Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49
do kasy suma: 0,00 zł

Prezenty na Komunię kiedyś i dziś. Pytamy troskliwe Mamy o to, co same kiedyś dostały, a co podarują swoim dzieciom.

Któż z nas, rodziców, nie pamięta swojej Komunii? Wielkie przeżycie, wybieranie eleganckiego stroju, impreza z całą rodziną w domu, wymarzone prezenty. To był ten czas, gdy można było zażyczyć sobie czegoś większego, upragnionego, czegoś, na co czekaliśmy od dawna. W modzie były super rowery, aparaty fotograficzne, czy zagraniczne wycieczki. Dzisiaj dzieciaki marzą o technologicznych gadżetach, tj.: komputery, telefony komórkowe, czy konsole do gier, co nie do końca cieszy rodziców.

Zapytaliśmy Mam, które na co dzień testują wiele gadżetów i szukają najlepszych rozwiązań dla swoich pociech, co same dostawały na Komunię, a co teraz kupiłyby swojemu dziecku. Sprawdźcie, co rekomendują rodzice, którzy wciąż trzymają rękę na internetowym pulsie:

Marta Sochacka @marta_sochackaa

Gdy ja byłam dzieckiem kilkanaście lat temu, dostałam tenisówki, rower oraz jakieś niewielkie pieniążki w kopertach.
W obecnych czasach ludzie rozglądają się za nowinkami technologicznymi i wybierają droższe prezenty, takie jak: laptopy, quady czy smartwatche.
Uważam, że skoro świat idzie do przodu i technologia jest coraz lepsza, to takie prezenty są równie adekwatne do okazji. Będąc na Komunii u szwagra córki, wraz z mężem kupiliśmy dla niej smartwacha z różnymi bajerami i była tak szczęśliwa! bo czemu miałaby nie być? To był jej dzień! 

Ewelina Krawczyk @krawczyk.ewelina.fit

Komunia, jakie to było ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka! Dostojne, pełne wiary, Boga w sercu, dojrzałe. Wiele znaczące w duszy i w sercu.
Zawsze też po uroczystościach kościelnych, które były priorytetem, były dodatkowe prezenty od rodziny. Kiedyś nie było mody, aby wyprawiać przyjęcie w restauracji, tylko w domu.
Pożyczało się krzesła od sąsiadów, aby wszystkich w salonie pomieścić ;) Najważniejsza jednak była rodzina! Wspólna radość i bliskość z odczuwania tego Wydarzenia. Prezenty zwieńczającą uroczystość były dodatkiem. Ważnym, ale dodatkiem. Pamiętam, że moim marzeniem był rower. Żółty góral z niebieskimi oponami. Taki tez dostałam.
Teraz sama jestem mamą, już prawie 6-letniego synka. Staram mu się przedstawiać świat pełen wartości i szacunku do drugiego człowieka. Moją rolą, jako odpowiedzialnej kochającej mamy, jest stworzenie jak najbezpieczniejszych warunków, jakie mogę dać swojemu Antonkowi. Uważam, że też od nas, rodziców, zależy bezpieczeństwo naszych najbliższych, a szczególnie dzieci, które są niewinne i czyste. Trzeba dbać o nie, uczyć i chronić.  Dlatego robię wszystko i myślę o rozwiązaniach, które chronią mojego synka.
Mój Anton ma zegarek z GPS na ręce, gdzie o każdej porze dnia i nocy mogę sprawdzić gdzie jest z dokładnością do kilku metrów. Uważam, że jest to znakomity prezent na Komunię dla dzieci. W naszych czasach, każde, nawet 3-4 letnie dziecko ma już rower, wiec trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie. Taki zegarek jest idealnym rozwiązaniem w trosce o nasze Skarby. 

Kącik Mysi @kacik_mysi

Na swoją Pierwszą Komunię dostałam biżuterię i pieniążki, którymi mogłam później sama gospodarować. Teraz, jeśli miałabym coś podarować dziecku na prezent, to pewnie byłby to smartwatch z funkcją szybkiej i dokładnej lokalizacji. Po pierwsze super wygląda, jest fajnym gadżetem, a po drugie posiada przydatne dla dziecka, ale i dla rodzica funkcje. To już ten wiek, że dziecko chce być samodzielne i samo gdzieś pójść, a z takim smartwatchem będę o nie spokojniejsza. Dobrym pomysłem jest też biżuteria odpowiednia do wieku dziecka, np. z dedykacją lub po prostu imieniem dziecka. Takim nietypowym, ale ciekawym pomysłem są różnego rodzaju personalizowane skrzyneczki na różności. Można też je wypełnić wieloma drobiazgami.

Kasia Kozłowska-Gowin @kachak_g

Co dać dziecku na Komunię? To pytanie, z którym prawie każdy z nas ma problem. Większość osób zastanawia się jaki prezent ma kupić lub ile pieniędzy włożyć do koperty. Myślę, że odpowiedź jest prosta tyle ile kto może, z zachowaniem zdrowego rozsądku.
Ja miałam Komunię 28 lat temu. Dostałam złotą biżuterię (kolczyki, pierścionek, łańcuszek z zawieszką), zegarek, pieniądze (nie były to jakieś zawrotne sumy), duży notes z kalkulatorem, Pismo Święte oraz zestaw: kalkulator, zegarek elektroniczny i długopis. Ten ostatni prezent podobał mi się najbardziej. W tamtych czasach to był hit!
Z kolei moi bracia, mąż i znajomi oprócz prezentów podobnych do mnie, otrzymali również rowery (dziewczynki dostawały składaki, a chłopcy często tzw. kolarzówki), aparaty fotograficzne oraz komputery Commodore.  Wtedy dzieci były zupełnie inne. Cieszyły się z każdej drobnostki. Jednak czasy się zmieniły i potrzeby dzieci, a może przede wszystkim rodziców, wzrosły. Uważam, że należy wybierać przemyślane rzeczy, a jeżeli nie wiemy co dać dziecku, to najlepszym sposobem jest zapytanie rodziców. Osobiście chciałabym, aby moje dziecko dostało rozsądne i niezbyt wygórowane prezenty.

Pierwszą rzeczą, którą kupiłabym dziecku, to smartwatch z lokalizatorem. To jest bardzo praktyczny i przydatny prezent. Dzięki niemu wiemy, gdzie jest dziecko, możemy łatwo nawiązać z nim kontakt oraz na pewno na długo posłuży. Kolejnym fajnym pomysłem jest rower, hulajnoga lub rolki. Dzieci powinny się ruszać, a nie spędzać czas przed komputerami. Ten prezent sprawdzi się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Idealnym rozwiązaniem jest połączyć obie te rzeczy – zegarek z GPS oraz sprzęty do rekreacji. Wtedy będzie i aktywnie i bezpiecznie!

Jestem przeciwniczką kupowania dzieciom konsoli do gier, laptopów (chyba że do celów edukacyjnych i pod kontrolą rodziców) i smartfonów. Obecnie dzieci spędzają mnóstwo czasu przed ekranami, bardzo dużo grają w gry komputerowe i przez to większość z nich żyje w wirtualnym świecie". Myślę, że wszystko musi mieć swój umiar i należy podchodzić do tego z rozsądkiem.
W przyszłym roku moja córka będzie miała Komunię i myślę, że kupię jej smartwatch'a, ponieważ nie ma telefonu, a chciałabym mieć z nią kontakt i wiedzieć gdzie jest.

 Córka przytulająca się do mamy i smartwatch GJD13 jako prezent na komunię

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium