Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49
do kasy suma: 0,00 zł

Opaska dla osób starszych Locon Life - szybka pomoc dla seniora

Nasze społeczeństwo coraz szybciej się starzeje. Osób starszych jest coraz więcej, niezaprzeczalnym jest jednak fakt, że dzisiaj starsze osoby coraz chętniej podróżują i spędzają aktywnie wolny czas. Spacerują, uprawiają nordic walking, czy korzystają z zajęć fitness i atrakcji w dedykowanych klubach. Chętnie się uczą, uczęszczając na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Mimo tego postępu należy pamiętać, że mimo wszystko, bardzo często potrzebują oni uwagi i pomocy ze strony swoich bliskich. W co zatem warto wyposażyć swoją mamę, babcię, tatę, czy dziadka? W urządzenia, które będą stanowić pomoc dla seniora. Jest to chociażby opaska sos dla seniora od Bezpiecznej Rodziny.

Opaska dla osób starszych LocoLife szybka pomoc dla seniora czyli starsza kobieta patrząca przed siebie i najważniejsze funkcje opaski SOS LocoLife

Wygodna opaska sos dla seniora

Popularność zyskują proste w obsłudze, intuicyjne i wytrzymałe urządzenia, mające na celu wsparcie starszych osób. Bardzo często szybka pomoc dla seniora zależy od tego, czy bliski w porę zostanie powiadomiony o potencjalnym zagrożeniu. Osoby starsze najczęściej mają problemy z pamięcią i koncentracją, a także zaburzenia neurologiczne. Często występujące choroby wieku starczego to: depresja, demencja starcza, choroba Alzheimera i psychoza. Dolegliwości te to niezwykły dyskomfort dla samego chorego oraz jego opiekunów. Dlatego właśnie opaska sos dla seniora to niezbędny gadżet na ręku starszego człowieka. Lokalizator GPS sam w sobie nie zniweluje problemów wynikających z postępu choroby, ale pozwoli na zmniejszenie ryzyka zaginięcia, czy też umożliwi udzielenie szybkiej pomocy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. A jakie zalety ma opaska sos dla seniora?

Co daje opaska sos dla seniora?

Opaska GPS dla seniora to niezawodność, niewielki rozmiar i funkcjonalność. W razie zagrożenia pomoc dla seniora nadejdzie szybko, co bez wątpienia umożliwi natychmiastowe udzielenie potrzebnej pomocy. Jeżeli Twój bliski źle się poczuje, nie będzie musiał tracić czasu na wyciąganie telefonu i wykonywanie połączeń. Wystarczy, że naciśnie jeden widoczny przycisk, a powiadomienie o zagrożeniu natychmiast pojawi się na Twoim telefonie. Umożliwi to praktyczna i wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja od Bezpiecznej Rodziny

Młoda dziewczyna przytulająca się do swojej babci

Funkcje i korzyści opaski dla osób starszych

Lokalizacja GPS – to podstawowa funkcja, jaką ma opaska sos dla seniora. Dzięki niej zlokalizujesz bliską osobę niezależnie od miejsca, w którym będzie przebywać, nawet jeśli będzie w Sanatorium Ciechocinek. Bieżące położenie właściciela opaski przesyłane jest do dedykowanej aplikacji w czasie rzeczywistym. Ułatwia to namierzenie i natychmiastowe dotarcie do bliskiego. Jest to niezwykle przydatne w przypadku zaginięcia osoby starszej.

Bezpieczna strefa – dzięki tej funkcji, za pomocą aplikacji możemy wyznaczyć własne, indywidualne granice (dzielnicy, bloku, domu). Bezpieczna strefa to ta, w której może przemieszczać się senior. Jeżeli bliski wyjdzie poza dany obszar, otrzymasz alert w aplikacji o tym zdarzeniu. W tym przypadku opiekunowie i rodzina mają czas na szybką reakcję i udzielenie pomocy.

Czujnik upadku – jeśli starsza osoba się przewróci, lub upadnie w wyniku wypadku, na telefon opiekuna wysłane zostanie powiadomienie z informacją o zdarzeniu.

Pomiar pulsu i ciśnienia – z poziomu aplikacji opiekun może w dowolnym momencie zmierzyć puls i ciśnienie seniora. Starsza osoba nie jest informowana o tym, że wykonywany jest pomiar.

Funkcja telefonu komórkowego – wbudowany głośnik i mikrofon daje możliwość korzystania z opaski GPS, jak z telefonu komórkowego. Praktyczna opaska sos dla seniora umożliwia odbieranie połączeń od numerów telefonów, które wcześniej zostały zapisane w pamięci aplikacji. Po wywołaniu sygnału SOS wykonuje również połączenia wychodzące.

Przycisk SOS – umieszczony jest w górnej części opaski GPS. W razie zagrożenia, złego samopoczucia lub potrzebnej pomocy, wystarczy nacisnąć jeden czerwony guzik. Lokalizator wykona wtedy połączenie do wybranych wcześniej numerów oraz wyśle powiadomienie o zagrożeniu. Aplikacja, otrzymując alarm, wyznacza najszybszą trasę dotarcia do właściciela opaski. Dzięki temu pomoc dla seniora zawsze przyjdzie na czas.

Precyzyjność – nadajnik GPS podaje lokalizację seniora z dokładnością do 5-10 metrów. Jest to szczególnie ważna funkcja w przypadku dużych, zatłoczonych miast. Opiekunowie osób starszych w razie potrzeby wiedzą dokładnie jak szybko dotrzeć do swoich bliskich seniorów.

Małe rozmiary – opaska sos dla seniora jest mała, posiada elastyczny materiał przyjemny dla delikatnej skóry seniora i nie przeszkadza użytkownikowi w codziennym funkcjonowaniu.

Długi czas pracy – wydajna bateria pozwala na pracę urządzenia przez kilka dni. Żywotność baterii zależy od ilości raportów, jakie chcemy otrzymywać w ciągu doby. Kiedy moc baterii spadnie poniżej 10%, aplikacja wysyła powiadomienie o konieczności naładowania baterii.

Najlepsze wsparcie dla osób starszych

Seniorzy potrzebują naszej uwagi. Chcą wiedzieć, że są dla nas ważni i mogą na nas liczyć. Często, zdając sobie sprawę z tego, ile ich bliscy mają na głowie, nie mówią głośno o swoich potrzebach. Tymczasem pomoc dla seniora nie musi wiązać się z nieustanną kontrolą i wykonywaniem kilkunastu telefonów. Oczywiście zawsze warto zadzwonić do bliskich – czasem chwila rozmowy znaczy dla nich naprawdę wiele. Drobne upominki takie jak kwiaty, czekoladki, czy książki, na pewno wywołają na twarzy bliskiego szczery uśmiech i spowodują ogrom radości. Warto jednak pamiętać o wartościach bezcennych, takich jak, chociażby poczucie bezpieczeństwa. A komfort i spokój gwarantuje właśnie proste i niezwykle pomocne urządzenie, takie jak opaska sos dla seniora. Wspierajmy zatem starsze osoby z naszych rodzin. Pomagajmy w realizacji ich planów i marzeń. Z pewnością odwdzięczą nam się ogromem ciepła i szczerą miłością.

Starsza kobieta robiąca zakupy i widok opaski SOS LocoLife

Stan zdrowia seniora zależy także od Ciebie

To, jak czuje się Twój bliski, w dużej mierze zależy również od Ciebie. Nie od dziś wiadomo, że osoby doceniane i zauważane, mają więcej energii i funkcjonują dużo sprawniej. Jeżeli stan zdrowia Twoich rodziców lub dziadków pozwala im na podróże, czy udzielanie się społecznie – okaż im, że to podziwiasz i doceniasz! Pozytywne emocje mają ogromny wpływ na nasze życie i zdrowie – nie inaczej jest w przypadku osób starszych. Obdarowywanie bliskich prezentami, czy nawet zwykłymi drobiazgami bez okazji, również nie pozostaje bez znaczenia. Wzbudza to bowiem ciepłe emocje i znacząco poprawia nastrój. Poprzez tego typu drobne działania możesz znacząco poprawić samopoczucie Twoich bliskich. Dzwoniąc często do starszej osoby, okazujesz jej potrzebne zainteresowanie i jasno deklarujesz, że mimo wielu zadań, które masz do wykonania w ciągu całego dnia, interesuje Cię jak się czuje i czy czegoś jej nie potrzeba. Sama rozmowa potrafi nieraz poprawić seniorowi humor – zwłaszcza, jeżeli nie ma blisko nikogo, z kim szczerze mógłby podyskutować. Wspólne zakupy, wyjście do teatru, czy wyjazd za miasto to wspaniała inicjatywa i ją również w miarę możliwości należy podejmować. Nie zawsze jednak jest ku temu okazja, dlatego pamiętaj, aby chociaż zwykłym telefonem okazać Twoim bliskim zainteresowanie. Możesz być pewien, że będą Ci niezmiernie wdzięczni. 

Co robić z seniorem?

Dzisiaj możliwości wspólnego spędzania czasu jest naprawdę wiele. Seniorzy coraz częściej przez długi czas cieszą się zdrowiem i dobrą formą zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Opieka nad osobami starszymi może sprawiać nam wiele radości i dawać ogromną satysfakcję. Co zatem robić z seniorem na emeryturze?

Wspólne wyjście do kina – na duży ekran wchodzi właśnie film w roli głównej z aktorem, którego uwielbia Twój bliski? To świetna okazja, by zrobić seniorowi niespodziankę i zabrać go na seans!

SPA – masaż, odpoczynek w saunie, czy jaccuzi to świetny sposób na chwilę relaksu dla starszej osoby. Program w SPA zazwyczaj możesz wybierać wedle upodobań i potrzeb Twojego bliskiego.

Wspólny spacer – na pewno są miejsca, które kojarzą Ci się z czasem dzieciństwa i beztroski i z Twoim bliskim. Zabierz tam swoich rodziców i dziadków na spacer lub piknik i powspominajcie wspólnie dawne czasy.

Teatr, filharmonia – takie miejsca najczęściej kojarzą się starszym osobom z relaksem i chwilą odprężenia, oderwania od codzienności. Muzyka potrafi cudownie uspokoić i wyciszyć, dlatego jeżeli nie masz pomysłu na prezent, sprawdź koniecznie repertuar tego typu miejsc w Twoim mieście. 

Nordic walking – coraz bardziej popularny sport, który pozwala seniorowi zachować dobrą kondycję. Wystarczą kijki, dobre chęci i ładna pogoda!

Wydarzenia miejsce, koncerty – bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w miejscu, gdzie mieszka Twój bliski. Właściwie w każdym mieście odbywają się imprezy plenerowe i koncerty, na które wstęp jest bezpłatny.

Wspólne zakupy – mniejsze sprawunki, starsze osoby są w stanie załatwić sobie w pobliskich, osiedlowych sklepach. Często jednak potrzebują kupić więcej rzeczy (np. kiedy zbliżają się święta). Zaproponuj raz na jakiś czas seniorowi, że zabierzesz go do dużego supermarketu i kupicie wszystko, czego potrzebuje. On poczuje się doceniony, a przy okazji spędzicie razem trochę wolnego czasu!

I pamiętaj – wspierając seniora i okazując mu zainteresowanie, możesz znacząco wpłynąć na jego samopoczucie. Twoi bliscy na pewno będą Ci bardzo wdzięczni!

[product id="429, 434" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium