Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Aplikacja Bezpieczny Senior – wygodna e-opieka nad osobami starszymi

Kiedyś opieka kojarzyła nam się tylko z bezpośrednim kontaktem z drugim człowiekiem i częstym kontaktem telefonicznym. Dzisiaj nowoczesne technologie umożliwiają i znacznie ułatwiają nam kontrolę samopoczucia i stanu zdrowia naszych bliskich także wtedy, kiedy jesteśmy od nich daleko. Wygodnym i praktycznym narzędziem do sprawowania e-opieki jest aplikacja Bezpieczny Senior, która kompatybilna jest z urządzeniami, takimi jak Zegarek dla seniora BS.01 oraz Opaska dla seniora BS.02 dostępnymi w naszym sklepie. Jeżeli zależy Ci, by otoczyć bliskich jeszcze większą troską, jeżeli pragniesz, by czuli, że mogą na Ciebie liczyć i w każdym momencie poprosić Cię o pomoc – aplikacja Bezpieczny Senior będzie rozwiązaniem na miarę Twoich potrzeb.

Dlaczego aplikacja Bezpieczny Senior to doskonały sposób na opiekę?

Aplikacja Bezpieczny Senior to komfort dla Twoich rodziców, dziadków i innych, bliskich Twojemu sercu starszych osób. To pewność, że zawsze mają przy sobie narzędzie do tego, aby szybko poprosić Cię o pomoc, a Ty, dzięki działającej z urządzeniem aplikacji, na czas udzielisz im niezbędnego wsparcia. Smartwatch z GPS i Opaska SOS z GPS są doskonałym sposobem na jeszcze lepszą zdalną opiekę, ponieważ kiedy dana osoba ma przy sobie jedno z tych narzędzi, opiekun jest w stanie natychmiast uzyskać najważniejsze informacje nie tylko o jej samopoczuciu, ale także dokładnym miejscu, w którym się znajduje. Rozwiązanie, takie jak aplikacja Bezpieczny Senior doskonale sprawdzi się u każdego, jednak przede wszystkim może odegrać istotną rolę, kiedy starsi rodzice lub dziadkowie chorują na demencję, zaniki pamięci, czy inne choroby, które wymagają stałej, bieżącej kontroli.

Aplikacja Bezpieczny Senior – jak to działa?

Aplikacja Bezpieczny Senior, którą opiekun instaluje na swoim telefonie komórkowym, działa w połączeniu ze Smartwatchem z GPS lub Opaską SOS. Produkty te dostępne są w sklepie Bezpieczna Rodzina i po zakupie właściwie gotowe do użycia. Kiedy osoba starsza ma na nadgarstku jedno z dwóch wymienionych wyżej urządzeń, opiekun, logując się na swoim telefonie do aplikacji może:

  • sprawdzić, gdzie w czasie rzeczywistym przebywa senior. Dzięki źródłom takim jak GPS, GSM, czy BTS, lokalizacja jest niezwykle precyzyjna i pozwala na dokładne określenie miejsca pobytu bliskiego 24/7 z dowolnego miejsca na świecie;
  • zadzwonić na urządzenie. Zarówno Smartwatch, jak i Opaska odbierają połączenia przychodzące;
  • zweryfikować historię lokalizacji i tras, którymi poruszał się senior w przeszłości. Umożliwia to sprawdzenie, czy bliski na pewno odbył wizytę lekarską, lub nie zapomniał o ważnym dla niego wydarzeniu;
  • uruchomić nasłuch otoczenia, który umożliwia dyskretne przysłuchanie się temu, co dzieje się w najbliższym otoczeniu seniora, kiedy zbyt długo nie ma z nim kontaktu;
  • odebrać powiadomienie SOS. Kiedy senior źle się poczuje, lub przydarzy mu się niespodziewana sytuacja, po naciśnięciu jednego guzika, wyśle na telefon opiekuna alert z prośbą o natychmiastową pomoc;
  • stworzyć dla seniora strefy bezpieczeństwa, po których opuszczeniu, lub o powrocie do których, natychmiast zostanie powiadomiony.

Aplikacja Bezpieczny Senior to także możliwość ustawienia przypomnienia o lekach, czy stworzenia książki telefonicznej w taki sposób, by mieć pewność, że do naszego bliskiego nie dodzwoni się nikt niepowołany.

Demencja, samotność, stany lękowe – aplikacja Bezpieczny Senior jako sposób na dobre samopoczucie Twoich bliskich

Urządzenia od Bezpiecznej Rodziny skierowane są zarówno dla seniorów potrzebujących stałego wsparcia i opieki, jak i do tych, którzy są samodzielni i aktywnie spędzają czas. Każda osoba starsza wymaga bowiem troski i pragnie czuć, że w razie potrzeby zostanie jej udzielona natychmiastowa pomoc. Oczywistym jest jednak fakt, że bliski, który ma problemy ze zdrowiem, wymaga większej atencji i opieka skierowana w jego stronę powinna być jak najdokładniejsza. Jeżeli członek Twojej rodziny cierpi na demencję, ma zaniki pamięci, stany lękowe lub jest samotny, ponieważ mieszka w innym mieście, Smartwatch lub Opaska oraz dedykowana aplikacja Bezpieczny Senior znacznie ułatwią Wam kontakt i pozwolą Ci mieć bliskiego stale na oku. Dzięki naszej usłudze wystarczy jedno spojrzenie w telefon, by wiedzieć, gdzie dokładnie przebywa senior. Kiedy masz zainstalowaną aplikację, jedno kliknięcie dzieli Cię od posłuchania otoczenia, w którym znajduje się rodzic, babcia lub dziadek, a jeżeli wydarzy się coś niepokojącego, już po 3 sekundach na Twoim smartfonie pojawi się powiadomienie z prośbą o pomoc.

Aplikacja Bezpieczny Senior to wygoda, komfort i poczucie bezpieczeństwa dla starszych osób i ich opiekunów. To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu jeszcze lepiej możesz ochronić osoby, na których zdrowiu i życiu Ci zależy.

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium