Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Ponad MILION bezpiecznych użytkowników aplikacji

Rowerki dla dzieci i inne zabawki wpływające na rozwój najmłodszych

Dzieci uwielbiają zabawki. Jeśli masz co do tego wątpliwości, po prostu zabierz je do sklepu i prawdopodobnie znajdzie wiele rzeczy, bez których nie może żyć. Zabawki to coś więcej niż rozrywka. Większość gadżetów zapewnia dzieciom także możliwości nauki. Najlepsze przedmioty, na przykład rowerki dla dzieci, angażują zmysły dziecka, pobudzają wyobraźnię i zachęcają je do interakcji z innymi, a także wpływają na jego rozwój. Maluchy chętnie poznają otaczający je świat i muszą się wiele nauczyć. Każdy nowy kształt, kolor, faktura, smak i dźwięk to dla nich nowe doświadczenie edukacyjne. Dawanie dziecku bezpiecznych i stymulujących zabawek takich jak rowerki dla dzieci pomoże mu nauczyć się odkrywać i poznawać świat.

Rozwój dziecka poprzez zabawę

Praktycznie każda teoria na temat rozwoju dziecka przekonuje, że zabawa jest kluczowa pod każdym względem. Wpływa na wzmocnienie funkcji poznawczych, społecznych, emocjonalnych, a także językowych. Psychologowie czasami charakteryzują niemowlęta i małe dzieci jako młodych naukowców, ponieważ w trakcie zabawy testują, tworzą hipotezy, oceniają je i próbują rozwiązywać problemy. Plac zabaw czy rodzaj zabawki takiej jak rowerki dla dzieci, którą posiada nasz maluch jest bardzo ważny, ponieważ może znacząco wpływać na jego nawyki i zachowanie w przyszłości. Zabawki, które mają wiele możliwości i opcji pomagają rozwijać większą kreatywność i uczą rozwiązywania problemów. 

Rozwój dziecka – gadżety dla najmłodszych

Maluchy potrzebują zabawek zaprojektowanych z myślą o dzieciach w ich wieku. Dopasowywanie kształtów jest idealne dla maluchów, ponieważ uczy ich, jak rozpoznawać podobne przedmioty i daje możliwość nauczenia się nazw figur geometrycznych. Klocki Lego, które są uwielbiane przez dzieci, rozwijają umiejętności motoryczne. Kiedy dzieci osiągają wiek przedszkolny, czas zacząć uczyć je liter, liczb i nowych słów. Istnieje wiele zabawek, które zachęcają do tego rodzaju poznawania, od prostych puzzli alfabetycznych po zaawansowane elektroniczne gadżety. Naukę w szkole możemy uzupełniać dzięki gadżetom edukacyjnym, a kiedy twoje dziecko pokocha taki gadżet będzie chętniej wzmacniać swoje umiejętności. Pamiętaj, że najmłodsi uczą się poprzez zabawę. Kiedy wręczasz w prezencie swojemu dziecku gadżety edukacyjne i razem spędzacie czas testując ich działanie, to dajesz szansę na wzmocnienie Waszych więzi, rozwijanie jego umiejętności i rozrywkę w tym samym czasie. A uprzyjemnienie edukacji pomoże Twojemu maluchowi wypracować pozytywne nastawienie do nauki.

Rowerki dla dzieci w trakcie wycieczki krajoznawczej

Rowerki dla dzieci – pobudź dziecko do rozwoju fizycznego

Rozwój fizyczny jest procesem, w którym ciało dziecka rośnie i nabywa koordynacji. Obejmuje to ogólne zdolności motoryczne, które odnoszą się do kontrolowania części ciała, takich jak ręce i nogi. Ten obszar pozwala dzieciom na poznawanie otaczającego ich świata i wchodzenia w interakcje z nim. Dlatego w czasie wolnym musisz wzmacniać rozwój swoich dzieci, na przykład przez naukę jazdy na rowerze. Zdecyduj się na rowerki dla dzieci dopasowane do ich wieku i wzrostu. Na rynku jest wiele modeli, z pewnością wybierzesz odpowiedni dla Twojego malucha. Zachęcanie dzieci do jazdy poprawi ich koordynację, wzmocni mięśnie i poprawi zwinność. Oprócz korzyści zdrowotnych i sprawności, rowerki dla dzieci skoordynują umiejętność wykonywania przez nich kilku czynności jednocześnie oraz poprawią ich koncentrację.

Rowerki dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rowerki dla dzieci -  praktyczne wskazówki przy zakupie:

  1. Jak wysokie jest dziecko (lub jak długie są jego nogi)? Rowerki dla dzieci mają określoną specyfikację techniczną. Odległość między górną rurą a podłożem jest ważnym czynnikiem przy doborze roweru dziecięcego. Maluch powinien mieć możliwość stawania na stopach płasko na podłodze schodząc z rowerku, aby jego krocze nie spoczywało na górnej rurze roweru. Dotyczy to zarówno wygody, jak i bezpieczeństwa.
  2. Czy może dosięgnąć kierownicy? Pociecha powinna być w stanie wygodnie chwycić kierownicę bez pełnego wyprostowania rąk. Lekkie zgięcie w łokciach jest idealne.
  3. Wysokość siedziska:  rowerki dla dzieci są zaprojektowane tak, aby jeździć w pionowej pozycji. Maluch powinien być w stanie wygodnie siedzieć, natomiast nogi być lekko zgięte.

Rowerki dla dzieci + Zegarek z GPS dla dziecka – pozostań w kontakcie ze swoim maluchem

Jak wszyscy wiemy, dzieci są bardzo żwawe, ciężko usiedzieć im w jednym miejscu, a czasem trudno rodzicom za nimi nadążyć. Wielu opiekunów obawia się o bezpieczeństwo kupując rowerki dla dzieci. Jednym z gadżetów, które pomoże rodzicom, a dla najmłodszych będzie miało walory edukacyjne jest zegarek z GPS dla dziecka z lokalizatorem. Co zyskuje maluch? Przede wszystkim uczy się odczytywania godziny, orientacji w porach dnia, a także poznaje znaczenie czasu. Natomiast rodzice zyskują większy spokój, ponieważ mają stałą kontrolę nad tym, gdzie ich syn lub córka przebywa. W dedykowanej aplikacji Gdzie Jest Dziecko, którą instaluje się w telefonie komórkowym można na bieżąco sprawdzać lokalizację naszej pociechy oraz ustawić strefy bezpieczeństwa (np. przedszkole, czy dom) po opuszczeniu których otrzymuje się powiadomienie. Zegarek dziecięcy posiada także funkcję telefonu, dzięki czemu możemy być z nim w kontakcie. Rowerki dla dzieci oraz zegarek dziecięcy z GPS to zestaw idealny na wycieczkę krajoznawczą lub kolonie.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium