Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49
do kasy suma: 0,00 zł

Ciekawy prezent dla babci - Zegarek gps

Dla milionów wnucząt na całym świecie babcia jest ostoją w wirze życia. Zawsze można się do niej zwrócić o radę i pomoc, a dzięki swojej mądrości każdego obdarzy dobrą wskazówką. Nikt tak dobrze nie gotuje jak babcia ani nie koi smutków pyszną szarlotką. Dlatego wnuczęta chętnie odwdzięczają się swoim babciom za okazaną miłość i wsparcie na niemal każdym kroku. Z okazji urodzin, imienin, na Dzień Babci czy Gwiazdkę świetnie sprawdzą się ciekawe prezenty, takie jak zegarek z pulsometrem, GPS-em oraz telefonem. Nawet babcie, które nie są zaznajomione za bardzo z nowinkami technicznymi tego typu, na pewno szybko docenią, jak wiele zalet ma taki gadżet.

Dlaczego warto wybrać zegarek z pulsometrem?

Zakup dla babci zegarka z GPS, pulsometrem i funkcją wykonywania oraz odbierania połączeń głosowych z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Będzie to urządzenie nie tylko ładne, ale także funkcjonalne, użyteczne na wiele różnych sposobów, i co ważne – zapewni seniorowi bezpieczeństwo.

Wraz z wiekiem człowiek zaczyna tracić zdolność szybkiego kojarzenia faktów, zaczyna zapominać, a nawet popada w otępienie. To pierwsze objawy demencji, które dają o sobie znać co jakiś czas. Troskliwy wnuk może zapewnić ukochanej babci maksimum bezpieczeństwa, nie tylko będąc z nią jak najdłużej w ciągu dnia i nocy, ale również zaopatrując ją w ciekawy prezent w postaci zegarka dla seniora.

Nawet przebywając z dala od babci, można wiedzieć, gdzie aktualnie się znajduje i czy nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo. Co więcej, zegarek z pulsometrem może być użyty zdalnie – dzięki odpowiedniej aplikacji mobilnej od Bezpiecznej Rodziny lub z wykorzystaniem konta w serwisie www zmierzy puls użytkownika i wyśle informację o pomiarze.

Jeśli wynik okaże się mocno odbiegający od normy, można będzie zawsze zadzwonić do babci i przekonać się, jak się czuje, albo wezwać inną osobę, która mogłaby się nią zaopiekować pod naszą nieobecność.

Babcia z wnuczką malującą farbami

 

Jak działa smartwatch gps dla babci?

Na pewno ciekawym, nieszablonowym prezentem dla naszej babci może być gadżet ze sklepu dla seniora – smartwatch GPS dla starszej osoby. Klasyczny, ponadczasowy design sprawia, że z jednej strony na pewno spodoba się naszej babci, a z drugiej zapewni jej bezpieczeństwo. W ten sposób można sprawować teleopiekę dzięki jednemu prezentowi.

Telefon dla emeryta na pasku zegarka to doskonała propozycja dla zapominalskich. Nie trzeba pamiętać o zabraniu telefonu do torebki. Babcia może mieć zegarek na ręce zamiast kilku innych urządzeń – pulsometru, nadajnika GPS, samego czasomierza czy telefonu komórkowego. Pozostaje w stałym kontakcie z bliskimi i ma możliwość wezwania pomocy przy użyciu jednego przycisku S.O.S., jeśli tylko zajdzie taka konieczność.

 

Po pierwsze zegarek – ale z GPS

Zegarek GPS to połączenie dwóch ważnych funkcji – czasomierza i nadajnika GPS, pozwalającego na natychmiastową geolokalizację użytkownika. Wręczając babci taki gadżet w prezencie, zyskujemy pewność, że w każdej chwili będziemy mogli ją znaleźć. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy starsza osoba miewa zaniki pamięci i może się zdarzyć, że wyjdzie z domu, ale nie będzie potrafiła do niego wrócić. Wtedy proste urządzenie na nadgarstku, które z pozoru przypomina elektroniczny zegarek, zapewni jej bezpieczeństwo.

Opiekun babci nie musi się znajdować cały czas przy niej – zresztą jest to w praktyce prawie niemożliwe. Zegarek pełni funkcję teleopiekuna i jest wielką pomocą dla seniora. Zegarek z GPS zapewni lokalizację danej osoby niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

[product id="429" limit="1" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Wystarczy zsynchronizować zegarek GPS z odpowiednią aplikacją. Można skorzystać przy tym z zegarka GPS Locon z pulsometrem i z usługi lokalizacyjnej Bezpieczny Senior. Do jej obsługi i namierzenia właściciela zegarka GPS opiekun potrzebuje jedynie smartfona, urządzenia mobilnego lub komputera.

Uruchamiając aplikację czy program, od razu odczytywane są dane urządzenia. Na mapie wskazany zostanie punkt, z którego emitowany jest sygnał GPS przez zegarek seniora. Szybko dowiemy się, gdzie znajduje się nasza babcia, jaką drogę przebyła w ciągu dnia i jak do niej jak najszybciej dotrzeć. To bardzo ważne dla wszystkich seniorów, którzy mają problemy z pamięcią i poprawną orientacją w terenie.

Zegarek na rękę dla naszej babci stanie się jej osobistym asystentem, a dla nas narzędziem umożliwiającym opiekę nad nią na odległość i gwarantującym maksimum bezpieczeństwa.

Uśmiechnięta babcia z zakupu zegarka gps dla seniora

 

Zegarek z pulsometrem – bieżąca kontrola stanu zdrowia

Najnowszy model zegarka GPS dla seniora z pulsometrem pozwala szybko zmierzyć puls starszej osobie. Dając taki gadżet swojej babci, będziemy mogli zdalnie włączyć w nim funkcję pomiaru pulsu i otrzymać szybko wynik.

Babcia nie musi być nawet świadoma tego, że pomiar się odbył. Może też sama sprawdzić swój puls, włączając odpowiednią funkcję w zegarku. Jeśli puls jest zdecydowanie za niski lub za wysoki, szybko można udzielić babci pomocy osobiście lub po prostu wezwać pomoc medyczną do miejsca, w którym się znajduje. Będziemy mogli je określić dzięki wskazaniom systemu GPS.

Telefon w zegarku

Kolejną ważną funkcją zegarka dla seniora w wersji naszpikowanej nowoczesnymi technologiami jest telefon komórkowy. Zegarek marki Locon dla osób starszych może całkowicie zastąpić telefon. Nie trzeba więc będzie kupować dla naszej babci kilku urządzeń. Jedno zdecydowanie wystarczy.

Funkcja dzwonienia do zdefiniowanych numerów telefonów oraz odbierania połączeń głosowych przy użyciu zaledwie jednego przycisku może przydać się w wielu różnych sytuacjach. Zadzwonimy do babci, jeśli okaże się, że znajduje się w miejscu, w którym nie powinna, albo jeśli jej puls budzi niepokój.

Bardzo ważną funkcją zegarka z GPS dla seniora jest przycisk SOS, który w krytycznej sytuacji pozwoli babci wezwać pomoc. Po jego naciśnięciu od razu wysyłany jest alert z prośbą o pomoc do użytkownika i innych, zdefiniowanych w aplikacji mobilnej osób. Czasem taka funkcja w prostym zegarku na nadgarstku naszej babci może zdecydować nawet o jej życiu. 

Im wcześniej nadejdzie pomoc, tym lepiej. W takich sytuacjach jak duszności, zawał, wylew czy udar liczy się czas – błyskawiczne wezwanie bliskiej osoby jest kluczowe dla starszej osoby. Równie dobrym akcesorium będzie opaska SOS LocoLife i LocoLife Plus.

 

[product id="429, 434" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium