Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Opieka nad wnukami – jak ją usprawnić?

Niezależnie od tego, czy są wakacje, czy trwa rok szkolny, każdy rodzic docenia najważniejszą i najukochańszą instytucję dziadków. Pęd życia i obowiązki zawodowe zmuszają młodych rodziców do znalezienia opieki dla swoich dzieci. Opieka nad wnukami dla dziadków to czysta przyjemność. Babcia wykorzysta każdą okazję, do przygotowania czegoś pysznego na obiad, a dziadek zostanie odkrywcą największych przygody właśnie z wnuczkami. Kto jak nie wnuczki pozwalają dorosłym być przez chwilę “dużymi dziećmi”.

Czas spędzony z dziadkami jest bardzo cenny - dziecko często w ten sposób nawiązuje z seniorami nierozerwalną więź. Jak sprawić, by taka opieka zawsze była bezpieczna i przyjemna? Poniżej przedstawiamy najciekawsze sposoby na to, aby i dziecko i dziadkowie byli spokojni, zadowoleni i bezpieczni.

kobieta z siwymi włosami ubrana w czerwoną długą sukienkę i jasne buty, siedzi na jasnym fotelu i obejmuje stojącą obok niej szeroko uśmiechającą się kilkuletnią wnuczkę, która jest ubrana w bordową bluzkę i czerwono-pomarańczową tiulową spódniczkę, białe korale i białe rajstopy oraz złote buciki 

 

Opieka nad dziećmi – odpowiedzialność i zabawa

Opieka nad wnukami to nie tylko zabawa. Dziadkowie biorą pełną odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. I chociaż na pewno posiadają dar przewidywania pewnych sytuacji w domu, to jednak nie są w stanie uprzedzić wielu wydarzeń, zwłaszcza, kiedy dzieci wybierają się na boisko, plac zabaw, czy wspólną zabawę do przyjaciół. Aby pozostać w stałym kontakcie, warto swojemu synowi lub swojej córce sprezentować zegarek z gps dla dzieci. Odporne zegarki z GPS dla aktywnych dzieci to idealny prezent dla rodziców, którzy będą mogli razem z dziadkami sprawdzać, co dzieje się u ich pociech.

Nadajnik GPS namierza zegarek w każdym możliwym miejscu: w lesie, w kinie, na placu zabaw czy na boisku. Kolejną funkcją jest ustawienie bezpiecznej strefy. Może nią być dom, szkoła, dom dziadków, basen czy najbliższy plac zabaw. Jeżeli dziecko opuści tę strefę, zegarek za pomocą aplikacji Bezpieczna Rodzina prześlę wiadomość sms, e-mail lub notyfikację push. Jeżeli należycie do rodziców, którzy często zostawiają swoje dzieci pod opieką bliskich seniorów, takie rozwiązanie może okazać się naprawdę przydatne.

[product id="99" limit="1" slider="true"]

GPS dla dzieci – sprawdzona pomoc na każdy czas

Lokalizator gps posiada funkcję zapisu przebytej trasy przez użytkownika. Jeżeli dziecko wyjdzie za daleko lub się zgubi, dzięki zegarkowi i dedykowanej aplikacji od Bezpiecznej Rodziny możemy szybko sprawdzić jego ostatnią lokalizację i udać się w tym kierunku. Zegarek GPS LocoWatch Lite posiada funkcję SOS – jeden przycisk wysyła powiadomienie o potrzebnej pomocy. GPS to również zminiaturyzowany telefon. Dla rodziców i dziadków oznacza to możliwość pozostania w stałym kontakcie z dzieckiem.

Jeżeli wnuczek nie odbiera telefonu, istnieje możliwość dyskretnego podsłuchu i sprawdzenia, co dzieje się w jego otoczeniu. Wodoodporność smartwatcha sprawdzi się przy zabawie w deszczu, śniegu, czy na plaży. Zegarek z gps LocoWatch Video to duża pomoc w opiece nad wnukami, nie ograniczająca ich zabawy i planów. To sprawdzona pomoc na każdy czas!

Opieka nad wnukami, czyli babcia ubrana w jasny sweter i niebieską spódnicę w kwiaty oraz dziadek w jasnym swetrze, z białym kaszkietem i plecakiem na spacerze z wnuczką i jej mamą w parku

 

Jak pomóc seniorom w bezpiecznej opiece nad wnukami?

W okresie letnim dziadkowie często wybierają się z wnukami na wakacje. W zimowym czasie jeżdżą wspólnie na narty, a podczas roku szkolnego odbierają z zajęć. Wspólny czas jest świetną okazją do zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu. Wycieczki jednodniowe, czy dłuższe podróże wymagają odpowiedniego przygotowania i zabrania ze sobą kilku niezbędnych rzeczy.

Warto, aby wśród nich była opaska SOS z GPS. Ten mały, niepozorny zegarek może uratować dziadków i rodziców w wielu kryzysowych sytuacjach i ograniczyć stres do minimum. Kiedy dziadkowie często opiekują się wnukami w mieszkaniu, na pewno warto zadbać o bezpieczny dom. Pamiętajmy – nowoczesne technologie mają za zadanie pomóc nam i ograniczyć stres o zdrowie i bezpieczeństwo bliskich zniwelować do minimum.

Warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniach w naszym otoczeniu, zwłaszcza jeżeli nasze dzieci są wyjątkowo aktywne.

 

Bezpieczny senior

Powierzając opiekę nad dzieckiem dziadkom, warto rozważyć także zakup urządzenia, które pomoże nam skontrolować stan zdrowia osoby starszej. Samodzielny senior również wymaga, aby od czasu do czasu sprawdzić, czy z jego formą wszystko w porządku. Wychodząc na spacer z wnukiem, starsza osoba może nie pamiętać o zabraniu ze sobą telefonu.

Kiedy będzie mieć na ręku zegarek z GPS lub opaskę mamy pewność, że skontaktujemy się z nią w dowolnym momencie. Elegancki smartwatch dla seniora daje mu wiele korzyści, a podarowany jako prezent, z pewnością sprawi wiele radości. Tego typu urządzenie szczególnie przydaje się do opieki nad seniorami, którzy mają problemy ze zdrowiem i cierpią na różne schorzenia, które czasem mogą ich ograniczać. Innym doskonałym rozwiązaniem będą opaski SOS LocoLife oraz LocoLife Plus.

[product id="429,434" limit="2" slider="true"]

Sposoby opieki nad wnukami

Najlepsze sposoby opieki to takie, które zagwarantują wszystkim bezpieczeństwo. Czasem naprawdę ciężko upilnować dzieci, które posiadają nieskończone pokłady energii. Dlatego nie należy demonizować nowoczesnych technologii. Używane w sposób racjonalny sprawią, że zarówno dziecko, jak i dziadkowie oraz rodzice będą o wiele spokojniejsi.

Z pewnością warto do seniorów dzwonić, upewniać się, że nie dzieje się nic złego. Jeżeli jednak nie chcemy wyjść na nadopiekuńczych rodziców, zegarki z GPS LocoWatch Lite S dadzą nam możliwość dyskretnej kontroli, a co za tym idzie, bardzo profesjonalnej, zdalnej opieki. Dzieci zyskują rewelacyjny i modny gadżet, dorośli pewność, że trzymają rękę na pulsie.

[product id="435,404" limit="2" slider="true"]

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo danych

Wybierając rozwiązania Bezpiecznej Rodziny wiesz, że dostęp do informacji, takich jak numer telefonu, lokalizacje, czy powiadomienia masz tylko Ty i ewentualne bliskie osoby, które dodajesz samodzielnie w aplikacji. Dane osobowe i szczegółowe informacje są przechowywane wyłącznie na polskich serwerach. Ponieważ cenimy Twoją prywatność nigdy nie musisz martwić się o to, że dane osobowe Twoje, czy Twoich najbliższych dostaną się w niepowołane ręce. Pamiętaj - masz prawo czuć się bezpiecznie!

 

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium