Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Emerytura – jak wspomóc seniora?

Pomoc babci i dziadka w wychowanie wnuków zawsze jest nieoceniona. Niezaprzeczalnym jest fakt, że więź między dziadkami a wnukami jest naprawdę szczególna i wyjątkowa. Seniorzy troszczą się o naszego syna lub córkę tak samo, jak o nas kiedyś, a może nawet bardziej. Często może się wydawać, że ponownie będą mogli przeżywać to, co najlepsze w rodzicielstwie. Spędzanie wolnego czasu z dziadkami jest świetne dla dzieci, ponieważ uczą się, jak komunikować się z ludźmi o różnych osobowościach i w różnym wieku. Istnieją również badania sugerujące, że pociechy, które regularnie spędzają czas z dziadkami, rzadziej posługują się stereotypami oraz są bardziej empatyczne – są to cechy, które wszyscy chcielibyśmy wzmacniać u naszych dzieci. Emerytura to czas kiedy dziadkowie prawie zawsze są gotowi, by poświęcić swój czas i opiekować się wnukami. Jak możemy im pomóc w zachowaniu sprawności umysłowej i fizycznej w tym czasie? Jak odwdzięczyć się za pomoc babci i dziadka?

Dziadkowie to Twoi najlepsi przyjaciele – odwdzięcz im się za ich czas

Kiedy byliśmy młodsi, nasi rodzice często mogli liczyć na pomoc babci i dziadka, którzy wcielali się w rolę opiekunów, towarzyszy zabaw, gawędziarzy i nauczycieli wartości moralnych. Kiedy dorośliśmy, dziadkowie też się zmienili stając się przyjaciółmi, doradcami i bliskimi powiernikami. Ciężko jest opisać słowami miłość i uczucie, jakim wnukowie darzą swoich dziadków, dlatego często dajemy temu wyraz czynami. 

Emerytura – jak spędzać czas z dziadkami?

Emerytura może być dla seniorów  trudnym momentem, podczas którego zmienia się ich styl życia i codzienne zajęcia. Chcąc nieść pomoc babci lub dziadkowi w tym czasie, możemy zaangażować ich do wspólnego spędzania czasu. Niektóre zajęcia z pewnością pomogą im na długo pozostać w sprawności ruchowej i umysłowej.

  • Gra w karty – kto nie lubi dobrej rozgrywki w karty? Gry karciane takie jak Remik, Makao czy Wojna są świetne w każdym wieku! Mogą one poprawić nie tylko naszą pamięć krótkotrwałą, lecz mają również pozytywny wpływ na pamięć długoterminową. Do największych zalet kart należy łagodzenie depresji, zapobieganie nudzie, a tym samym stagnacji mózgu. Emerytura może być doskonałym momentem na rozwijanie karcianych umiejętności. Regularne oddawanie się tej formie aktywności może znacznie opóźnić wystąpienie objawów zaników pamięci oraz umożliwić osobie chorej sprawne funkcjonowanie znacznie dłużej.
  • Krzyżówki, łamigłówki i zagadki – są one świetnym sposobem na utrzymanie aktywności umysłowej i zdrowia. Pozwalają umysłowi angażować się w sytuację wymagającą dużo myślenia, wspomagają koncentrację i ćwiczą cierpliwość. Same zalety! Utrzymywanie aktywności umysłu pozwala czuć się bardziej szczęśliwym.
  • Puzzle – są świetne, ponieważ stanowią wyzwanie dla umysłu i wymagają pracy zespołowej z obu stron. Ta forma aktywności skłania do rozwijania umiejętności strategicznego myślenia, krytycznego postrzegania oraz koncentracji. 
  • Wspólne oglądanie filmów – to świetny sposób na spędzenie czasu i relaks! Wybierzcie ulubiony kryminał, dramat lub komedię romantyczną i cieszcie się wspólnym czasem. Świetnym pomysłem będzie przygotowanie wcześniej zdrowej przekąski, która zastąpi popcorn.

"Emerytura

Wspólny czas na emeryturze

Pomoc dla babci i dziadka nie musi ograniczać się do spędzania czasu w domu. Warto z seniorem robić także inne rzeczy:

  • Spacer – w zależności od lokalizacji możecie wybrać się na szybki spacer z babcią lub dziadkiem, albo na małe zwiedzanie. Spacery mają wiele korzyści zdrowotnych – wzmacniają serce, chronią przed osteoporozą, wspomagają odchudzanie, pomagają odzyskać energię oraz poprawiają nastrój. A zatem w drogę!
  • Śniadanie lub kolację na mieście – wyjście z domu i wspólna wizyta w restauracji to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i próbowanie nowych smaków. 
  • Wspólny wyjazd na weekend lub na wakacje – Twoi dziadkowie dawno nie byli nad morzem? A może marzy im się zobaczyć góry? Wspólny weekend będzie dla nich wspaniałym prezentem.

Pomoc dla babci i dziadka – co robić, gdy martwimy się o ich bezpieczeństwo?

Więź wnuków i dziadków jest bardzo silna i głęboka, dlatego martwimy się o nich, kiedy nie możemy spędzać wspólnie czasu, czy długo nie mamy z nimi kontaktu. Jak zatem sprawić by emerytura naszych seniorów była jeszcze przyjemniejsza i bezpieczniejsza? Doskonałym pomysłem są urządzenia od Bezpiecznej Rodziny dedykowane osobom starszym, które pozwolą wszystkim czuć się pewniej. Senior będzie miał modny gadżet i poczucie, że zawsze może na Ciebie liczyć. W zależności od potrzeb można wybrać zegarek z funkcją telefonu i GPS dla osoby aktywnej oraz opaskę SOS dla seniora wymagającego stałej opieki. Czym różnią się od siebie te dwa urządzenia?

"Starsza

Bezpieczna emerytura – zegarek z GPS 

Elegancki smartwatch z GPS dla aktywnego seniora dostępny w sklepie Bezpieczna Rodzina daje możliwość odbierania i wykonywania połączeń głosowych do 10 numerów, które opiekun zapisze w dedykowanej aplikacji Bezpieczny Senior. Urządzenie wysyła sygnał SOS. W razie niebezpieczeństwa mamy pewność, że uda nam się szybko zareagować i pomóc naszym bliskim. Aplikacja pozwala na wyznaczenie stref bezpieczeństwa, a dzięki dokładnej lokalizacji GPS, GSM, czy BTS, zawsze poznamy aktualne miejsce pobytu babci lub dziadka. Dyskretny nasłuch otoczenia pozwoli nam się upewnić, że z bliskimi nie dzieje się nic złego, a historia lokalizacji pomoże w ustaleniu miejsc, w jakich znajdowali się seniorzy w przeszłości. Ogromnie pomocna może okazać się także funkcja przypominania o lekach, która wyświetlać się będzie na monitorze smartwatcha z GPS. Jeżeli Twój bliski jest aktywny, a emerytura to dla niego możliwość realizacji marzeń, podaruj mu zegarek z GPS i bądźcie w stałym kontakcie!

Pomoc babci, wsparcie dla dziadka – opaska SOS dla seniora potrzebującego opieki

Jeżeli Twoi dziadkowie na emeryturze nie czują się najlepiej, wymagają stałej opieki i pragną mieć pewność, że zawsze mogą na Ciebie liczyć, pomyśl o podarowaniu im opaski SOS z GPS. To łatwe w obsłudze urządzenie ma tylko dwa guziki – jeden SOS i drugi do odbierania połączeń głosowych. Kiedy Twój bliski źle się poczuje, używając jednego przycisku powiadomi Cię o potrzebie pomocy. W dedykowanej aplikacji zawsze sprawdzisz miejsce pobytu seniora w czasie rzeczywistym, ustawisz strefy bezpieczeństwa, czy sprawdzisz historię lokalizacji. Emerytura Twoich bliskich może być bezpieczna i przyjemna! Wybierz rozwiązania od Bezpiecznej Rodziny i chroń seniora z każdego miejsca na świecie.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium