JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Epidemia koronawirusa, a opieka nad osobami starszymi

Postępująca i rozwijająca się epidemia Koronawirusa zmusiła wiele osób do pozostania w domach. Lekcje przez internet, praca zdalna, wiele zmian i obostrzeń, do których ze względów bezpieczeństwa należy się dostosować. Na wirusa szczególnie narażone są osoby starsze, dlatego to one powinny zostać w tym trudnym czasie objęte szczególną opieką. W tym niełatwym dla wszystkich okresie warto szukać rozwiązań, które pomogą w zdalnej ochronie naszych babć, dziadków, czy rodziców. W dobie ograniczenia kontaktu bezpośredniego, kiedy seniorzy czują się bardzo samotni, warto podarować im pewność, że w razie potrzeby szybko otrzymają od nas niezbędną pomoc. 

Witaminy dla seniora, czyli co na pewno trzeba kupić babci i dziadkowi

Epidemia koronawirusa spowodowała, że Twoi bliscy zupełnie przestali wychodzić z domu? Chcesz im pomóc i zajmujesz się ich sprawunkami? Pamiętaj o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim kup produkty, które się nie psują. Mąka, ryż, makaron, woda w butelkach – to wszystko może postać trochę dłużej. Mrożonki także przetrwają jakiś czas w zamrażarce. Koniecznie dowiedz się, czy Twoi dziadkowie lub rodzice na emeryturze mają jakieś ulubione przekąski – to, co lubią, na pewno chociaż w najmniejszym stopniu pomoże im przetrwać ten trudny czas. Na pewno trzeba pamiętać, że domowa apteczka powinna być wyposażona lepiej niż zwykle. Zadbaj nie tylko o podstawowe leki, które Twój bliski bierze codziennie, ale też zapas leków od lekarza dla chorych dziadków. Witaminy dla seniora, dodatkowe opakowanie plastrów, wody utlenionej, czy ziół do picia na pewno w czasie długiej kwarantanny się przyda. 

Senior sam w domu, czyli starszy mężczyzna ubrany w beżowe spodnie i biały tshirt siedzi na szaref sofie przy niewysokim białym stoliku, na którym leży laptop i szary kubek na herbatę, trzymając w dłoniach okulary korekcyjne patrzy przed siebie

Domowa apteczka, co powinno się w niej znaleźć

Domowa apteczka to bardzo ważny element w każdym domu. W czasie kwarantanny powinna być jednak wyposażona dokładniej niż zwykle. Dlaczego? Ponieważ seniorzy powinni jak najrzadziej wychodzić na zewnątrz. Każde opuszczenie mieszkania niestety może grozić złapaniem wirusa. Im domowa apteczka jest lepiej wyposażona, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że czegoś w niej zabraknie. Najbardziej niezbędne są leki, które starsza osoba bierze codziennie. Zadbajmy o to, aby miała zapas medykamentów na dłuższy czas. Witaminy dla seniora, tabletki na gardło, rozpuszczalne w wodzie leki na przeziębienie. Przyda się też coś ziołowego na lepsze trawienie, czy suplementy wzmacniające. 

Epidemia koronawirusa, a bezpieczna kwarantanna

Jeżeli senior przebywa w domu na kwarantannie, zadbaj o to, aby nie czuł się samotny. Najpopularniejszą metodą na utrzymanie kontaktu jest oczywiście telefon komórkowy. Trzeba jednak pamiętać, że seniorzy często zapominają go naładować. Zdarza się też, że odkładają go w kąt i całkowicie zapominają o jego istnieniu na cały dzień. Tu z pomocą przychodzi opaska SOS BS.02 od Bezpiecznej Rodziny i aplikacja Bezpieczny Senior, którą opiekun instaluje na swoim telefonie. To nowoczesne rozwiązanie jest funkcjonalne, a co więcej, gwarantuje seniorowi pełnię bezpieczeństwa, dając poczucie, że w każdej chwili ktoś się nim opiekuje. 

Epidemia koronawirusa a opieka nad osobami starszymi, czyli widok opaski SOS BS.02 dla seniora oraz starsza kobieta w krótkich siwych włosach patrząca w dal przez okno

Opaska SOS, a epidemia koronawirusa

Senior przebywający w domu całkiem sam, kiedy na nadgarstku ma opaskę SOS BS.02, wie, że w razie niebezpieczeństwa może wcisnąć tylko jeden guzik, aby poinformować Cię o niepokojącym zdarzeniu. Wiadomość o tym, że bliski potrzebuje pomocy, natychmiast otrzymasz na swój telefon. Dzięki aplikacji Bezpieczny Senior ustawisz własne strefy bezpieczeństwa, a co za tym idzie, dowiesz się, kiedy starsza osoba wyjdzie z domu. Funkcja lokalizacji GPS pozwoli Ci poznać dokładne miejsce pobytu bliskiego, a ponieważ opaska odbiera połączenia, bez problemu zawsze dodzwonisz się do swojego seniora. Wybierając rozwiązania Bezpiecznej Rodziny wiesz, że chronisz swoich bliskich najlepiej jak to możliwe.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium