JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:
Kategorie
Gdzie Jest Dziecko!
[product id="99" slider="false"]
Opieka nad dzieckiem – porady dla rodziców

Opieka nad dzieckiem –  porady dla rodziców

Jedną z wielu ról, w których musi wykazać się każdy rodzic jest przekazanie dziecku, że bezpieczeństwo jest bardzo istotną sprawą w jego życiu. Opieka nad dzieckiem to nie tylko jego ochrona przed ewentualnymi zagrożeniami. To także nauka tego, co dobre i złe. Jakie zasady rodzic powinien przekazać swoim pociechom, aby te potrafiły zadbać o siebie nawet wtedy, gdy nie ma go w pobliżu? Jak dbać o swoje dziecko, kiedy to znajduje się poza domem?

Dziecko poza domem, a jego bezpieczeństwo

Od kiedy Twoje dziecko pojawiło się na świecie troszczysz się, aby nie stała mu się żadna krzywda. Chronisz je na każdym kroku, zarówno w domu, jak też poza nim. Warto jednak pamiętać, że opieka nad dzieckiem to nie tylko rozciąganie nad nim „ochronnego klosza”. To też nauka, jak zadbać o własne bezpieczeństwo. Nawet najmłodszym maluchom przypomina się stale, że bezpieczeństwo to rzecz niezmiernie ważna. Dzieci dowiadują się o tym nieustannie –  ucząc się prawidłowego przechodzenia przez pasy czy też tego, aby nie rozmawiać z osobami obcymi. Za naukę bezpieczeństwa odpowiedzialny jest tak rodzic, jak nauczycielki w przedszkolu czy szkole.

Opieka nad dzieckiem z Bezpieczną Rodziną, czyli kobieta w jeansach, jasnej koszuli i związanych blond włosach stoi przy przejściu dla pieszych w słoneczny dzień, po lewej jej stronie na rowerze siedzi dziewczynka w jeansach z różowym kaskiem i różowym plecakiem szkolnym w paski, a po prawej stronie kobiety na rowerze znajduje się druga dziewczynka w dwóch warkoczach, z kaskiem na głowie i niebieskim plecakiem szkolnym w białe kropki i paski

Gry i zabawy w trosce o najmłodszych

Wielu rodziców zastanawia się, jak w trakcie opieki nad dzieckiem przekazać mu, jak istotna jest troska o bezpieczeństwo własne oraz innych. Odpowiedź jest prosta –  nauka jest najbardziej efektywna, gdy przebiega przez zabawę. Aby nauczyć dziecko, że dbanie o bezpieczeństwo jest ważne, warto wykorzystać wszelkie pomoce, takie jak gry i zabawy. Na rynku znajdziesz mnóstwo gadżetów, które uczą, jak poruszać się w ruchu drogowym, a także jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Przydatne okażą się gry planszowe, książki z obrazkami, czy odtwarzanie konkretnych scenek w domu. W przyswajaniu ważnych zasad przydatne użyteczne się również elektroniczne gadżety oraz aplikacje edukacyjne. Gry i zabawy to najlepszy sposób, ponieważ oprócz nauki, scalają i dodatkowo umacniają relację rodzica z dzieckiem. 

Opieka nad dzieckiem –  jak uczyć malucha skutecznie?

Innym sposobem na to, by podczas opieki nad dzieckiem nauczyć je reguł bezpieczeństwa może być oglądanie kreskówek z dobrym przesłaniem. Na rynku znajdziesz mnóstwo materiałów, które w przystępny sposób uczą dziecko, jak zachować się w trudnych sytuacjach, a także zawierają cenne porady dla rodziców.
Gry i zabawy to jedno. Warto jednak stosować wszelkie dostępne sposoby, które w ciekawy i atrakcyjny sposób uczą dziecko, jak powinno ono zadbać o własne bezpieczeństwo. Dziecku należy przypominać o tym, jakie reguły trzeba zachować nie tylko poza domem – na placu zabaw czy w szkole, ale także, kiedy znajduje się w mieszkaniu. Gdy maluch przyswoi cenne informacje, stanie się bardziej odpowiedzialny i samodzielny, a także zdolny do pomocy osobom w swoim otoczeniu.

Opieka nad dzieckiem –  jak chronić malucha poza domem?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym dziecko musi poradzić sobie bez niego. To chwile, w których maluch zaczyna naukę w przedszkolu, czy też samodzielne przemierza drogę do szkoły. Bez wątpienia dla każdego rodzica są to momenty przełomowe, ale i… pełne stresu.
Zapewne każdy zgodzi się, że podstawą rodzicielskiego spokoju jest utrzymywanie stałego kontaktu z dzieckiem. Rodzice wiedzą jednak, jak bardzo zapominalskie potrafią być kilkulatki. Rozładowany lub pozostawiony w losowym miejscu telefon to sytuacja, która zdenerwowała już niejednego opiekuna. Jak w takim razie sprawić, by mieć malucha stale „na oku” –  nawet wtedy, gdy nie jest w pobliżu i znajduje się poza domem? 

Zegarki z GPS –  zdalna opieka nad dzieckiem, które znajduje się poza domem

Znakomitym sposobem na to, by zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się Twoja pociecha są modne zegarki z funkcją GPS. Taki smartwatch łączący się z dedykowaną aplikacją mobilną w Twoim telefonie poinformuje Cię, gdzie znajduje się dziecko, a także gdzie przebywało w ciągu ostatnich godzin.
W zależności od wieku dziecka, możesz podarować mu bardziej lub mniej zaawansowany zegarek z GPS. Najprostsze smartwatche z funkcją lokalizowania przeznaczone są dla maluchów już od 3 roku życia. Oferują one nie tylko funkcję geolokalizacji, ale również wykonywania połączeń, opcję nasłuchu i wysyłania sygnału SOS.

Bezpieczna Rodzina, czyli jeszcze lepsza kontrola rodzicielska

W sklepie Bezpieczna Rodzina znajdziesz nie tylko urządzenia dla kilkulatków, ale także dla starszych dzieci. Z pewnością okażą się one pomocne w sprawowaniu jeszcze lepszej opieki nad Twoją pociechą. Zegarki z GPS dla starszych dzieci, takie jak modele GJD.06, GJD.10, czy GJD.11, to nie tylko świetna forma ochrony, ale i spora frajda. Poza funkcjami, które dbają o bezpieczeństwo Twojego syna lub córki, cechują się one modnym i nowoczesnym designem. Dodatkowo oferują interesujące opcje takie, jak krokomierz czy aparat fotograficzny. Urządzenia działają z dedykowaną, polską aplikacją, która zapewnia szeroki wachlarz możliwości. Funkcja wykonywania i odbierania połączeń sprawia, że smartwatch staje się zminiaturyzowanym telefonem.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina, funkcje

Aplikacja Bezpieczna Rodzina w ramach usługi Gdzie Jest Dziecko to także możliwość uruchomienia dyskretnej funkcji nasłuchu, sprawdzenia historii lokalizacji, czy ustawienia stref bezpieczeństwa. Zegarki posiadają guziki SOS – w sytuacji zagrożenia, po naciśnięciu jednego przycisku, na telefon opiekuna natychmiast przychodzi powiadomienie z prośbą o pomoc. Dzięki kilku prostym funkcjom, Twoje dziecko będzie bezpieczne, kiedy będzie znajdować się poza domem bez nadzoru osób dorosłych. 

Zegarek inteligentny  – opieka nad dzieckiem i pomysł na świetny prezent

Jeśli Twoja pociecha lubi elektroniczne gadżety, zegarek z GPS z pewnością przypadnie jej do gustu. Świetnie wyglądający i spełniający wiele funkcji zegarek zaciekawi każdego małego miłośnika technologii, jednocześnie stanowiąc świetny sposób na uspokojenie rodzica. Pamiętaj – gry i zabawy edukacyjne to jedno. Zegarek z GPS to natomiast mądry i praktyczny prezent na każdą okazję, który zadba o opiekę nad dzieckiem bez względu na to, gdzie akurat się znajduje.

Zdjęcie ręki chłopca ubranego w szarą bluzę oraz plecak w kosmiczne maszyny, z niebieskim zegarkiem GJD.10 na nadgarstku oraz widok telefonu z aplikacją Bezpieczna Rodzina, na której widoczna jest mapa z lokalizacją dziecka

Porady dla rodziców –  opieka nad dzieckiem w trosce o samodzielność

Każdy rodzic w trakcie opieki nad dzieckiem powinien dążyć do tego, by nauczyć malucha samodzielności w zapewnieniu sobie bezpieczeństwa. Nawet bardzo małe dzieci mogą przyswajać zasady zachowania w domu czy na ulicy. Pamiętaj, że maluchy najlepiej chłoną wiedzę wraz z zabawą, dlatego ucząc dziecka reguł bezpieczeństwa wykorzystuj atrakcyjne sposoby. By zaspokoić naturalny rodzicielski lęk, wspomóż się sprytnymi gadżetami takimi jak aplikacje do namierzania telefonu czy zegarek gps, które pozwolą chronić dziecko nawet wtedy, gdy dzieli Was spora odległość.

 

[product id="258, 99, 224" limit="3" slider="true"]

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium