytać, czy dotarło do szkoły, możesz skorzystać z aplikacji i zlokalizować malucha na swoim telefonie. Tego typu funkcje jak lokalizacja i historia lokalizacji dadzą Ci bardzo cenną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa Twojej pociechy.

Zobacz, co o bezpieczeństwie dzieci i roli zegarka GPS mówi policja:

Jaki smartwatch GPS dla dziecka wybrać?

Kiedy jesteś już pewien, że zegarek GPS jest dobrym rozwiązaniem, warto zastanowić się nad tym, jaki smartwatch wybrać. Ponieważ urządzenie to zminiaturyzowany telefon w zegarku dla dzieci i nadajnik GPS w jednym, koniecznie sprawdź jakość głośnika i dokładność lokalizacji, którą gwarantuje producent.

Wybierając urządzenia od Bezpiecznej Rodziny, możesz liczyć na wyjątkowo precyzyjną lokalizację GPS, GSM i Wi-Fi, a co za tym idzie, bez trudu ustalisz miejsce pobytu syna lub córki niezależnie od tego, czy dziecko przebywać będzie na przestrzeni otwartej, czy zamkniętej.

Upewnij się także, że zegarek posiada przycisk SOS — wzywanie rodziców na pomoc to bardzo ważna funkcja smartwatcha, której mogą nie gwarantować urządzenia z niższej półki cenowej.

Karta SIM — dlaczego Smartwatch GPS powinien ją mieć?

Najlepszy smartwatch dla dziecka nie będzie w pełni spełniał swojej funkcji, jeśli nie będzie w nim karty SIM. To właśnie dzięki karcie możliwy jest kontakt telefoniczny, czy precyzyjna lokalizacja.

Wszystkie polecane modele od Bezpiecznej Rodziny posiadają wbudowaną kartę SIM. Po wyborze subskrypcji, dzięki której możesz chronić swoją pociechę za mniej niż 1 zł dziennie, Twoje dziecko zyskuje nielimitowany dostęp do połączeń wychodzących z zegarka, a Ty możesz je bez limitu lokalizować, ustawiać strefy bezpieczeństwa, uruchomić dyskretny, zdalny podsłuch, czy oczywiście odbierać powiadomienia SOS.

Top 5 powodów, dla których dziecko powinno mieć smartwatch, czyli kilkuletni chłopiec ubrany w koszulkę i krótkie spodenki, siedzący na ławce na placu zabaw i rozmawiający przez smartwatch LocoWatch Lite

Czy dziecko może nie chcieć nosić smartwatcha?

Właściwie nie zdarza się sytuacja, w której kilkulatek stanowczo odmawia noszenia inteligentnego zegarka. Pamiętaj, że nasza rzeczywistość nierozłącznie jest dziś związana z nowoczesnymi technologiami — dzieci również je uwielbiają i bardzo szybko się ich uczą.

Kilkulatek najbardziej ucieszy się z zegarka GPS, który będzie dla niego atrakcyjnym gadżetem. Zadbaj więc o to, aby sprzęt był wyposażony w aparat fotograficzny, gry i miał możliwość wysyłania wiadomości głosowych. To przydatna funkcja, która z powodzeniem zastępuje kontakt poprzez wiadomości sms.

Dzieci uwielbiają... krokomierze!

Rozmowy telefoniczne, możliwość bycia w stałym kontakcie z rodzicem i to za pomocą zegarka, a nie telefonu to na pewno ogromna korzyść dla każdego malucha. Niemniej, jedną z ulubionych funkcji dzieci jest krokomierz.

Licznik kroków to doskonała zabawa — można bić własne rekordy, ścigać się w wynikach z przyjaciółmi, czy doskonalić sztukę osiągania własnych celów. Warto wspomnieć, że dla rodziców również może być on ciekawym sposobem na zachęcanie dziecka do realizowania domowych obowiązków — spacer z psem, wyjście do pobliskiego sklepu, czy wyrzucenie śmieci to również sposób na nabijanie kroków!

TOP 5 powodów, dla których dziecko powinno mieć smartwatch GPS — podsumowanie

Smartwatche GPS są doskonałą pomocą, kiedy chcemy pozwolić dziecku rozwinąć skrzydła. Dając mu potrzebną wolność, możemy dyskretnie kontrolować, czy nie dzieje się z nim nic złego. Zegarek GPS w połączeniu z usługą Bezpieczna Rodzina posiada funkcje, które uwielbiają zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice. Sprzyjają one świetnej zabawie i budują w rodzicach spokój i pewność, że zawsze mogą być w stałym kontakcie ze swoimi dziećmi.

O dyskretnej kontroli i zaufaniu do dziecka dowiesz się więcej z naszego artykułu.

[product id="99, 435, 404" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium