Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Epidemia koronawirusa, a opieka nad osobami starszymi

Postępująca i rozwijająca się epidemia Koronawirusa zmusiła wiele osób do pozostania w domach. Lekcje przez internet, praca zdalna, wiele zmian i obostrzeń, do których ze względów bezpieczeństwa należy się dostosować. Na wirusa szczególnie narażone są osoby starsze, dlatego to one powinny zostać w tym trudnym czasie objęte szczególną opieką. W tym niełatwym dla wszystkich okresie warto szukać rozwiązań, które pomogą w zdalnej ochronie naszych babć, dziadków, czy rodziców. W dobie ograniczenia kontaktu bezpośredniego, kiedy seniorzy czują się bardzo samotni, warto podarować im pewność, że w razie potrzeby szybko otrzymają od nas niezbędną pomoc. 

Witaminy dla seniora, czyli co na pewno trzeba kupić babci i dziadkowi

Epidemia koronawirusa spowodowała, że Twoi bliscy zupełnie przestali wychodzić z domu? Chcesz im pomóc i zajmujesz się ich sprawunkami? Pamiętaj o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim kup produkty, które się nie psują. Mąka, ryż, makaron, woda w butelkach – to wszystko może postać trochę dłużej. Mrożonki także przetrwają jakiś czas w zamrażarce.

Koniecznie dowiedz się, czy Twoi dziadkowie lub rodzice na emeryturze mają jakieś ulubione przekąski – to, co lubią, na pewno chociaż w najmniejszym stopniu pomoże im przetrwać ten trudny czas. Na pewno trzeba pamiętać, że domowa apteczka powinna być wyposażona lepiej niż zwykle. Zadbaj nie tylko o podstawowe leki, które Twój bliski bierze codziennie, ale też zapas leków od lekarza dla chorych dziadków.

Witaminy dla seniora, dodatkowe opakowanie plastrów, wody utlenionej, czy ziół do picia na pewno w czasie długiej kwarantanny się przyda. 

"Senior

Domowa apteczka, co powinno się w niej znaleźć

Domowa apteczka to bardzo ważny element w każdym domu. W czasie kwarantanny powinna być jednak wyposażona dokładniej niż zwykle. Dlaczego? Ponieważ seniorzy powinni jak najrzadziej wychodzić na zewnątrz. Każde opuszczenie mieszkania niestety może grozić złapaniem wirusa. Im domowa apteczka jest lepiej wyposażona, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że czegoś w niej zabraknie.

Najbardziej niezbędne są leki, które starsza osoba bierze codziennie. Zadbajmy o to, aby miała zapas medykamentów na dłuższy czas. Witaminy dla seniora, tabletki na gardło, rozpuszczalne w wodzie leki na przeziębienie. Przyda się też coś ziołowego na lepsze trawienie, czy suplementy wzmacniające. 

Epidemia koronawirusa, a bezpieczna kwarantanna

Jeżeli senior przebywa w domu na kwarantannie, zadbaj o to, aby nie czuł się samotny. Najpopularniejszą metodą na utrzymanie kontaktu jest oczywiście telefon komórkowy. Trzeba jednak pamiętać, że seniorzy często zapominają go naładować. Zdarza się też, że odkładają go w kąt i całkowicie zapominają o jego istnieniu na cały dzień.

Tu z pomocą przychodzi opaska SOS LocoLife Plus z czujnikiem upadku i pulsometrem od Bezpiecznej Rodziny i aplikacja Bezpieczny Senior, którą opiekun instaluje na swoim telefonie. To nowoczesne rozwiązanie jest funkcjonalne, a co więcej, gwarantuje seniorowi pełnię bezpieczeństwa, dając poczucie, że w każdej chwili ktoś się nim opiekuje. 

Senior z opaską SOS z czujnikiem upadku i pulsometrem LocoLife Plus

Opaska SOS, a epidemia koronawirusa

Senior przebywający w domu całkiem sam, kiedy na nadgarstku ma opaskę SOS LocoLife Plus, wie, że w razie niebezpieczeństwa może wcisnąć tylko jeden guzik, aby poinformować Cię o niepokojącym zdarzeniu. Wiadomość o tym, że bliski potrzebuje pomocy, natychmiast otrzymasz na swój telefon.

Dzięki aplikacji Bezpieczny Senior ustawisz własne strefy bezpieczeństwa, a co za tym idzie, dowiesz się, kiedy starsza osoba wyjdzie z domu. Funkcja lokalizacji GPS pozwoli Ci poznać dokładne miejsce pobytu bliskiego, a ponieważ opaska odbiera połączenia, bez problemu zawsze dodzwonisz się do swojego seniora. Wybierając rozwiązania Bezpiecznej Rodziny wiesz, że chronisz swoich bliskich najlepiej jak to możliwe.

[product id="429" limit="1" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
 

Wsparcie dla osób przebywających w domach

Pamiętajmy, że w okresie epidemii bardzo istotną sprawą jest opieka nad starszymi osobami, które przebywają w domach i nie mają możliwości opuścić mieszkania. Jeśli sami jesteśmy zajęci pracą i nie możemy codziennie odwiedzać seniora, warto pomyśleć o wynajęciu profesjonalnej opiekunki. Taka osoba mogłaby zapewnić naszym bliskim codzienne zakupy, a w miarę możliwości pomóc w domu i zagwarantować chociaż odrobinę rozrywki.

Tego typu pomoc może okazać się nieoceniona –wielu seniorów narzeka na samotność, ważne jest dla nich to, aby chociaż przez chwilę móc oderwać się od przytłaczającej ich rzeczywistości. Oczywiście od takiej osoby, która miałaby odwiedzać naszego bliskiego należy oczekiwać zachowania odpowiedniej higieny, uczulić ją na dezynfekcję rąk i zachowania odpowiedniego dystansu.

Rozrywka dla seniora przebywającego w domu

Koronawirus pokrzyżował nam wiele planów. Konieczność pozostania w domu nie musi jednak wiązać się z nieustającą nudą! Oprócz odwiedzin profesjonalnych opiekunek, sami, nawet na odległość możemy zadbać o to, aby nasi bliscy nie nudzili się w swoich domach. Opiekę możemy sprawować zdalnie. Możemy także podsunąć naszym bliskim kilka pomysłów na codzienną rozrywkę. Zadbajmy o zapas ulubionych krzyżówek, sprawdźmy nowości wydawnicze i dostarczmy seniorowi kilka ciekawych tytułów, które mogą mu się spodobać.

Jeśli chcemy uniknąć ryzyka zakażenia Covid 19, możemy zrobić zakupy przez Internet i poprosić kuriera, aby dostarczył przesyłkę bezkontaktowo, zostawiając ją bezpiecznie pod drzwiami naszych dziadków, czy starszych rodziców. Pamiętajmy, że seniorzy nie muszą nudzić się w swoich domach. Dla własnego zdrowia mogą wykonywać gimnastykę, uczyć się gry na instrumencie, na którym zawsze pragnęli grać, ale brakowało im czasu, czy stworzyć własną książkę kucharską z przepisami dla swoich wnuków. Możliwości jest naprawdę wiele – to od nas w dużej mierze zależy, jak nasz senior będzie znosił swoją domową kwarantannę.

 
 
"Chroń

Bezpieczna Rodzina – możesz odzyskać spokój i nie martwić się o bliskich

Misją Bezpiecznej Rodziny jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na poprawę komfortu użytkowników, gwarantują spokój i dają pewność, że ci, o których pragniemy się troszczyć, są zawsze bezpieczni. Oprócz smartwatcha dla dzieci, na naszej platformie znajdziesz także urządzenia ułatwiające zdalną opiekę nad osobami starszymi, pomagające zlokalizować ukochanego zwierzaka, czy umożliwiające kontrolę auta, domu i cennych rzeczy przy pomocy telefonu komórkowego. Nasza opaska dla seniora z S.O.S. i funkcją lokalizacji to pewność, że zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twój rodzic, babcia lub dziadek. To połączenia głosowe, szybkie wzywanie pomocy i wyznaczanie stref bezpieczeństwa. Lokalizator do samochodu BA.02 to możliwość szybkiego ustalenia miejsca, w którym znajduje się auto, czy kontrola prędkości, z jaką porusza się pojazd kierowany przez członka naszej rodziny. To, co dzieje się w domu i na posesji pod Twoją nieobecność sprawdzisz dzięki kamerze wewnętrznej i zewnętrznej, a jeśli zależy Ci na tym, aby nie musieć więcej zastanawiać się nad tym, gdzie uciekł Twój pupil, lokalizator dla psa i GPS dla kota umożliwi Ci szybkie namierzenie czworonoga. Wszystkie nasze urządzenia działają ze stworzoną przez nas aplikacją Bezpieczna Rodzina. Dzięki temu, że są z nią w pełni kompatybilne, jesteś w stanie z poziomu swojego telefonu komórkowego bez trudu troszczyć się o tych, którzy są dla Ciebie ważni, oraz dbać o swoje wartościowe przedmioty. Zdalna opieka może być naprawdę prosta – dowodem na to jest Bezpieczna Rodzina! 

[product id="495, 496" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium