JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:
Chip z systemem GPS dla psa. Nowe rozwiązanie na rynku.

Chip z systemem GPS dla psa. Nowe rozwiązanie na rynku.

Wystarczy dosłownie chwila, jeden moment nieuwagi, aby pies zerwał się ze smyczy i uciekł w siną dal. Jak go znaleźć, jeśli sam nie zdoła wrócić do właściciela? Nie jest to proste, pozostaje mieć nadzieję, że uczciwy znalazca zwróci psa do schroniska albo odpowie na nasz apel w postaci plakatów czy ulotek i ogłoszeń w mediach społecznościowych. To jednak nie zawsze jest skuteczna metoda namierzenia zaginionego psa. O wiele łatwiej to zrobić, jeśli nasz czworonóg ma przy obroży chip z GPS-em, pozwalający na lokalizację go w terenie. Przyda się nie tylko dla psów, ale i dla kotów. 

Lokalizator GPS zbawienny dla właścicieli czworonogów

Nie wszystkie koty czy psy grzecznie trzymają się nogi właściciela i nie uciekają, gdy zobaczą inne zwierzę lub gdy coś je przestraszy. Oczywiście kot żyjący w domu nie ma prawa zginąć ani uciec, choć i takie ekstremalne sytuacje czasem się zdarzają. Jeśli jednak pies lub kot wychodzą na spacery lub są wypuszczane na podwórko przydomowe, istnieje ryzyko zaginięcia naszego pupila. Część zwierząt czuje zew natury i organizuje sobie samotne przechadzki po lasach i polach niedaleko swojego domu. Zdecydowana większość wraca do niego po pewnym czasie, ale nie zawsze. Jeśli pies odejdzie za daleko, to może w ogóle nie wrócić.

Dla właściciela jest to ciosem, zwłaszcza jeśli czworonóg był w rodzinie od lat i stanowił idealnego towarzysza zabaw dla dzieci. Dlatego warto przeciwdziałać podobnym sytuacjom, np. za pomocą nowoczesnej technologii GPS.

[product id="56" limit="3" slider="true"]

Technologia lokalizacji satelitarnej GPS najczęściej jest kojarzona z nawigacją w samochodzie lub w smartfonie. Jednak ma ona o wiele szersze zastosowanie. Dzięki satelitom umieszczonym na orbicie ziemskiej oraz sygnałowi GPS nadawanemu przez nadajnik można szybko odczytać jego wskazanie i dowiedzieć się, skąd dociera dany sygnał. Da się więc w ten prosty sposób lokalizować ludzi i zwierzęta. Na tej zasadzie opiera się działanie lokalizatora GPS dla psa czy kota. Dlatego ucieczka pupila z obrożą, do której zamocowane jest urządzenie z GPS nie będzie dla nas problemem. Szybko go znajdziemy dzięki natychmiastowej lokalizacji.

Dziewczynka z zaczipowanym psem, który ma lokalizator gps dla zwierząt

Wyszukiwanie ukradzionych czworonogów za pomocą lokalizatora GPS

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami rasowego psa, to niestety staje się on automatycznie celem złodziei. Takie psy są niezwykle cenne i poszukiwane na rynku. Wystarczy chwila nieuwagi właściciela czy pozostawienie psa dosłownie na kilka minut uwiązanego przy sklepie, szkole lub przedszkolu, aby złodziej wykorzystał okazję i ukradł go celem odsprzedaży. W takich przypadkach liczy się czas reakcji właściciela. Chip z GPS-em dla psa, niepozornie przyczepiony do obroży zwierzaka, ułatwi nam zadanie. Będziemy mogli skorzystać z lokalizacji GPS i tym samym sprawdzić, gdzie nasz zaginiony czy ukradziony czworonóg się znajduje. W takich sytuacjach, jeśli nie mamy pewności, czy zwierzę uciekło samo lub zostało ukradzione, najlepiej skorzystać z asysty policji, ponieważ i nam może stać się krzywda. 

Pani z psem z lokalizatorem gps dla zwierząt

Jak to działa?

Nadajnik GPS dla zwierzaka ma postać niewielkiego urządzenia, które powinno znajdować się w nieprzemakalnej, wytrzymałej obudowie. Tak jest w przypadku chipa dla psa i dla kota firmy Locon. Ma niewielkie wymiary i można go spokojnie przypiąć do obroży. Dzięki wodoodpornemu tworzywu, z którego wykonana jest obudowa nadajnika GPS dla zwierzaka, nawet przy ekstremalnych przygodach naszego czworonoga z nadajnikiem nic nie powinno się stać i będzie działać na jednej naładowanej baterii przez 1–2 dni, w zależności od częstotliwości lokalizowania zwierzęcia.

Kiedy chcemy odszukać naszego zwierzaka, musimy jedynie namierzyć sygnał GPS nadawany przez urządzenie w formie chipa dla psa lub chipa dla kota. To proste z wykorzystaniem urządzenia GPS Locon, ponieważ można je powiązać z wygodną w użyciu aplikacją na smartfona lub inne urządzenie mobilne, a także z kontem w serwisie WWW. W aplikacji uruchamiamy lokalizację GPS zwierzęcia i w kilka sekund otrzymujemy informację o jego aktualnym miejscu pobytu. Takie żądanie lokalizacji można ustawić sobie nawet co kilka minut, aby zobaczyć trasę, jaką przebył pies. W pamięci urządzenia zapisują się dane lokalizacyjne, dlatego można prześledzić całą drogę, jaką w danym okresie pokonał zwierzak.

To nie jedyna funkcja, z jakiej korzystają użytkownicy, którzy mają chip dla psa z GPS-em. Za jego pomocą można nasłuchiwać, co dzieje się w otoczeniu psa. W tym celu trzeba wybrać odpowiednią opcję z aplikacji mobilnej. Podczas nasłuchu urządzenie nie wibruje i nie wydaje żadnych innych dźwięków ani nie zaczyna świecić lub migać, dlatego prowadzony jest on w sposób dyskretny.
Minilokalizator GPS pozwala na śledzenie zwierzęcia na bieżąco, co przydaje się wtedy, gdy np. nasze dziecko wychodzi na spacer z psem. Zobaczymy na mapie, jeśli znajdzie się w miejscu, w którym nie powinno.

Kolejną ważną opcją przy czipowaniu kota lub psa z użyciem minilokalizatora GPS są alarmy i alerty. W aplikacji, na pocztę e-mail lub w formie wiadomości SMS na wskazany numer telefonu komórkowego wysyłane są powiadomienia o niskim poziomie baterii w urządzeniu. Alarm taki trafi do nas, jeśli bateria w nadajniku GPS dla zwierzaka będzie miała tylko 15 proc. energii. Urządzenie posiada też przycisk SOS, który może się przydać, jeśli pies zaginie, a ktoś go znajdzie. Wystarczy wtedy, że znalazca wciśnie przycisk umieszczony na powierzchni obudowy lokalizatora GPS, aby w aplikacji lub w formie wiadomości dowiedzieli się o tym fakcie właściciel oraz wszystkie zdefiniowane przez niego wcześniej osoby.
Bardzo przydatne okazują się powiadomienia o opuszczeniu bezpiecznego obszaru przez zwierzę. Nie zawsze możemy mieć je na oku przez całą dobę, dlatego wypuszczamy psa lub kota na podwórko. Jeśli nagle zamarzy mu się samotna wyprawa w nieznane i opuści posesję, lokalizator GPS powiadomi o tym fakcie właściciela, jeśli ten wcześniej zdefiniował konkretny obszar jako bezpieczny.

Jak widać, lokalizator czy chip GPS dla zwierzęcia pełni ważną funkcję strażnika naszego czworonoga. Przydaje się w wielu różnych sytuacjach, do których może dojść zarówno wtedy, gdy mamy psa, jak i kota. Lokalizator GPS w formie chipa jest na tyle mały, że można go wykorzystywać nawet przy szczeniętach i kociętach.

[product id="276" limit="1" slider="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium