Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Wielka premiera produktu! Lokalizator dla psa. Odbierz prezent!
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Profesjonalna rehabilitacja i ćwiczenia dla seniorów – porady

Zdrowa dieta i regularna aktywność wzmacniają umysł w każdym wieku. Mózg składa się z wielu wyspecjalizowanych obszarów i prawie 100 miliardów neuronów. Ćwiczenia mentalne pomagają stymulować mózg i wspomagają myślenie i pamięć. Rehabilitacja mózgu może przyczynić się do wydłużenia życia, zmniejszenia ryzyka występowania demencji oraz utraty słuchu.

Objawy demencji znaki ostrzegawcz

Wczesne objawy demencji są bardzo subtelne i niejasne, przez co mogą być nieprawidłowo zdiagnozowane. Opiekun seniora może często błędnie założyć, że takie zachowanie jest normalną częścią procesu starzenia się. Jeśli Twój bliski ma objawy demencji, skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania pełnej oceny i dobrania odpowiednich ćwiczeń. Dopasowana rehabilitacja może wiele zdziałać.

  • Utrata pamięci – osoba z demencją może częściej zapominać o rzeczach lub wcale o ich nie pamiętać.
  • Dezorientacja – osoba cierpiąca na demencję może mieć trudności ze znalezieniem drogi do znanego miejsca, czuć się zdezorientowana i nie wiedzieć, gdzie się znajduje.
  • Problemy językowe - każdy czasami ma problem ze znalezieniem odpowiedniego słowa, ale osoba z demencją może zapomnieć prostych słów lub zastąpić je nieodpowiednimi wyrazami. Mogą mieć również problemy ze zrozumieniem innych.
  • Zmiany w myśleniu abstrakcyjnym – zarządzanie finansami może być trudne dla każdego, ale osoba z demencją może mieć problemy ze zrozumieniem, co oznaczają liczby i co się z nimi robi.
  • Zły osąd – dana osoba może mieć trudności z podejmowaniem właściwych decyzji, takich jak w co się ubrać w chłodne dni.

Pełna rehabilitacja seniora, który siedzi na wózku inwalidzkim

Opieka nad osobą z objawami demencji opaska SOS

Senior z objawami demencji często narażony jest na niebezpieczeństwa, takie jak zagubienie, dlatego tak ważne jest zadbanie o jego bezpieczeństwo. Opaska SOS przeznaczona jest dla osoby starszej, która potrzebuje opieki. Urządzenie gwarantuje możliwość natychmiastowego połączenia z seniorem, dyskretny nasłuch otoczenia, a także pozwala zweryfikować miejsce pobytu. Dodatkowo w sytuacji zagrożenia babcia lub dziadek za pomocą jednego przycisku może wysłać do opiekuna sygnał z wołaniem o pomoc. Rehabilitacja seniora przy użyciu opaski pomoże zadbać o jego życie!

Rehabilitacja seniora, która pomoże pozostać mu sprawnym

Ćwiczenia umysłowe mogą pomóc opóźnić objawy demencji i poprawić zdolności poznawcze u starszych osób. Rehabilitacja chorego seniora poprzez rozwiązywanie zagadek może być korzystne zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i dla relaksu. Puzzle, sudoku, krzyżówki pomagają opóźnić utratę pamięci. Zagadki mogą być również dobrą rozrywką dla osób starszych, które mogą cierpieć na różne problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja.

Rehabilitacja umysłu seniora znajdź nową pasję

Tworzenie rzeczy własnymi rękami jest nie tylko zabawą, ale może być dobre dla twojego mózgu. Badania pokazują, że ludzie, którzy kultywują pasje, takie jak szydełkowanie, czy garncarstwo, mają mniejszą tendencję do utraty pamięci. Rehabilitacja umysłu poprzez konieczność ukończenia projektu rzemieślniczego zapewnia seniorom poczucie celu. Rzemiosło może również pomóc zmniejszyć lęk, walczyć z depresją i wywołać ogólne poczucie szczęścia. 

Rehabilitacja i ćwiczenia dla seniorów, czyli starsza kobieta gimnastykująca się na macie w ciemnym stroju sportowym

Wzmacniacz słuchu pomoc przy uszkodzeniu narządu słuchu

Wzmacniacz słuchu to nie samo, co aparat słuchowy. Urządzenie to pomaga wyostrzyć dźwięk, dzięki czemu można spokojnie oglądać telewizję lub słuchać radio. Pomoże to osobie starszej dłużej pozostać sprawnej.

Aktywność fizyczna dla osób w podeszłym wieku

Musimy pamiętać, że to aktualny stan zdrowia jest decydującą kwestią w podejmowaniu aktywności fizycznej przez osoby starsze. Jeśli chcemy, aby nasz senior więcej się ruszał, pragniemy w jakiś sposób poprawić jego jakość życia, zanim doradzimy mu ćwiczenia, muszą być one skonsultowane z lekarzem lub osobą specjalizującą się w rehabilitacji. Specjalista podpowie naszemu bliskiemu jak wykonywać konkretne ćwiczenie, zbada możliwości ruchu i zwróci uwagę na skutki, które starsza osoba może odczuwać po konkretnym wysiłku. Trening może mieć oczywiście pozytywny wpływ na naszego bliskiego, ważne jednak, aby osoba skarżąca się na jakiekolwiek dolegliwości najpierw skonsultowała rodzaj podejmowanej terapii.

Zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych

Niezależnie od tego, czy nasz bliski senior ćwiczy w domu, czy na profesjonalnej rehabilitacji, powinniśmy stale mieć możliwość sprawdzenia jego samopoczucia. W tym przypadku doskonale sprawdza się opaska SOS z dedykowaną aplikacją dla opiekuna w zestawie. Dzięki takiemu połączeniu wszystkie najważniejsze informacje masz zawsze w zasięgu swojego wzroku — w swoim telefonie komórkowym. Jeśli podczas aktywności na świeżym powietrzu, czy podczas wykonywania ćwiczeń w mieszkaniu, senior gorzej się poczuje, używając przycisku SOS, natychmiast Cię o tym powiadomi. Zaalarmowany odpowiednio wcześnie, zyskujesz czas na natychmiastową reakcję i udzielenie rodzicom, czy dziadkom niezbędnej pomocy. Pamiętajmy, że w przypadku osób starszych każda aktywność może wiązać się z pewnym ryzykiem. I chociaż ruch pozytywnie wpływa zarówno na ich kondycję, jak i stan emocjonalny, warto, abyśmy jako opiekunowie mieli nad tym pewną kontrolę.

 

WYBIERZ PROFESJONALNĄ OCHRONĘ DLA SENIORA

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium