Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Obroża z lokalizatorem GPS dla zwierząt

Właściciele czworonogów zwykle są do nich mocno przywiązani, bez względu na to, czy domowym pupilem jest pies czy kot. Oswojone zwierzę obdarza swoich panów miłością i lojalnością, o ile jest dobrze traktowane. Zakładamy, że tak właśnie się dzieje, a właściciele dokładają wszelkich starań, aby ich zwierzak miał się w ich domach dobrze, był zdrowy i bezpieczny. Nad bezpieczeństwem zwierzęcia dzisiaj czuwa się znacznie łatwiej niż kiedyś, ponieważ do tego celu śmiało można wykorzystać nowoczesne technologie. Ich przykładem jest nadajnik z lokalizatorem GPS, w który możemy wyposażyć naszego pupila. Umieszczony w obroży dla psa nadajnik GPS pozwoli na natychmiastowe wskazanie miejsca pobytu zwierzęcia. Ma on też wiele innych użytecznych funkcji.

Po co psu obroża z lokalizatorem GPS dla zwierząt?

W pierwszej kolejności w naszych rozważaniach o zasadności użycia obroży z GPS-em powinniśmy wziąć pod uwagę kwestię kradzieży psów celem ich późniejszego odsprzedania. Dotyczy to przede wszystkim czworonogów rasowych, które mają widoczne cechy właściwe danej rasie. Dla wielu kupujących liczy się tylko to, że pies czy kot wyglądają na rasowe. Nie potrzebują sprawdzania rodowodów i innych dokumentów dotyczących sprzedawanego psa, a powinni. Może się okazać, że zwierzak nabywany za pośrednictwem popularnego serwisu ogłoszeniowego lub bezpośrednio na ulicy został komuś skradziony.

Niestety takie sytuacje się zdarzają i to często z powodu nieodpowiedzialności właścicieli. Jeśli uwiążemy psa w pobliżu przedszkola, szkoły albo przy sklepie i wejdziemy do budynku dosłownie na kilka minut, czas ten wystarczy, aby złodziej odwiązał zwierzę i zniknął z nim w nieznanym kierunku. Poszukiwania czworonoga mogą nie dać wówczas żadnych rezultatów, zwłaszcza jeśli złodziej po prostu wsiadł do auta i odjechał. W dobie wszechobecnych monitoringów i kamer namierzenie takiego człowieka nie jest trudne, ale wymaga czasu.

Najpierw sprawę trzeba zgłosić na policję, która będzie mogła przejrzeć monitoring miejski. Można też spróbować szukać na własną rękę nagrań z kamer rejestratorów samochodowych albo z okolicznych sklepów i instytucji. Wymaga to sporego nakładu czasu i zaangażowania, a nasz ukochany pupil może zostać wywieziony w siną dal i sprzedany daleko od naszego miejsca zamieszkania, co uniemożliwi mu samodzielny powrót do domu.

[product id="402" limit="1" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Poza tym pies czy kot mogą uciec podczas spaceru albo nawet ze swojej posesji. Niekoniecznie musi to być związane z tym, że w domu jest im niedobrze. Czasem wystarczy moment, żeby zwierzę wiedzione strachem uciekło ze smyczy. Huk, nagły wrzask albo odzywający się instynkt samozachowawczy powodują, że pupil ucieka. Jeśli ma dobrą orientację i węch, wróci do domu, ale nie jest to pewne.

Szukanie wówczas psa czy kota, gdzieś w polach, w lasach czy w innym miejscu, będzie bardzo trudne. Istnieje przy tym ryzyko, że zagubione zwierzę wyjdzie na ulicę i zostanie przejechane przez samochód.

Musimy działać natychmiast i szybko zlokalizować pupila, w czym bez wątpienia pomoże nam obroża z GPS-em.

Obroża dla psa z lokalizatorem gps dla zwierząt

Funkcjonalność nadajnika GPS dla zwierzaka

Chip dla psa lub chip dla kota, czyli zminiaturyzowany lokalizator GPS umieszczony w gumowej obudowie odpornej na wstrząsy, zachlapanie czy zalanie i uszkodzenia mechaniczne, pomoże nam w natychmiastowej lokalizacji zwierzęcia w każdych okolicznościach. Pluskwa dla psa będzie wskazywać do niego drogę na mapie, jeśli tylko powiążemy nasze urządzenie GPS z odpowiednią aplikacją. Lokalizator GPS dla psa firmy Locon ma aplikację służącą bezpieczeństwu zwierzaka. Za pomocą takiego programu w smartfonie lub w innym urządzeniu mobilnym bądź za pośrednictwem konta w serwisie WWW możemy wysłać żądanie lokalizacji psa.

Lokalizator GPS natychmiast przekaże aktualne dane dotyczące miejsca, w którym znajduje się pupil. Na mapie będziemy mogli obserwować, gdzie pies się przemieszcza, co ułatwi jego odszukanie.

Nasłuch otoczenia

Poza tym pluskwa GPS dla psa daje możliwość nasłuchu tego, co dzieje się w jego otoczeniu. To funkcja przydatna zwłaszcza przy podejrzeniu kradzieży psa lub kota. Można posłuchać dyskretnie, czy pupil jest sam, czy też ktoś go zabrał. Dzięki temu urządzeniu będziemy mieli szansę zdobyć ewidentny dowód na kradzież.

Pies na spacerze z lokalizatorem gps dla zwierząt

Bateria lokalizatora GPS

Można ustawić lokalizator GPS dla kota lub psa w taki sposób, że będzie wysyłał dane o miejscu pobytu psa z założoną częstotliwością. Odpowiednie ustawienia wybieramy w aplikacji lub w serwisie WWW zsynchronizowanym z urządzeniem GPS. Należy pamiętać, że im częściej lokalizowany będzie nasz czworonóg, tym szybciej wyczerpie się bateria urządzenia w obroży.

Powinniśmy mieć to na uwadze przy planowaniu ładowania baterii. Należy to robić co około 1–2 dni, a lokalizator i tak poinformuje nas za pomocą alertów w aplikacji, SMS-a czy wiadomości mailowej, kiedy poziom baterii będzie wynosił już tylko 15 proc. To cenna informacja, pozwalająca uniknąć sytuacji, w której bateria w urządzeniu GPS dla psa rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie.

Przycisk SOS w lokalizatorze GPS dla zwierząt

Bardzo ciekawym elementem lokalizatora GPS dla psa firmy Locon jest przycisk SOS. To sposób na to, aby powiadomić właściciela psa o zagrożeniu, w jakim znalazł się jego pupil.  Uczciwy znalazca psa może posłużyć się takim przyciskiem i szybko wysłać informację o znalezieniu zwierzęcia do właściciela oraz zdefiniowanych w pamięci lokalizatora innych osób za pośrednictwem SMS-a. 

Historia lokalizacji 

Urządzenie GPS w obroży psa powiązane z aplikacją w smartfonie zapisuje wyniki lokalizacji. Wszystkie miejsca można zobaczyć na mapie i prześledzić z ich pomocą drogę, jaką przebyło zwierzę danego dnia.

Dowiemy się, gdzie np. nasze dziecko było na spacerze ze swoim pupilem. Kolejną ważną funkcją jest powiadamianie właściciela w aplikacji o tym, kiedy zwierzę znajdzie się poza tak zwanym bezpiecznym obszarem. Można go wyznaczyć np. do granic własnego podwórka. Jeśli pies opuści posesję, natychmiast w aplikacji pojawi się informujący nas o tym alert.

Obroża z GPS-em dla psa pomaga w tym, żeby psu nie stało się nic złego – na spacerze, poza domem. To sposób na to, żeby znaleźć zgubione zwierzę, nawet jeśli ze strachu ucieknie w głąb lasu lub na pola. Więcej o odpowiedzialnej opiece nad swoim pupilem dowiesz się z naszego artykułu Lokalizator dla kota – praktyczny tropiciel GPS

[product id="403, 402,409" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium