Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Opieka nad chorym seniorem

Babcia jest jedną z najbliższych nam osób. Kojarzy się nam z troską i rozpieszczaniem. To właśnie ona najczęściej odciążała zabieganych rodziców, odbierając swoje ukochane wnuki ze szkół i przedszkoli, chodziła z nimi na spacery. To babcia szyła dla swoich wnuczek stroje na bale kostiumowe, to babcina szarlotka i racuchy smakowały najlepiej na świecie i to z kolan babci najlepiej słuchało się różnych opowieści i bajek. Niestety przychodzi trudny czas – czas choroby. Jest to idealny moment, żeby pokazać babci jak bardzo ją kochamy i odwdzięczyć się za wszelkie dobra, jakie od niej otrzymaliśmy. W takiej chwili opieka nad chorą babcią powinna być na pierwszym miejscu.

starsza kobieta z siwymi włosami stoi w ogrodzie przy liściach drzew, wskazując palcem wskazującym lewej dłoni na swoją rozłożoną prawą dłoń

Dziadkowie w zasięgu – opaska SOS, zegarek GPS

Niestety współcześnie pojawiają się problemy i przeszkody u młodych ludzi, którym została powierzona  opieka nad chorym seniorem. Każdy z nas ma swoją pracę i obowiązki. Często musimy zostać dłużej w pracy. Mimo, że chcielibyśmy być przy schorowanej babci, nie zawsze mamy taką możliwość. Codzienne obowiązki, praca, dziecko, nadgodziny i życie w ciągłym pośpiechu utrudniają nam spędzanie czasu z chorą babcią.

Jeżeli chcemy żeby nasi dziadkowie byli bezpieczni, idealnym rozwiązaniem będzie opaska SOS LocoLife, która zastąpi telefon, zegarek i lokalizator! Jest to urządzenie, które posiada czerwony przycisk SOS i przycisk zielony pełniący funkcję telefonu. Jeśli nasza seniorka gorzej się poczuje, to bez wahania może wezwać pomoc. Dzięki aplikacji bardzo szybko dostaniemy informację, że coś złego się dzieje i szybko ruszymy na pomoc.

Dzięki dużym, kolorowym przyciskom korzystanie z opaski dla seniora jak LocoLife Plus jest proste i intuicyjne. Jeżeli nasza babcia cierpi na Alzheimera to zegarek z lokalizatorem GPS może okazać się bardzo przydatny. W aplikacji możemy podejrzeć gdzie aktualnie przebywa, wyznaczyć bezpieczną strefę. Aplikacja Bezpieczna Rodzina w telefonie podaje dokładną lokalizację starszej osoby i trasę najszybszego dotarcia!

Zegarek GPS ponadto pełni funkcję pulsometru, możemy za pomocą aplikacji dyskretnie kontrolować stan zdrowia chorego. Ponadto jest wodoodporny i pyłoodporny.

[product id="429, 434" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Opieka nad chorym seniorem. Jak możemy pomóc?

Jeśli nasza babcia nie ma już siły na przygotowanie pysznych obiadów dla siebie, możemy jej pomóc zamawiając odpowiedni catering. Dieta w podeszłym wieku powinna uwzględniać zmiany fizjologiczne jakie zachodzą w organizmie na skutek upływu lat, współistnienie chorób przewlekłych, dolegliwości, a także przyjmowane leki.

Dlatego catering dietetyczny przy współpracy z dietetykiem może być dobrym rozwiązaniem dla seniora. Dzięki temu, my będziemy spokojniejsi a nasza ukochana babcia będzie miała więcej czasu na odpoczynek. Często choroba  jest na tyle zaawansowana, że koniecznie musimy pomyśleć o osobie, która zastąpi nas przy łóżku chorego członka rodziny.

Opieka nad chorym seniorem jest czasochłonna. Jeśli nasz bliski jest osobą chodzącą, opiekunka pomoże mu w zakupach, sprzątaniu, będzie towarzyszyć na spacerze. Gdy podopieczny nie wstaje z łóżka, będzie wymagał pomocy we wszystkich czynnościach. Bardzo ważne jest, aby schorowana babcia miała towarzystwo i nie myślała o chorobie. 

Nie pozwólmy, żeby chora babcia została bez opieki. Pamiętajmy, że to ona zajmowała się nami i pomagała. Wybierzmy więc najbardziej odpowiedni sposób i pokażmy  babci że jest dla nas bardzo ważna i że może liczyć na naszą pomoc, nawet jeśli nie ma nas w pobliżu. 

opieka nad chorym seniorem czyli 4 starsze kobiety ubrane w jasne ubrania siedzą na ławce i dyskutują pod jasnym budynkiem ze starszą kobietą siedzącą na chodziku ubraną w jasne spodnie i czerwoną bluzkę w białe kwiaty

Monitoring domu seniora

Jeżeli chcemy mieć stały podgląd na to, co dzieje się w domu naszych dziadków, czy rodziców, warto postawić na urządzenia takie jak chociażby kamerki internetowe. Dzięki dedykowanej aplikacji, bez problemu podejrzysz w czasie rzeczywistym, co robią Twoi bliscy.

Sprawdzisz jak się czują i czy nic im nie grozi. Jeżeli nie jesteś pewien, jak sprawić, by dom był bezpiecznym miejscem, zajrzyj koniecznie do naszego artykułu Bezpieczny dom seniora – wygodne wnętrze dla osoby starszej. Zawarte w nim informacje z pewnością ułatwią Ci podjęcie decyzji co do wyboru urządzeń Smart Home. 

[product id="495, 496" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium