Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Namierzanie auta - jak się do tego zabrać?

Statystyki kradzieży samochodów w Polsce nie napawają optymizmem. W 2016 roku skradziono w naszym kraju nieco ponad 13,5 tys. samochodów. Trudno skutecznie chronić się przed kradzieżą, ponieważ złodzieje dysponują narzędziami służącymi do złamania nawet najnowocześniejszych zabezpieczeń samochodu. Można jednak pokrzyżować ich plany np. wywiezienia auta za wschodnią granicę, dzięki usłudze lokalizacji samochodu. Namierzenie satelitarne auta jest możliwe przy użyciu prostego urządzenia, które warto zainstalować w swoim pojeździe.

[lookbook id="3855"]

Jak działa namierzanie auta?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pojazdów mechanicznych warto zastosować prosty system z usługą monitoringu samochodu i funkcją alarmów. Używając telefonu, można za pośrednictwem tego systemu namierzyć auto, sprawdzić trasę, jaką przebyło, a nawet skontrolować prędkość, z jaką się poruszało. Jeśli dojdzie do nieuprawnionego użycia samochodu, system poinformuje o tym właściciela, wysyłając do niego sygnał alarmowy.

Usługa Bezpieczne Auto

Jednym ze sposobów namierzania aut jest skorzystanie z usługi Bezpieczne Auto. Można jej używać albo za pomocą konta w serwisie WWW, albo po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na swoim smartfonie. Aplikacja daje stały dostęp do informacji o tym, co dzieje się z naszym samochodem. Można sprawdzać trasy, które auto pokonywało oraz alarmy, jakie generowało oprogramowanie. Użytkownik zyskuje dostęp do monitoringu dzięki wsparciu operatora telefonii komórkowej, z jakiego usług korzysta. Nie trzeba więc podpisywać w takiej sytuacji żadnej dodatkowej umowy. Konieczne będzie natomiast zainstalowanie w samochodzie firmy nadajnika i aktywowanie dostępu do usługi Bezpieczne Auto za pomocą bezpłatnej wiadomości SMS.

[product id="48"]

Zabezpieczenie nie tylko przed kradzieżą

Wykorzystując namierzanie satelitarne auta przy użyciu nadajnika umieszczonego w samochodzie i dedykowanej aplikacji na smartfona, nie tylko można zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu i szybko znaleźć auto, jeśli do niej dojdzie, ale też zabezpieczyć pojazd przed niedoświadczonym kierowcą i nieuprawnionym korzystaniem z niego. Rozwiązanie przyda się to rodzicom dzieci, które chciałyby ukradkiem pożyczyć samochód taty, albo przedsiębiorcom, którzy oddają do dyspozycji pracowników flotę samochodów firmowych.

Kompleksowe informacje w aplikacji

Niezależnie od tego, czy użytkownik usługi Bezpieczne Auto korzysta z monitoringu w aplikacji na smartfon, czy też namierzanie auta odbywa się przy użyciu konta w serwisie internetowym, wszystkie dane o trasach i alarmach związanych ze zdefiniowanym samochodem, w którym znajduje się nadajnik, przechowywane są na zabezpieczonych serwerach. Nikt poza użytkownikiem nie uzyska do nich dostępu.

Informacje o położeniu samochodu użytkownik otrzymuje nie tylko w aplikacji, ale również poprzez wiadomość SMS na wskazany numer telefonu lub e-maila. Informacje zapisywane są w historii aplikacji, która zapamiętuje każde miejsce, w którym używany był samochód. Do tych danych można wrócić i obejrzeć mapę przejazdu.

 

Nadajnik ważnym elementem systemu

Namierzanie samochodu przez telefon nie byłoby możliwe, gdyby nie umieszczony w nim nadajnik. Bazuje on na technologii GPS, dlatego mamy do czynienia właściwie z namierzaniem auta GPS. Nadajnik jest niewielki, lekki, niezauważalny przez osoby postronne. Wysyła sygnał, który pozwala sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się samochód i czy nie jedzie zbyt szybko. To nadajnik GPS-OBDv.1, ze złączem OBD II i zasilaniem +12V/+24V. Pobiera niewiele prądu i jest przystosowany do pracy w zakresie temperatur od - 20 do +70 stopni Celsjusza. Jest naprawdę mały, a jego dokładne wymiary to 71x 49 x 25 mm.

Po zamontowaniu nadajnika GPS w swoim samochodzie możemy już aktywować dostęp do usługi lokalizacji auta. Dzięki wykorzystaniu technologii namierzania satelitarnego za pomocą technologii GPS, aplikacja zwraca nam lokalizację pojazdu z bardzo dużą dokładnością.

 Młoda kobieta w okularach przeciwsłonecznych, trzymająca w rękach telefon i lokalizująca swoje auto

Jak w praktyce działa usługa namierzania samochodu przez telefon?

Po zainstalowaniu aplikacji na telefon z usługi „Gdzie Jest Auto” oraz umieszczeniu niewielkiego nadajnika w niewidocznym miejscu w samochodzie, można rozpocząć korzystanie z różnych opcji monitorowania. Na mapie oznaczona jest dokładna lokalizacja pojazdu z nadajnikiem, dlatego od razu można wizualnie sprawdzić, gdzie się znajduje. Widoczny jest adres, data i godzina odczytu lokalizacji oraz prędkość poruszania się pojazdu. Natychmiast wiemy, czy samochód stoi, czy jedzie. Użytkownik może śledzić na mapie trasę przejazdu auta i dowiedzieć się, czy kierująca nim osoba nie przekracza dopuszczalnej prędkości. Alerty o łamaniu przepisów są natychmiast wysyłane na aplikację lub na konto użytkownika w serwisie WWW, który sam ustala, z jaką maksymalną prędkością może poruszać się dany samochód.

Cenne informacje w aplikacji udostępniane są przez strażnika kradzieży. Jeśli będzie miało miejsce nieuprawnione odpalenie samochodu i opuszczenie miejsca jego postoju, w aplikacji pojawi się alarm kradzieży. Będziemy mogli zdobyć ważne dane o tym, gdzie aktualnie znajduje się samochód i przekazać je policji. Aby było to możliwe, musimy skonfigurować strażnika kradzieży, jeszcze zanim opuścimy samochód. Szyfrowany serwer, z którego korzysta usługa Bezpieczne Auto, zarejestruje położenie samochodu w trybie rzeczywistym. Jeśli o kradzieży dowiemy się natychmiast po zdarzeniu, od razu będziemy mogli zgłosić to na policję i zwiększyć swoje szanse odzyskania pojazdu.

Za pośrednictwem jednej aplikacji można dodawać dowolną liczbę samochodów oraz nadzorować je w czasie rzeczywistym czy przeglądać historię przejazdów. Ciekawą opcję w usłudze Bezpieczne Auto stanowi możliwość wysłania do zdefiniowanych osób, za pomocą zaledwie jednego przycisku, wiadomości SMS lub e-maila z informacją o swoim położeniu. To szczególnie ważne, jeśli wybieramy się w samotną podróż.

 

 

Kiedy przydaje się lokalizator do pojazdu i dedykowana aplikacja?

Jeśli chcesz troszczyć się o swój samochód, mieć stały dostęp do informacji o lokalizacji pojazdu, a w przypadku kradzieży dowiedzieć się o tym natychmiast, urządzenie takie jak BA.02 wraz z dedykowaną aplikacją sprawi, że kontrola auta będzie niesłychanie szybka i prosta.

Nasze urządzenie GPS przydaje się właściwie codziennie. Jeśli wyjeżdżasz do obcego miasta i obawiasz się, że możesz mieć problem ze znalezieniem auta, lokalizator z aplikacją to pewność, że szybko trafisz do swojego samochodu. Jeśli zostawiasz pojazd pod domem lub blokiem na niestrzeżonym parkingu i obawiasz się, by nie został skradziony — możesz spać spokojnie — jeśli ktokolwiek będzie próbował przywłaszczyć sobie Twoją własność, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony.

Kontroluj styl jazdy swoich bliskich

Jeśli pożyczasz swoje auto dziecku, partnerowi, czy innym bliskim Ci osobom, z poziomu aplikacji możesz nie tylko przejrzeć historię lokalizacji i tras, którymi poruszali się oni Twoim samochodem, ale też otrzymywać automatyczne powiadomienia o przekroczeniu prędkości. Wszystkie najważniejsze informacje łatwo sprawdzisz zawsze w swoim telefonie komórkowym.

 

Chroń wszystkich na których Ci zależy

 

Bezpieczna Rodzina – odzyskaj spokój i nie martw się o bliskich

Misją Bezpiecznej Rodziny jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu użytkowników, gwarantują spokój i dają pewność, że ci, o których pragniemy się troszczyć, są zawsze bezpieczni. Na naszej platformie znajdziesz urządzenia ułatwiające zdalną opiekę nad dziećmi, osobami starszymi, pomagające zlokalizować ukochanego zwierzaka, czy umożliwiające kontrolę auta, domu i cennych rzeczy przy pomocy telefonu komórkowego. Nasza opaska dla seniora z SOS i funkcją lokalizacji to pewność, że zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twój rodzic, babcia lub dziadek. To połączenia głosowe, szybkie wzywanie pomocy i wyznaczanie stref bezpieczeństwa. Lokalizator GPS do samochodu BA.02 to możliwość szybkiego ustalenia miejsca, w którym znajduje się auto, czy kontrola prędkości, z jaką porusza się pojazd kierowany przez członka naszej rodziny. To, co dzieje się w domu i na posesji pod Twoją nieobecność sprawdzisz dzięki kamerze wewnętrznej i zewnętrznej, a jeśli zależy Ci na tym, aby nie musieć więcej zastanawiać się nad tym, gdzie uciekł Twój pupil, lokalizator dla zwierząt umożliwi Ci szybkie namierzenie czworonoga. Wszystkie nasze urządzenia działają ze stworzoną przez nas aplikacją Bezpieczna Rodzina. Dzięki temu, że są z nią w pełni kompatybilne, jesteś w stanie z poziomu swojego telefonu komórkowego bez trudu troszczyć się o tych, którzy są dla Ciebie ważni, oraz dbać o swoje wartościowe przedmioty. Zdalna opieka może być naprawdę prosta – dowodem na to jest Bezpieczna Rodzina! 

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium