WYPRZEDAŻ LATO - DO 30% TANIEJ - ŚPIESZ SIĘ!
00
d
:
00
godz.
:
00
min
:
00
sek.
Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Auta dostawcze w Twojej flocie – w co je wyposażyć

Właściciele firm z branży spedycyjnej powinni przede wszystkim pamiętać o tym, aby wyposażyć flotę firmową w bezpieczne i komfortowe pojazdy, którymi na co dzień będą się przemieszczać pracownicy. Dodatkowo, wszyscy inni przedsiębiorcy, którzy posiadają auta dostawcze, powinni pamiętać o tym, by były one kompletnie wyposażone. W co powinna być wyposażona nowoczesna flota samochodowa?

Auta dostawcze – co musi znaleźć się w podstawowym wyposażeniu Twojej floty?

Samochody dostawcze zawsze powinny być wyposażone na tyle, by kierowca podczas jazdy czuł się bezpiecznie. Przede wszystkim, jeśli chodzi o obowiązkowe wyposażenie samochodu tego typu, to muszą być to regały, na te towary, które będą przewożone. Oczywiście, asortyment taki, jak i inne elementy, powinien być zgodny z przepisami.

Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w: uchwyty transportowe, metalowe przedziały, zestaw głośnomówiący, różne rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego oraz w wiele innych produktów, związanych bezpośrednio ze specyfiką danej branży, w której dane auta dostawcze się przemieszczają. Warto zainwestować w wytrzymałe ściany i podłogi, na przykład w podłogę podwyższaną.

Doskonale sprawdzają się systemowe zabudowy ściany grodziowej. Do podstawowego wyposażenia firmowych samochodów dostawczych zaliczają się także: składane półki, rampy oraz platformy wysuwane. Zawsze należy zadbać o to, by elementy takie zamawiać od sprawdzonych producentów. Wówczas nie będzie ryzyka, że zamówi się coś nieodpowiedniego. Szczególnie, że wyposażenie samochodów dostawczych może być spersonalizowane. 

"/

Dodatkowe elementy, wpływające na bezpieczeństwo aut dostawczych 

Dodatkowe elementy, wpływające na bezpieczeństwo aut dostawczych w firmie to kolejna grupa akcesoriów, w jakie dobrze będzie zainwestować. Na przykład, dobrze sprawdza się nadajnik GPS do samochodu.

Jest to model lokalizatora do samochodu BA.02 wyposażony w aplikację Gdzie Jest Auto, doskonale sprawdzającą się na polskich drogach. Kierowcy, którzy chcą mieć pewność, że poruszają się w zgodzie z przepisami powinni mieć model BA.02 w aucie firmowym. Ponadto, auta dostawcze można też zaopatrzyć w lokalizator GPS do samochodów firmowych, pozwalający przedsiębiorcy precyzyjnie zlokalizować, gdzie w czasie rzeczywistym znajdują się samochody firmowe.

Dodatkowo, w firmach transportowych można dzięki temu urządzeniu dokładnie rozplanować dalsze trasy przejazdu na podstawie historii lokalizacji. 

Aplikacja Gdzie Jest Auto, czyli jak chronić flotę samochodów dostawczych

Nowocześnie opracowane aplikacje firmowe są łatwe w obsłudze i bardzo funkcjonalne. Dlatego pozwalają na swobodne korzystanie ze wszystkich urządzeń. Klienci biznesowi sami dobierają pakiety, jakie najbardziej ich interesują. Na tej podstawie wyznaczają chociażby z jaką częstotliwością auta dostawcze mają być lokalizowane.

W kategorii firma można zaopatrzyć flotę samochodów dostawczych kompleksowo z aplikacją Gdzie Jest Auto. Później wystarczy myśleć tylko o sprawach biznesowych, takich jak reklama na samochodzie, ponieważ powierzchnia jaką mają auta dostawcze nadaje się do tego idealnie. Każdy przedsiębiorca, który dokładnie przemyśli, jak mają być wyposażone samochody z floty firmowej będzie spokojny o bezpieczeństwo i komfort przejazdów.

Floty samochodowe — optymalizacja kosztów

Koszty związane z flotą samochodową są często bardzo wysokie. Obserwując w aplikacji trasy, którymi jeżdżą Twoi pracownicy, łatwiej będzie Ci obliczyć, ile kosztować będzie paliwo. W aplikacji Gdzie Jest Auto zaznaczysz także daty przeglądów swoich samochodów dostawczych oraz wpiszesz informacje dotyczące kończących się ubezpieczeń. Zarządzanie flotą pojazdów może być naprawdę proste!

Samochody dostawcze — dodatkowe wyposażenie

Bezpieczeństwo kierowcy samochodu dostawczego to priorytet. Pamiętaj więc, aby flotę pojazdów wyposażyć w apteczkę, kamizelkę odblaskową i trójkąt. Zestaw głośnomówiący to kolejne urządzenie, które powinien mieć każdy samochód dostawczy. Jeśli wykorzystujesz swoje auta do przewożenia towarów, przyda się ogranicznik prędkości i dodatkowe zabezpieczenia artykułów takie jak chociażby składane półki, czy regały. Przestrzeń ładunkowa powinna być jak najlepiej przystosowana do tego, aby w bezpieczny sposób przewieźć dany towar.

Każdy z samochodów dostawczych powinien mieć na wyposażeniu poduszki powietrzne i sprawne światła przeciwmgielne. Przed każdą podróżą, zwłaszcza na długie dystanse, powinien zostać sprawdzony układ jezdny.

 

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium