Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Jak zapewnić sobie monitoring samochodu?

Monitorowanie samochodów — ich lokalizacji i przebytej trasy, stało się możliwe w zasadzie dla każdego wraz z upowszechnieniem technologii GPS. To system lokalizacji satelitarnej, stworzony przez amerykańskie wojsko, który wszedł do użytku codziennego choćby poprzez nawigacje GPS. Dzięki prostym nadajnikom umieszczonym w aucie, aplikacjom oraz programom komputerowym można szybko i skutecznie zapewnić sobie monitoring auta. Jak to działa w praktyce? Jaki nadajnik GPS w samochodzie trzeba umieścić, aby system funkcjonował sprawnie i bezawaryjnie?

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Monitoring auta za pomocą systemu GPS najczęściej stosowany jest w celu zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą lub jego zlokalizowania, jeśli do kradzieży dojdzie. Nadajnik GPS w samochodzie wysyła do użytkownika powiadomienie w aplikacji na telefon komórkowy lub na pocztę mailową o tym, że doszło do nieuprawnionego uruchomienia pojazdu. Nawet w środku nocy można dowiedzieć się, że ktoś próbuje włamać się do naszego samochodu lub właśnie to zrobił.

Innym sposobem na wykorzystanie nadajnika GPS w samochodzie jest zlokalizowanie auta po kradzieży. Złodzieje często próbują jak najszybciej wywieźć samochód np. za wschodnią granicę. Po jej przekroczeniu szanse na znalezienie przez policję skradzionego pojazdu stają się naprawdę niewielkie.

Szybkie powiadomienie właściciela o kradzieży auta może nam pomóc je odzyskać. Nadajnik GPS wskaże, gdzie jest samochód, a policja będzie mogła do niego dotrzeć. Zabezpieczenie w postaci GPS warto szczególnie wykorzystać w autach, które są pozostawiane na parkingach ogólnodostępnych, niestrzeżonych czy przy ulicy.

Monitoring GPS samochodu przyda się nie tylko na wypadek kradzieży, ale i w różnych sytuacjach życiowych. Parkingi w galeriach handlowych obejmują nawet kilkaset miejsc. Nie trudno się tam zgubić, dlatego osoba, która nie zapamięta, gdzie zostawiła swoje auto, może mieć problem z jego zlokalizowaniem. Z pomocą przychodzi wtedy system monitorowania auta, czyli nadajnik GPS do samochodu i aplikacja na telefonie. Ten zestaw pomoże Ci zawsze odnaleźć Twój pojazd.

Jak zapewnić sobie monitoring samochodu z aplikacją i lokalizatorem GPS

Lokalizacja i monitorowanie samochodów firmowych

Monitoring samochodu przydać się może nie tylko użytkownikom prywatnym, ale również firmom. W przedsiębiorstwach, które posiadają tabor samochodów przeznaczonych do użytku przez pracowników, warto zainstalować lokalizator GPS do samochodów firmowych. Pozwala on sprawdzić, jak pracownicy wykorzystują auta firmowe. Pracodawca za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona uzyska informację z nadajnika GPS, gdzie samochód znajduje się w danej chwili. Zaawansowane systemy monitorowania samochodów pozwalają nie tylko na wskazanie ich bieżącej lokalizacji, ale również na:

  • monitoring samochodu w czasie jazdy - rozwijanych przez kierowcę prędkości, może też dawać alerty w aplikacji o przekraczaniu dozwolonych prędkości na drodze,

  • sprawdzenie trasy przejazdu danego samochodu - można dowiedzieć się, jaką trasę przebył pracownik i czy nie wykorzystuje on auta w celach prywatnych.

Wykorzystywanie auta przez młodych kierowców

Najczęściej zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, młody kierowca korzysta z auta rodziców. Muszą mu oni zaufać na tyle, aby byli skłonni pożyczyć pojazd. Dla własnej wiedzy i skontrolowania tego, jak dziecko wykorzystuje auto, można zamontować w nim niewielki nadajnik GPS do samochodów osobowych.

Lokalizator GPS do samochodu BA.02 i złodziej, który próbuje się włamać do auta

Jak działa monitoring GPS dla samochodu?

Lokalizator GPS do samochodu korzysta z sygnału satelitarnego i sieci GSM. Oznacza to, że dane otrzymywane z odbiornika GPS pozwalają określić pozycję geograficzną urządzenia z dokładnością nawet do kilku metrów. Wystarczy umieścić nadajnik GPS w aucie, aby na żądanie uzyskać informację, gdzie jest samochód. Potrzebne są do tego celu wspomniany nadajnik oraz telefon komórkowy lub komputer. Użytkownik instaluje w swoim smartfonie aplikację dzięki, której może monitorować swój pojazd, jego położenie czy prędkość poruszania się. Dane dostępne są również przy użyciu konta w serwisie internetowym.

Aplikacje do monitoringu GPS auta dostarczają informacje nie tylko o położeniu pojazdu, ale i jego prędkości, historii przebytych tras. Można zaprogramować w systemie alarm, który uruchomiony zostanie, gdy pojazd przekroczy zdefiniowaną prędkość bądź opuści określony obszar, np. danego miasta. Aby móc skorzystać z lokalizacji GPS samochodu, użytkownik musi mieć w swoim telefonie dostęp do Internetu lub też móc w danej chwili skorzystać z komputera z dostępem do sieci.

Gdzie umieścić nadajnik GPS w samochodzie?

Poprawne działanie systemu monitorowania GPS samochodu uzależnione jest od tego, czy przydatny gadżet będzie cały czas działać. Kluczowe okazuje się takie jego umieszczenie, żeby nie był możliwy do wykrycia i zauważenia przez potencjalnych złodziei. Dlatego warto zainstalować go w mało widocznym i nieoczywistym miejscu. Obecnie dostępne są niewielkie nadajniki, które łatwo można umieścić choćby w złączu ODBII.

[product id="48, 219,46" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium