Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49
do kasy suma: 0,00 zł

Czym zastąpić telefon stacjonarny u seniora?

Telefony stacjonarne to urządzenia, które mimo upływu lat nadal często goszczą w domach naszych bliskich seniorów. Starsze osoby, które nie są przyzwyczajone do nowoczesnych technologii, decydują się na takie rozwiązania przede wszystkim przez wzgląd na wygodę użytkowania i nieskomplikowaną obsługę. I chociaż rodzicom, czy dziadkom może się wydawać, że telefon stacjonarny jest jedynym słusznym narzędziem do komunikacji, warto próbować przekonać bliskich do nowoczesnych rozwiązań, takich jak smartfony, smartwatche, czy inteligentne opaski.

Telefony stacjonarne — skąd ten sentyment?

Nie dziw się swoim rodzicom, czy dziadkom, że mają taki sentyment do swojego telefonu stacjonarnego — nie ma w tym nic dziwnego! Przecież lata temu był on doskonałym wynalazkiem, który umożliwił kontakt z najbliższymi mieszkającymi często w odległych częściach kraju, a nawet przeprowadzanie rozmów międzynarodowych. Telefon stacjonarny był naprawdę wielkim przełomem, każdy chciał go mieć w swoim domu. Prosty i bardzo wygodny w użyciu — sztuka jego obsługi nie wymagała wielkiego wysiłku.

Czym zastąpić telefon stacjonarny u seniora, czyli stare i nowe modele telefonów

Z biegiem lat w wielu domach pojawił się telefon stacjonarny bezprzewodowy. Możliwość przeprowadzenia rozmowy z drugą osobą i jednoczesne wykonywanie innych obowiązków — co to był za komfort! Do tego szybkie wybieranie numeru, wygodne klawisze, automatyczna sekretarka, czy tryb głośnomówiący.

Telefony stacjonarne były przystępne cenowo, nic więc dziwnego, że szybko zyskały na popularności i zagościły właściwie w każdym domu.

Telefony stacjonarne — czy warto dziś kupować takie urządzenia?

Wbrew temu, co może Ci się wydawać, telefony stacjonarne nadal dostępne są w sklepach. Chociaż ich popularność nie jest już taka, jak w latach 90-tych, można je jeszcze spotkać w domach, w których mieszkają starsze osoby.

I chociaż telefony komórkowe są dzisiaj doskonale przystosowane do potrzeb seniorów, niektórzy wiekowi użytkownicy po prostu do smartfonów nie chcą się przekonać.

Wybierając telefon stacjonarny, upewnijmy się, że nasz bliski nie będzie miał problemu z jego obsługą. Urządzenie powinno mieć duże, widoczne przyciski oraz umożliwiać szybkie wykonanie połączenia do wybranej osoby po użyciu jednego, konkretnego guzika. Przyda się też czytelny wyświetlacz i opcja montażu na ścianie.

Starsza kobieta mdleje na ulicy i mężczyzna, który jej pomaga

Telefon stacjonarny, czy telefon komórkowy, czyli co bardziej przyda się Twojemu seniorowi?

Chociaż numer telefonu stacjonarnego członka Twojej rodziny pewnie na dobre wbił Ci się w pamięć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować go namówić na zdecydowanie wygodniejszy w codziennym funkcjonowaniu smartfon. Telefony komórkowe przede wszystkim wszędzie można zabrać ze sobą — to bez wątpienia ich największa zaleta.

Senior może korzystać z przenośnego urządzenia zarówno kręcąc się po domu, jak i robiąc za kupy, czy po skończonej wizycie w gabinecie lekarskim. Dla nas to ogromna wygoda, bo jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami, czy dziadkami.

Pierwszy telefon komórkowy dla seniora...

powinien być bardzo prosty w obsłudze i mieć duże klawisze! Jeśli Twój bliski jest zaznajomiony z dzisiejszymi technologiami, możesz postawić na taki, na którym będzie mógł zainstalować sobie aplikacje — np. ulubionych sklepów, w których robi zakupy, pogodową, czy umożliwiającą słuchanie ulubionej muzyki.

Problem pojawia się wtedy, kiedy starsza osoba notorycznie zapomina o naładowaniu telefonu komórkowego, wycisza go, lub zapomina o tym, w którym miejscu położyła smartfon.

Alternatywa telefonów komórkowych

Czy wiesz, że aby móc skontaktować się ze swoim bliskim, wcale nie musisz dzwonić ani na jego telefon stacjonarny, ani na numer telefonu komórkowego? Doskonałą alternatywą są dzisiaj urządzenia, które można nosić na nadgarstku, wyposażone w kartę SIM opaski SOS, smartbandy, czy smartwatche dla seniorów.

Jeśli wydaje Ci się, że Twój bliski będzie mógł zadzwonić do Ciebie tylko za pomocą telefonu komórkowego, jesteś po prostu już w błędzie, a najlepszym tego przykładem jest opaska dla seniora z funkcją SOS Locon Life.

Nowoczesne gadżety idealne dla starszej osoby

Specjalna opaska, która jest także lokalizatorem GPS sprawdza się doskonale, gdy starsza osoba mieszka daleko od rodziny, lub gdy ma już problemy ze zdrowiem lub orientacją w terenie. Nowoczesny smartband w połączeniu z dedykowaną aplikacją Bezpieczna Rodzina, którą w kilka chwil zainstalujesz na swoim telefonie komórkowym to połączenie, dzięki któremu na bieżąco będziesz mógł kontrolować zarówno lokalizację, jak i samopoczucie swojego rodzica, dziadka, czy babci.

Funkcje opaski, które przydadzą się osobie starszej

Opaska SOS dla starszych osób Locon Life, wyposażona jest w zaledwie dwa, duże, czytelne przyciski, które bez trudu dostrzeże nawet osoba starsza z problemami wzrokowymi. Urządzenie pozwala nawiązać połączenie z opiekunem — dzięki zamontowanej karcie SIM i nielimitowanym minutom na rozmowy, Twój bliski będzie mógł zadzwonić do Ciebie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Funkcja SOS

Telefony komórkowe i stacjonarne coraz częściej posiadają przyciski alarmowe, których senior może użyć, by skontaktować się z bliskim w razie wypadku. Minus jest jednak taki, że aby wezwać pomoc, urządzenie powinno być pod ręką — a niestety nie zawsze jest to możliwe. Jeśli starsza osoba przewróci się w domu, a smartfon leży na szafce w innym pokoju, może nie dać rady po niego sięgnąć.

Inaczej ma się to w przypadku opaski SOS, którą senior ma zawsze przy sobie — na swoim nadgarstku.

Jeśli ktoś z Twoich bliskich nagle źle się poczuje, zasłabnie i będzie potrzebować natychmiastowej pomocy, wystarczy, że przez kilka sekund przytrzyma czerwony guzik na opasce Locon Life, a alert z aktualną lokalizacją seniora natychmiast pojawi się na Twoim telefonie.

Kiedy szybko zostaniesz poinformowany o zdarzeniu, zyskujesz cenny czas nie tylko na dotarcie do seniora — będziesz miał możliwość natychmiastowego powiadomienia odpowiednich służb, lub innych członków rodziny, którzy mogą przebywać w pobliżu starszej osoby.

Czujnik upadku w opasce Locon Life

Dla bezpieczeństwa Twojego bliskiego, opaska Locon Life wyposażona została w detektor upadku. Jeśli senior się przewróci lub zemdleje, na swój telefon natychmiast otrzymasz powiadomienie o niepokojącym zdarzeniu. Funkcja ta, podobnie jak SOS umożliwia udzielenie starszej osobie pomocy najszybciej jak to możliwe.

Seniorka z opaską SOS Locon Life

Pomiar pulsu i tętna

Opaska Locon Life jest urządzeniem, które bez wątpienia przyda się każdemu seniorowi. Szczególnie jednak warto podarować takie urządzenie bliskiemu, który wymaga opieki i codziennego monitorowania samopoczucia.

Dzięki Locon Life nie musisz być obok starszej osoby, żeby wiedzieć, jak się czuje. W aplikacji Bezpieczna Rodzina, która to dedykowana jest do urządzenia, z łatwością wykonasz pomiar pulsu i ciśnienia całkowicie zdalnie.

Lokalizacja seniora 24/7

Niewątpliwą przewagą inteligentnych opasek nad telefonami jest fakt, że niewielkie urządzenie noszone na nadgarstku może być także mini lokalizatorem. Wykorzystanie dedykowanej aplikacji od Bezpiecznej Rodziny pozwala systematycznie kontrolować, gdzie znajduje się bliska osoba.

Jeśli Twój bliski cierpi na demencję, ma zaniki pamięci, Alzheimera, czy jakiekolwiek inne dolegliwości, które mogą powodować, że zapomina kim jest i gdzie mieszka, opaska SOS z funkcją lokalizacji i aplikacja zaoszczędzą Ci naprawdę wiele nerwów. To, gdzie jest Twój rodzic, babcia, czy dziadek, ustalisz bardzo szybko, zaglądając jedynie w swój telefon!

Mężczyzna w siwych włosach w okularach z opaską SOS Locon Life

Bądź w stałym kontakcie z seniorem

Model Locon Life skutecznie może zastąpić zarówno telefon stacjonarny, jak i telefon komórkowy. Ponieważ urządzenie odbiera połączenia, masz pewność, że będziesz w kontakcie ze swoim bliskim zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Kiedy senior będzie chciał zadzwonić z opaski do swojego opiekuna, również będzie miał taką możliwość — wystarczy, że dłużej (przez kilka sekund) przytrzyma przycisk SOS.

Decydując się na rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny, zyskujesz jednak znacznie więcej. Do opaski otrzymujesz dedykowaną aplikację, w której ustawiasz strefy bezpieczeństwa i przy pomocy powiadomień jesteś informowany, kiedy senior pojawi się w danym miejscu, lub je opuści.

W usłudze zawsze masz także dostęp do bieżącej lokalizacji i historii miejsc, w których w przeszłości przebywał senior.

Postaw na wygodę i chroń tych, na których bezpieczeństwie Ci zależy niezależnie od dzielącej was odległości.

[product id="429, 434" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium