Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Zegarek z telefonem – zbędny czy niezbędny gadżet dla dziecka?

Smartfony stały się tak integralną częścią naszego codziennego życia, że trudno sobie wyobrazić, jak byśmy się bez nich obeszli. Około trzy czwarte dorosłych Polaków posiada telefon komórkowy, a przewiduje się, że liczba ich użytkowników na świecie przekroczy pięć miliardów do 2021 roku. Nic dziwnego, że małe dzieci nie potrzebują wiele czasu, zanim poproszą o swój własny telefon. Badania wykazały, że większość rodziców poddaje się, gdy ich dzieci mają około 10 lat, przy czym 25% sześciolatków i młodszych ma już smartfona. A jeśli istnieje lepsza alternatywa? Taka, która jest tańsza, łatwiejsza do kontrolowania przez rodziców i nie powoduje zaburzeń snu i problemów z uwagą?

"Kilkuletni

 

Inteligentny zegarek z telefonem, czyli gadżet, który zastąpi telefon komórkowy

Po pierwsze, smartwatche to zegarki z ekranami dotykowymi i innymi zabawnymi funkcjami cyfrowymi, są znacznie mniejsze i łatwiejsze do noszenia niż telefony komórkowe. Producenci smartwatchów przewidują, że ich produkty będą narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dlatego odpowiednio je projektują. Rodzice, którzy zamiast smartfonów decydują się na zakup zegarka z telefonem, nie muszą martwić się o pęknięcie ekranu czy przypadkowe utopienie. Pomimo kompaktowych rozmiarów, nowoczesne urządzenia mają wszystkie niezbędne ustawienia smartfonów. Te dla dzieci są zwykle wyposażone w gniazdo na kartę SIM, co umożliwia zegarkowi wykonywanie połączeń telefonicznych i wideo, czy wysyłanie wiadomości tekstowych. Może również wyświetlać mapy i aktualne współrzędne, przypominać o zaplanowanych zadaniach, monitorować aktywność użytkownika, posiada licznik kroków i o wiele więcej.

 

Czym różni się smartwatch od normalnego zegarka?

Smartwatch to taki mądry zegarek, który oprócz wskazywania czasu oraz daty ma jeszcze kilka innych przydatnych funkcji. Najważniejszą z nich jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń – czyli mini telefon w zegarku. Oczywiście warunkiem jest umieszczenie w zegarku karty sim, którą należy opłacać.  Dodatkowo dziecko w zależności od modelu może skorzystać z wielu funkcji, takich jak odbieranie połączeń od numerów, które rodzic wprowadza do książki telefonicznej, a także wysyłać i odbierać krótkie wiadomości tekstowe, wysłać do rodzica sygnał SOS, dając tym samym znać o zagrożeniu, grać w nieskomplikowane gry, mierzyć kroki oraz tętno. Smartwatche jak LocoWatch Lite S posiadają również ważne funkcje dla rodzica. Za pomocą dedykowanej aplikacji może on kontrolować wszystkie połączenia dziecka, namierzyć jego lokalizację za pomocą GPS, prześledzić przebytą przez niego trasę, a nawet podsłuchać co dzieje się w jego otoczeniu, bez wiedzy dziecka.

"Młoda

Zegarek z telefonem dla dzieci – swoboda konfiguracji przez rodzica

Smartwatch dla dzieci zazwyczaj jest wyposażony w aplikację towarzyszącą do ustawiania zegarka, śledzenia lokalizacji i zarządzania treścią. Rodzice mogą sprawdzać lokalizację dzieci dzięki technologii GPS, mogą również ustawić bezpieczne strefy GPS, aby otrzymywać ostrzeżenia, jeśli dziecko zbłądzi poza ustaloną granicę, a same dzieci często są w stanie nacisnąć jeden przycisk, aby zadzwonić pod ustalony numer (lub numery) w sytuacji awaryjnej. Zegarek z telefonem dla dziewczynki oraz chłopca jest również wyposażonych w różne funkcje fitness, które mogą zmotywować dziecko do większej aktywności fizycznej, tworząc potrzebę zdobywania coraz to lepszych wyników. W świecie, w którym prawie jedna trzecia młodzieży ma nadwagę lub otyłość, taka funkcjonalność jest niezbędna!

 

Inteligentne zegarki – kiedy mniej znaczy więcej

To, co wielu rodziców uwielbia w smartwatchach i dziecięcych zegarkach GPS, to to, że nie potrafią robić wszystkiego, co potrafią nowoczesne smartfony. Nie mogą pobierać wielu gier, zwłaszcza tych uzależniających z możliwością zakupów w aplikacji i mechanizmami podobnymi do hazardu, nie mogą być używane do oglądania filmów online lub czatowania z nieznajomymi, i nie obsługują popularnych mediów społecznościowych. W związku z tym służą jako stosunkowo proste urządzenia komunikacyjne, które są łatwe w użyciu, noszeniu i pomagają utrzymywać kontakt dzieci z rodzicami. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost uzależnienia od smartfonów wśród nastolatków i nastolatków, rodzice zdecydowanie powinni rozważyć zegarek z telefonem jako bezpieczniejszą alternatywę dla smartfonów.

"Trzy

 

Zegarek z telefonem – zadbaj o bezpieczeństwo swojej pociechy

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo jego dzieci jest zawsze na pierwszym miejscu. Bez względu na to, co robią, zawsze myślą i martwią się o nie. Każdy rodzic pragnie, aby było coś, co w każdej sekundzie może łączyć go z dziećmi. Na szczęście dzięki wynalezieniu zegarków telefonicznych dla dzieci to życzenie zostało skutecznie spełnione. Zegarek z telefonem jest jak mały komputer, który nosisz na nadgarstku. Zwykle podaje godzinę i liczy kroki, które osoba wykonuje w ciągu dnia. Większość smartwatchów łączy się ze smartfonem, umożliwiając użytkownikowi wykonywanie połączeń oraz wysyłanie i odbieranie wiadomości. Często smartwatche mają mikrofony i głośniki, a niektóre nawet kamery.

 

Zegarek z telefonem – poznaj jego najważniejsze zalety

  • Komunikacja i kontakt – zawsze możesz szybko dotrzeć swoich dzieci, a to ogromna korzyść.

  • Lokalizacja GPS – w nagłych wypadkach, lokalizacja jest zdecydowanie najważniejszą funkcją!

  • Przycisk SOS – świadomość, że Twoje pociechy mogą zadzwonić do Ciebie w nagłych wypadkach, zagwarantuje Ci spokój o ich bezpieczeństwo. Zapewne uczysz ich, co robić w nagłych wypadkach i wiedzą, gdzie i jak poprosić o pomoc. Zegarek to po prostu skuteczniejszych sposobów na uzyskanie szybkiej pomocy.

  • Tańszy gadżet niż telefon komórkowy – rozumiemy, dlaczego rodzice dają telefon komórkowy swoim dzieciom, ale zanim osiągną wystarczający wiek, aby dobrze wykorzystać telefon komórkowy, to zegarek z telefonem jest świetnym rozwiązaniem. Ceny smartwatcha dla dzieci w porównaniu do komórki, zdecydowanie wpływają na korzyść tego pierwszego gadżetu. Jest on dość przystępny cenowo za coś, co może się zgubić, zepsuć lub przeleżeć na dnie szafy.

  • Łatwy i lekki w noszeniu – ze względu na to, że dziecko nosi go na nadgarstku, to jest mniejsza szansa na zgubienie lub uszkodzenie, w odróżnieniu od telefonu komórkowego.

  • Nauka i motywacja – funkcje fitnessowe, kalendarz wraz z grami edukacyjnymi to funkcje, za które dzieciom spodoba się zegarek. A dodatkowo uczą się obowiązków i motywuje do aktywnego trybu życia.
 

Zegarek z telefonem – gadżet ułatwiający odkrywanie świata przez dziecko

Smartwatch GPS LocoWatch Video będzie idealnym prezentem dla dzieci, ponieważ będą mogły swobodnie odkrywać i poznawać świat, w czasie gdy Ty będziesz spokojniejszy o ich bezpieczeństwo. Smartwatch GPS to świetne rozwiązanie do komunikacji z dzieckiem, które jest za małe na telefon komórkowy. A mimo to, rodzice mogą swobodnie dzwonić do swojej pociechy. Ponadto zegarek z telefonem zapewnia szereg funkcji bezpieczeństwa dla rodziców i dzieci. Dzięki funkcji GPS rodzice zawsze wiedzą, gdzie są ich dzieci. Ponieważ te produkty są nowe i niedrogie, przed zakupem smartwatcha GPS dla swojego dziecka należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

"Zegarek

 

10 rzeczy do rozważenia przed zakupem zegarka z telefonem dla dziecka

Aby wybrać najlepszy smartwatch, musisz wiedzieć, jak ocenić jego najważniejsze cechy, a następnie określić, jakich funkcji potrzebujesz. Zanim wybierzesz najlepszy smartwatch dla swojego dziecka, musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki, które robią ogromną różnicę między dobrym smartwatchem a bezużyteczną technologią. 

Dokładność GPS

Jeśli zegarek GPS, który masz dla dziecka, nie może dokładnie określić, gdzie aktualnie znajduje się Twoja pociecha, to może okazać się nietrafionym zakupem. Podobnie jak w przypadku zegarków sportowych, funkcja GPS nie jest w 100% niezawodna na smartwatchu każdego dziecka. Jednak sprawdź, czy zegarek z telefonem może dokładnie wskazać miejsce przebywania syna lub córki. Przetestuj go na zewnątrz, ale także w domu, ponieważ urządzenie GPS może mieć ograniczenia i powinieneś się o nich dowiedzieć, zanim będzie za późno. 

Zasięg sygnału

Każde urządzenie bezprzewodowe może mieć ograniczenie, jeśli chodzi o zasięg objęty sygnałem. Głównie jeśli zegarek działa na Bluetooth lub WIFI. Upewnij się, że jesteś w pełni świadomy tych ograniczeń, zanim Twoje dzieci wyjdą z nim z domu. Zasięg nie powinien stanowić problemu, jeśli zegarek jest podłączony do sieci 2G lub 3G. 

Do użytku w pomieszczeniach

Podobnie jak w przypadku odbioru telefonu komórkowego lub elektronicznej niani, uzyskanie dobrego odbioru w budynku może być trudne. Ze względu na konstrukcję, ściany, inne urządzenie bezprzewodowe itp., sygnał może zostać utracony. Upewnij się, że zegarek działa w domu, szkole, centrum handlowym, kompleksie sportowym pod dachem lub gdziekolwiek indziej Twoje dziecko może go używać w pomieszczeniach.

Trwałość

Kiedy łączysz technologię i dzieci, chcesz mieć pewność, że urządzenie może znieść wiele wyzwań. Opaska, lokalizator GPS i ekran dotykowy muszą być odporne na wstrząsy i wodoodporne.

Wodoodporność

Maluchy lubią bawić się wodą, i dlatego potrzebujesz wodoodpornego zegarka. Wodoodporny zegarek zapewni, że Twoje dziecko nie zdejmie go na basenie i zapomni ponowni założyć. 

Żywotność baterii

Wszystkie ważne funkcje smartwatcha dla dzieci mogą okazać się zbędne, jeśli bateria zbyt szybko się rozładowuje. Najlepsze modele wytrzymują bez ładowania nawet do kilku dni. Niektóre mogą działać dłużej w trybie czuwania. 

Łatwość obsługi

Upewnij się, że Twoje dziecko będzie potrafiło obsługiwać zegarek z telefonem. Ekran dotykowy lub przycisk muszą być łatwe w obsłudze i zrozumiałe. Sprawdź, czy małe palce Twojego dziecka mogą szybko odebrać telefon lub zwrócić się o pomoc. Ponadto zegarek z telefonem musi być wygodny w noszeniu, żeby maluch nie chciał go zdjąć, jak tylko nie będziesz patrzył!

Przedział wiekowy

Większość smartwatchów ma zalecany wiek użytkowania – najczęściej od 3 do 12 lat.

Zegarek z telefonem dla chłopca, zegarek z telefonem dla dziewczynki

Najlepsze modele posiadają kilka opcji kolorystycznych oraz różne style urządzenia. Twoje dzieci z pewnością docenią posiadanie własnego, niestandardowego smartwatcha. Ale fajnie!

Tryb cichy

Zegarek z telefonem dla dzieci powinien posiadać opcję włączenia cichego trybu. Jest to przydatne, gdy Twoje dziecko jest w klasie lub śpi. Możesz wstępnie ustawić godziny, w których zegarek wyłączy dźwięk i powiadomienie.


Jaki zegarek z telefonem kupić dla dziecka?

Smartwatch do 300 zł dla dziecka to świetny pomysł na praktyczny prezent dla pociechy zafascynowanej nowoczesną technologią, a także gadżet dla rodziców dbających o bezpieczeństwo dziecka. Inteligentny zegarek LocoWatch Lite jest jest świetnym wyborem – dla dziecka to kolorowy i nowoczesny zegarek, dla rodzica – lokalizator GPS pozwalający na zlokalizowanie dziecka, dzięki dedykowanej aplikacji na telefon komórkowy.

"Leżąca

 

Zegarek z telefonem dla chłopca i dziewczynki – swoboda dla malucha

Wraz z wiekiem dzieci potrzebują i pragną większej wolności, ale to nie znaczy, że rodzice nie chcą mieć na ich oku i całodobowo znać miejsce ich pobytu. Z pomocą przychodzą właśnie smartwatche, które służą jednemu, głównemu celowi: utrzymaniu stałej łączności rodziców i dzieci. Niektóre wersje urządzeń mogą mieć więcej dzwonków i funkcji niż inne, ale wszystkie pozwalają mamie i tacie na kontakt z synem lub córką w razie potrzeby, i odwrotnie. Jest to gadżet, który jest prawie wszystkim, czego potrzebujesz, aby być spokojniejszym o jego bezpieczeństwo.

 

Czy warto wypróbować zegarek z telefonem dla dzieci?

Urządzenia z funkcją GPS są powszechne w naszym życiu i okazały się przydatne w wielu sytuacjach. Zastanów się co by było, gdyby kiedyś fakt posiadania zegarka z telefonem okazał się pomocny przy znalezieniu Twojego dziecka, jeśli kiedykolwiek się zgubi? Naszym zdaniem to niewielka cena za spokój, dlatego warto rozważyć zakup takiego gadżetu. Istnieje również argument, że udostępniając dzieciom technologię, gdy są młode, umożliwiasz im jak najlepsze wykorzystanie jej, w przyszłości – i spójrzmy prawdzie w oczy, jest coraz większy nacisk na technologię w prawie każdym zawodzie, więc nie zaszkodzi być przygotowanym.

"Siedząca

 

Czy już czas kupić dziecku telefon?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój kilkulatek jest już wystarczająco duży, by posiadać własny smartfon, dobrze przemyśl tę decyzję. Noszenie telefonu komórkowego przez malucha w kieszeni, czy plecaku może się wiązać z szybkim zgubieniem lub kradzieżą urządzenia. Pamiętaj, że smartwatch też wykonuje i odbiera połączenia, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby zastąpił komórkę. Co ważne, połączenia na zegarek nie da się przeoczyć. Smartfon często należy wyciszyć, szybciej też rozładowuje się w nim bateria, bo jak wiadomo, kilkulatka ciężko często oderwać od gadżetu, co może poważnie odbić się na obowiązkach zarówno szkolnych, jak i domowych. Inteligentny zegarek to doskonałe rozwiązanie, które umożliwi Ci stały kontakt z pociechą bez konieczności kupowania drogiego telefonu komórkowego. 

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium