JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Inteligentny Czujnik Czadu BD.302

4.38
Dostępność: na magazynie
Wysyłka w: 24 godziny / w dni robocze
  Darmowa dostawa
Cena: 259,00 zł 259.00
- +

Opis

Czujnik czadu, który sprawi, że Twój dom będzie bezpieczny

  • łatwy w instalacji, bez żadnych narzędzi
  • alarm z czujnika i na odległość w aplikacji
  • może zostać połączony w inteligentny system z innymi czujnikami Bezpiecznej Rodziny
Monitoring domu z czujnikiem czadu, czyli mężczyzna w granatowym garniturze trzyma w dłoniach makietę czerwonego domku jednorodzinnego
Czujnik czadu BD.302 na jasnym tle

Czad to ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Może doprowadzić do zatrucia lub śmierci. Z inteligentnym czujnikiem czadu możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Urządzenie pozwala na monitorowanie domu z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu będziesz mógł zareagować na zagrożenie od razu.

Czujnik czadu i Smart Zdarzenia

Funkcja programowalna przez użytkownika, dzięki której jest możliwe ustawianie indywidualnej sekwencji zdarzeń. W tym reagowanie jednego urządzenia na zachowanie innego, np. uzbrojenie czujnika po włączeniu światła w mieszkaniu. Smart zdarzenia są automatyczne i nie wymagają każdorazowej ingerencji użytkownika.

Czujnik czadu i smart zdarzenia, czyli graficzne ikony związane z inteligentnym domem, takie jak żarówka, czujnik, kamera i inne
Historia powiadomień w czujniku czadu BD.302, czyli widok nowoczesnej kuchni i dłoń trzymająca telefon komórkowy ze screenem aplikacji związanej z bezpiecznym domem oraz ikony smart home naniesione na zdjęcie

Historia powiadomień

Możliwość sprawdzenia historii wydarzeń jakie miały miejsce z użyciem czujnika czadu. Do 100 zdarzeń w przeszłość. Historia zawiera dzień i godzinę zdarzenia oraz jego typ np. (wykrycie czadu w powietrzu).

Sterowanie z aplikacji

Czujnik czadu to inteligentne urządzenie, którym można sterować z poziomu aplikacji zainstalowanej w telefonie. Dzięki temu da się nim zarządzać z dowolnego miejsca na świecie. Wyjeżdżasz na dłuższy czas i chcesz mieć pewność, że Twój dom jest bezpieczny? Nasz czujnik czadu oraz aplikacja dadzą Ci taką możliwość!

Sterowanie czujnikiem czadu z aplikacji, czyli zdjęcie młodej kobiety z długimi brązowymi włosami w jasnej bluzce, która trzyma w dłoniach telefon komórkowy i patrzy na jego ekran
Czujnik czadu z czerwonymi liniami mówiącymi o tym, że wysyła sygnał w razie niebezpieczeństwa

Czujnik czadu wyśle alarm w razie zagrożenia

Czujnik czadu od Bezpiecznej Rodziny posiada aż trzy typy powiadomień o wykryciu czadu - dźwiękowe, świetlne i zdalnie za pomocą powiadomień w aplikacji. Będziesz zawsze wiedział o zagrożeniu, niezależnie od tego gdzie przebywasz. Dom jest zawsze bezpieczny.

Łatwa instalacja

Czujnik czadu zainstaluj na wysokości 1,5m w pomieszczeniu z paleniskiem, nie dalej niż 5m od ewentualnego źródła czadu. Do montażu wystarczy bardzo trwała taśma klejąca lub śrubki. Dodawanie urządzenia do aplikacji odbywa się w dwóch krokach i zajmuje mniej niż rozpakowanie go z opakowania.

Instalacja czujnika czadu, czyli ikona odlatującej niebieskiej rakiety świadcząca o szybkości możliwości zamontowania czujnika
Powiadomienia w aplikacji, czyli zdjęcie telefonu ze screenem z powiadomieniem o zagrożeniu na tle czerwonej maszyny w kotłowni domowej

Powiadomienia w aplikacji

Urządzenie, gdy znajduje się w stanie uzbrojenia, automatycznie wysyła powiadomienia na telefon komórkowy użytkownika systemu z informacją o tym co się zdarzyło. Jeżeli w Twoim domu wydarzy się coś niepokojącego, natychmiast zostaniesz o tym poinformowany. Dzięki temu masz szansę na szybką reakcję i możliwość powiadomienia odpowiednich służb.

Powiadomienie o niskim stanie baterii

Aplikacja automatycznie przypomni o konieczności wymiany baterii w urządzeniu, gdy jej poziom naładowania spadnie poniżej 15%. Poza tym w aplikacji można sprawdzić aktualny stan baterii urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że Twój czujnik czadu zawsze w pełni chroni to, co dla Ciebie najcenniejsze.

Niski stan baterii w czujniku czadu, czyli młoda brunetka z kręconymi włosami leży na kanapie obok kominka i wpatruje się w ekran telefonu komórkowego, który trzyma w rękach
Kompleksowa ochrona domu z czujnikiem czadu, czyli urządzenie na jasnym tle

Kompleksowa ochrona

Czujnik czadu działa w dwóch trybach:

  • inteligentnym z centralką, gdzie oprócz sygnału alarmowego z czujnika, użytkownik otrzymuje alerty w aplikacji
  • bez centralki - tylko sygnał alarmowy z czujnika

Małe rozmiary

Czujnik czadu ma niewielkie rozmiary. Urządzenie nie rzuca się w oczy, dzięki czemu w dyskretny sposób zapewnia bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Zdjęcie czujnika czadu z podanymi wymiarami
 Zestaw Smart Home – Comfort

Zestaw Smart Home

Urządzenia Smart Home to część systemu Bezpieczna Rodzina, który chroni wszystko, co dla Ciebie najcenniejsze. Jeżeli potrzebujesz więcej czujników, stwórz swój własny zestaw, lub wybierz dowolny, spośród tych dostępnych na naszej stronie. W skład zestawu Comfort wchodzi Czujnik dymu, czujnik gazu, czujnik czadu oraz inteligentna centralka. Sprawdź!

Czujnik czadu, czyli gwarancja bezpieczeństwa

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne zagrożenie może stwarzać czad. Czy wiesz, jakie są sposoby na to, aby uchronić siebie i swoich najbliższych przed niebezpieczeństwem? Sprawdź, jak uniknąć zaczadzenia i jakie urządzenia warto mieć w swoim domu, aby chronić to, co najcenniejsze – życie i zdrowie Twoje i Twoich najbliższych. Dowiedz się, z czego powinien składać się dobry zestaw Smart Home i postaw na inteligentne rozwiązania, takie jak czujnik czadu.

Postaw na inteligentny dom

Niewielkich rozmiarów urządzenie zamontujesz samodzielnie za pomocą trwałej taśmy klejącej lub śrubki. Nasz czujnik czadu należy umieścić na wysokości 1,5 metra, nie dalej niż 5 metrów od ewentualnego źródła potencjalnego zagrożenia. Dzięki temu masz pewność, że niebezpieczeństwo w porę zostanie wykryte, a Ty będziesz miał czas, by odpowiednio zareagować i wezwać pomoc. Twój inteligentny dom powinien być miejscem, w którym zarówno Ty, jak i Twoi bliscy, będziecie czuć się komfortowo. Z całą pewnością czujnik czadu zagwarantuje wam jeszcze lepszy komfort i zapewni niezbędny spokój. Sprawdź jak poczuć się bezpiecznie zimą we własnym domu.

Jak działa czujnik czadu?

Czujnik czadu od Bezpiecznej Rodziny działa w dwóch trybach – inteligentnym z centralką oraz bez centralki. W drugim przypadku urządzenie powiadomi Cię o zagrożeniu wyłącznie poprzez sygnał alarmowy. Aby jednak czuć się bezpieczniej, zalecane jest połączenie go w inteligentny system z centralką. Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Oprócz sygnału alarmowego, który w razie zagrożenia pojawi się z urządzenia, użytkownik otrzyma dodatkowo alert na swój smartfon. Mając swój telefon obok siebie, masz pewność, że natychmiast dowiesz się o niebezpieczeństwie. Co więcej, dedykowana aplikacja powiadomi Cię o konieczności wymiany baterii, gdy jej poziom naładowania spadnie do 15%. Sprawdzisz także aktualny status – czy czujnik czadu jest włączony, czy wyłączony. Przejrzysz historię powiadomień i zaprogramujesz smart zdarzenia. Twój inteligentny dom stanie się od razu bardziej komfortowy i zapanuje w nim spokój. Postaw na rozwiązania, które zagwarantują Tobie i Twoim domownikom pełnię bezpieczeństwa.

Dane techniczne

Wymiary 54x54x41,5mm
Zasilanie Bateria litowa CR123A
Rodzaj sensora Czujnik elektrochemiczny
Cel wykrywania Tlenek węgla (CO)
Łączność 2,4GHz RF
Szybkość transmisji 250Kbps
Zakres częstotliwości 2400-2483,5MHz
Moc nadajnika 6dBm (Max)
Czułość odbiornika -95dBm
Poziom ciśnienia akustycznego 75dB/m
Komunikacja Macbee (wymaga hosta)
Napięcie 3V DC
Alarm niskiego napięcia 2,4V
Wspierane systemy operacyjne (dotyczy aplikacji) Android/iOS
Wspierane języki (dotyczy aplikacji) Angielski
Zdalny dostęp Tak
Konfiguracja klucza Tak
Automatyczna sieć Automatyczne wyszukiwanie sieci, automatyczne parowanie z hostem
Monitoring zasilania Tak
Baza danych Tak
Szyfrowanie danych AES 128bit
Certyfikat bepieczeństwa Tak
Certyfikacja kompatybilności elektromagnetycznej Tak
Czas pracy 24h/7
Zakres dopuszczalnych temperatur 10 - 50 stopni Celsjusza
Zakres dopuszczalnego poziomu wilgotności 10-90% bez kondensacji

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (64)

30 listopada 2018

Kupiona, zainstalowana, przetestowana - wszystko dziala tak, jak tutaj opisaliście A czemu to kupiliśmy? w ciągu 2 lat w naszej okolicy były 3 przypadki gdzie ludzie umarli od czadu. po prostu zdrowy rozsądek

3 grudnia 2018

Duży plus za możliwość sterowania ze smartfona i powiadomienia. Wykonanie w porządku - wszystko działa zgodnie z opisem. Generalnie - całość zdecydowanie na plus.

4 grudnia 2018

Dostawa z dnia na dzień. Samodzielna, łatwa instalacja. Faktycznie całością zarządza się z aplikacji w smartfonie. Jak dotąd działa to nam niezawodnie.

7 grudnia 2018

Polecam, działa.

11 grudnia 2018

Samodzielne podłączenie, sterowanie z telefonu, poza tym brak jakichkolwiek komplikacji - jak na razie jak dla nas rzecz niezbędna wszędzie tam gdzie jest ryzyko pojawienia się czadu

12 grudnia 2018

W końcu ktoś wymyślił rozwiązanie, które jest faktycznie dopasowane do ludzi mamy te czujki u siebie i u dziadków jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś wykryły, ale przynajmniej mamy jakiś ratunek gdyby faktycznie coś zaczęło się dziać.

17 grudnia 2018

Moim zdaniem powinna być trochę głośniejsza, ale tak to ok

7 stycznia 2019

Dobre jest to, że można tym sterować ze smartfona - bardzo wygodne a jeśli chodzi o pozostałe tematy - jest ok głośność uważam za wystarczającą ale to pewnie zależy pod kogo jest to rozwiązanie

15 stycznia 2019

POlecam Ustawione w domu dziadków, powiadomienia skierowane mój numer. i jak na razie to działa - nie wpadliśmy na nic lepszego jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo chyba to była dobra decyzja.

17 stycznia 2019

raczej bez większych uwag, ale popracował bym nad wyglądem czujki za to na pewno na plus sterowanie przez apkę w telefonie

18 stycznia 2019

dobra czujka - zdecydowanie polecam z centralką żeby mieć te powiadomienia

21 stycznia 2019

wszystko przetestowane i działa pamiętajcie o zamówieniu centralki!

25 stycznia 2019

zbyt małe możliwości doboru koloru/kształtu to dla mnie problem, bo średnio mi pasuje do pomieszczenia ale sterowanie proste, obsługa bardzo wygodna i akurat pod tym względem nie ma się specjalnie czego czepiać.

7 lutego 2019

działa zgodnie z opisem

14 lutego 2019

Nie ma się specjalnie czego czepiać. dobry kontakt ze sklepem

13 marca 2019

Nieźle - alarm uruchomił się 2 dni po jej podłączeniu. Naszym zdaniem dobra opcja.

14 marca 2019

Zamówione - wybrana z powiadomieniami bo chyba faktycznie tylko taka ma sens. wolałbym, żeby wyglądała inaczej, ale to przeżyję. aby działała jak należy.

18 marca 2019

BYło nam to potrzebne, żeby kontrolować dom rodziców. Wszystko działa.

15 kwietnia 2019

Zdecydowaliśmy się na to po tym, jak w okolicy zimą przez czad umarło kilka osób. Czujkę testowaliśmy. Jak na razie prawdziwego alarmu nie było.

6 września 2019

Nie wyobrażam sobie, aby takiego urządzenia mogło zabraknąć w moim mieszkaniu.

10 września 2019

Przezorny zawsze ubezpieczony, więc u mnie w domu wszelkie czujniki są. Ten wydaje mi się solidny i dobry. Jestem zadowolony z zakupu.

13 września 2019

Do zakupu czujnika skusiły nas te inteligentne opcje i jesteśmy ogromnie wdzięczni, że własnie wybór padł na ten czujnik, bo już mieliśmy sytuację z wykryciem czadu. |Otrzymaliśmy powiadomienia wszelkimi dostępnymi sposobami, załączył się też alarm świetlny i dźwiękowy - nie do przeoczenia. Nasza reakcja była natychmiastowa, nic się nikomu nie stało. Czujemy się bezpieczni

14 września 2019

Mam ponad pół roku, pierwszy raz się włączył w zeszłym tygodniu, nic nie było czuć a czad się ulatniał. Koniecznie takie urządzenie trzeba mieć w domu, jakość super i cena całkiem ok.

15 września 2019

Czujnik zainstalowany u mamy w domu, ma wiele możliwości konfiguracji. W razie "W" dostanę sygnał na smartfona i mogę interweniować. Wolę dmuchać na zimne.

18 września 2019

5/5 - czujnik sprawdza się fantastycznie, a jego montaż zajmuje chwilę.

24 września 2019

Człowiek spokojniejszy jak ma takie urządzenie w domu. Bardzo prosty w montażu. Super, że można sterować urządzeniem za pomocą aplikacji w telefonie.

24 września 2019

jestem zadowolona z zakupu, bezpieczeństwo stawiam na pierwszym miejscu, a z tym sprzętem jest dużo łatwiej

27 września 2019

bardzo dobry strażnik, możemy teraz spokojnie spać, polecam każdemu warto zakupić.

6 października 2019

Niesamowicie potrzebne urządzenie,szczególnie w domkach jednorodzinnych. Zakupiłam i jestem bardzo zadowolona z zakupu. Można sterować ze smartfona co jest ogromnym udogodnieniem.Wszystko działa jak należy.

11 października 2019

ważne że można nim sterować ze smartfona to bardzo pomocne. szybka dostawa, fajny czujnik

16 października 2019

Posiada alarm w razie gdyby coś się działo.Jestem zadowolony z zakupu.

23 października 2019

Uważam ze to dobry zakup. Dobre połączenie z aplikacją może zostać połączony w inteligentny system z innymi czujnikami Bezpiecznej Rodziny.Warto takie urządzenie posiadać we własnym domu ze względu na bezpieczeństwo swojej rodziny.

29 października 2019

Jestem bardzo zadowolona z zakupu.Czujnik wykrywa tlenek węgla, jest zdalny dostęp ,funkcjonuje 24/7

11 listopada 2019

Taki czujnik powinien zainstalować każdy w swoim domu. Urządzenie współgra z aplikacją, dzielki której mozna nim sterowac z każdego miejsca na świecie.

14 listopada 2019

Czujnik bardzo przydatna sprawa. Takie urządzenie warto zamontować w każdym domu.Szybka wysyłka wszystko zgodne z opisem.

23 listopada 2019

Dobrze zainwestować w takie urządzenie. Ja jestem zadowolona z zakupu. Mały a doskonale spełnia swoje zadanie.

25 listopada 2019

Faktycznie inteligentny czujnik, łączy się z aplikacją nie zajmuje duzo miejsca.

17 grudnia 2019

Jestem zadowolona, bardzo się bałam o swoje nowe mieszkanie, a tak to teraz mogę być już dużo bardziej spokojniejsza. A wysyłka jest naprawdę błyskawiczna

19 grudnia 2019

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, ale w tym przypadku patrząc na cenę dostajemy bardzo dobry produkt + aplikacje. Polecam

21 grudnia 2019

Niestety ale blok w którym mieszkam swoje lata ma, taka inwestycja wydaje się wręcz obowiązkowa. Sam sprzęt działa świetnie i jest solidnie wykonany. Jak ktoś mnie spyta o zdanie to polecam, chociażby dla świętego spokoju

23 grudnia 2019

Mam u siebie w domu ryzyko pojawienia się czadu, także inwestycja obowiązkowa. A wybór padł na ten bo ładnie wygląda i ma fajne zdalne zarządzanie telefonem.

25 grudnia 2019

Bezpieczeństwo to jedno, ale informacja o stanie sygnału w czasie rzeczywistym, to już zupełnie co innego, ogromna wygoda, polecam każdemu

8 stycznia 2020

Nie wyobrażam sobie już mieszkać bez czujnika Locon. Świadomość, a system czuwa daje dużo spokoju, tym bardziej nawet podczas nieobecności, polecam gorąco.

11 stycznia 2020

Kupiłam czujnik po przeczytaniu opinii z różnych źródeł i jestem zadowolona. To moim zdaniem obowiązkowe wyposażenie dla domów z instalacjami grzewczymi dającymi ryzyko czadu. Trzeba pamiętać, że czad to cichy zabójca i sami go nie dostrzeżemy, wyczujemy. Czujnik zareaguje momentalnie, bo już to przetestowałam z mężem.

14 stycznia 2020

Tutaj komentarz jest chyba zbędny, jeśli chodzi o zasadność takiego typu produktu. Sam Locon zaskoczył mnie na plus jakością wykonania jak i obsługa z aplikacji, co jest po prostu bardzo wygodne.

18 stycznia 2020

Wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie z instalacjami pamiętającymi dużo lepsze czasy. Taki czujnik to moim zdaniem obowiązek. Wybór padł na ten, ponieważ ma pełne zarządzanie z poziomu telefonu i jest łatwy w instalacji.

27 stycznia 2020

Czytałem wiele komentarzy o tym produkcie i zgadzam się z jednym. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Sprawdziłem ten czujnik od locon już od ponad miesiąca i jestem zadowolony. To niedrogi produkt, którym można zarządzać zdalnie z aplikacji. Możemy być poza domem, a natychmiast mamy powiadomienie, jeśli czujnik coś wykryje.

12 lutego 2020

Rodzice mieszkają w starej kamienicy, więc uznałem to wręcz za zakup konieczny. Mam teraz zdalnie podgląd na to czy jest u nich okej. Same urządzenie fajnie wykonane i do tego bardzo intuicyjna aplikacja. Całość w tej cenie moim zdaniem na duży plus.

16 lutego 2020

Mieszkam w starym bloku, gdzie do ogrzewania wody odbywa się poprzez system gazowy. Mimo częstych przeglądów, nie czuję się zbyt bezpiecznie, toteż zainwestowałem w czujnik czadu od locona. Teraz mam podgląd w czasie rzeczywistym z aplikacji i alarm, jak tylko coś jest nie tak.

17 lutego 2020

Mam mieszkanie które wynajmuje studentom. To stara kamienica, gdzie woda ogrzewana jest gazowo. Wiadomo jak to bywa u studentów, więc zakupiłam czujnik bezpiecznej rodziny i zainstalowałam w łazience. Jakby coś się działo mogę szybko reagować. Sam czujnik bardzo solidnie wykonany.

24 lutego 2020

Spełniłam swoje marzenie o mieszkaniu w pięknej kamienicy. Jest cudownie, ale niestety wodę w łazience mam ogrzewaną gazowo. To niebezpieczne, tylko kiedy instalacja jest niesprawna, ale ciężko to stwierdzić przy codziennych kąpielach, a sam czad nie ma zapachu. Nie chcą ryzykować zakupiłam ten czujnik czadu i jestem zadowolona. To nowoczesne urządzenie, którym można sterować z poziomu aplikacji. Póki co jeszcze nie musiało mnie o niczym alarmować i oby tak pozostało.

29 lutego 2020

Mając w mieszkaniu wodę ogrzewaną instalacją gazwoą, zakup takiego czujnika był kwestą czasu, tym bardziej, że w łazience nie mam okna. Zdecydowałem się na urządzenie od bezpieczna rodzina, ze względu na sterowanie poprzez aplikacje co jest dużo bardziej wygodne, a, że telefon mam praktycznie cały czas przy sobie, nawet podczas nieobecności domu będę miał ostrzeżenie.

4 marca 2020

Odpukać czujnik nie wykrył zagrożenia, ale nie ukrywam, że odkąd mąż go zamontował jestem spokojniejsza. Mamy w domu małe dzieci, ja często zostaję sama, bo mąż wyjeżdża służbowo. Wszystko mam w telefonie, to jest naprawdę rewelacyjne rozwiązanie!

17 marca 2020

Budując dom z ogrzewaniem gazowym, czujnik czadu był na mojej liście obowiązkowym urządzeniem. Teraz ja i moja rodzina nie musi się obawiać.

17 marca 2020

Mąż pracuje na zmiany, a ja często zostaje sama z dziećmi w domu. Cieszę się, że mamy czujnik czadu. Dobrze wydane pieniądze.

17 marca 2020

Super sprawa taki czujnik. Świetnie, że można korzystać z urządzenia w aplikacji.

18 marca 2020

Łatwa instalacja i świetna ceny względem jakości produktu

18 marca 2020

z czadem nie ma żartów, taki czujnik to obowiązkowy sprzęt w każdym domu

18 marca 2020

Kupiłam wedle zaleceń męża dwa czujniki do kotłowni, gdzie mamy piec gazowy i do kuchni. Nasze bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój jest wart każdej złotówki. Locon brawo za aplikacje

19 marca 2020

ten czujnik był pierwszy na liście zakupów w naszym mieszkaniu polecam

19 marca 2020

Jestem zadowolona z zakupu, oby zadziałał w razie potrzeby

19 marca 2020

Przydałby się w kolorze czarnym, spełnia swoje funkcje

23 marca 2020

Inteligentny czujnik trafił do naszego mieszkania, mam nadzieję, że zawsze będzie działał poprawnie.

23 marca 2020

Dostaliśmy mieszkanie po babci w kamienicy, pierwsze co to kupiliśmy czujnik czadu i gazu. Polecam !

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium