Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Place zabaw, czy książki - czyli co może robić Twoje dziecko w czasie wolnym

Dzieciństwo to moment w życiu, kiedy maluchy poznają otaczającą je rzeczywistość i uczą się różnych rzeczy. Jest to czas, kiedy są wolne od wszelkich zmartwień. Badania wykazują, że na tym etapie kształtują się znaczące nawyki, a także cechy osobowości. Co robić w wolnym czasie ze swoją pociechą? Czy wybrać książki czy place zabaw?

Co robić w wolnym czasie? Czytać książki!

Opieka nad dzieckiem to duża odpowiedzialność. Zadaniem rodziców jest zorganizowanie aktywności swoim pociechom. Świetnym pomysłem na to co robić w wolnym czasie z synem lub córką jest wspólne czytanie książek. Poznaj główne zalety lektury:

  • ćwiczy mózg pociech,
  • poprawia koncentrację,
  • uczy dzieci o otaczającym ich świecie,
  • poprawia słownictwo i umiejętności językowe,
  • pomaga dzieciom rozwijać ich wyobraźnię,
  • świetny sposób na wspólne spędzanie czasu,
  • dzieci, które czytają osiągają lepsze wyniki w szkole.

Place zabaw i dziecko na zjeżdżalni

Czytajcie komiksy – sposób, na to co robić w wolnym czasie

Każde dziecko lubi czytać komiksy. Maluchy uwielbiają postaci superbohaterów i aspirują do tego, aby stać się podobnymi do nich. Rodzice powinni jednak sprawdzać, jakie komiksy czytają ich dzieci, czy nie ma w nich przemocy, która sprawi, że dziecko jest porywcze i agresywne.

Zabawy na świeżym powietrzu – wybierzcie się na place zabaw

Co sprawia, że zabieranie dzieci na place zabaw jest tak nich tak wyjątkowe? Maluchy cieszą duże zjeżdżalnie, huśtawki i sprzęt do wspinania się, których nie mają w domu. Zabawy na świeżym powietrzu pomagają w ich zmęczeniu oraz wzmacniają ich odporność. Wakacyjne spędzanie czasu na zewnątrz pomaga im w rozwijaniu ich zdolności motorycznych. Ale co się stanie, jeśli twoje dziecko się nudzi zwykłą zabawą na zjeżdżalni? Zawsze przed pójściem na place zabaw lub do parku, warto pamiętać o kilku pomysłach na to, jak zająć nasze maluchy, również w przypadku opieki nad wnukami przez naszych dziadków.

Place zabaw – naucz dziecko gier z Twojego dzieciństwa

Przypomnij sobie czasy swojej młodości i zainteresuj swoją pociechę zabawami, w które grałeś z kolegami z podwórka. Place zabaw to idealne miejsce na klasy, skakankę, czy gumę do zabawy. Przydatne mogą się również okazać tradycyjne gadżety, takie jak kreda do pisania, czy hula-hop, dzięki którym znajdziecie wiele sposobów na wspólną zabawę.

Co robić w wolnym czasie, gdy pogoda nie dopisuje?

Warcaby, scrabble, czy monopol to klasyczne gry planszowe, które świetnie się sprawdzą, gdy za oknem jest brzydko i ponuro lub w trakcie domowej kwarantanny. Każde dziecko zainteresuje się nimi, gdy nie będzie wiedziało co robić w wolnym czasie. Dodatkowo jest wiele zalet takiej aktywności – rozwijają kreatywność, koordynację i ćwiczą pamięć. Ponadto możecie spędzić czas w gronie całej rodziny. Sala zabaw będzie także super pomysłem na aktywną zabawę z dzieckiem, gdy za oknem pada deszcz.  

Sala zabaw, podwórko, czy zajęcia pozalekcyjne – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Jako rodzic nieustannie martwisz się o bezpieczeństwo dziecka? Podaruj mu zegarek z lokalizatorem GPS, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział gdzie się znajduje. W aplikacji Bezpieczna Rodzina będziesz mógł na bieżąco sprawdzać lokalizację swojej pociechy. Place zabaw, czy sala zabaw to miejsca, w których nasze pociechy są narażone na stłuczenia. Inteligentne urządzenie pozwala maluchowi na wysłanie Ci sygnał SOS, jeśli wydarzy się coś niebezpiecznego. A ty będziesz mógł w porę zareagować.

 

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium