Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Opieka nad dzieckiem – porady dla rodziców

Jedną z wielu ról, w których musi wykazać się każdy rodzic jest przekazanie dziecku, że bezpieczeństwo jest bardzo istotną sprawą w jego życiu. Opieka nad dzieckiem to nie tylko jego ochrona przed ewentualnymi zagrożeniami. To także nauka tego, co dobre i złe. Jakie zasady opiekun powinien przekazać swoim pociechom, aby te potrafiły zadbać o siebie nawet wtedy, gdy nie ma go w pobliżu? Jak dbać o swoje dziecko, kiedy to znajduje się poza domem? Poradnik dla wszystkich rodziców znajdziesz w artykule poniżej.

Kilkulatek poza domem, a jego bezpieczeństwo

Od kiedy Twoje dziecko pojawiło się na świecie troszczysz się, aby nie stała mu się żadna krzywda. Chronisz je na każdym kroku, zarówno w domu, jak też poza nim. Warto jednak pamiętać, że opieka nad dzieckiem to nie tylko rozciąganie nad nim „ochronnego klosza”. To też nauka, jak zadbać o własne bezpieczeństwo. Nawet najmłodszym maluchom przypomina się stale, że bezpieczeństwo to rzecz niezmiernie ważna. Dzieci dowiadują się o tym od rodziców i innych dorosłych, z którymi styka się w przedszkolu, czy szkole nieustannie – ucząc się prawidłowego przechodzenia przez pasy czy też tego, aby nie rozmawiać z osobami obcymi. Za naukę bezpieczeństwa odpowiedzialny jest tak rodzic, jak nauczycielki w przedszkolu czy szkole.

Opieka nad dzieckiem z Bezpieczną Rodziną, czyli kobieta w jeansach, jasnej koszuli i związanych blond włosach stoi przy przejściu dla pieszych w słoneczny dzień, po lewej jej stronie na rowerze siedzi dziewczynka w jeansach z różowym kaskiem i różowym plecakiem szkolnym w paski, a po prawej stronie kobiety na rowerze znajduje się druga dziewczynka w dwóch warkoczach, z kaskiem na głowie i niebieskim plecakiem szkolnym w białe kropki i paski

Gry i zabawy w trosce o najmłodszych

Wielu rodziców zastanawia się, jak w trakcie opieki nad dzieckiem przekazać mu, jak istotna jest troska o bezpieczeństwo własne oraz innych. Odpowiedź jest prosta – nauka jest najbardziej efektywna, gdy przebiega przez zabawę. Aby nauczyć dziecko, że dbanie o bezpieczeństwo jest ważne, warto wykorzystać wszelkie pomoce, takie jak gry, zabawy i książki. Na rynku znajdziesz mnóstwo gadżetów, które uczą, jak poruszać się w ruchu drogowym, a także jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Przydatne okażą się gry planszowe, książki z obrazkami, czy odtwarzanie konkretnych scenek w domu. W przyswajaniu ważnych zasad przydatne użyteczne się również elektroniczne gadżety oraz aplikacje edukacyjne. Gry i zabawy to najlepszy sposób, ponieważ oprócz nauki, scalają i dodatkowo umacniają relację rodziców z dzieckiem. 

Opieka nad dzieckiem – jak uczyć malucha skutecznie?

Z jednej strony przydają się materiały, takie jak gry planszowe i zabawki. Z drugiej, innym sposobem na to, by podczas opieki nad dzieckiem nauczyć je reguł bezpieczeństwa może być oglądanie kreskówek z dobrym przesłaniem. Na rynku rodzice bez trudu znajdą mnóstwo materiałów, które w przystępny sposób uczą dziecko, jak zachować się w trudnych sytuacjach, a także zawierają cenne porady dla samych opiekunów.

Gry i zabawy to jedno. Warto jednak stosować wszelkie dostępne sposoby, które w ciekawy i atrakcyjny sposób uczą dziecko, jak powinno ono zadbać o własne bezpieczeństwo. Dla rodziców powinno być ważne także to, aby dziecku przypominać o tym, jakie reguły trzeba zachować nie tylko poza domem – na placu zabaw czy w szkole, ale także, kiedy znajduje się w mieszkaniu. Gdy maluch przyswoi cenne informacje, stanie się bardziej odpowiedzialny i samodzielny, a także zdolny do pomocy osobom w swoim otoczeniu.

Opieka nad dzieckiem – jak chronić malucha poza domem?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym dziecko musi poradzić sobie bez niego. To chwile, w których maluch zaczyna naukę w przedszkolu, czy też samodzielne przemierza drogę do szkoły. Rodzice często twierdzą, że są to dla nich chwile przełomowe, ale i… pełne stresu.

Zapewne każdy zgodzi się, że podstawą rodzicielskiego spokoju jest utrzymywanie stałego kontaktu z dzieckiem. Rodzice wiedzą jednak, jak bardzo zapominalskie potrafią być kilkulatki. Rozładowany lub pozostawiony w losowym miejscu telefon to sytuacja, która zdenerwowała już niejednego opiekuna. Jak w takim razie sprawić, by mieć malucha stale „na oku” – nawet wtedy, gdy nie jest w pobliżu i znajduje się poza domem? Czy należy wymagać od małego dziecka wielkiej odpowiedzialności? Opieka w jakiej formie będzie najwygodniejsza i najbardziej optymalna? Jeżeli z jednej strony pragniesz, by Twoje dzieci czuły się wolne i nie chcesz wyjść na nadgorliwego opiekuna, z drugiej sprawa życia i zdrowia Twoich pociech jest dla Ciebie najważniejszym priorytetem, koniecznie pomyśl o inteligentnym zegarku. Dzięki niemu oraz dedykowanej aplikacji, wszystkie informacje będziesz mieć w zasięgu ręki. W swoim telefonie komórkowym.

Zegarki z GPS – zdalna opieka nad dzieckiem, które znajduje się poza domem

Znakomitym sposobem na to, by zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja pociecha są modne zegarki z funkcją GPS. Taki smartwatch łączący się z dedykowaną aplikacją mobilną w Twoim telefonie poinformuje Cię, gdzie znajduje się dziecko, a także gdzie przebywało w ciągu ostatnich godzin.

W zależności od wieku dziecka, możesz podarować mu bardziej lub mniej zaawansowany zegarek z GPS. Najprostsze smartwatche z funkcją lokalizowania przeznaczone są dla maluchów już od 3 roku życia. Oferują one nie tylko funkcję geolokalizacji, ale również wykonywania połączeń, opcję nasłuchu i wysyłania sygnału S.O.S. Informacje o potrzebie pomocy dochodzą na telefon rodzica w zaledwie kilka sekund!

Bezpieczna Rodzina, czyli jeszcze lepsza kontrola rodzicielska

W sklepie Bezpieczna Rodzina znajdziesz nie tylko urządzenia dla maluchów od 3. roku życia, ale także dla starszych dzieci. Z pewnością okażą się one pomocne w sprawowaniu jeszcze lepszej opieki nad Twoją pociechą. Zegarki z GPS dla starszych dzieci, takie jak modele GJD.06, GJD.10, czy GJD.11, to nie tylko świetna forma ochrony, ale i spora frajda. Poza funkcjami, które dbają o bezpieczeństwo Twojego syna lub córki, cechują się one modnym i nowoczesnym designem. Dodatkowo oferują interesujące opcje takie, jak krokomierz czy aparat fotograficzny. Urządzenia działają z dedykowaną, polską aplikacją, która zapewnia szeroki wachlarz możliwości. Funkcja wykonywania i odbierania połączeń sprawia, że smartwatch staje się zminiaturyzowanym telefonem.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina, funkcje

Aplikacja Bezpieczna Rodzina w ramach usługi Gdzie Jest Dziecko to także możliwość uruchomienia dyskretnej funkcji nasłuchu, sprawdzenia historii lokalizacji, czy ustawienia stref bezpieczeństwa. Zegarki posiadają guziki SOS – w sytuacji zagrożenia, po naciśnięciu jednego przycisku, na telefon opiekuna natychmiast przychodzi powiadomienie z prośbą o pomoc. Dzięki kilku prostym funkcjom, Twoje dziecko będzie bezpieczne, kiedy będzie znajdować się poza domem bez nadzoru osób dorosłych. 

Zegarek inteligentny – opieka nad dzieckiem i pomysł na świetny prezent

Jeśli Twoja pociecha lubi elektroniczne gadżety, zegarek z GPS z pewnością przypadnie jej do gustu. Świetnie wyglądający i spełniający wiele funkcji zegarek zaciekawi każdego małego miłośnika technologii, jednocześnie stanowiąc świetny sposób na uspokojenie rodzica. Pamiętaj – gry i zabawy edukacyjne to jedno. Zegarek z GPS to natomiast mądry i praktyczny prezent na każdą okazję, który zadba o opiekę nad dzieckiem bez względu na to, gdzie akurat się znajduje.

Zdjęcie ręki chłopca ubranego w szarą bluzę oraz plecak w kosmiczne maszyny, z niebieskim zegarkiem GJD.10 na nadgarstku oraz widok telefonu z aplikacją Bezpieczna Rodzina, na której widoczna jest mapa z lokalizacją dziecka

Porady dla rodziców – opieka nad dzieckiem w trosce o samodzielność

Każdy rodzic w trakcie opieki nad dzieckiem powinien dążyć do tego, by nauczyć malucha samodzielności w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Nawet bardzo małe dzieci mogą przyswajać zasady zachowania w domu czy na ulicy. Pamiętaj, że maluchy najlepiej chłoną wiedzę wraz z zabawą, dlatego ucząc dziecka reguł bezpieczeństwa wykorzystuj atrakcyjne sposoby. By zaspokoić naturalny rodzicielski lęk, wspomóż się sprytnymi gadżetami takimi jak aplikacje do namierzania telefonu czy zegarek gps, które pozwolą chronić dziecko nawet wtedy, gdy dzieli Was spora odległość.

 

[product id="258, 99, 224" limit="3" slider="true"]

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium