JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Ciekawy prezent dla dziadka - Zegarek gps

Elektroniczne gadżety wydają się stworzone dla ludzi młodych, żądnych nowości. Jednak nowoczesna technika wcale nie musi być tylko domeną ludzi młodych. Wręcz przeciwnie, wiele gadżetów elektronicznych zostało stworzonych dla seniorów. Mają one na celu zapewnić im bezpieczeństwo, ułatwić wykonywanie codziennych czynności czy nawiązywanie kontaktu z bliskimi zawsze wtedy, gdy jest to potrzebne. Przykładem takiego gadżetu w sklepie dla seniora jest zegarek GPS z pulsometrem i z funkcją odbierania oraz wykonywania połączeń głosowych.

Jak działa smartwatch gps dla dziadka?

Czy zwykły zegarek może zastąpić kilka innych urządzeń i stanowić element teleopieki nad seniorem? Zwykły być może nie, ale na przykład zegarek GPS z telefonem marki Locon będzie jak najbardziej w stanie sprostać takim zadaniom. To urządzenie pomyślane w ten sposób, aby miało intuicyjną obsługę dla starszych osób, ale jednocześnie pozwalało na skorzystanie z wielu funkcji jednocześnie.

Zegarek z GPS jest z pozoru zwykłym urządzeniem niewielkich gabarytów służącym do precyzyjnego odmierzania czasu. To zegarek elektroniczny z budzikiem, który jednak „może” o wiele więcej. Kupiony w sklepie dla seniora gadżet w postaci smartwatcha dla starszej osoby może być doskonałym prezentem. Dzięki niemu senior poczuje się pewniej w przestrzeni miejskiej nawet wtedy, gdy ma pierwsze objawy demencji starczej czy choroby Alzheimera. W obu przypadkach cechą charakterystyczną schorzenia jest to, że osoba na nie cierpiąca może odczuwać otępienie, skołowanie, niemożność odnalezienia się w środowisku, w którym przebywa. Trudniej jej kojarzyć fakty, często zapomina nawet, kim jest, gdzie się znajduje i gdzie mieszka. W takich sytuacjach bardzo ważne jest, aby móc nad seniorem sprawować teleopiekę. Bez konieczności towarzyszenia dziadkowi na każdym kroku osobiście wnuk czy wnuczka mogą wiedzieć, gdzie się znajduje i jaką drogę przemierzył w ciągu dnia.

Jeśli emeryt nagle, z dala od domu i osób, które go znają, dozna zaniku pamięci, będzie mógł nacisnąć przycisk S.O.S. i w ten sposób wezwać pomoc. Sygnał zostanie odczytany jako alert w aplikacji, do której dostęp będzie miał użytkownik za pośrednictwem smartfona, urządzenia mobilnego lub konta w serwisie WWW. Wystarczy do tego skorzystać z usługi Bezpieczny Senior. Aplikacja po naciśnięciu przez użytkownika przycisku alarmowego na zegarku wysyła także podobne alarmy do zdefiniowanych wcześniej osób, dlatego do seniora szybko może dotrzeć właściwa pomoc.

Dzięki geolokalizacji lokalizowanie starszej osoby na mapie również nie sprawia żadnych problemów. Zegarek GPS dla seniora umieszczony na jego nadgarstku będzie emitował sygnał, który łatwo odczytuje się w aplikacji mobilnej lub programie komputerowym. Sygnał jest nanoszony na mapę i przez całą dobę można obserwować położenie seniora oraz wyznaczać drogę, jaką w danej chwili się porusza.

Dziadek siedzący na ławce z zegarkiem gps

Odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych

Nie zawsze mamy przy sobie telefon komórkowy, a powód tego jest prosty – zapominamy go zabrać. W przypadku starszych osób zdarza się to częściej. Senior może też zapominać o naładowaniu telefonu, skutkiem czego pozostaje odcięty od bliskich. Może się to okazać brzemienne w skutkach w ciężkich sytuacjach zdrowotnych. Zegarek z możliwością wykonywania połączeń głosowych i odbierania ich będzie znakomitą alternatywą dla dziadka w porównaniu z klasycznym telefonem komórkowym. To, że ma znacznie bardziej ograniczoną funkcjonalność niż przeciętny telefon, a tym bardziej smartfon, jest akurat zaletą w przypadku prezentu dla seniora.

Jeśli tylko opiekun starszej osoby uzna, że nie wie, gdzie się ona znajduje – może jej położenie wskazać na mapie dzięki geolokalizacji. Może też po prostu do niego zadzwonić na zegarek wyposażony w kartę SIM bez terminu ważności i dowiedzieć się, czy z dziadkiem wszystko w porządku.

Połączenia głosowe senior będzie mógł wykonywać w bardzo prosty sposób, naciskając odpowiednie przyciski na swoim zegarku. Co prawda liczba numerów, jakie można zdefiniować w tym elektronicznym gadżecie, jest ograniczona, ale wystarczająca dla starszej osoby.

Dodatkowy pulsometr

Zegarek Locon z GPS wyposażony jest również w pulsometr, który można uruchomić zdalnie. Oznacza to, że opiekun dziadka może wygenerować w swojej aplikacji opcję pomiaru pulsu, a następnie zmierzyć puls seniora bez konieczności informowania go o tym. Dziadek przy zwykłej aktywności będzie miał zmierzony puls, a wnuk otrzyma informację o tym parametrze. Dzięki ocenie pulsu seniora można zareagować w odpowiedni sposób, jeśli okaże się on zbyt niski lub zbyt wysoki.

Rodzina siedząca na kanapie

 

Zegarek z GPS w prezencie dla dziadka

Nie trzeba głowić się nad tym, jaki prezent wybrać dla swojego dziadka na urodziny, imieniny, rocznicę czy Dzień Dziadka. Zawsze można sięgnąć po zegarek z GPS dla seniora, zwłaszcza jeśli nasz dziadek jest żywo zainteresowany wszelkimi nowinkami technicznymi. Wtedy bez wątpienia doceni nasz pomysł na prezent i będzie chciał z niego korzystać każdego dnia.

Dla sceptycznie nastawionych do takich gadżetów seniorów zegarek GPS także może być dobrym wyborem. Należy tylko przekonać swojego dziadka, że dzięki noszeniu na nadgarstku z pozoru zwyczajnego czasomierza zapewni sobie bezpieczeństwo w wielu różnych sytuacjach życiowych. Powołajmy się na swój spokój ducha – jeśli dziadek będzie nosił zegarek GPS, to w razie potrzeby będziemy mogli w każdej chwili do niego zadzwonić i zlokalizować go na dokładnej mapie. Dziadek zrozumie, że jego dobro leży na sercu wnuka lub wnuczki i z ochotą przyjmie prezent, a także będzie z niego korzystał na co dzień. My będziemy spokojni o to, że dziadek w każdej chwili będzie mógł się z nami porozumieć i wezwać przy użyciu tylko jednego przycisku pomoc w sytuacji zagrożenia, a on będzie mógł dzwonić z zegarka do zdefiniowanych w pamięci urządzenia osób, odbierać połączenia głosowe, mierzyć puls i być pewnym tego, że jego bliscy zawsze będą mogli go znaleźć.

Poznaj zegarek gps dla osób starszych BS.01!

Zegarek gps dla seniora

[product id="54, 107, 224" limit="3" slider="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium