Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

TOP 10 prezentów na Mikołaja dla dzieci

Zbliża się wyczekiwany przez wszystkie dzieci czas w roku, czyli czas świątecznych podarunków! Kolorowe klocki, gry wideo, elektroniczne gadżety – wybór jest ogromny oraz trudny. Zapewne zastanawiasz się co kupić dziecku na Mikołaja? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ chciałbyś dokonać najlepszego wyboru. Na szczęście przygotowaliśmy przewodnik jak wybrać najlepszy upominek, który wywoła uśmiech na twarzy naszej pociechy.

Kilkuletnia dziewczynka otwierająca świąteczny prezent

Jakie zabawki wybrać dla dziecka, by sprawiły mu ogromną radość?

Zabawki to coś więcej, dlatego powinny odpowiednie dla wieku, stymulujące i bezpieczne. Wybierając odpowiedni prezent dla dziecka na mikołajki, pamiętaj o poniższych wskazówkach.

 • Postaraj się, żeby były proste

 • Zabawki, które robią za dużo, nie pozwalają dziecku na użycie własnej wyobraźni. Lalki i pluszaki, które mówią, śpiewają lub nakłaniają dzieci do naciskania określonych przycisków, zasadniczo przejmują kontrolę nad sytuacją, w której dziecko powinno kierować akcją. Najlepsze zabawki to te najprostsze – jak klocki – ponieważ pozwalają dzieciom na kreatywność i spontaniczność.

 • Ustaw limit czasu korzystania z zabawek elektronicznych i gier wideo

 • Żyjemy w erze szybkiego rozwoju technologii, dlatego szczególnie ważne jest ustalenie granic. Badania pokazują, że zabawki elektroniczne stwarzają kilka możliwych zagrożeń dla zdrowia i rozwoju dzieci, w tym utratę słuchu, przyrost masy ciała (brak aktywności podczas zabawy) oraz opóźnienia językowe i rozwojowe. Elektronika może również wpływać na czas skupienia uwagi dziecka – zabawki z migającymi światłami, ciągłymi zmianami i ruchem nie wymagają od dziecka zwracania uwagi tylko na jedną rzecz przez bardzo długi czas. Dzieci, które często używają tych zabawek, mogą mieć trudności ze skupieniem się na np. czytaniu książki i nauce.

Święty Mikołaj trzymający w rękach zapakowany w zielony papier prezent, w którym jest smartwatch GPS dla dziecka 

Wybór zabawek dla dzieci w różnym wieku

Na opakowaniu wielu zabawek znajduje się informacja o przedziale wiekowym. Co jest niezwykle przydatne, przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Weź pod uwagę zainteresowania i etap rozwoju swojego kilkulatka, aby lepiej zrozumieć jego potrzeby i wybrać odpowiedni prezent dla dziecka na mikołajki. Informacje dotyczące wieku są również ważne dla bezpieczeństwa – zwłaszcza, gdy zabawki zawierają małe części, które maluch może łatwo połknąć. W takich przypadkach rozsądnie jest postępować zgodnie z zalecanymi informacjami dotyczącymi przedziału wiekowego. 

Zabawka zachęcająca do interakcji

W przypadku niemowlaków zabawa skupia się na interakcji z Tobą lub innymi członkami rodziny. Twoje dziecko będzie zachwycone obserwowaniem Twojej twarzy, słuchaniem Twojego głosu i byciem z Tobą. Nawet zabawne czynności, takie jak patrzenie na kolorowy telefon, słuchanie pozytywki i nauka sięgania po grzechotkę, są przyjemniejsze, gdy robicie to razem z dzieckiem. Maluchy uwielbiają bawić się klockami, grzechotkami oraz instrumentami muzycznymi, którymi mogą potrząsać.

TOP 10 prezentów na Mikołaja dla dzieci czyli dziewczynka odbierająca prezent od Mikołaja

Prezent dla dziecka na mikołajki – wybór dla starszej pociechy

Starsze dzieci często lubią rozwiązywać problemy i wykorzystywać swoją wyobraźnię. Puzzle lub gry, które zachęcają malucha do zabawy z innymi, to również dobry wybór. Co istotne, takie prezenty mogą być świetną zabawą dla całej rodziny.

Zabawki i wartości rodzinne

To Ty decydujesz, jakimi zabawkami dziecko może bawić się w Twoim domu. Jednak zwracanie zbytniej uwagi na zabawki – na przykład poprzez zakazanie ich lub odmowę zakupu – może w rzeczywistości sprawić, że Twoje dziecko będzie ich bardziej pragnąć. Załóżmy na przykład, że Twoje dziecko chce nowej zabawki wykonanej z plastiku, ale ochrona środowiska jest dla Ciebie istotna. Zamiast kupować zabawkę, możesz pomóc dziecku robić zabawki z przedmiotów w domu, a przy okazji porozmawiać z nim o recyklingu. Lub jeśli Twoje dziecko prosi o tablet lub konsolę do gier, możesz spróbować poświęcić więcej czasu na wspólne zabawy na dworze – i porozmawiać o tym, jak aktywności fizycznej, która jest lepsza dla ciała dziecka niż spędzanie czasu przed ekranem. 

Kilkuletnia dziewczynka z prezentem i smartwatchem Locon Watch Lite S

Jak wybrać odpowiedni prezent dla dziecka na mikołajki w erze cyfrowej?

Zastanawiasz się nad odpowiedzialnym wyborem prezentu, który będzie korzystnie wpływał na rozwój Twojej pociechy. Jednak jednym z najważniejszych celów zabawy zabawkami przez całe dzieciństwo, a zwłaszcza w okresie niemowlęcym, nie jest wcale edukacja, ale raczej ułatwianie ciepłych, wspierających interakcji i relacji. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę.

  • Najbardziej edukacyjną zabawką jest taka, która sprzyja interakcji między opiekunami a dziećmi we wspierającej, bezwarunkowej zabawie.

  • Zapewnij dzieciom bezpieczne i niedrogie zabawki, które są odpowiednie dla rozwoju. Wybierz zabawki, które promują naukę i rozwój. Nie powinny być nadmiernie pobudzające, ale zachęcają dzieci do użycia wyobraźni. Umiejętności społeczno-emocjonalne i poznawcze są rozwijane i wzmacniane, gdy dzieci wykorzystują zabawę do rozwiązywania rzeczywistych problemów.

  • Dokonaj przemyślanego wyboru prezentu i pamiętaj, że dobra zabawka nie musi być modna ani droga. Czasami najprostsze drobiazgi mogą być najlepsze, ponieważ dają dzieciom możliwość wykorzystania wyobraźni do stworzenia zastosowania zabawki, a nie na odwrót. Wybierz zabawki, które będą rosły wraz z dzieckiem, sprzyjaj interakcjom z opiekunami, zachęcają do odkrywania i rozwiązywania problemów oraz pobudzają wyobraźnię dziecka.

  • Pamiętaj, że zabawki nie zastępują ciepłych, pełnych miłości i niezawodnych relacji. Używaj ich, aby wzmocnić interakcje między opiekunem a dzieckiem.

  • Miej świadomość, że zabawki mogą promować stereotypy rasowe lub związane z płcią.

  • Ogranicz korzystanie z gier wideo. Całkowity czas korzystania z telewizora i komputera, powinien wynosić mniej niż 1 godzinę dziennie dla dzieci w wieku 2 lat lub starszych i należy go unikać u dzieci w wieku od 18 do 24 miesięcy. Dzieci w wieku poniżej 5 lat powinny bawić się grami komputerowymi lub wideo tylko wtedy, gdy są one odpowiednie dla ich rozwoju i powinien im towarzyszyć rodzic lub opiekun. 

  • Szukaj zabawek, które zachęcą dziecko do aktywności psychicznej i fizycznej.

 

Co kupić dziecku na Mikołaja – TOP 10 prezentów 

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla własnych dzieci, siostrzenicy, siostrzeńca czy dziecka przyjaciela, wszyscy wiemy, że nie jest to łatwe zadanie. Wybierający prezent dla dziecka na mikołajki, warto wiedzieć, czym naprawdę interesuje się dziecko – jego ulubione książki, programy telewizyjne oraz zainteresowania. Aby ułatwić Ci to zadanie przygotowaliśmy listę najlepszych prezentów świątecznych dla dzieci.

 
 

Dla początkujących konstruktorów: zestaw klocków

Klocki to świetny sposób na pobudzenie koordynacji ruchowej, ale klasyczne drewniane klocki mogą być ciężkie dla małych rączek. Dla młodszych dzieci wybierz te wykonane z kolorowego, lekkiego plastiku. Można je łączyć i budować wysokie wieże, domy i inne konstrukcje. Wybierz zestaw, który zawiera dużą liczbę elementów, też takie z zakrzywionymi kształtami oraz torbę zapinaną na suwak, która ułatwia czyszczenie i przechowywanie.  

Dla dzieci, które tęsknią za placem zabaw: własny basen z piłeczkami

Jeśli choć raz byłeś na sali zabaw, wiesz, że basen z piłeczkami jest świetną rozrywką dla maluchów. Dlatego w domu możesz stworzyć swoją własną – nie zawierającą bakterii i wirusów – wersję w domu. Dzięki namiotowi do zabawy i basenowi na piłki małe dzieci będą zachwycone odkrywaniem dwóch tuneli. Do zestawu dołączona jest torba do przenoszenia, dzięki czemu można ją złożyć i schować, gdy nie jest używana. Pamiętaj, że kulki należy kupować osobno i są dostarczane w partiach po 200 sztuk. 

Chłopiec i dziewczynka w czapkach Świętego Mikołaja siedzą na podłodze przy spakowanych prezentach

Dla wysportowanych maluchów: kryty zestaw do gry w kręgle

Długie zimowe miesiące mogą być torturą dla dzieci preferujących życie na boisku. Zabierz swojego małego fana sportu na kręgielnię w śnieżny dzień. Dzięki zestawowi do kręgli cała rodzina będzie się świetnie bawić. Kręgle i kula są wykonane z gumy, więc są bezpieczne i nie hałasują. Do zestawu dołączony jest szablon do ustawiania kręgli, a także przezroczysty plastikowy plecak, dzięki czemu gra jest łatwa do przewożenia. Świetnie będzie się także sprawdzać na trawniku, jak tylko wróci piękna pogoda. 

Dla małych kucharzy i ogrodników: Zabawkowa kuchnia lub ogródek

Kuchnia zabawkowa była marzeniem wielu dziewczynek, ale i chłopców, którzy podpatrując w domu swoje mamy i babcie, marzyli o tym, by nauczyć się gotować. Choć niektórym wydaje się, że to zwykła fanaberia, w rzeczywistości kuchnia do zabawy to nieoceniony ośrodek kreatywności i poszerzania wyobraźni. Każde dziecko powinno mieć kuchnię do zabawy, nawet więcej –  ogród. Małe dzieci i przedszkolaki pokochają pielęgnowanie ogrodu, zbieranie jajek i mieszanie koktajli w kuchni - a wszystko to podczas nauki ważnych pojęć, takich jak cyfry, kształty i alfabet. 

Dla lepszej zabawy z wyobraźnią: trójwymiarowy dywan do zabawy 

Brak miejsca na stole? Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka na mikołajki będzie trójwymiarowy dywanik do zabawy! Zaprojektowane przez architekta, kolorowe dywany są dostępne w pięciu różnych wzorach – mini miasto, dom na plaży, farma, domek do zabaw i ruch uliczny – oraz w czterech różnych rozmiarach. Dzieciom spodoba się kierowanie drewnianymi pojazdami po ulicach, a rodzicom pokochają możliwość łatwego zwinięcia i przechowywania dywanów, gdy nie są używane. 

 

Prezenty dla najmłodszych dzieci: Play-Doh

Dzieci, które uwielbiają bawić się plasteliną, ucieszą się z kreatywnego zestawu Play-Doh. Kolorową masę do modelowania można formować i suszyć na powietrzu, aby dzieci mogły tworzyć pamiątkowe kreacje. Pakiet Deluxe zawiera 12 kolorów oraz zabawne mieszanki, takie jak brokatowe i tęczowe piankowe kulki, dzięki czemu dzieci mogą przenieść swoje gliniane kreacje na wyższy poziom. Taki prezent dla dziecka na mikołajki pobudza jego kreatywność!

Dla dzieci, które kochają naturę: klasyczna lornetka

Co kupić dziecku na mikołajki, które kocha naturę? Maluchy, które są ciekawe ptaków, pszczół i świata przyrody, z pewnością docenią prezent w postaci lornetki zaprojektowanej specjalnie dla nich. Jest ona lekka i kolorowa, a przede wszystkim łatwa w użyciu dla dzieci. Jest wyposażona w pasek na szyję, co minimalizuje ryzyko upuszczenia i zniszczenia. Dołącz do tego atlas ptaków i zobaczcie, ilu pierzastych przyjaciół możecie rozpoznać.  

Dla fanów technologii: smartwatch dla dzieci

Idealnym pomysłem na prezent dla dziecka na mikołajki jest urządzenie łączące zabawę z bezpieczeństwem. Smartwatch LocoWatch Lite ze sklepu Bezpieczna Rodzina z usługą Gdzie Jest Dziecko ma wbudowany moduł do śledzenia GPS, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować lokalizację swojego dziecka. Dodatkowo możesz ustawić strefy bezpieczeństwa i jeśli Twoja pociecha ją opuści otrzymasz ostrzeżenie. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko jest w szkole. Dodatkowo możesz po prostu do niego zadzwonić i porozmawiać, podobnie jak w przypadku tradycyjnego telefonu. Jest to szczególnie przydatne na dużym kempingu, gdzie dzieci mogą znikać na długie godziny jeżdżąc na rowerach. Trudno byłoby trzymać telefon pod ręką lub w kieszeniach ale zegarek z GPS LocoWatch Video jest na nadgarstku.  

Dla małych księżniczek: Zaczarowane lustereczko

Jeszcze do niedawna zaczarowane lustra można było spotkać jedynie w bajkach. Teraz każda mała królewna może mieć taki gadżet. Z lusterkiem można rozmawiać i bawić się nim bez końca. Zabawka ma aż 4 różne tryby zabawy: potrafi zagrać piękne utwory muzyczne, opowiada fascynujące bajki o księżniczkach, umie określić, z jaką księżniczką rozmawia, gdy zajrzy w głąb jej serca (Księżniczką Przygody, Snów, a może Smakołyków?) oraz odpowiada na magiczne pytania dotyczące wróżek i księżniczek. Lustereczko mówi miłym głosem Kasi Cichopek.

Dla małego chemika: Laboratorium mydlarskie

To prezent nie tylko piękny, ale także bardzo praktyczny. Dzięki niemu każdy może sam wyczarować pachnące mydełka. Zestaw w prosty i przyjemny sposób wprowadza dzieci w tajniki technik mydlarskich. Wszelkie eksperymenty z mydełkami są bezpieczne, a w ich wyniku powstają śliczne, aromatyczne mydełka, które można zużyć samemu lub obdarować nimi bliską osobę. Wszystkie składniki zawarte w zestawie są naturalne.

 
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium