Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Jaki wybrać smartfon dla seniora?

Obserwując swoich bliskich – rodziców, babcie, czy dziadków, z całą pewnością jesteś w stanie zobaczyć, jak bardzo zmieniają się ich potrzeby. Mijający czas odciska piętno na ich wzroku, sprawności i codziennym samopoczuciu. Nie oznacza to jednak, że każdy senior potrzebuje tego samego – to co dobre dla jednej osoby, może być całkowicie zbędne u innej. Dlatego tak ważne oprócz obserwacji są rozmowy, dyskusje, czy wszelkie sugestie. Starsi seniorzy niekoniecznie interesują się nowościami technologicznymi, nie przeglądają internetu i często nie orientują się w działaniu najnowszych urządzeń. Potrzebują jednak niektórych rozwiązań u siebie. Przedmiotem, który obecnie najchętniej jest wykorzystywany także przez starsze osoby, jest smartfon. W zależności od technologicznej wiedzy, smartfon dla seniora jest dotykowy lub wyposażony w mniejsze lub większe klawisze. Tylko niektórzy potrzebują w nim połączenia z internetem. W co zatem powinna być wyposażona praktyczna komórka dla seniora, tak by użytkownik był z niej w pełni zadowolony?

Smartfon dla seniora – praktyczne porady

Dla starszych osób często najważniejsze jest to, by obsługa urządzenia nie była skomplikowana – chcą mieć po prostu możliwość szybkiego kontaktu z drugą osobą. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak nasz bliski zaznajomiony jest z technologiami i jakie są jego wymagania. Smartfon dla seniora nie zawsze służy tylko do dzwonienia. Bardziej nowoczesne babcie, czy dziadkowie używają go do przeglądu porannych wiadomości, korzystają z aplikacji przypominających o lekach, wirtualnego kalendarza, czy nawet komunikatorów. Smartfon dla seniora po prostu coraz częściej staje się gadżetem. Jeżeli więc Twój bliski jest z nowymi technologiami za pan brat, postaraj się, aby wybrać dla niego urządzenie, które posiadać będzie odpowiednią ilość pamięci, tak, by mógł w pełni cieszyć się ze wszystkich funkcjonalności różnych aplikacji. Twój rodzic, babcia lub dziadek lubią fotografię? Dowiedz się koniecznie, jaki model charakteryzuje się najwyższą jakością wykonywania zdjęć. Taki smartfon dla seniora na pewno sprawi Twojemu bliskiemu ogrom radości! Jeżeli szukasz urządzenia, które spełni wszystkie potrzeby seniora, sprawdź koniecznie kilka naszych wskazówek.

Smartfon dla seniora w szarej bluzie

Komórka dla seniora wymagającego stałej opieki

Jaki smartfon dla seniora wybrać, jeżeli nasz bliski ma dolegliwości związane ze swoim sędziwym wiekiem? Tu najlepiej sprawdzi się telefon z dużymi i czytelnymi przyciskami, takie, na którym wyraźnie widać cyfry i litery na klawiszach. Warto, aby taka komórka dla seniora miała mocniejszy głośnik, który da nam pewność, że babcia lub dziadek usłyszą sygnał przychodzącego połączenia. Kwestie, które dodatkowo warto wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia to:

  • duża czcionka i proste w obsłudze menu,
  • przycisk SOS, który umożliwi nawiązanie szybkiego połączenia,
  • funkcja głośnomówiąca,
  • szybkie wybieranie numerów
  • wytrzymała bateria.

Dodatkowym atutem będzie fakt, że wybrana przez nas komórka dla seniora będzie posiadać także funkcje takie jak budzik, kalkulator, radio, czy wyświetlanie czasu połączenia. 

Praktyczny smartfon dla seniora w zegarku

Jeżeli Twój bliski posiada telefon komórkowy, ale zdarza mu się zapomnieć go naładować, wziąć ze sobą, gdy wychodzi z domu, zapominać o nim na wczasach czy wyciszyć i nie włączyć ponownie głośnika, doskonałym rozwiązaniem będzie inteligentny zegarek z GPS. Taka alternatywa dla smartfona to pewność, że zawsze będziesz w kontakcie z rodzicami, czy dziadkami, ponieważ Ci, urządzenie będą mieć przy sobie – na swoim nadgarstku. Taki poręczny smartfon dla seniorów w postaci zegarka, w połączeniu z dedykowaną aplikacją Bezpieczny Senior daje szereg możliwości zarówno dla osoby starszej, jak i jego opiekuna:

  • urządzenie dzwoni i odbiera połączenia przychodzące. To opiekun w aplikacji ustala 10 kontaktów, które mogą dodzwonić się na zegarek. Daje to pewność, że z naszymi bliskimi nie będą kontaktować się niepowołane osoby,
  • smartwatch to także lokalizator GPS – w aplikacji w każdej chwili sprawdzisz, gdzie jest senior,
  • przycisk SOS na zegarku umożliwia natychmiastowe wezwanie pomocy,
  • w aplikacji opiekun ustawia także strefy bezpieczeństwa, czy przypomnienie o lekach, które wyświetla się o danej porze na smartwatchu bliskiego.

Telefon dla seniorów w postaci smartwatcha wraz z dedykowaną aplikacją znajdziesz w sklepie Bezpieczna Rodzina.

Smartfon dla seniora – podsumowanie

Komórka dla seniora, który ze względu na swój wiek ma problemy ze wzrokiem, czy słuchem, powinna posiadać duże przyciski, dobrej jakości głośnik i wytrzymałą baterię. Telefon dla seniorów cieszących się doskonałą sprawnością może mieć dotykowy ekran, połączenie z internetem i możliwość pobrania aplikacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Smartwatch z GPS także z powodzeniem może być traktowany jako smartfon dla seniora, zarówno aktywnego, jak i takiego, który wymaga większej opieki. Komórka dla seniora może okazać się również świetnym prezentem na każdą okazję. Pamiętaj, by wybrać takie urządzenie, które ucieszy Twojego bliskiego, da mu dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i zapewni komfort na co dzień.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium