Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Największe zalety lokalizatorów GPS do aut 

Niektórzy właściciele pojazdów uważają, że nawigacja GPS to sprzęt przydatny jedynie w przypadku kradzieży auta. Posiadając samochód stary i tani stoją na stanowisku, że lokalizator to zbędny gadżet, który nigdy się nie przyda, bo przecież żaden złodziej nie połasi się na ich wysłużony pojazd. Zgadzamy się z tym, że funkcja GPS okazuje się najbardziej użyteczna w sytuacji kradzieży auta, jednakże można ją wykorzystać na wiele sposobów. Przeczytaj, kiedy jeszcze może Ci się przydać GPS w samochodzie.

 

Jak w codziennych sytuacjach wykorzystać nawigację GPS?

Jak już wyżej zostało napisane, lokalizacja GPS to nieoceniona pomoc, gdy Twój pojazd wpadnie w ręce złodziei. Niemniej to także praktyczny sprzęt podczas codziennych, życiowych sytuacji, gdy korzystasz z pojazdu. Na pewno wiele razy zdarzyło Ci się zapomnieć, gdzie zaparkowałeś samochód – z nawigacją GPS wystarczy rzucić okiem w aplikację i już wiadomo, gdzie stoi auto. Warto wiedzieć, że sprzęt namierza pojazd z dokładnością do kilku metrów, więc szukanie samochodu po parkingu stanie się wyłącznie wspomnieniem. Ponadto lokalizator GPS zbiera i przesyła informacje dotyczące jego aktualnych parametrów, np. prędkości. A to znaczy, że możesz kontrolować jak jeździ Twoje dziecko, któremu od czasu do czasu pożyczasz pojazd. Lokalizatory GPS nie są używane wyłącznie przez osoby prywatne, ale i firmy. Instalują je przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem osób i rzeczy, wypożyczaniem aut oraz wszystkie firmy, gdzie samochodami dysponują pracownicy. Tam nadajniki GPS wykorzystywane są przede wszystkim do monitorowania ruchu pojazdów. W taki sposób bardzo łatwo można wykryć wszelkie próby używania samochodów służbowych do innych celów, czy też nieprawidłowe ich użycie – np. notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości. Monitorowanie ruchu przydać może się też do urzeczywistnienia czasu pracy kierowców, a także lepszego zarządzania flotą pojazdów – np. poprzez wysyłanie na interwencje pojazdów znajdujących najbliżej. Przedsiębiorcy i Menadżerowie Floty doceniają systemy GPS za możliwość oszczędzania pieniędzy poprzez monitoring tras i czasu spędzanego w trasie przez kierowców.

Jak zamontować nadajnik GPS?

Lokalizator GPS najprościej podłączyć do gniazda OBD II (w to gniazdo wyposażone są wszystkie auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej po 2001 r.) w samochodzie. Cały montaż trwa kilka sekund oraz nie wymaga wiedzy specjalistycznej ani zdolności manualnych. Kierowcy, którzy chcą wpiąć nadajnik GPS w wybranym przez siebie miejscu, powinni zaopatrzyć się w przedłużacz OBD. Nowoczesne lokalizatory GPS zapewniają łatwy dostęp do informacji za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu możliwość monitorowania i ewentualnego reagowania na niepokojące sygnały istnieje 24 godziny na dobę i z każdego miejsca na świecie. Wysokiej klasy nawigację można kupić już za mniej niż 300 zł, co jest bardzo przystępną ceną, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety tego sprzętu.

[product id="48, 223, 224" limit="3" slider="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium