Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49
do kasy suma: 0,00 zł

Opaska życia dla seniora – 10 zalet

Pęd dzisiejszego świata powoduje, że nie możemy poświęcać naszym najbliższym tak wiele czasu, jakbyśmy tego chcieli. Nasze relacje ze starszymi rodzicami, czy dziadkami opierają się najczęściej na chwilowych odwiedzinach lub kontakcie telefonicznym. Seniorzy, którym udało się posiąść wiedzę technologiczną, korzystają też coraz chętniej z rozmów za pomocą kamerek internetowych – daje to chociaż chwilowe ukojenie ich tęsknocie za dziećmi, czy wnukami. Często jednak nasi bliscy wymagają stałej opieki. Przez swoje problemy ze zdrowiem muszą być stale monitorowani. Jeżeli każdy nieodebrany telefon wzbudza w Tobie stres i panikę, obawiasz się o swoich rodziców, czy dziadków, opaska życia dla seniora jest doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Wyjaśniamy to w artykule poniżej. 

 Opaska życia dla seniora - 10 zalet, czyli senior leżący na podłodze po upadku i widok opaski SOS LocoLife

Opaska życia dla seniora – co to jest?

Opaska życia dla babci lub dziadka to niewielki gadżet, który starsza osoba nosi na swoim nadgarstku jak zegarek. Jest to gadżet, którego funkcje wykorzystuje się przede wszystkim do monitorowania stanu zdrowia seniora. To także doskonałe i łatwe w obsłudze narzędzie, dzięki któremu nasi rodzice lub dziadkowie mogą w każdej chwili szybko dać nam znać, że potrzebują naszej pomocy.

Opaska życia dla seniora łączy się z systemem iOS i Android, ale często można ją także włączyć w specjalny system usług telemedycznych. Wtedy mamy pewność, że nad zdrowiem naszego bliskiego czuwają także konsultanci medyczni, w każdej chwili gotowi, by wezwać do potrzebującej osoby niezbędne wsparcie. 

Opaska życia dla dziadka i babci – telemedycyna dla każdego seniora

Telemedycyna staje się coraz chętniej i coraz częściej stosowaną metodą w zakresie opieki nad osobami starszymi. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie daje seniorom pewność, że w każdej sytuacji mogą liczyć na niezbędne wsparcie nie tylko swoich bliskich, ale i profesjonalnie wyszkolonych do udzielania pomocy konsultantów.

Opaska życia dla seniora przede wszystkim skierowana jest do osób samotnych, niepełnosprawnych, czy przewlekle chorych, np. na choroby wieku starczego. Twoja mama, babcia, tata, czy dziadek nie muszą zmieniać mieszkania. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom mogą dłużej pozostawać samodzielni i jednocześnie żyć w poczuciu, że są osoby, które się o nich troszczą. 

 Starsza kobieta z wizytą u lekarza i widok opaski SOS dla seniora LocoLife Plus

Opaska życia dla seniora – najważniejsze zalety

Zalety, które ma opaska życia dla babci i dziadka, czy każdej osoby, na której zdrowiu i komforcie po prostu nam zależy, jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy 10 głównych naszym zdaniem najistotniejszych atutów tego nowoczesnego sprzętu:

  1. Komfort i poczucie bezpieczeństwa – niezależnie od tego, czy mieszkamy blisko, czy w pewnej odległości od naszych rodziców lub dziadków, seniorzy zawsze mogą czuć się dzięki opasce bezpiecznie. Mają bowiem pewność, że w każdej chwili – kiedy zasłabną, zgubią się, czy będą ofiarami jakiejkolwiek zagrażającej ich życiu, czy zdrowiu sytuacji, dzięki jednemu przyciskowi na swoim urządzeniu wezwą niezbędną pomoc. 

  2. Łatwość obsługi – nawet najbardziej nowoczesne urządzenia dla seniorów są dziś zaprojektowane tak, aby żadna starsza osoba nie miała problemu z ich obsługą. Zazwyczaj opaska życia dla dziadka, czy babci, wyposażona jest w zaledwie jeden lub dwa widoczne przyciski. Są one na tyle duże i wyczuwalne, że nawet seniorzy, którzy cierpią na problemy ze wzrokiem, dadzą sobie radę z ich obsługą. 
  1. Odciążenie w obowiązkach dla opiekunów – nawet kiedy bardzo chcemy zajmować się naszymi bliskimi, nie zawsze jest to możliwe przez 24 godziny na dobę. W takiej sytuacji opaska życia dla babci, czy dziadka jest doskonałym rozwiązaniem, które w dowolnym momencie pozwoli nam na zweryfikowanie samopoczucia naszych najbliższych. 
  1. Wygoda – opaska życia dla seniora swoim wyglądem przypomina zegarek. Nosi się ją na nadgarstku i zakłada dokładnie w ten sam sposób jak czasomierz. Może być doskonałym dodatkiem do codziennych stylizacji.
  1. Na baterie lub z wbudowaną baterią – opaski są różne. Można wybierać spośród tych, które działają dzięki niewielkim wymienianym bateriom lub takie, które trzeba raz na jakiś czas ładować wygodnie za pomocą kabla znajdującego się w zestawie. 
  1. Wodoodporność – urządzenia najczęściej są wodoodporne lub odporne na zachlapania. Jest to o tyle wygodne i praktyczne, że senior nie musi pamiętać o zdjęciu urządzenia z nadgarstka za każdym razem, kiedy musi np. umyć ręce. 
  1. GPS – niektóre opaski wyposażone są w GPS dla seniora. Zalety takiego rozwiązania przedstawimy poniżej, niemniej funkcja ta jest niezwykle przydatna. Umożliwia opiekunowi natychmiastowe zlokalizowanie bliskiego nie tylko po to, by sprawdzić, czy senior jest bezpieczny w domu, ale także, a może przede wszystkim, pozwala na szybkie odnalezienie zaginionego seniora chorego np. na demencję.
  1. Działa z aplikacją mobilną – nie wszystkie dostępne urządzenia są skomunikowane z teleopieką i nie jest to absolutnie żaden wymóg. Opaska życia dla seniora może być kompatybilna z dedykowaną aplikacją mobilną zainstalowaną na telefonie opiekuna.
  1. Pozwala na szybką reakcję – kiedy senior zasłabnie, upadnie, lub nagle poczuje się gorzej i naciśnie jeden konkretny przycisk, pozwoli to natychmiast zareagować jego bliskim i udzielić szybkiej pomocy.
  1. Umożliwia kontakt telefoniczny – niektóre, bardziej zaawansowane modele pozwalają także używać opaski życia dla seniora jako telefonu. Odbierają i wykonują połączenia wychodzące do zapisanych w aplikacji konkretnych numerów, dzięki czemu mamy pewność, że naszego bliskiego nie będzie niepokoił nikt obcy. 

Starszy mężczyzna na spacerze ze swoim wnukiem

Opaska życia dla babci i wielofunkcyjny gadżet dla dziadka

Opaska życia dla seniora przeznaczona jest absolutnie dla wszystkich osób niezależnie od wieku i płci. Korzystać z niej mogą zarówno osoby, które są samodzielne i potrzebują po prostu dodatkowego zabezpieczenia na wszelki wypadek, jak i seniorzy przewlekle chorzy i wymagający stałej opieki. Babcie, czy dziadkowie chcą wiedzieć, że mimo swojego wieku dalej są dla bliskich ważni i mogą liczyć na wsparcie.

Komfort osób starszych w dużej mierze zależy od nas – nie należy o tym zapominać. Często seniorzy nie mają nikogo innego, na kogo mogliby liczyć. Pewność, że zawsze są pod najlepszą opieką, pozytywnie wpływa na ich psychikę, a co za tym idzie – są spokojniejsi i nie ulegają tak łatwo depresji, czy nie mają aż tak dużych problemów ze stresem. 

W jaki sposób działa opaska życia?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, opaskę życia nosi się na nadgarstku. Z powodzeniem może być noszona zamiast zegarka, chociaż jeżeli senior lubi swój czasomierz, nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić ją na drugiej ręce. Jej wodoszczelność umożliwia mycie w niej rąk oraz umożliwia korzystanie z niej także, kiedy pada deszcz lub na dworze jest mokro. Posiada zazwyczaj dwa duże guziki o wyraźnych kolorach, które starsza osoba z łatwością może zauważyć i rozpoznać.

W momencie niepewności, zagrożenia, czy złego samopoczucia po prostu wystarczy wcisnąć jeden z nich, aby wezwać natychmiastową pomoc. Sygnał SOS dotrze do opiekuna już po kilku sekundach. Zapewnia to możliwość udzielenia szybkiego wsparcia i wezwania do bliskiej osoby odpowiednich służb. 

Opaska życia dla babci i dziadka – funkcje

Główną funkcją opaski jest oczywiście pomoc w powiadomieniu opiekunów o tym, że starsza osoba potrzebuje pomocy. To niewielkie urządzenie ma jednak znacznie więcej zastosowań. Oto najważniejsze z nich:

Mierzenie tętna i ciśnienia – niektóre opaski dla seniorów wyposażone są w pulsometry. Mogą mieć także wbudowany ciśnieniomierz. Starsza osoba może sobie sama zmierzyć tętno lub może zrobić to jej opiekun zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji. 

Detektor upadku – jeżeli nasz bliski ulegnie nagłemu wypadkowi i się przewróci, sygnał o zdarzeniu zostanie wysłany do opiekuna.

Babcia z wnuczką przytulające się do siebie

Opaska życia dla seniora z GPS

Do tego, jak bardzo przydatną funkcją w opasce dla osoby starszej jest GPS, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Oczywiście, jeżeli nasz bliski jest sprawny i świetnie daje sobie radę bez naszej codziennej pomocy, jego lokalizację można sprawdzać sporadycznie lub w nagłych przypadkach. Kiedy natomiast osoba starsza cierpi na depresję, zaniki pamięci, czy zdarza jej się przez wiele godzin błądzić po okolicy, GPS dla seniora jest kluczem, by zadbać o bezpieczeństwo.

Precyzyjne namierzanie to pewność, że mama, tata, babcia, czy dziadek są stale pod naszą opieką. Bez trudu przekonamy się, czy członek rodziny jest w domu, na spacerze, w przychodni lub czy dopiero wraca z codziennych zakupów. Co więcej, w ustawieniach usługi bardzo często możemy ustawić własne preferencje dotyczące lokalizowania.

Namierzanie bliskiego może odbywać się ręcznie lub o wybranych, ustawionych porach. Mamy wtedy pewność, że senior na pewno w konkretnym dniu i konkretnej godzinie jest w miejscu, w którym powinien się znajdować. Co więcej, sprawdzając historię lokalizacji, dowiemy się, czy członek naszej rodziny nie zapomniał odbyć wizyty lekarskiej, dowiemy się, czy nie chodzi w niebezpieczne i podejrzane miejsca i poznamy jego ulubione ścieżki, którymi spaceruje.

Opaska życia dla babci lub dziadka to prawdziwa i nieoceniona pomoc, kiedy chcemy zadbać o bezpieczeństwo tych, których kochamy.

Przycisk SOS

Duży, wyraźny, często czerwony przycisk SOS daje seniorowi pewność, że po jego użyciu, zawsze otrzyma potrzebną pomoc. Aby wysłać alert na telefon opiekuna (lub konsultantów medycznych, kiedy korzystamy z konkretnej opieki), guzik należy przytrzymać przez kilka sekund.

Jeżeli starsza osoba czuje, że jest jej słabo, nie wie, gdzie jest, lub zaczepia ją ktoś obcy próbujący np. wyłudzić pieniądze, przycisk SOS może uratować jej zdrowie, a nawet życie! Wysłany alert już w kilka sekund pojawi się na telefonie opiekuna – daje to możliwość natychmiastowej reakcji i udzielenia seniorowi szybkiej pomocy. 

Opaska życia dla seniora z funkcją telefonu

Niezwykle wygodną funkcją, którą posiada opaska życia dla seniora, jest możliwość odbierania i wykonywania połączeń głosowych. Dobrze, jeżeli w urządzeniu od razu zamontowana jest odpowiednia karta SIM. Dla przykładu, wybierając opaskę SOS LocoLife oraz wybrany pakiet, otrzymujemy od razu minuty na rozmowy bez konieczności podpisywania dodatkowych umów. Połączenie na opaskę można odebrać przy pomocy jednego guzika. Jeżeli senior chciałby z opaski zadzwonić, powinien również przytrzymać dłużej konkretny przycisk.

Kiedy bliski nosi przy sobie opaskę, mamy pewność, że nie przeoczy próby kontaktu – telefon często leży w oddalonym miejscu, jest wyciszony lub rozładowany. Opaskę życia senior ma zawsze przy sobie!

 Starsza kobieta i widok opaski SOS Loco Life 

Nasłuch otoczenia w opasce życia

Kiedy jednak zdarzy się, że senior długo nie odbiera połączenia na opaskę, a na mapie widzimy coś, co może nas zaniepokoić, bez trudu w aplikacji uruchomimy nasłuch otoczenia. Pozwoli nam to przysłuchać się temu, co dzieje się w otoczeniu bliskiego. Ocenimy, czy znajduje się w parku, domu, przy ruchliwej ulicy, czy w gabinecie lekarskim. Jeżeli dalej będziemy zaniepokojeni, oczywiście konieczna będzie szybka reakcja.

Prezent dla babci lub dziadka

Opaska życia dla seniora może być doskonałym pomysłem na prezent dla babci, dziadka, czy innej, bliskiej nam osoby. Jeżeli szukasz podarunku na urodziny, imieniny, czy po prostu chcesz ofiarować coś bliskim bez okazji, opaska będzie doskonałym rozwiązaniem. Chroniący życie i zdrowie, zapewniający komfort i gwarantujący bezpieczeństwo gadżet sprawi, że senior poczuje troskę i wsparcie najbliższych mu osób.

Funkcjonalność i łatwa obsługa to najważniejsze zalety tego niewielkiego urządzenia, które dzięki funkcji telefonu, GPS i SOS jest ogromnym zabezpieczeniem dla wszystkich starszych osób. Dodatkowo, jeżeli opaska zostanie podpięta do teleopieki, możemy być pewni, że naszym bliskim w porę zajmą się odpowiednie służby po odebraniu konkretnego zgłoszenia. 

[product id="429,434" limit="3" slider="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium