Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Przegląd techniczny samochodu – bezpieczne auto w Twojej flocie

Właściciele pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, pojazdów wolnobieżnych wchodzących w skład kolejki turystycznej, motoroweru albo przyczepy mają obowiązek przeprowadzania okresowych przeglądów technicznych. Poza badaniami okresowymi wykonuje się również badania dodatkowe, co jest regulowane zapisami prawa. Przedsiębiorcy powinni wobec tego dbać o to, aby każdy pojazd z floty firmowej miał zrobiony aktualny przegląd techniczny samochodu.

Przegląd techniczny samochodu – co jest sprawdzane?

Przegląd techniczny samochodu osobowego ma na celu ocenić stan techniczny samochodu, żeby móc zadecydować, czy dany samochód można dopuścić do ruchu drogowego. Ze względu na codzienne korzystanie z samochodu zużywają się cyklicznie jego podzespoły. Dlatego diagnosta w stacji kontroli pojazdów sprawdza wszystkie elementy, aby upewnić się, czy zapewniają one bezpieczeństwo. Weryfikowana jest także legalność samochodu. Jeżeli samochód przejdzie pozytywnie przez przegląd techniczny to oznacza, że może uczestniczyć w ruchu drogowym. Od czerwca 2014 roku przegląd techniczny samochodu, jego wynik jest zapisywany w elektronicznej bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Wówczas przedsiębiorca wie, czy jego samochód nadaje się do jazdy i mogą to także zweryfikować policjanci. Kiedy podczas badania będzie wykryta poważna usterka to kierowca może nie otrzymać dowodu rejestracyjnego. Musi też w 14 dni naprawić samochód.

Przegląd techniczny samochodu prowadzony przez mechanika

Firmowy przegląd techniczny - różnice

Firmowy przegląd techniczny samochodu nie różni się w niczym od przeglądu aut osobowych prywatnych. Trzeba też dbać o samochody firmowe ciężarowe. Są to bowiem pojazdy przeznaczone do przewozu różnego rodzaju ładunków. Dlatego brak ważnego przeglądu uniemożliwi wykonywanie zleceń firmie przewozowej, a na dodatek mogą zostać nałożone kary. Jako, że ciężarówki wyjeżdżają w dalekie trasy i mają spore obciążenie to ważne podczas przeglądu okaże się: skontrolowanie nadwozia i podwozia, sprawdzenie systemów bezpieczeństwa chroniących przed kradzieżą, oświetlenia, systemu hamowania oraz układu kierowniczego. Dokładny przegląd techniczny samochodu powinien też obejmować wyciek płynów eksploatacyjnych i emisji spalin, jak i kalkulator zużycia paliwa co pozwala na późniejszą optymalną jazdę. 

Co można jeszcze mieć w samochodzie firmowym? 

Kiedy przegląd techniczny samochodu przebiegnie pomyślnie, to można zadbać o dodatkowe wyposażenie. Na przykład, lokalizator GPS do samochodów firmowych  jest doskonałym narzędziem nawigacyjnym. Taki lokalizator GPS do samochodów firmowych  pozwoli przedsiębiorcy zlokalizować, gdzie w czasie rzeczywistym znajdują się samochody firmowe i będzie też mógł dzięki niemu zoptymalizować koszty dalszych firmowych przejazdów. Tego typu lokalizator GPS do samochodów firmowych  warto więc posiadać. Dopasowane są dla niego aplikacje firmowe, bardzo proste w obsłudze. Do nich dobiera się pakiety pozwalające wskazywać na częstotliwość lokalizacji. W zakładce firma można znaleźć niezbędne gadżety. Im lepiej wyposażony samochód firmowy, tym większa pewność, że przegląd techniczny samochodu przebiegnie sprawnie.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium