Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Twoje dziecko to cały twój świat - 5 najlepszych sposobów na zdalną opiekę

Troska o dobro i bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem wszystkich rodziców. Jeszcze jakiś czas temu możliwości na nawiązaniu kontaktu z kilkulatkiem, czy nastolatkiem, który wychodził z domu były bardzo ograniczone. Dzisiaj nowoczesne technologie oferują nam szereg bardzo ciekawych rozwiązań, które po wdrożeniu w życie zdecydowanie ułatwiają nam codzienność. Telefony komórkowe, lokalizatory, czy smartwatche dają rodzicom komfort, a dzieciom, oprócz rozrywki, ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Dzięki nim, w przypadku wystąpienia nagłej, nieprzewidzianej sytuacji, są w stanie naprawdę szybko powiadomić o wszystkim opiekuna i wezwać potrzebną pomoc. Zdalna opieka nad dzieckiem jest dziś bardzo popularna – i nic dziwnego. Każdy rodzic przecież pragnie mieć poczucie, że nawet, kiedy jest daleko, w każdej chwili może zatroszczyć się o tych, którzy są dla niego najważniejsi.

"Młoda

 

Zdalna opieka – na czym polega?

Zdalna opieka to swego rodzaju nadzór nad dzieckiem z dowolnego miejsca, w którym znajduje się rodzic. Aby mieć możliwość takiej troski na odległość, potrzebujemy oczywiście odpowiednich narzędzi. Telefony komórkowe, aplikacje, smartwatche, czy kamery zainstalowane w domu pomogą nam mieć oko na dziecko w czasie, kiedy akurat nie będziemy mieć możliwości aby być bezpośrednio przy naszym kilkulatku.

Zdalnie możemy sprawdzić, czy danego dnia nasz syn lub córka dotarli bezpiecznie do szkoły, zweryfikujemy, czy nasza pociecha bierze udział w zdalnych lekcjach, nie wyszła sama bez opieki z przedszkola, lub czy naprawdę wykonuje polecone jej wcześniej obowiązki. To jednak nie wszystko. Nowoczesne technologie chronią bowiem nasze dzieci – dają im poczucie bezpieczeństwa, a nam komfort, że kiedy tylko nasz syn lub córka potrzebować będą pomocy, szybko nas o tym powiadomią.

 

5 pomysłów na poprawę bezpieczeństwa dziecka

Niezależnie od tego, czy rodzice korzystają z pracy zdalnej, czy home office muszą często zamieniać na biuro, dzisiejsze technologie dają im możliwość pozostawania w stałym kontakcie z dzieckiem i nadzorowania tego, co ich pociecha robi w danym czasie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze pomysły na sprawowanie zdalnej opieki nad Twoją pociechą.

 

1) Telefon komórkowy

Urządzenie, które mają dziś właściwie wszyscy. Zdecydowanie ułatwia kontakt z dzieckiem, pomaga zweryfikować to, gdzie nasza pociecha przebywa, jak się czuje i czy nic jej nie grozi. W razie wystąpienia nagłej, nieprzewidzianej sytuacji, kilkulatek bez problemu może wezwać pomoc. Jeżeli nie korzystasz z pracy zdalnej, a jesteś mamą lub tatą, który potrzebuje częstego kontaktu ze swoim dzieckiem w każdym czasie, telefon będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nie ma co ukrywać – smartfon to dzisiaj też modny gadżet, którym kilkulatki uwielbiają się chwalić przed innymi dziećmi. Dzięki takim urządzeniom nie tylko wzrasta ich pewność siebie, ale mają też okazję do szerokiego poznawania świata, czerpania inspiracji, czy rozwoju pasji.

"Kilkuletnia

 

2) Smartwatch z GPS

Jeśli jesteś rodzicem, któremu kontakt telefoniczny nie wystarcza i lepiej się czujesz, kiedy trzymasz rękę na pulsie i po prostu wszystkie najważniejsze informacje masz zawsze pod ręką, koniecznie pomyśl o podarowaniu swojemu dziecku smartwatcha, czyli inteligentnego zegarka LocoWatch Lite.

Niezależnie od tego, czy musisz pracować z biura, czy z domu – gdziekolwiek będziesz, jedno spojrzenie w Twój smartfon wystarczy, by poznać bieżącą lokalizację Twojej pociechy, czy zweryfikować historię miejsc, w których Twój syn lub córka przebywali w danym okresie czasu. Przykładem takiego urządzenia, idealnego do zdalnej opieki nad dzieckiem, jest model smartwatcha LocoWatch Video z dedykowaną aplikacją Bezpieczna Rodzina.

Urządzenie nie tylko pozwala na lokalizowanie, czy połączenie telefoniczne. Co ważne, dziecko w każdym momencie jest w stanie wysłać Ci powiadomienie SOS. Możesz w aplikacji ustawić strefy bezpieczeństwa i otrzymywać automatyczne powiadomienia o przyjściu w dane miejsce, lub jego opuszczeniu. Możesz zająć się pracą i poświęcić czas na obowiązki – najważniejsze powiadomienia odbierzesz zawsze szybko i wygodnie na swoim smartfonie.

 

3) Lokalizator osobisty

Niezależnie, czy dziecko chodzi do przedszkola lub szkoły, czy uczy się zdalnie – lokalizator osobisty jest doskonałym wsparciem w opiece nad kilkulatkiem dla rodziców. Jeśli wykonujesz pracę zdalną, a Twoja pociecha ma lekcje w domu i wydaje Ci się, że takie urządzenie wam się nie przyda, bo ciągle jesteście razem, nic bardziej mylnego.

Zwykłe wyjście kilkulatka do sklepu, czy na pobliski plac zabaw może przynieść niespodziewane zdarzenie – warto na wszelki wypadek zrobić coś, aby móc nasze dzieci szybko zlokalizować. Każda mama, czy każdy tata przecież pragnie otaczać swoją pociechę opieką i w razie czego, móc szybko jej pomóc. Lokalizator to rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku – przez cały dzień można nosić go przy sobie w plecaku, kieszeni, czy przyczepić do kluczy.

 

4) Kamera

Jeśli możesz pracować w domu, zapewne masz stałą kontrolę nad tym, kiedy Twoje dziecko wraca z lekcji, lub czy faktycznie uczy się zdalnie. Trochę gorzej mają rodzice, którzy nie mogą pozwolić sobie na home office i muszą pracować na miejscu w biurze.

Dla takich rodziców prawdziwą wygodą i doskonałym pomysłem na dyskretną kontrolę nad tym, co robią ich dzieci, jest zamontowanie w domu kamery wewnętrznej. Oczywiście obraz z takiego urządzenia możemy łatwo podejrzeć na telefonie komórkowym – jako rodzic masz więc okazję do tego, aby w czasie pracy szybko zerknąć na to, co dzieje się w domu.

Możesz sprawdzić, czy dzieciom niczego nie brakuje, zobaczyć jak idzie im praca domowa, czy zweryfikować zachowanie opiekunki. Taka kamera ma opcję nagrywania kilku lub kilkunastu godzin, sprawdzisz więc jak dzieci zachowywały się przez cały dzień.

 

5) Aplikacja

Ponieważ wiele dzieci, nawet tych najmłodszych, posiada już własne smartfony, możemy opiekować się nimi zdalnie także przy pomocy dedykowanych aplikacji. Oczywiście odpowiednią usługę w takim przypadku należy pobrać zarówno na swój smartfon, jak i na urządzenie naszych dzieci. Nie zajmuje to dużo czasu, a może przynieść naprawdę wiele korzyści!

Aplikacje różnią się od siebie funkcjami, jednak najczęściej mamy dostęp do lokalizacji naszej pociechy, możemy sprawdzić historię miejsc, w których w dany dzień przebywał kilkulatek. Nasza pociecha przy jej pomocy poprosi o natychmiastową pomoc, a odpowiednio szybko zaalarmowani rodzice, będą mogli na czas zareagować. Taka usługa przydaje się zawsze – niezależnie od tego, czy musimy pracować w domu, jesteśmy w biurze, czy sklepie.

Dzięki niej masz pewność, że każdego dnia Twoje dzieci mogą czuć się bezpiecznie, bo zawsze masz na nie oko!

"Zdalne

 

Praca z domu, a czas dla dzieci

Dzisiaj często rodzic może pracować z domu. Jest to na pewno ogromna wygoda i duże ułatwienie w codziennej opiece nad dziećmi. Praca zdalna jednak wiąże się z wieloma zawodowymi obowiązkami i nie należy o tym zapominać. Często może nam się wydawać, że skoro działamy w trybie home office, nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi do opieki nad dziećmi. Nic bardziej mylnego.

Rodzice chcąc ofiarować dziecku poczucie bezpieczeństwa, bez względu na to, ile ze swoją pociechą spędzają czasu, powinni wspomagać się nowoczesnymi i wygodnymi udogodnieniami. Każdy kilkulatek przecież ma potrzebę spotkania się z przyjaciółmi, wyjścia na plac zabaw – nie wspominając o obowiązkach takich jak szkoła, czy zajęcia dodatkowe.

Lepiej więc posiadać narzędzia, które pomogą nam, nawet przez wolną chwilę w czasie pracy, zobaczyć, jak wygląda sytuacja w domu, zweryfikować ile godzin dziecko spędziło przed ekranem smartfona, czy upewnić się, że nasza pociecha dotarła na czas na swoje korepetycje lub zajęcia dodatkowe.

[product id="435" limit="1" slider="true"]

Opieka zdalna zalety

Nowoczesne urządzenia dają wiele możliwości. Szczególną uwagę warto tu zwrócić na smartwatche, które w połączeniu z aplikacją, którą rodzic instaluje na swoim telefonie, umożliwiają szybkie zlokalizowanie naszej pociechy przez 24/7. Ponieważ mają one wbudowane głośniki i mikrofony, bez problemu zastąpią smartfon – bez problemu odbiorą, jak i wykonają połączenie głosowe.

Co więcej, w aplikacji znajdziemy takie funkcje jak historia lokalizacji (sprawdzisz, czy kilkulatek z pewnością nie wagaruje i nie opuszcza zajęć), wyznaczanie stref bezpieczeństwa (otrzymasz powiadomienia za każdym razem, kiedy Twoje dziecko opuści, lub wróci do danego, wyznaczonego przez Ciebie miejsca), czy nasłuch otoczenia (dyskretnie posłuchasz, co dzieje się w otoczeniu Twojej pociechy).

Smartwatche jak LocoWatch Lite S posiadają specjalny guzik SOS – po jego użyciu, informacja o tym, że nasz syn lub córka potrzebują pomocy, natychmiast pojawi się na naszym telefonie. Umożliwia to rodzicom natychmiastową reakcję i pozwala na udzielenie dziecku natychmiastowego wsparcia.

"5

Jesteś dla swojego dziecka najważniejszy!

Nawet jeśli nasze dzieci tego nie okazują, lub okazują tylko trochę – każda mama jest dla nich najlepszą mamą na świecie, a każdy tata nosi pelerynę bohatera. Wcale nie jest tak, że musimy nasze pociechy obserwować i kontrolować bez przerwy. Rodzic, który pracuje zdalnie ma przecież swoje obowiązki.

Często jest tak, że przez cały dzień jest tak zaabsorbowany służbowymi działaniami, że bez udogodnień, które daje mu technika, naprawdę ciężko byłoby mu opiekować się dzieckiem. Praca zdalna, chociaż wygodna, to dalej praca. Jeśli mamy dużo spraw na głowie, są dni, kiedy na nic nie mamy czasu – smartwatch, czy szybka lokalizacja dziecka w aplikacji pomogą nam się upewnić, że chociaż nasze dziecko przebywa w innym miejscu, jest w pełni bezpieczne.

Jak zorganizować pracę zdalną

Oczywiste jest, że w czasie pracy zdalnej musisz skupić się na sprawach zawodowych. Obowiązki domowe muszą chociaż na kilka godzin zejść na dalszy plan. Dobrym pomysłem może okazać się zatrudnienie niani, która pomoże Ci w opiece nad małym dzieckiem.

Jeśli masz starsze dziecko, które potrafi się już zająć sobą, wyrzuty sumienia, że pracujesz, zamiast się nim zajmować, absolutnie nie są Ci potrzebne. Trudne emocje, z którymi musisz się mierzyć zastąp myśleniem, że przecież robisz wszystko, aby zapewnić synowi lub córce wszystko, czego potrzebuje. Po skończonej pracy przyjdzie czas na wspólny obiad, zabawy, czy rozmowy.

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium