Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Najlepsza opieka – niezawodny gps online dla seniora

Opieka nad seniorem zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej polega dzisiaj przede wszystkim na udzielaniu wsparcia osobom starszym. Wszystko po to, aby jak najdłużej mogły mieszkać we własnym domu, wśród sąsiadów i rodziny. Zapewnia im się także szeroki dostęp do dedykowanych specjalnie dla nich aktywności i usług. Coraz częściej odchodzi się od modelu umieszczania seniorów w domu opieki na rzecz cohousingu stosowanego jako typ zabudowy, przyczyniającego się do rozwiązywania problemów życia codziennego i walkę z samotnością. Aktywizacja, rozwój nowych technologii, pojawienie się takich udogodnień jak niezawodny gps online dla seniora to działania, które mają zachęcić osoby starsze do samodzielności.

 

Prezent? Wygodna opaska gps dla seniora gwarancją jego bezpieczeństwa

W 1991 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustaliło 18 zaleceń dotyczących praw ludzi starszych. Zalecenia te przyporządkowane są pięciu podstawowym zasadom, do których należy: niezależność, uczestnictwo, opieka, samorealizacja i godność. Podstawowym modelem jest samoopieka. Dotyczy ona przede wszystkim ludzi zdrowych, decydujących o sobie i polega przede wszystkim na prowadzeniu odpowiedniego trybu życia. Jeżeli Twój bliski żyje samodzielnie i dobrze sobie radzi, mimo wszystko warto sprawić mu prezent. Jaki?

Wygodna opaska gps dla seniora sprawdzi się idealnie. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć każdej sytuacji, ale jesteś w stanie na wiele rzeczy się odpowiednio przygotować. Opaska GPS dla seniora to proste urządzenie, z którego obsługą Twoja babcia, mama, Twój tata, czy dziadek, nie będą mieć problemu. Wygodny i niezawodny gps online dla seniora namierza właściciela opaski, pełni funkcję telefonu, a także w razie potrzeby pozwala na wezwanie natychmiastowej pomocy. 

[product id="429" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jakie atuty ma niezawodny gps online dla seniora?

Lokalizator gps namierzy Twojego bliskiego, a informację o tym, gdzie senior się znajduje, zawsze wygodnie sprawdzisz w swoim telefonie. Jeżeli starsza osoba poczuje się zagrożona, będzie w stanie za pomocą jednego przycisku wysłać Ci sygnał o potrzebie natychmiastowej pomocy. Dzięki usłudze Bezpieczny Senior w aplikacji Bezpieczna Rodzina, oprócz powiadomienia, niezawodny gps online dla seniora, wskaże opiekunom obecną lokalizację urządzenia oraz najszybszą trasę dotarcia. 

Szukasz prezentu dla babci lub dziadka? Wygodna opaska gps dla seniora z pewnością okaże się doskonałym pomysłem. Dzięki niej, Twój bliski poczuje się pewnie i będzie spokojniejszy wiedząc, że zawsze może na Ciebie liczyć.

 

Cele wsparcia społecznego 

Model środowiskowego wsparcia osób starszych tworzą: rodzina, bliscy znajomi, lokalne instytucje, pracownicy socjalni, lekarze, wolontariusze oraz media. Aby osiągnąć wyznaczone cele społeczne, dobierają oni indywidualnie pod osobę starszą sposób wsparcia: emocjonalny, informacyjny, materialny, instrumentalny lub wartościujący.  Podstawowe cele wsparcia gwarantujące niezależność seniora, oparte na rezolucji nr 46/91 Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1991 roku to:

  1. Dbałość o zdrowie fizyczne —  opieka, pomoc w czynnościach dnia codziennego, ochrona przed przemocą i nadużyciami, usługi podtrzymujące zdrowie.
  2. Bezpieczeństwo socjalne — świadczenia zapewniające właściwe warunki do życia.
  3. Spokój o stosunki społeczne — społeczne uczestnictwo w codziennym życiu.
  4. Utrzymywanie aktywności i autonomii osób starszych.
  5. Wzmacnianie nieformalnych więzi społecznych tworzących sieć wsparcia. 
  6. Kształtowanie środowiska zamieszkania, aby było przyjazne osobom starszym.

Jak wspierać seniora?

Pamiętajmy o tym, że starsze osoby lubią czuć się potrzebne. Nie chcą być odsuwane od obowiązków i lubią, kiedy mają do wykonania jakieś konkretne zadania. Pozwala im to zachować dobrą formę zarówno fizyczną, jak i umysłową. Dbajmy zatem o to, aby nie skazywać naszych bliskich na nudę i siedzenie w domu, jeżeli sami tego nie chcą. Dzisiaj starsze osoby lubią spędzać aktywnie czas. Wychodzą do teatrów, odwiedzają kina, czy muzea. Chętnie jeżdżą na wycieczki,  również te zagraniczne oraz do Sanatorium Ciechocinek.

Coraz popularniejsze stają się zajęcia sportowe dedykowane specjalnie dla seniorów w siłowniach, czy na basenach. Starsze osoby chodzą na jogę, zajęcia ze zdrowego kręgosłupa, pływają, uprawiają nordic walking. Niektórzy, mimo zaawansowanego wieku, dalej prowadzą własne firmy i są aktywni zawodowo. Niemniej, każdy z nich zasługuje na zainteresowanie ze strony najbliższych.

Zawsze warto zapytać mamę, tatę, babcię, czy dziadka, czy nie potrzebują pomocy w domu lub podczas zakupów. Dobrze jest pokazać bliskim wygodne rozwiązania i możliwości, jakie daje dzisiaj Internet. Pamiętaj! Sprawny senior, to szczęśliwy senior.

Prezent dla babci i dziadka – niezawodny gps online dla seniora

Istnieje coraz więcej stowarzyszeń, klubów seniora i miejsc, w których starsze osoby mogą realizować swoje pasje. Miejsc, które dają im możliwość rozwoju i przebywania wśród ludzi. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój senior oprócz wsparcia od miejscowych władz, czy społeczności, dostał coś cennego także od Ciebie, ofiaruj mu komfort i spokój. A to jesteś w stanie zagwarantować, wybierając nowoczesne urządzenia, takie jak chociażby niezawodny gps online dla seniora.

Opaska GPS z pakietem Bezpiecznej Rodziny to łatwe w obsłudze urządzenie. Dwa duże, widoczne przyciski gwarantują, że w razie jakiejkolwiek niebezpiecznej sytuacji, Twój bliski nie będzie zdany tylko na siebie. Jedno naciśnięcie guzika SOS spowoduje, że na Twoim telefonie po chwili pojawi się informacja o potrzebie pomocy.

Jeżeli Twoja mama, babcia, tata, czy dziadek będą mieć wyłączony telefon, lub zbyt długo nie będzie z nimi kontaktu, dzięki opasce skorzystasz z funkcji nasłuchu. Dyskretnie dzięki aplikacji posłuchasz, czy w otoczeniu Twojego bliskiego nie dzieje się nic podejrzanego. Wybierając prezent dla seniora pomyśl o urządzeniu, które faktycznie gwarantuje bezpieczeństwo. Niech starsza osoba wie, że zawsze może na Ciebie liczyć.

[product id="495, 496" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium