Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Telefon w zegarku dla dzieci — stały kontakt z maluchem za pomocą smartwatcha GPS

Jak myślisz, czy do kontaktu z Twoim dzieckiem lepszy będzie smartfon, czy zegarek z GPS i funkcją telefonu? Chociaż to pierwsze urządzenie może wydawać się bardziej praktyczne, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Smartwatch GPS dla dziecka nie tylko wskazuje datę i godzinę — jest dzisiaj czymś znacznie więcej!

Czy Twoje dziecko powinno mieć telefon komórkowy?

Na takie pytanie, zapewne odpowiedzią, która nasuwa Ci się automatycznie, jest „TAK”. Czy jednak na pewno jest to dobre rozwiązanie? Każdy rodzic przed podarowaniem dziecku smartfona, powinien dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Przede wszystkim, w swoich rozważaniach, musimy zastanowić się nad tym, czy nasza pociecha nie jest za mała na takie urządzenie? Czy gadżet zbyt szybko nie zostanie zniszczony? Czy dziecko będzie potrafiło się od niego oderwać i wrócić do swoich obowiązków?

Telefony komórkowe potrafią mocno uzależnić — dorosłe osoby potrafią przez kilka godzin surfować w urządzeniu po Internecie, czy relaksować się przy grach — a co dopiero dzieci! Kolejne pytanie, które należy sobie zadać, dotyczy bezpieczeństwa w sieci — czy jesteś pewien, że Twój maluch nie natrafi na nieodpowiednie treści? Nie będzie ofiarą hejtu i nie spotka w wirtualnym świecie niebezpiecznych osób? To są realne zagrożenia, które koniecznie należy wziąć pod uwagę.

kilkuletni chłopiec rozmawiający z mamą przez smartwatch

Zegarek z telefonem dla dzieci, czyli praktyczna alternatywa smartfonów

Czy wiesz, że Ty i Twoja pociecha możecie być w stałym kontakcie bez konieczności kupowania maluchowi smartfona? Alternatywą dla telefonu jest smartwatch dla dzieci z kartą SIM, czyli inteligentny zegarek z funkcją telefonu, który posiada kolorowy, dotykowy ekran oraz szereg przydatnych i ciekawych funkcji.

Wbudowany telefon

Zegarek z telefonem dla dzieci, taki jak chociażby wodoodporny smartwatch LocoWatch Lite S, wykonuje i odbiera połączenia przychodzące. `Jesteś więc w stałym kontakcie ze swoją pociechą, możecie do siebie dzwonić zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Co więcej, połączenia na smartwatch nie da się przeoczyć — nosząc urządzenie na nadgarstku, dziecko zawsze zobaczy, że ktoś próbuje się z nim skontaktować. Inaczej sprawa wygląda w przypadku smartfona — wyciszony gadżet wrzucony do plecaka, czy odłożony na bok znacznie utrudnia szybkie odebranie telefonu od rodzica.

Wideorozmowy

Bardziej zaawansowane modele smartwatchy dla dzieci, takie jak inteligentny zegarek z GPS LocoWatch Video zapewniają nie tylko kontakt telefoniczny — umożliwiają także nawiązanie połączenia video. W każdej chwili możesz więc nie tylko usłyszeć się ze swoją pociechą, możesz też ją zobaczyć. Funkcja ta przydaje się właściwie w każdej sytuacji — kiedy maluch wyjeżdża na kolonie, samodzielnie wraca ze szkoły, lub, gdy po prostu chcesz zobaczyć, że wszystko jest w porządku. Widząc swoją pociechę, z łatwością ocenisz, czy dobrze się czuje, lub czy nie potrzebuje Twojej pomocy.

Zegarek na kartę SIM i lokalizator dziecięcy w jednym

Zegarek z telefonem dla dzieci pełni także inną, bardzo istotną funkcję — jest to lokalizator GPS, który w połączeniu z aplikacją pozwala na codzienny i wygodny monitoring tego, gdzie w czasie rzeczywistym przebywa nasz kilkulatek.

Funkcja lokalizacji, którą znajdziesz w dedykowanej do zegarków GPS LocoWatch aplikacji Bezpieczna Rodzina, pozwala na pełną kontrolę rodzicielską przez 24/7. Nie musisz stresować się już spóźnieniami, czy nieodebranymi przez kilkulatka połączeniami — w zaledwie kilka sekund jesteś w stanie ustalić, gdzie znajduje się Twój syn lub córka. Widząc aktualną lokalizację Twojego dziecka, możesz spokojnie wrócić do obowiązków zawodowych, czy zająć się innymi, ważnymi dla Ciebie sprawami.

Zegarek GPS dla dziecka — kwestie bezpieczeństwa

Dlaczego funkcja lokalizacji jest tak istotna?

  • Jeśli dziecko nie odbiera telefonu, nie musisz odchodzić od zmysłów — wszystkie informacje masz w zasięgu ręki — wystarczy spojrzeć na mapę w aplikacji.
  • Nie musisz dzwonić i dopytywać się o to, czy kilkulatek dotarł bezpiecznie do szkoły lub spokojnie wrócił do domu.
  • W aplikacji widzisz, czy dziecko faktycznie bawi się na placu zabaw, jest u swojego przyjaciela, lub czy zgodnie z Twoją prośbą nie oddala się od domu.
  • Z łatwością zweryfikujesz, czy Twoja pociecha nie wagaruje.
  • Sprawdzisz, czy trasa, którą dziecko idzie do szkoły, lub wraca z lekcji, na pewno jest bezpieczna.

Zegarek z telefonem dla dzieci — jak to działa?

Jak już wiesz, smartwatch dla dzieci z kartą SIM odbiera i wykonuje połączenia wychodzące — działa zupełnie jak telefon komórkowy. Dziecko może zadzwonić do numerów zapisanych w książce telefonicznej, którą tworzy rodzic w aplikacji na swoim smartfonie. Rozmowa odbywa się przez tryb głośnomówiący — wybierając smartwatch GPS, zwróć więc uwagę na jakość głośnika i mikrofonu — powinny one umożliwić dziecku swobodne przeprowadzenie konwersacji.

Książka telefoniczna w zegarku Twojego dziecka

Wykonywanie połączeń z inteligentnego zegarka jest naprawdę proste i intuicyjne. Aby jednak maluch mógł dzwonić ze swojego urządzenia i mieć możliwość odbierania połączeń od najbliższych, rodzic powinien w aplikacji stworzyć książkę telefoniczną. Co istotne — na zegarek GPS kilkulatka będą mogły zadzwonić wyłącznie osoby z utworzonej listy. Nie ma tu zatem obawy o to, że z maluchem będą próbować skontaktować się jakiekolwiek obce numery, łącznie z telemarketerami. Taki lokalizator dziecięcy z telefonem to prawdziwa wygoda i pewność, że odpowiednio troszczysz się o bezpieczeństwo swojego kilkulatka.

Lokalizator GPS z telefonem i aplikacją

Aby smartwatch dla dzieci z GPS w 100% spełniał swoją rolę i aby można było w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności urządzenia, rodzic na swoim telefonie powinien mieć zainstalowaną usługę, którą proponuje producent zegarka. Wybierając modele LocoWatch otrzymujesz dostęp do profesjonalnej i łatwej w obsłudze aplikacji Bezpieczna Rodzina. To właśnie dzięki niej masz możliwość natychmiastowego zlokalizowania swojego malucha. Znajdziesz tu jednak dużo więcej funkcji, które pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo dziecka.

Telefon w zegarku dla dzieci — stały kontakt z maluchem za pomocą smartwatcha GPS 

Zegarek SOS dla dziecka — pewność, że zdążysz pomóc

Smartwatche dla dzieci z GPS w większości przypadków mają wbudowane specjalne guziki SOS, które umożliwiają kilkulatkowi wezwanie rodziców na pomoc. Jeśli maluch ulegnie wypadkowi, będzie miał problem z rówieśnikami, lub ktoś będzie go zaczepiał, nie musi obawiać się braku wsparcia. Kiedy przytrzyma przycisk SOS, powiadomienie o problemie i dokładna lokalizacja trafią na telefon jego rodziców zaledwie po kilku sekundach. Zaalarmowany opiekun zyskuje czas na natychmiastową reakcję i powiadomienie odpowiednich służb, czy dyrekcji szkoły. Dziecko czuje się bezpiecznie, a rodzic jest dużo spokojniejszy — w końcu zawsze trzyma rękę na pulsie!

Inteligentny zegarek dla dziecka i najważniejsze funkcje aplikacji Bezpieczna Rodzina

Funkcje aplikacji są wręcz nieocenione, kiedy mówimy o dyskretnej kontroli rodzicielskiej. Kiedy dziecko ma na nadgarstku zegarek z GPS, a opiekun zainstalowaną na swoim smartfonie usługę, codzienna troska staje się dużo prostsza. Dzieje się tak chociażby za sprawą funkcji takiej, jak strefy bezpieczeństwa, czy historia lokalizacji.

Strefy bezpieczeństwa

W aplikacji bez trudu zdefiniujesz miejsca, w których Twoje dziecko przebywa najczęściej. Może być to szkoła, dom, pobliski plac zabaw, dom dziadków, czy miejsce, do którego kilkulatek chodzi na zajęcia dodatkowe. Po wyznaczeniu stref bezpieczeństwa otrzymasz powiadomienie za każdym razem, kiedy maluch pojawi się na danym obszarze, lub kiedy je opuści. Nie martwisz się więc już o to, czy Twój syn lub córka dotarli do szkoły, lub czy wrócili do domu. Nie musisz przerywać ważnego służbowego spotkania, by zadzwonić do dziecka — powiadomienia wysyłane na Twój telefon powiadomią Cię o wszystkim!

Historia lokalizacji

Telefon rodzica staje się prawdziwą skarbnicą wiedzy o tym, gdzie jest i co w danej chwili robi dziecko. Aplikacja umożliwia także skontrolowanie tego, gdzie maluch przebywał w przeszłości. Bez trudu sprawdzisz, czy Twój syn lub córka nie wagarują, lub nie spędzają czasu w podejrzanych miejscach.

Nasłuch otoczenia

Jeśli niepokoi Cię lokalizacja dziecka, a maluch nie odbiera telefonu, za pomocą aplikacji będziesz mógł szybko i dyskretnie połączyć się z urządzeniem i skorzystać z opcji nasłuchu otoczenia. Przysłuchasz się temu, co robi Twoja pociecha i ocenisz, czy spóźnia się, bo przedłużają jej się zajęcia lub spotkanie z przyjaciółmi, czy może potrzebuje Twojej natychmiastowej pomocy.

Wybór smartwatchy z Bezpiecznej Rodziny, czyli LocoWatch Lite, LocoWatch Lite S i LocoWatch Video na jasnym tle

Lokalizator GPS dla dziecka, czyli ciekawe funkcje, które posiada smartwatch

Smartwatch dla dzieci z kartą SIM i SOS pomaga w codziennej opiece nad kilkulatkiem i umożliwia nawiązanie z nim szybkiego kontaktu. To jednak nie wszystko. Zegarek posiada szereg funkcji, które uwielbiają najmłodsi miłośnicy nowoczesnych technologii. Zarówno model LocoWatch Lite, jak i LocoWatch Lite S, czy LocoWatch Video wyposażone są w aparat fotograficzny, gry, czy krokomierz. Licznik kroków może nie tylko codziennie mobilizować do bicia własnych rekordów, ale jest ciekawym sposobem na zachęcenie młodego człowieka do wykonywania codziennych obowiązków, takich jak posprzątanie pokoju, czy wyjście z psem na spacer. Model LocoWatch Video posiada dodatkowo funkcję rozmów wideo. Wszystkie smartwatche mogą wysyłać wiadomości głosowe.

Nadajnik GPS dla dziecka z telefonem — doskonały pomysł na prezent

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla dziecka, inteligentny zegarek może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wbudowany telefon, aparat, licznik kroków, gry — funkcje smartwatcha naprawdę potrafią zachwycać i sprawiają, że korzystające z niego dziecko ma nie lada frajdę z nowego gadżetu. Nie ukrywajmy, inteligentny zegarek, który posiada przycisk SOS i opcję lokalizacji 24/7 to duże ułatwienie w codziennej opiece nad maluchem dla wszystkich rodziców, którzy nie tylko są w stałym kontakcie z pociechą, ale i widzą, gdzie w czasie rzeczywistym przebywa ich kilkulatek. Najważniejsze powiadomienia i informacje zawsze w zasięgu ręki — prawda, że to wygodne?

Zegarek z telefonem dla dzieci — podsumowanie

Smartwatch dla dzieci z kartą SIM jest dużo praktyczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż telefon komórkowy. Smartfony z dostępem do Internetu to nie tylko zabawa i rozrywka — to także poważne zagrożenia, przed którymi może być ciężko uchronić kilkulatka. Rzucony w kąt, czy rozładowany telefon nie umożliwią nawiązania szybkiego kontaktu z dzieckiem. Co więcej, maluchy są łatwym celem kieszonkowców i złodziei — istnieje więc ryzyko, że telefon komórkowy mógłby zostać szybko utracony. Smartwatch, który znajduje się na nadgarstku, zapewnia szybszy kontakt na linii dziecko-rodzic, czy rodzic-dziecko. Twój syn lub córka od razu zauważą, że próbujesz się do nich dodzwonić. Nawet jeśli przez wzgląd na przebywanie na zajęciach w danej chwili nie odbiorą, będą mogły oddzwonić podczas najbliższej przerwy.

Chcesz być w stałym kontakcie z dzieckiem i nie martwić się o jego bezpieczeństwo? Smartwatch z GPS będzie doskonałym wyborem!

[product id="99, 435, 404" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium