Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Wakacyjny niezbędnik na letni wyjazd osoby starszej

Czas letni sprawia, że mamy więcej okazji do wypoczynku. Każdy z nas stara się wybrać miejsce, które go zadowoli. Pragniemy poznawać nowe zakątki, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy. Zamiłowanie do poznawania świata nie przemija. Wręcz przeciwnie! Osoby starsze coraz częściej i chętniej wybierają się w podróże. W dojrzałym wieku, każda z nich staje się doznaniem bardziej refleksyjnym. Dlatego przygotowaliśmy wakacyjny niezbędnik! Dla każdego seniora, niezależnie od miejsca wypoczynku, bardzo praktycznym urządzeniem może okazać się opaska SOS dla seniora. Dzięki temu urządzeniu, senior w każdej sytuacji szybko wezwie pomoc! Te niezwykłe urządzenie zastąpi: telefon, zegarek i lokalizator GPS.

 

starszy mężczyzna ubrany w shorty i jasną koszulkę spaceruje nad morzem trzymając w ręku klapki

 

Co na pewno się przyda — wakacyjny niezbędnik seniora

Niezależnie od wybranego miejsca, najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo seniora. Organizując wakacje osoby starszej, musimy pamiętać o dokładnym spakowaniu walizki. Przed wyjazdem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, wykonać zalecane seniorowi badania i wykupić przepisane leki. Jeżeli rodzice czy dziadkowie przyjmują leki na stałe, możemy posegregować je w odpowiednio zakupionych do tego pudełkach.

Takie pudełko na leki posiada odpowiednie przegrody na każdy dzień tygodnia, w przypadku problemów z pamięcią przy pomocy zegarka GPS w szybki sposób możemy im przypomnieć o lekach. Należy  również pamiętać o wielu praktycznych przedmiotach codziennego użytku: ubraniach odpowiednich na każdą pogodę, kosmetykach z wysokim filtrem chroniących ich skórę, kremie po opalaniu oraz apteczce.

Jeżeli chodzi o wybór garderoby, to należy ją dobrać do pory roku, w której zamierzają wyjechać.

 

dłonie starszego mężczyzny trzymające drewnianą laskę czyli jego wakacyjny niezbędnik który przydaje mu się podczas chodzenia

 

Rzeczy, które warto zabrać ze sobą na wyjazd

Latem, postawmy raczej na lekkie i przewiewne rzeczy. Najlepszą opcją będą ubrania, które nie wymagają prasowania. Bardzo ważne jest, aby spakować wszelkie potrzebne dokumenty tożsamości oraz pieniądze. Jeśli jest to wycieczka za granicę, pamiętajmy o walucie obowiązującej w  danym kraju, nawet jeśli wyjazd jest all inclusive, kieszonkowe przyda się im na np: zakup pamiątek, wycieczki fakultatywne, drobne przekąski czy toaletę.

Nie zapominajmy, że osoby starsze coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii, dlatego warto zaopatrzyć ich w zegarek z GPS dla seniora. W nowych miejscach nietrudno się zgubić, lokalizator GPS precyzyjnie namierzy Twoich najbliższych z dokładnością do 10 metrów, a ich położenie sprawdzisz na mapie, dzięki aplikacji Bezpieczna Rodzina dostępnej na twoim smartfonie.

Zegarek posiada wbudowany telefon komórkowy – aby go odebrać, wystarczy jeden przycisk. Wbudowany przycisk SOS szybko i sprawnie poinformuje nas o potrzebie udzielenia pomocy. Wyśle informację o położeniu seniora i najszybszej trasie dotarcia. Przycisk ten jest niezbędny w sytuacjach zagrożenia bądź niebezpieczeństwie najbliższych.

Jeżeli nasz podróżnik lubi robić zdjęcia, spakujmy mu mały, poręczny oraz łatwy w obsłudze aparat fotograficzny. Na pewno z radością podzieli się z nami fotografiami z wyjazdu. Pamiętaj - linie lotnicze stosują ograniczenia wagi bagażu, zadbajmy żeby walizka mieściła się w danym przedziale, a nasz senior uniknął stresu.

Dzięki powyższym wskazówkom nasz senior sprawnie i bez problemu dotrze do upragnionego miejsca i spędzi beztroskie wakacje.

Jeśli chcesz być spokojniejszy o bliskie Ci osoby, koniecznie zaopatrz je w niezawodną opaskę GPS dla seniora bądź spraw im zegarek GPS dla seniora. Niezależnie od wyboru urządzenia zostaniecie w stałym kontakcie! 

 

[product id="495, 496" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium