Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Jak nie dopuścić do kradzieży auta?

Kradzież auta to coś, co naprawdę boli finansowo. Złodzieje nie kradną samochodów starych i tanich ani w złym stanie technicznym, lecz takie, które mogą sprzedać lub rozebrać na części. Jak mówią statystyki policyjne – tylko około 20% skradzionych aut jest odzyskiwanych, więc w większości przypadków kradzież samochodu równa się jego przepadnięciu. Złodzieje nie korzystają już z wytrychów i łomów, a ich praca bardziej przypomina pracę hakera czy elektronika. Nie istnieją zabezpieczenia dające 100% pewność, że auto nie zostanie ukradzione. Producenci aut stosują podobne systemy antykradzieżowe i jeżeli złodziej rozpracuje jedną firmę – potrafi bez problemów dostać się do pojazdów innej marki. Jednakże warto zabezpieczyć auto, przynajmniej na tyle, jak bardzo jest to możliwe.

"/

Blokady i autoalarmy

Blokada jest najstarszą i obecnie najmniej skuteczną metodą ochrony auta przed złodziejami. Fakt, że jest ona jeszcze używana, wynika chyba z tego, że jest to zabezpieczenie niedrogie – wybierane przede wszystkim przez młodych kierowców, którzy nie dysponują dużą gotówką. W sklepach znajdziemy blokady pedałów, kierownicy i dźwigni zmiany biegów.

Niestety – niektórzy złodzieje nauczyli się zdejmować blokady, a i bez konieczności jej zdejmowania można wcisnąć sprzęgło i przetoczyć samochód w inne miejsce. Kolejnym rozwiązaniem antykradzieżowym jest zastosowania autoalarmu. Dzisiejsze alarmy niewiele mają wspólnego z tymi z lat 90., których jedynym zadaniem było włączenie się syrenki. Współczesne alarmy mają funkcję immobilizera, który w razie potrzeby odcina prąd płynący do ważnych elementów samochodu, na przykład do pompy paliwa.

Działają one na zasadzie czujników połączonych z procesorem. Włączenie się alarmu następuje w wyniku wypłynięciu konkretnych danych z czujników. Szczegóły działania i zastosowane rozwiązania są ściśle chronione przez firmy, zakładające alarmy. Immobilizer uważane jest za jedno z najbardziej skutecznych zabezpieczeń przed kradzieżą samochodu.

Lokalizatory GPS jako metoda namierzenia skradzionego samochodu

Podobno każde auto da się ukraść, wystarczy, że złodziej jest profesjonalistą z dobrym sprzętem. W przypadku, gdy już dojdzie do kradzieży, nieocenione są zalety lokalizatorów GPS do samochodu. Dzięki zainstalowanemu nadajnikowi zawsze wiesz, gdzie jest Twój samochód. Nowoczesne lokalizatory pokazują pozycją auta z dokładnością do 3-5 metrów oraz mogą działać przez określony czas po ich wypięciu.

Ten niedrogi i niewielki sprzęt doskonale sprawdza się także w bardziej codziennych okolicznościach niż kradzież auta. Każdemu z nas znana jest sytuacja, gdy zapomniał, gdzie zaparkował. Nadajnik GPS przyjdzie wtedy z odsieczą. Urządzenia dostępne obecnie na rynku wyposażone są w szereg rozmaitych funkcji, np. przesyłają informacje dotyczące parametrów pojazdu.

A to znaczy, że na bieżąco możesz kontrolować prędkość samochodu, który pożyczyłeś synowi – młodemu kierowcy. Wykorzystują go także przedsiębiorcy, powierzając firmową flotę pracownikom z lokalizatorem GPS do samochodów firmowych.

[product id="48, 219,46" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium