Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Alarm GPS do samochodu - zdalna ochrona auta

Producenci samochodów stosują różnego rodzaju zabezpieczenia fabryczne, antykradzieżowe. Właściciel pojazdu sam może zdecydować o wykorzystaniu kolejnych alarmów i innych sposobów na ochronę auta przed kradzieżą lub zniszczeniem. Jednym z nich są nowoczesne alarmy GPS do samochodu.

Zabezpieczenia antykradzieżowe pojazdów mechanicznych

W przypadku zdecydowanej większości produkowanych obecnie samochodów są wykorzystywane zintegrowane piloty z kluczem do stacyjki, sterującym fabrycznym centralnym zamkiem. W samochodach stosuje się alarmy dźwiękowe i wizualne współpracujące z pilotem fabrycznym do auta, co wyklucza konieczność noszenia przez kierowcę dodatkowego pilota tylko do alarmu. W takich przypadkach za każdym razem, kiedy właściciel otwiera auto z fabrycznego pilota, jednocześnie następuje rozbrojenie systemu alarmowego. Podobnie system ten jest uzbrajany, po zamknięciu pojazdu.

W najnowszych egzemplarzach samochodów alarmy współpracują z fabryczną cyfrową instalacją magistrali, która komunikować może się ze wszystkimi czujnikami w pojeździe, dając znacznie lepszy stopień zabezpieczenia auta.

Zwykły alarm samochodowy, w który wyposażony jest fabrycznie lub we własnym zakresie pojazd, to nie wszystko. Można zastosować i inne zabezpieczenia, najlepiej montowane w niestandardowych miejscach. Ukryte włączniki i wyłączniki alarmów powinny być znane tylko właścicielowi, aby móc z nich prawidłowo korzystać. Jednym z takich zabezpieczeń jest alarm GPS samochodu, który pozwala na zlokalizowanie skradzionego auta natychmiast, kiedy zostanie ono użyte przez osobę nieuprawnioną lub znajdzie się poza zdefiniowanym obszarem. Urządzenia te dają możliwość lokalizacji, monitoringu i kontroli pojazdu. Mogą być nadzorowane przez właścicieli, np. z poziomu konta WWW lub aplikacji mobilnej w smartfonie, albo też będą nadzorowane przez specjalistyczną firmę zajmującą się ochroną mienia klientów.

Złodziej z latarką w samochodzie

Jak działa alarm GPS do samochodu?

GPS alarm do auta wykorzystuje satelitarny sygnał GPS do lokalizacji. Dzięki temu można namierzyć z dokładnością nawet do 5 m, gdzie znajduje się auto. Alarmy GPS wpływają w sposób znaczący na zwiększenie bezpieczeństwa naszego mienia. Lokalizacja za pośrednictwem GPS opiera swoje działanie na sieci 31 satelitów umieszczonych na orbicie ziemskiej przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. System ten ma globalny zasięg, działa bez względu na panujące warunki atmosferyczne, w każdym miejscu na Ziemi, przez 24 godziny na dobę.

Dla poprawności działania lokalizacji GPS i alarmu opartego na tej lokalizacji niezbędne są dwa urządzenia: lokalizator GPS do samochodu i nadajnik GPS. Lokalizatorem jest urządzenie z wbudowanym modułem służącym do namierzania obiektów z wykorzystaniem sygnału satelitarnego. Lokalizator i nadajnik na życzenie użytkownika komunikują się ze sobą. Na podstawie czasu transmisji sygnału obliczana jest pozycja na mapie. Pozycję monitorowanego auta można sprawdzić za pomocą telefonu, tabletu czy konta www.

[product id="48" limit="1" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Dużą zaletą zastosowania lokalizacji GPS online w przypadku zabezpieczania antykradzieżowego auta jest to, że można śledzić poruszanie się pojazdu z umieszczonym w nim nadajnikiem w czasie rzeczywistym. Widać więc, w jakim kierunku się porusza czy też gdzie się aktualnie znajduje.

Jak zamontować alarm GPS w samochodzie?

Nadajnik GPS, będący istotnym elementem systemu alarmowego opartego na lokalizacji satelitarnej, powinien być umieszczony w miejscu niewidocznym dla osób trzecich. Najczęściej ma on postać niewielkiego, niepozornego urządzenia. Przykładowo dostawca usługi Gdzie Jest Auto oferuje GPS alarm do samochodu osobowego z nadajnikiem Locon Nadajnik Samochodowy GPS BA.02 ze złączem OBD II. Ma on wymiary 71 x 49 x 25 mm i pracuje w temperaturze od -20 do +70 stopni Celsjusza. Zamontowanie takiego nadajnika będzie wymagało od kierowcy zlokalizowania w jego samochodzie gniazda OBD II. Może ono znajdować się m.in. w podłodze, ukryte pod plastikową osłoną. 

Po poprawnej instalacji nadajnika GPS w samochodzie właściciel może aktywować dostęp do usługi Gdzie Jest Auto. Usługa pozwala na poznanie położenia auta w dowolnym czasie, ale co istotne, w przypadku korzystania z alarmu GPS w samochodzie osobowym, kierowca otrzymuje powiadomienia zawsze wtedy, gdy samochód przemieści się bez jego wiedzy i zgody (alarm strażnika) lub przekroczy ustaloną, zdefiniowaną wcześniej w aplikacji prędkość (alarm prędkości).

Nadajniki GPS

Lokalizacja auta przy kradzieży

Co roku w Polsce ginie około 13 tys. samochodów. Do kradzieży auta może dojść właściwie wszędzie. Im później właściciel auta się dowie, że zostało ono skradzione, tym trudniej będzie je odzyskać. Jeśli właściciel samochodu korzysta z alarmu GPS, to maksymalnie zabezpiecza swój pojazd. Po montażu nadajnika może zawsze zlokalizować samochód - z dokładnością do 5 m.

Nadajnik GPS do auta BA.02 działa nawet do 30 minut po usunięciu go z gniazda OBDII. Jest więc szansa, że jeśli nawet złodziej usunie nadajnik, ale pozostawi go w samochodzie to uda się ustalić lokalizację skradzionego pojazdu.

Poznaj nadajnik samochodowy GPS BA.02

[product id="48, 223, 224" limit="3" slider="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium