Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Senior na wakacjach praktyczny gps online dla osoby starszej

Dzisiaj, wakacje seniora to nie tylko wyjazd na ryby czy spacer po mieście. Osoby w kwiecie wieku stanowią coraz większą grupę turystów. Ich wyjazdy nie ograniczają się tylko do zwiedzania Polski – coraz częściej decydują się oni także na wycieczki objazdowe. Wiele ofert biur podróży skierowanych jest bezpośrednio do osób po 55 roku życia. Osoba starsza  praktycznie zawsze otrzymuje pakiet zniżek, a program wycieczki dopasowany pod jej wymagania. Wakacje dla seniorów stają się coraz częściej prezentem od dzieci i wnuków. Wysyłając swoich bliskich na urlop, warto podarować im gps online dla osoby starszej.

Bezpieczny senior na urlopie

Opaska SOS dla seniora zagwarantuje bezpieczny wyjazd, a rodzina będzie mogła spokojnie obserwować, gdzie ich babcia, dziadek, mama, czy tata się znajdują. GPS dla osoby starszej posiada funkcję telefonu komórkowego, umożliwia odbieranie połączeń głosowych i wybieranie numerów wcześniej wpisanych w pamięć bezterminowej karty SIM.

Lokalizuje w czasie rzeczywistym, jest intuicyjna, prosta w obsłudze i pełni funkcję ratunkową – posiada przycisk SOS. W przypadku zagrożenia życia lub złego samopoczucia, senior, jednym kliknięciem może wezwać pomoc.

Opiekun ma czas na szybką reakcję – może wezwać lokalne służby ratunkowe, bądź powiadomić rezydenta. Lokalizator gps znacznie ułatwia określenie, gdzie znajduje się senior. Informacja jak do niego trafić zdecydowanie przyspieszy akcję ratunkową. Ale organizując wyjazd dla bliskich, należy nie tylko wyposażyć ich w gps online dla osoby starszej. Trzeba jeszcze dobrze przemyśleć wakacyjny cel podróży. Czym zatem kierować się przy wyborze wycieczki?

starszy mężczyzna i starsza kobieta idą po mieście trzymając się za ręce nosząc na plecach czarne plecaki oraz nosząc na dłoniach gps online dla osoby starszej  

Udane wakacje seniora plan

 • Wybór miejsca na wycieczkę – miejsce urlopu powinno być dostosowane do obecnego stanu zdrowia. Warto przed wyjazdem zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego osobę starszą oraz dowiedzieć się o głównych przeciwwskazaniach, ograniczających wybór miejsca. Należy pamiętać, że senior znosi gorzej niż osoby młode zmianę klimatu, upały czy suche powietrze.
 • Odległość – warto upewnić się, jakie odległości z hotelu do ciekawych miejsc, ma do pokonania senior. Im dalej do plaży, szlaków turystycznych czy centrów miast, tym gorzej. Chcąc, by wakacje seniora były udane, sprawdźmy dokładnie okolicę, w której rodzice czy dziadkowie będą odpoczywać.
 • Rodzaj wycieczki – dla aktywnego seniora idealną opcją wakacji będzie wycieczka objazdowa. Dla osoby starszej, który ma problem z nadmierną aktywnością fizyczną, najlepszą formą rozrywki będzie odpoczynek w obrębie hotelu z animacjami. Pamiętajmy jednak, aby dobrze przygotować naszego bliskiego na zwiedzanie. Przed wyjazdem zadbajmy o to, aby zabrał ze sobą gps online dla osoby starszej.
 • Wybór obiektu i zakwaterowania – udogodnienia w pokoju powinny odpowiadać potrzebom seniora. Warto zwrócić uwagę jak daleko hotel znajduje się od dworca, czy lotniska i czy na terenie obiektu jest winda oraz inne ułatwienia dla osób poruszających się na wózku lub ograniczonych ruchowo. 
 • Podróż – niezależnie od tego, czy podróż będzie samolotem, autokarem czy pociągiem, może wystąpić choroba lokomocyjna. Pierwszą podróż samolotem warto skonsultować z lekarzem prowadzącym. 

siedzący starszy mężczyzna i stojąca obok niego starsza kobieta w brązowych włosach i bluzce w paski obserwują zza ogrodzenia wodospad spędzając wakacje seniora na łonie natury

Praktyczny gps online dla osoby starszej i inne ważne elementy wyjazdu 

 1. Dokumenty i portfel należy umieścić w wewnętrznych kieszeniach ubrań.
 2. Pieniądze zabrane na wycieczkę warto rozdzielić, aby w przypadku kradzieży nie stracić wszystkiego. 
 3. Torebkę lub plecak należy trzymać na kolanach lub wyposażyć w lokalizator personalny.
 4. Na postojach należy zwiększyć czujność, ponieważ podróżni przemieszczają się.
 5. Nie zostawiać bagażu bez nadzoru.
 6. Na bagażu umieścić swoje dane kontaktowe.
 7. Ubezpieczenie podróżne
 8. Mieć duży dystans do nowo poznanych osób. 
 9. Cenne rzeczy najlepiej zdeponować w hotelowym sejfie.
 10. W namiotach i campingach należy nocować na terenie zamkniętym, w miejscach do tego wyznaczonych.
 11. Unikać wypraw w tereny nieznane lub niebezpieczne.
 12. Zabrać ze sobą gps online dla osoby starszej.

Trzymając się tych kilku cennych porad możemy być pewni, że wakacje seniora będą bezpieczne i komfortowe, a nasz bliski wróci z nich zadowolony i w pełni wypoczęty. 

[product id="495, 496" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium