Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Letnie upały – praktyczny smartwatch dla seniora 

W tym roku lato bardzo często rozpieszcza nas gorącymi promieniami słońca.  Wakacje i wysokie temperatury cieszą każdego, warto jednak pomyśleć kto wymaga szczególnej uwagi w te letnie dni? Złe postępowanie w czasie upałów może doprowadzić nawet do udaru cieplnego. Do grupy najbardziej narażonych osób należą seniorzy. Warto więc zadbać o zdrowie babci, dziadka, czy rodziców i pomyśleć o praktycznych rozwiązaniach, takich jak np. praktyczny smartwach dla seniora. Organizm osoby starszej nie jest w stanie sprawnie odprowadzić nadmiaru ciepła. Powoduje to niebezpieczny wzrost temperatury ciała i kumulacje w jej wnętrzu. Jak zatem jeszcze lepiej zadbać o seniora w czasie letnich upałów?

 

kobieta w niebieskiej koszulce i mężczyzna w zielonej czapce z daszkiem siedzą na drewnianej ławce przy brzegu gdzie zacumowane są łódki

 

5 sposobów jak zadbać o zdrowie seniora w czasie letnich upałów

Seniorzy wymagają szczególnej ochrony przed upałami. W grupie zagrożenia są osoby starsze ze schorzeniami naczyniowo-sercowymi. Liczba chorych na nadciśnienie tętnicze to w Polsce aż 9 milionów, a aż 80% stanowią seniorzy. Podobne statystyki dotyczą większości chorób układu sercowo-naczyniowego. Wysokie temperatury mają ogromny wpływ na gorsze samopoczucie osób starszych. Najczęściej seniorzy narzekają na problem z koncentracją, brak apetytu, apatię i osłabienie. Jak pomóc seniorowi przetrwać falę upałów, jakie produkty dla seniorów będą użyteczne? 

  1. Odpowiednie nawodnienie – w upały zaleca się spożywanie 2-3 litrów wody dziennie. Osoby starsze w obawie przed częstymi wizytami w toalecie negują uczucie pragnienia. W gorące dni, warto unikać słodkich napojów, alkoholu i napojów energetycznych. Zaleca się spożywanie większej ilości płynów niż mówi nasze pragnienie. Aby kontrolować ilość wypitej wody warto zainwestować w bidon motywacyjny. Wyposażony jest on w przedziały godzinowe, wskazuje ilość spożytej wody. 

  2. Ochrona przed słońcem – produktów zabezpieczających skórę przed promieniowaniem UV jest bardzo dużo. Należy pamiętać, że skóra osoby starszej jest cienka i podatna na oparzenia. Warto zaopatrzyć seniora w krem z filtrem 50 SPF, z ochroną UVA i UVB.  Ponadto należy uczulić osoby starsze, aby w miarę możliwości unikać wychodzenia z domu w upały w godzinach 11-16, kiedy promieniowanie słoneczne jest największe. 

  3. Aktywność fizyczna jeżeli nasi dziadkowie są aktywni fizycznie, chodzą na zajęcia dla seniorów i uwielbiają ruch, najlepiej jeśli z aktywności będą korzystać w godzinach porannych lub wieczornych. Pomoże to w uniknięciu przegrzania organizmu. Wybierając się na zajęcia fitness warto wybierać kluby, które są klimatyzowane.

  4. Odpowiedni strój – garderoba seniora na czas letnich upałów musi być wyposażona w kapelusz lub czapkę chroniącą głowę przed promieniami słonecznymi. Lekkie przewiewne ubranie bawełnianie, muślinowe lub lniane pomoże w termoregulacji, skóra będzie w stanie odprowadzić nadmiar wody z organizmu nie zatrzymując jej w ubraniu. 

  5. Wyjazdy wakacyjne – letni czas to również czas urlopu i odpoczynku. Wybierając się na wakacje z seniorami warto wybrać miejsce, w którym są odpowiednie warunki. Dużo cienia, parków, lasów, klimatyzowane pokoje. Na wyjazd z pewnością przyda się także praktyczny smartwatch dla seniora, czyli urządzenie, które pozwoli nam być w stałym kontakcie z bliskim.

 

siwy mężczyzna opierający się o drzewo ma na lewej ręce praktyczny smartwatch dla seniora a prawą ręką trzyma lornetkę i patrzy przez nią przed siebie

 

Bezpieczeństwo w wakacje czyli praktyczny smartwatch dla seniora

Osoby starsze wymagają częstej opieki, kontroli ich samopoczucia, czy po prostu poświęcenia im chwili. O ich komfort warto zadbać nie tylko latem, jednak należy pamiętać, że ta pora roku może być dla nich wyjątkowo niebezpieczna. Jeżeli chcesz być z bliską Ci osobą w stałym kontakcie i wiedzieć dokładnie gdzie się znajduje, móc posłuchać otoczenia, w którym przebywa, a także w nagłych przypadkach odebrać od niej sygnał SOS, postaw na nowoczesny i praktyczny smartwatch dla seniora od Bezpiecznej Rodziny. Dzięki aplikacji, wszystkie najważniejsze informacje o swoim bliskim, będziesz miał w swoim telefonie komórkowym. Bądź odpowiedzialny za swojego seniora, jego bezpieczeństwo zależy od ciebie. Pamiętaj!  Możesz je zwiększyć dzięki produktom Bezpiecznej Rodziny. Są to między innymi opaski SOS LocoLife i LocoLife Plus wraz z połączoną usługą Bezpieczny Senior.

 

[product id="495, 496" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium