Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Inteligentny Czujnik Czadu BD.302

66 recenzji
279.00 Cena:
Cena:
279,00 zł
279.00
- +
Wysyłka w 24H
Zarejestrowana i aktywna karta SIM w urządzeniu.
Nielimitowany transfer danych na lokalizację.
Nie podpisujesz dodatkowej umowy.

Czujnik czadu, który sprawi, że Twój dom będzie bezpieczny

  • łatwy w instalacji, bez żadnych narzędzi
  • alarm z czujnika i na odległość w aplikacji
  • może zostać połączony w inteligentny system z innymi czujnikami Bezpiecznej Rodziny
Monitoring domu z czujnikiem czadu, czyli mężczyzna w granatowym garniturze trzyma w dłoniach makietę czerwonego domku jednorodzinnego
Czujnik czadu BD.302 na jasnym tle

Czad to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Może doprowadzić do zatrucia lub śmierci. Z inteligentnym czujnikiem czadu możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Urządzenie pozwala na monitorowanie domu z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu będziesz mógł zareagować na zagrożenie od razu.

Czujnik czadu i Smart Zdarzenia

Funkcja programowalna przez użytkownika, dzięki której jest możliwe ustawianie indywidualnej sekwencji zdarzeń. W tym reagowanie jednego urządzenia na zachowanie innego, np. uzbrojenie czujnika po włączeniu światła w mieszkaniu. Smart zdarzenia są automatyczne i nie wymagają każdorazowej ingerencji użytkownika.

Czujnik czadu i smart zdarzenia, czyli graficzne ikony związane z inteligentnym domem, takie jak żarówka, czujnik, kamera i inne
Historia powiadomień w czujniku czadu BD.302, czyli widok nowoczesnej kuchni i dłoń trzymająca telefon komórkowy ze screenem aplikacji związanej z bezpiecznym domem oraz ikony smart home naniesione na zdjęcie

Historia powiadomień

Możliwość sprawdzenia historii wydarzeń jakie miały miejsce z użyciem czujnika czadu. Do 100 zdarzeń w przeszłość. Historia zawiera dzień i godzinę zdarzenia oraz jego typ np. (wykrycie czadu w powietrzu).

Sterowanie z aplikacji

Czujnik czadu to inteligentne urządzenie, którym można sterować z poziomu aplikacji zainstalowanej w telefonie. Dzięki temu da się nim zarządzać z dowolnego miejsca na świecie. Wyjeżdżasz na dłuższy czas i chcesz mieć pewność, że Twój dom jest bezpieczny? Nasz czujnik czadu oraz aplikacja dadzą Ci taką możliwość!

Sterowanie czujnikiem czadu z aplikacji, czyli zdjęcie młodej kobiety z długimi brązowymi włosami w jasnej bluzce, która trzyma w dłoniach telefon komórkowy i patrzy na jego ekran
Czujnik czadu z czerwonymi liniami mówiącymi o tym, że wysyła sygnał w razie niebezpieczeństwa

Czujnik czadu wyśle alarm w razie zagrożenia

Czujnik czadu od Bezpiecznej Rodziny posiada aż trzy typy powiadomień o wykryciu czadu - dźwiękowe, świetlne i zdalnie za pomocą powiadomień w aplikacji. Będziesz zawsze wiedział o zagrożeniu, niezależnie od tego gdzie przebywasz. Dom jest zawsze bezpieczny.

Łatwa instalacja

Czujnik czadu zainstaluj na wysokości 1,5m w pomieszczeniu z paleniskiem, nie dalej niż 5m od ewentualnego źródła czadu. Do montażu wystarczy bardzo trwała taśma klejąca lub śrubki. Dodawanie urządzenia do aplikacji odbywa się w dwóch krokach i zajmuje mniej niż rozpakowanie go z opakowania.

Instalacja czujnika czadu, czyli ikona odlatującej niebieskiej rakiety świadcząca o szybkości możliwości zamontowania czujnika
Powiadomienia w aplikacji, czyli zdjęcie telefonu ze screenem z powiadomieniem o zagrożeniu na tle czerwonej maszyny w kotłowni domowej

Powiadomienia w aplikacji

Urządzenie, gdy znajduje się w stanie uzbrojenia, automatycznie wysyła powiadomienia na telefon komórkowy użytkownika systemu z informacją o tym co się zdarzyło. Jeżeli w Twoim domu wydarzy się coś niepokojącego, natychmiast zostaniesz o tym poinformowany. Dzięki temu masz szansę na szybką reakcję i możliwość powiadomienia odpowiednich służb.

Powiadomienie o niskim stanie baterii

Aplikacja automatycznie przypomni o konieczności wymiany baterii w urządzeniu, gdy jej poziom naładowania spadnie poniżej 15%. Poza tym w aplikacji można sprawdzić aktualny stan baterii urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że Twój czujnik czadu zawsze w pełni chroni to, co dla Ciebie najcenniejsze.

Niski stan baterii w czujniku czadu, czyli młoda brunetka z kręconymi włosami leży na kanapie obok kominka i wpatruje się w ekran telefonu komórkowego, który trzyma w rękach
Kompleksowa ochrona domu z czujnikiem czadu, czyli urządzenie na jasnym tle

Kompleksowa ochrona

Czujnik czadu działa w dwóch trybach:

  • inteligentnym z centralką, gdzie oprócz sygnału alarmowego z czujnika, użytkownik otrzymuje alerty w aplikacji
  • bez centralki - tylko sygnał alarmowy z czujnika

Małe rozmiary

Czujnik czadu ma niewielkie rozmiary. Urządzenie nie rzuca się w oczy, dzięki czemu w dyskretny sposób zapewnia bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Zdjęcie czujnika czadu z podanymi wymiarami
 Zestaw Smart Home – Comfort

Zestaw Smart Home

Urządzenia Smart Home to część systemu Bezpieczna Rodzina, który chroni wszystko, co dla Ciebie najcenniejsze. Jeżeli potrzebujesz więcej czujników, stwórz swój własny zestaw, lub wybierz dowolny, spośród tych dostępnych na naszej stronie. W skład zestawu Comfort wchodzi Czujnik dymu, czujnik gazu, czujnik czadu oraz inteligentna centralka. Sprawdź!

Czujnik czadu, czyli gwarancja bezpieczeństwa

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne zagrożenie może stwarzać czad. Czy wiesz, jakie są sposoby na to, aby uchronić siebie i swoich najbliższych przed niebezpieczeństwem? Sprawdź, jak uniknąć zaczadzenia i jakie urządzenia warto mieć w swoim domu, aby chronić to, co najcenniejsze – życie i zdrowie Twoje i Twoich najbliższych. Dowiedz się, z czego powinien składać się dobry zestaw Smart Home i postaw na inteligentne rozwiązania, takie jak czujnik czadu.

Postaw na inteligentny dom

Niewielkich rozmiarów urządzenie zamontujesz samodzielnie za pomocą trwałej taśmy klejącej lub śrubki. Nasz czujnik czadu należy umieścić na wysokości 1,5 metra, nie dalej niż 5 metrów od ewentualnego źródła potencjalnego zagrożenia. Dzięki temu masz pewność, że niebezpieczeństwo w porę zostanie wykryte, a Ty będziesz miał czas, by odpowiednio zareagować i wezwać pomoc. Twój inteligentny dom powinien być miejscem, w którym zarówno Ty, jak i Twoi bliscy, będziecie czuć się komfortowo. Z całą pewnością czujnik czadu zagwarantuje wam jeszcze lepszy komfort i zapewni niezbędny spokój. Sprawdź jak poczuć się bezpiecznie zimą we własnym domu.

Jak działa czujnik czadu?

Czujnik czadu od Bezpiecznej Rodziny działa w dwóch trybach – inteligentnym z centralką oraz bez centralki. W drugim przypadku urządzenie powiadomi Cię o zagrożeniu wyłącznie poprzez sygnał alarmowy. Aby jednak czuć się bezpieczniej, zalecane jest połączenie go w inteligentny system z centralką. Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Oprócz sygnału alarmowego, który w razie zagrożenia pojawi się z urządzenia, użytkownik otrzyma dodatkowo alert na swój smartfon. Mając swój telefon obok siebie, masz pewność, że natychmiast dowiesz się o niebezpieczeństwie. Co więcej, dedykowana aplikacja powiadomi Cię o konieczności wymiany baterii, gdy jej poziom naładowania spadnie do 15%. Sprawdzisz także aktualny status – czy czujnik czadu jest włączony, czy wyłączony. Przejrzysz historię powiadomień i zaprogramujesz smart zdarzenia. Twój inteligentny dom stanie się od razu bardziej komfortowy i zapanuje w nim spokój. Postaw na rozwiązania, które zagwarantują Tobie i Twoim domownikom pełnię bezpieczeństwa.

Wymiary 54x54x41,5mm
Zasilanie Bateria litowa CR123A
Rodzaj sensora Czujnik elektrochemiczny
Cel wykrywania Tlenek węgla (CO)
Łączność 2,4GHz RF
Szybkość transmisji 250Kbps
Zakres częstotliwości 2400-2483,5MHz
Moc nadajnika 6dBm (Max)
Czułość odbiornika -95dBm
Poziom ciśnienia akustycznego 75dB/m
Komunikacja Macbee (wymaga hosta)
Napięcie 3V DC
Alarm niskiego napięcia 2,4V
Wspierane systemy operacyjne (dotyczy aplikacji) Android/iOS
Wspierane języki (dotyczy aplikacji) Angielski
Zdalny dostęp Tak
Konfiguracja klucza Tak
Automatyczna sieć Automatyczne wyszukiwanie sieci, automatyczne parowanie z hostem
Monitoring zasilania Tak
Baza danych Tak
Szyfrowanie danych AES 128bit
Certyfikat bepieczeństwa Tak
Certyfikacja kompatybilności elektromagnetycznej Tak
Czas pracy 24h/7
Zakres dopuszczalnych temperatur 10 - 50 stopni Celsjusza
Zakres dopuszczalnego poziomu wilgotności 10-90% bez kondensacji

Kupiona, zainstalowana, przetestowana - wszystko dziala tak, jak tutaj opisaliście A czemu to kupiliśmy? w ciągu 2 lat w naszej okolicy były 3 przypadki gdzie ludzie umarli od czadu. po prostu zdrowy rozsądek

Duży plus za możliwość sterowania ze smartfona i powiadomienia. Wykonanie w porządku - wszystko działa zgodnie z opisem. Generalnie - całość zdecydowanie na plus.

Dostawa z dnia na dzień. Samodzielna, łatwa instalacja. Faktycznie całością zarządza się z aplikacji w smartfonie. Jak dotąd działa to nam niezawodnie.

Polecam, działa.

Samodzielne podłączenie, sterowanie z telefonu, poza tym brak jakichkolwiek komplikacji - jak na razie jak dla nas rzecz niezbędna wszędzie tam gdzie jest ryzyko pojawienia się czadu

W końcu ktoś wymyślił rozwiązanie, które jest faktycznie dopasowane do ludzi mamy te czujki u siebie i u dziadków jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś wykryły, ale przynajmniej mamy jakiś ratunek gdyby faktycznie coś zaczęło się dziać.

Moim zdaniem powinna być trochę głośniejsza, ale tak to ok

Dobre jest to, że można tym sterować ze smartfona - bardzo wygodne a jeśli chodzi o pozostałe tematy - jest ok głośność uważam za wystarczającą ale to pewnie zależy pod kogo jest to rozwiązanie

POlecam Ustawione w domu dziadków, powiadomienia skierowane mój numer. i jak na razie to działa - nie wpadliśmy na nic lepszego jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo chyba to była dobra decyzja.

raczej bez większych uwag, ale popracował bym nad wyglądem czujki za to na pewno na plus sterowanie przez apkę w telefonie

dobra czujka - zdecydowanie polecam z centralką żeby mieć te powiadomienia

wszystko przetestowane i działa pamiętajcie o zamówieniu centralki!

zbyt małe możliwości doboru koloru/kształtu to dla mnie problem, bo średnio mi pasuje do pomieszczenia ale sterowanie proste, obsługa bardzo wygodna i akurat pod tym względem nie ma się specjalnie czego czepiać.

działa zgodnie z opisem

Nie ma się specjalnie czego czepiać. dobry kontakt ze sklepem

Nieźle - alarm uruchomił się 2 dni po jej podłączeniu. Naszym zdaniem dobra opcja.

Zamówione - wybrana z powiadomieniami bo chyba faktycznie tylko taka ma sens. wolałbym, żeby wyglądała inaczej, ale to przeżyję. aby działała jak należy.

BYło nam to potrzebne, żeby kontrolować dom rodziców. Wszystko działa.

Zdecydowaliśmy się na to po tym, jak w okolicy zimą przez czad umarło kilka osób. Czujkę testowaliśmy. Jak na razie prawdziwego alarmu nie było.

Nie wyobrażam sobie, aby takiego urządzenia mogło zabraknąć w moim mieszkaniu.

Przezorny zawsze ubezpieczony, więc u mnie w domu wszelkie czujniki są. Ten wydaje mi się solidny i dobry. Jestem zadowolony z zakupu.

Do zakupu czujnika skusiły nas te inteligentne opcje i jesteśmy ogromnie wdzięczni, że własnie wybór padł na ten czujnik, bo już mieliśmy sytuację z wykryciem czadu. |Otrzymaliśmy powiadomienia wszelkimi dostępnymi sposobami, załączył się też alarm świetlny i dźwiękowy - nie do przeoczenia. Nasza reakcja była natychmiastowa, nic się nikomu nie stało. Czujemy się bezpieczni

Mam ponad pół roku, pierwszy raz się włączył w zeszłym tygodniu, nic nie było czuć a czad się ulatniał. Koniecznie takie urządzenie trzeba mieć w domu, jakość super i cena całkiem ok.

Czujnik zainstalowany u mamy w domu, ma wiele możliwości konfiguracji. W razie "W" dostanę sygnał na smartfona i mogę interweniować. Wolę dmuchać na zimne.

5/5 - czujnik sprawdza się fantastycznie, a jego montaż zajmuje chwilę.

Człowiek spokojniejszy jak ma takie urządzenie w domu. Bardzo prosty w montażu. Super, że można sterować urządzeniem za pomocą aplikacji w telefonie.

jestem zadowolona z zakupu, bezpieczeństwo stawiam na pierwszym miejscu, a z tym sprzętem jest dużo łatwiej

bardzo dobry strażnik, możemy teraz spokojnie spać, polecam każdemu warto zakupić.

Niesamowicie potrzebne urządzenie,szczególnie w domkach jednorodzinnych. Zakupiłam i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Można sterować ze smartfona co jest ogromnym udogodnieniem.Wszystko działa jak należy.

ważne że można nim sterować ze smartfona to bardzo pomocne. szybka dostawa, fajny czujnik

Posiada alarm w razie gdyby coś się działo.Jestem zadowolony z zakupu.

Uważam ze to dobry zakup. Dobre połączenie z aplikacją może zostać połączony w inteligentny system z innymi czujnikami Bezpiecznej Rodziny.Warto takie urządzenie posiadać we własnym domu ze względu na bezpieczeństwo swojej rodziny.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu.Czujnik wykrywa tlenek węgla, jest zdalny dostęp ,funkcjonuje 24/7

Taki czujnik powinien zainstalować każdy w swoim domu. Urządzenie współgra z aplikacją, dzielki której mozna nim sterowac z każdego miejsca na świecie.

Czujnik bardzo przydatna sprawa. Takie urządzenie warto zamontować w każdym domu.Szybka wysyłka wszystko zgodne z opisem.

Dobrze zainwestować w takie urządzenie. Ja jestem zadowolona z zakupu. Mały a doskonale spełnia swoje zadanie.

Faktycznie inteligentny czujnik, łączy się z aplikacją nie zajmuje duzo miejsca.

Jestem zadowolona, bardzo się bałam o swoje nowe mieszkanie, a tak to teraz mogę być już dużo bardziej spokojniejsza. A wysyłka jest naprawdę błyskawiczna

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, ale w tym przypadku patrząc na cenę dostajemy bardzo dobry produkt + aplikacje. Polecam

Niestety ale blok w którym mieszkam swoje lata ma, taka inwestycja wydaje się wręcz obowiązkowa. Sam sprzęt działa świetnie i jest solidnie wykonany. Jak ktoś mnie spyta o zdanie to polecam, chociażby dla świętego spokoju

Mam u siebie w domu ryzyko pojawienia się czadu, także inwestycja obowiązkowa. A wybór padł na ten bo ładnie wygląda i ma fajne zdalne zarządzanie telefonem.

Bezpieczeństwo to jedno, ale informacja o stanie sygnału w czasie rzeczywistym, to już zupełnie co innego, ogromna wygoda, polecam każdemu

Nie wyobrażam sobie już mieszkać bez czujnika Locon. Świadomość, a system czuwa daje dużo spokoju, tym bardziej nawet podczas nieobecności, polecam gorąco.

Kupiłam czujnik po przeczytaniu opinii z różnych źródeł i jestem zadowolona. To moim zdaniem obowiązkowe wyposażenie dla domów z instalacjami grzewczymi dającymi ryzyko czadu. Trzeba pamiętać, że czad to cichy zabójca i sami go nie dostrzeżemy, wyczujemy. Czujnik zareaguje momentalnie, bo już to przetestowałam z mężem.

Tutaj komentarz jest chyba zbędny, jeśli chodzi o zasadność takiego typu produktu. Sam Locon zaskoczył mnie na plus jakością wykonania jak i obsługa z aplikacji, co jest po prostu bardzo wygodne.

Wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie z instalacjami pamiętającymi dużo lepsze czasy. Taki czujnik to moim zdaniem obowiązek. Wybór padł na ten, ponieważ ma pełne zarządzanie z poziomu telefonu i jest łatwy w instalacji.

Czytałem wiele komentarzy o tym produkcie i zgadzam się z jednym. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Sprawdziłem ten czujnik od locon już od ponad miesiąca i jestem zadowolony. To niedrogi produkt, którym można zarządzać zdalnie z aplikacji. Możemy być poza domem, a natychmiast mamy powiadomienie, jeśli czujnik coś wykryje.

Rodzice mieszkają w starej kamienicy, więc uznałem to wręcz za zakup konieczny. Mam teraz zdalnie podgląd na to czy jest u nich okej. Same urządzenie fajnie wykonane i do tego bardzo intuicyjna aplikacja. Całość w tej cenie moim zdaniem na duży plus.

Mieszkam w starym bloku, gdzie do ogrzewania wody odbywa się poprzez system gazowy. Mimo częstych przeglądów, nie czuję się zbyt bezpiecznie, toteż zainwestowałem w czujnik czadu od locona. Teraz mam podgląd w czasie rzeczywistym z aplikacji i alarm, jak tylko coś jest nie tak.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium