Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49
do kasy suma: 0,00 zł

Czy warto kupić dziecku smartwatch z dostępem do internetu?

Nowoczesne technologie dopasowane są dzisiaj do wymagań właściwie każdego z nas — z łatwością może z nich korzystać nie tylko młodzież i dorośli, ale także seniorzy oraz kilkuletnie dzieci. Świadome używanie Internetu może przynosić wiele korzyści, pamiętajmy jednak, że z dobrodziejstw technologicznych należy korzystać ostrożnie — zwłaszcza jeśli mówimy o najmłodszych użytkownikach inteligentnych urządzeń.

Dlaczego zamiast zegarka z dostępem do internetu, lepiej jest podarować dziecku wodoodporny smartwatch z GPS, funkcją telefonu i ciekawymi funkcjami? Powodów jest naprawdę wiele. 

Twoje dziecko chce być takie jak Ty

Kiedy Twoje dziecko zaczyna dorastać, z pewnością jako rodzic, jesteś w stanie zaobserwować, jak wiele zachodzi w jego zachowaniu. Większa ciekawość otaczającego świata, naśladowanie ulubionych bohaterów, powielanie zachowań osób z najbliższego otoczenia — rozwijający się maluch jest naprawdę bacznym obserwatorem rzeczywistości.

Kiedy dziecko widzi rodziców korzystających z komputerów, inteligentnych zegarków, czy tabletów, często domaga się oddania urządzenia w swoje ręce. Jeśli jego prośby nie zostaną spełnione, najczęściej reaguje nerwami lub płaczem. Przejęci rodzice bardzo często ulegają i pozwalają maluchom na korzystanie z dobrodziejstw technologicznych XXI wieku. Jednak, czy wszystkie urządzenia są odpowiednie dla naszych dzieci? 

"Kilkuletnia

Czy Internet to dobre miejsce dla dziecka?

Wychowując swoje dziecko, chcemy być dla niego jak najlepszym przykładem. Musimy jednak pamiętać, że nasze pociechy przejmują po nas wiele nawyków i przyzwyczajeń — zarówno tych dobrych, jak i tych złych.

Jeśli więc jesteś rodzicem, który korzysta z nowoczesnego telefonu, czy smartwatcha z dostępem do Internetu i spędzasz z urządzeniem naprawdę dużo czasu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój maluch bardzo szybko poprosi Cię o podobne urządzenie, przy pomocy którego będzie mógł grać i korzystać z sieci. 

I tak jak dzisiaj właściwie każdy nastolatek posiada już własny smartfon i profile w kanałach social media, tak nasuwa się pytanie, czy dla młodszego dziecka tego typu rozrywka również będzie odpowiednia?

Czy Internet jest dobrym miejscem dla malucha i czy warto obdarować kilkulatka sprzętem, który może uzależnić go już we wczesnym wieku od korzystania z sieci? 

Smartwatch z dostępem do Internetu dla dziecka jako alternatywa dla smartphona.

Kiedy nie mamy wątpliwości, że nasze dziecko jest jeszcze za małe na swój pierwszy telefon komórkowy, szukamy jakiejś ciekawej alternatywy — zamiennika, który pozwoli nam kontrolować to, co dzieje się z naszą pociechą, gdy nie ma nas obok.

Doskonale sprawdzają się tu smartwatche — inteligentne zegarki GPS, które maluchy zawsze mogą nosić na swoim nadgarstku. Wybór tego typu urządzeń jest naprawdę szeroki. Niekiedy ulegając presji i prośbom, które kieruje w naszą stronę dziecko, dla kilkuletniego brzdąca wybieramy model z dostępem do Internetu.

Czy to aby na pewno odpowiedzialne z naszej strony?

Pamiętajmy, że dostęp do sieci w rękach dziecka nie musi być tylko i wyłącznie dobrą zabawą, związaną z grami, przesyłaniem sobie zdjęć, czy oglądaniem bajek. Smartwatch z dostępem do Internetu to także zagrożenia.

Wszechobecny hejt, presja posiadania wielu rzeczy, czy odpowiedniego wyglądu. Nawet uczulając nasze dziecko na to, aby nie rozmawiało z obcymi i nie nawiązywało internetowych znajomości, tak naprawdę nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć wszystkiego, co może wydarzyć się w sieci. 

"Najważniejsze

Jak wybrać odpowiedni smartwatch dla dziecka?

Musimy mieć świadomość, że starsze dzieci, takie, które mają już “naście” lat, ciężko będzie nam przekonać do tego, aby nie korzystały z Internetu. Najlepszym wyjściem będzie tu odpowiednia kontrola rodzicielska i weryfikowanie tego, jakie treści przegląda nasza pociecha w internecie. 

Sytuacja inaczej prezentuje się w przypadku dzieci młodszych. Ponieważ maluchy nie mają potrzeby częstego korzystania z sieci, zamiast smartfona, czy smartwatcha z dostępem do Internetu, warto podarować im gadżet, który spełni ich dziecięce oczekiwania.

Inteligentny zegarek z GPS, funkcją telefonu, wideorozmowami, wbudowanym aparatem, krokomierzem, czy ciekawymi grami, będzie doskonałym zastępstwem dla urządzeń umożliwiających logowanie się do przeglądarek www, czy kanałów social media. 

Smartwatch GPS dla dzieci bez dostępu do Internetu

Zadaniem inteligentnego zegarka z GPS jest ochrona dziecka na wielu płaszczyznach, oraz dostarczanie mu dobrej zabawy i radości wynikającej z posiadania ciekawego, nowoczesnego urządzenia. Modele dostępne w Bezpiecznej Rodzinie, takie jak smartwatch GPS z wideorozmowami LocoWatch Video, czy LocoWatch Lite posiadają kartę SIM, umożliwiają lokalizację, nawiązywanie połączeń głosowych, czy wysyłanie alarmów SOS.

Kilkulatek zamiast sprawdzać witryny internetowe, może korzystać z wbudowanych gier logicznych i matematycznych, krokomierza, czy aparatu fotograficznego. Dziecko ma w zegarku wszystko to, czego potrzebuje. 

"Czy

Bezpieczne dziecko, spokojny rodzic

Małe dziecko wcale nie musi mieć smartwatcha z dostępem do Internetu. Wybierając rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny, w zestawie oprócz urządzenia i wybranego pakietu, otrzymujesz także dostęp do polskiej, dedykowanej aplikacji.

To właśnie usługa i zegarek GPS, w którym znajduje się już karta SIM, umożliwiają Ci szybkie lokalizowanie malucha, wyznaczanie stref bezpieczeństwa, czy odbieranie powiadomień SOS już po 3 sekundach od momentu wysłania alertu przez dziecko.

Chcąc w pełni chronić kilkulatka, postaw na rozwiązanie, które nie narazi go dodatkowo na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu. Odpowiedzialna opieka, pełna kontrola rodzicielska i spokój — wszystko, co najważniejsze znajdziesz w Bezpiecznej Rodzinie. 

[product id="99, 435, 404" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium