Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Największe zalety lokalizatorów GPS do aut 

Niektórzy właściciele pojazdów uważają, że nawigacja GPS to sprzęt przydatny jedynie w przypadku kradzieży auta. Posiadając samochód stary i tani stoją na stanowisku, że lokalizator to zbędny gadżet, który nigdy się nie przyda, bo przecież żaden złodziej nie połasi się na ich wysłużony pojazd. Zgadzamy się z tym, że funkcja GPS okazuje się najbardziej użyteczna w sytuacji kradzieży auta, jednakże można ją wykorzystać na wiele sposobów. Przeczytaj, kiedy jeszcze może Ci się przydać GPS w samochodzie.

 

Jak w codziennych sytuacjach wykorzystać nawigację GPS?

Jak już wyżej zostało napisane, lokalizacja GPS to nieoceniona pomoc, gdy Twój pojazd wpadnie w ręce złodziei. Niemniej to także praktyczny sprzęt podczas codziennych, życiowych sytuacji, gdy korzystasz z pojazdu. Na pewno wiele razy zdarzyło Ci się zapomnieć, gdzie zaparkowałeś samochód – z nawigacją GPS wystarczy rzucić okiem w aplikację i już wiadomo, gdzie stoi auto.

Warto wiedzieć, że sprzęt namierza pojazd z dokładnością do kilku metrów, więc szukanie samochodu po parkingu stanie się wyłącznie wspomnieniem. Ponadto lokalizator GPS zbiera i przesyła informacje dotyczące jego aktualnych parametrów, np. prędkości. A to znaczy, że możesz kontrolować jak jeździ Twoje dziecko, któremu od czasu do czasu pożyczasz pojazd.

Lokalizatory GPS nie są używane wyłącznie przez osoby prywatne, ale i firmy. Instalują je przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem osób i rzeczy, wypożyczaniem aut oraz wszystkie firmy, gdzie samochodami dysponują pracownicy. Tam nadajniki GPS wykorzystywane są przede wszystkim do monitorowania ruchu pojazdów. W taki sposób bardzo łatwo można wykryć wszelkie próby używania samochodów służbowych do innych celów, czy też nieprawidłowe ich użycie – np. notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości.

Monitorowanie ruchu przydać może się też do urzeczywistnienia czasu pracy kierowców, a także lepszego zarządzania flotą pojazdów lokalizatorem GPS – np. poprzez wysyłanie na interwencje pojazdów znajdujących najbliżej. Przedsiębiorcy i Menadżerowie Floty doceniają systemy GPS za możliwość oszczędzania pieniędzy poprzez monitoring tras i czasu spędzanego w trasie przez kierowców.

Jak zamontować nadajnik GPS?

Lokalizator GPS do samochodu najprościej podłączyć do gniazda OBD II (w to gniazdo wyposażone są wszystkie auta sprzedawane na terenie Unii Europejskiej po 2001 r.) w samochodzie. Cały montaż trwa kilka sekund oraz nie wymaga wiedzy specjalistycznej ani zdolności manualnych. Kierowcy, którzy chcą wpiąć nadajnik GPS w wybranym przez siebie miejscu, powinni zaopatrzyć się w przedłużacz OBD.

Nowoczesne lokalizatory GPS zapewniają łatwy dostęp do informacji za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu możliwość monitorowania i ewentualnego reagowania na niepokojące sygnały istnieje 24 godziny na dobę i z każdego miejsca na świecie.

Wysokiej klasy nawigację można kupić już za mniej niż 300 zł, co jest bardzo przystępną ceną, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety tego sprzętu.

[product id="48, 219,46" limit="50" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]
Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium