Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł

Komunia Święta - jaki prezent podarować dziecku?

Wiosna to czas Pierwszej Komunii Świętej. Ceremonia ta jest bardzo ważnym i radosnym świętem dla młodego katolika. To pierwszy raz, kiedy dziecko otrzyma sakrament, który jest integralną częścią praktykowania wiary katolickiej. Jeśli zostałeś zaproszony do udziału w tym świętym wydarzeniu, być może zastanawiasz się, jak uczcić tę okazję.

Co dać dziecku na pierwszą komunię, czyli dziewczynka ubrana w odświętną, komunijną sukienkę

Czy znasz małego chłopca lub dziewczynkę, która wkrótce będzie głównym bohaterem podczas tej uroczystości? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak sprawić,  żeby Komunia Święta była dniem wyjątkowym. Zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących wyboru prezentu dla tych, którzy mają problemy z podjęciem decyzji co podarować.

Komunia Święta – jak się obchodzi to święto?

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym rytuałem przejścia w życiu duchowym młodego człowieka, dzięki któremu jego relacja z Bogiem jest bliższa i bardziej osobista. Ten święty sakrament – akt lub rytuał, jest sprawowany w niektórych wierzeniach chrześcijańskich, szczególnie przez członków kościoła rzymskokatolickiego i protestantów.

W kościele katolickim dzieci przyjmują Pierwszą Komunię w wieku około siedmiu lub ośmiu lat, co jest uważane za wiek kiedy już są świadome powagi sytuacji. Komunia Święta tradycyjnie odbywa się w okolicach maja.

Wiele rodzin decyduje się na świętowanie tego doniosłego dnia organizując przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. W wierzeniach protestanckich dzieci mogą przyjmować ten sakrament w wieku od 8 do 14 lat. Dorośli przystępujący do nowej wiary mogą również otrzymać Pierwszą Komunię.   

Komunia Święta – czy kupować prezent dla dziecka?

Podobnie jak w przypadku innych specjalnych okazji istnieje zwyczaj wręczania prezentów. Chociaż nie jest to konieczne to będzie to wyjątkowym gestem, który z pewnością zostanie dobrze przyjęty przez młodego człowieka i jego rodziców. Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu dziecka.

Większość gości uczestniczących w uroczystości będzie chciała przyjechać z czymś w ręku. Wybór powinien być zgodny z podniosłym charakterem tego dnia. Tylko niektóre rodzaje prezentów są uważane za nieodpowiednie, na przykład zakup gier wideo pozostaw na przyjęcie urodzinowe.

Jeśli nie zostałeś zaproszony na obiad po mszy, który często jest zarezerwowany dla tych, którzy mieli bezpośredni wpływ na rozwój duchowy dziecka, wystarczająca będzie kartka z życzeniami.

Dziewczynka z tortem z okazji pierwszej komunii świętej i zegarki marki Locon - Locon Watch Lite i Locon Watch Video

Komunia Święta – etykieta wręczania prezentów

Dobrą wiadomością dla dzieci jest to, że surowe zasady dotyczące prezentów na Pierwszą Komunię zostały złagodzone z upływem lat. Mimo to nadal istnieją wytyczne dotyczące etykiety, których należy przestrzegać, ponieważ wydarzenie to ma głębokie znaczenie duchowe dla tych, którzy decydują się na komunię i ich rodzin.

Komunia Święta to świetna okazja, aby podarować dziecku coś wyjątkowego i niezapomnianego. Jest to pierwszy tak duży krok w ich życiu. Przemyślanym i wyjątkowym podarunkiem sprawisz, że będzie to jedna z tych chwil, którą zapamiętają na zawsze.

Skorzystaj z listy pomysłów na prezent na Komunię dla chłopca i dziewczynki obchodzących to święto.

Komunia Święta – czy wypada podarować pieniądze?

Komunia Święta poza samym chrześcijańskim sakramentem, to również czas prezentów. Prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki w postaci pieniędzy zawsze będzie odpowiedni, zwłaszcza jeśli masz problem z wyborem czegoś innego. Wielu rodziców umieszcza gotówkę później na specjalnym koncie oszczędnościowym założonym dla swoich dzieci.

Możesz także kupić obligacje oszczędnościowe, które opiekunowie przekażą, gdy dziecko zdecyduje się pójść na studia. Możesz dodatkowo pomyśleć nad drobnym prezentem, takim jak pluszowe zwierzę, aby dziecko mogło się nim cieszyć w danej chwili, a rodzice zagospodarują pieniądze na później. Kwota od 100 do 300 złotych będzie odpowiednia na tę okazję, chociaż ci najbliżsi, tacy jak dziadkowie lub rodzice chrzestni przeznaczają na to nawet od 500 zł w górę.

Dziewczynka modląca się w trakcie pierwszej komunii świętej oraz smartwatch GPS dla dzieci Locon Watch

Kwota może również zależeć od miejsca, w którym będzie odbywać się późniejsze przyjęcie. W przypadku imprez organizowanych w restauracji warto wziąć pod uwagę koszt jedzenia przy decyzji o kwocie prezentu. Podarunek pieniężny jest dobrym wyborem, jeśli nie znasz dobrze dziecka lub wiesz, że rodzice chcą odłożyć te pieniądze na dorosłe życie ich pociechy.

Jest to również dobra opcja, jeśli nie czujesz się swobodnie przynosząc prezent religijny.

Komunia Święta – prezenty o charakterze religijnym

Komunia Święta zazwyczaj odprawiana jest z przyjęciem i, oczywiście, prezentami. Obligacje oszczędnościowe, gadżety w nowych technologiach, czeki i gotówka są uniwersalnymi prezentami, ale jeśli szukasz czegoś bardziej osobistego to poniżej znajdziesz kilka inspiracji na podarunki, które możesz dać na pierwszą komunię, aby upamiętnić ten wyjątkowy dzień:

  • Różaniec – Komunia Święta często ściśle związana jest z tradycyjnym symbolem wiary katolickiej, co czyni je ważną częścią religijnej praktyki.
  • Biblia – Pisma Święte to często wybierany prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Po pierwszej komunii dzieci będą kontynuować lekcje katechizmu aż do bierzmowania. Dodatkowo możesz spersonalizować Biblię –  to dar, który będzie pielęgnowany przez wiele lat.
  • Krzyż – Komunia Święta jest ściśle związane z symbolem wiary jakim jest krzyż. Może być na łańcuszku noszony na szyi lub do powieszenia z nad drzwiami.
  • Spersonalizowane pudełko z pamiątkami z elegancko wypisanym imieniem dziecka, które pomieści wszystkie znaki wiary, które przypominają dziecku o jego Komunii Świętej.

Zazwyczaj rodzice, dziadkowie lub rodzice chrzestni kupują łańcuszek z krzyżykiem lub inne symbole religijne więc przed podarowaniem tych prezentów możesz najpierw skonsultować się z rodziną.

Prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki

Pomysły na podarunki z tej okazji z roku na rok się zmieniają. Niegdyś Komunia Święta wiązała się z otrzymaniem zegarka na rękę, który nosiło się przez cały okres szkoły podstawowej. Aktualnie dobrym pomysłem będzie zakup elektronicznego zegarka z większą ilością funkcji, takiego jak smartwatch.

Będzie to doskonały pomysł na prezent na Komunię dla chłopca, jak i dziewczynki. W sklepie Bezpieczna Rodzina dostępne są trzy wersje kolorystyczne – niebieski, różowy oraz czarny, także w wersji wodoodpornej. Zegarek świetnie zastępuje telefon komórkowy, ponieważ urządzenie odbiera i wykonuje bezpieczne połączenia do dziesięciu kontaktów zapisanych przez rodzica w specjalnie dedykowanej aplikacji na smartfon.

Ponadto dzięki precyzyjnej lokalizacji GPS i GSM zawsze można zlokalizować miejsce pobytu malucha, a także wyznaczyć strefy bezpieczeństwa (takie jak dom lub szkoła). Po opuszczeniu ich przez dziecko rodzic otrzymuje powiadomienie lub SMSa. Smartwatch posiada również funkcje, z których najbardziej ucieszą się dzieci, takie jak aparat, gry oraz krokomierz.

Oprócz tego, że smartwatch GPS będzie świetnym gadżetem i trafionym pomysłem na prezent dla dziewczynki i chłopca to dodatkowo zadba o jego bezpieczeństwo i zapewni większy spokój rodzicom malucha.

Komunia Święta - prezent dla chłopca 

Mali chłopcy mają duszę odkrywcy i rozrabiaki. Z pewnością Komunia Święta i prezenty w formie sprzętów sportowych, takie jak deskorolka lub longboard. Niegdyś popularne było podarowanie roweru, jednak ten podarunek ostatnio powraca i coraz częściej możemy się spotkać z takim pomysłem na prezent na Komunię dla chłopca.

Do łask wracają również składaki - może nie takie, jakie pamiętają przedstawiciele starszego pokolenia. Nowoczesne, składane rowery, na pewno będą trafionym podarunkiem. Podobna sytuacja jest z hulajnogą, ale aktualnie wybierzmy jej elektryczną wersję. Pomysłem na prezent na komunię dla chłopca są także różnego rodzaju sprzęty elektroniczne – tablet albo czytnik e-booków?

Świetnym rozwiązaniem jest zakup vouchera, nie na zakupy, ale na różnego rodzaju usługi i kursy. Młodemu fanowi fotografii możemy zafundować wakacyjne warsztaty, dla sportowca doskonałym prezentem na komunię okaże się karnet na basen, a dla małego geniusza - kurs programowania.

Komunia Święta - prezent dla dziewczynki

Wszystkie pomysły na prezent na Komunię Świętą dla chłopca również świetnie sprawdzą się w przypadku małej księżniczki. Jest jednak kilka pomysłów na prezent na Komunię dla dziewczynki, które wyjątkowo przypadną im do gustu. Komunia Święta z biżuterią będzie ponadczasową pamiątką, o której nie zapomnisz do końca życia.

Można wybrać delikatną bransoletkę lub małe kolczyki na sztyfcie z cyrkoniami lub diamentami, które nigdy się nie znudzą i z pewnością ucieszą dziecko.

Najciekawsze pamiątki komunijne

Wśród najlepszych prezentów w tym wyjątkowym dniu dla każdego dziecka nie powinno zabraknąć oczywiście podarunków, które na zawsze kojarzyć mu się z tym ważnym wydarzeniem. Przykład? Zmontowany film, lub teledysk, do którego zawsze, nawet po wielu latach będzie można wrócić.

Smartwatch, rower, tablet, czy smartfon to świetne podarunki, które sprawią dziecku wiele radości, warto jednak też zrobić coś, co dzięki niewielkim wysiłkom po kilku czy kilkunastu latach przywoła w naszym dziecku piękne i ciepłe wspomnienia.

Prezent komunijny, czyli o czym marzy każde dziecko?

Nie da się ukryć, że pierwsza komunia święta to bardzo wyjątkowe wydarzenie dla każdego kilkulatka. To doskonała okazja do tego, aby podarować maluchowi coś, co posłuży dziecku przez dłuższy czas, zapisze się w jego pamięci, a kto wie, może nawet zostanie z nim na całe życie.

Prezenty wcześniej warto uzgodnić z rodzicami dziecka, by mieć pewność, że inni członkowie rodziny nie mieli akurat takiego samego pomysłu jak my.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium