Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Ponad MILION bezpiecznych użytkowników aplikacji

Samodzielny senior – jak pomóc osobie starszej pozostać niezależną 

Rozwój nowoczesnych technologii, lepszy dostęp do opieki medycznej w znacznym stopniu wpływają na poprawę jakości życia starszych osób. Dzisiaj, seniorzy chętnie uprawiają sporty, tworzą własne koła zainteresowań, uczęszczają na Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy wyjeżdżają na wakacje. Należy jednak pamiętać również o osobach, które przez problemy ze zdrowiem nie mogą w pełni cieszyć się życiem. Ważne, abyśmy nie zapominali o jednym – każdy, bez względu na wiek, pragnie z jednej strony czuć się potrzeby, z drugiej zaś bardzo często chce pozostawać niezależny i samodzielny. 

Telefon dla seniora, czyli praktyczny smartwatch dla osoby starszej

Dzisiejsi seniorzy nie mają już problemu z obsługą elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego. Z łatwością korzystają z komputerów, internetu oraz smartfonów. Wybierając telefon dla seniora oczywiście należy zawrócić uwagę na to, aby był on prosty w obsłudze, miał duży monitor i widoczne przyciski. Niezależnie od tego, jak w świecie innowacyjnych rozwiązań czuje się Twoja mama, babcia, tata, czy dziadek, warto pomyśleć o narzędziach, które zagwarantują im poczucie bezpieczeństwa, a Tobie pozwolą na jeszcze lepsze sprawowanie opieki nad bliskim. Jednym z urządzeń jest smartwatch z GPS. Taki zegarek w połączeniu z dedykowaną aplikacją może przypominać o lekach, wysyłać sygnał SOS, czy mierzyć tętno. Jego najważniejszą rolą jest jednak to, że zapewnia stały kontakt ze starszą osobą. Twój bliski senior często odkłada smartfon na bok i zajęty codziennymi obowiązkami potrafi długo nie odbierać kiedy dzwonisz? W takich przypadkach smartwatch to nieoceniona pomoc.

jasny telefon dla seniora trzymany przez starszą osobę w dłoniach

Samodzielność kontrolowana osób starszych

Zegarek dzwoni i odbiera połączenia dlatego, kontakt ze starszą osobą nie będzie już utrudniony. Dzięki aplikacji Bezpieczny Senior w dowolnej chwili sprawdzisz, gdzie znajduje się Twój bliski. A ponieważ zarówno funkcja lokalizowania, jak i funkcja nasłuchu są wyjątkowo dyskretne, senior nie będzie wiedział, w którym momencie jest lokalizowany. W ten sposób nie pozbawiamy go samodzielności, jednocześnie zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa. Zawsze jednak warto:

  • bez uzasadnionego powodu zadzwonić do bliskiego i zapytać o samopoczucie,
  • upewnić się, że ma zrobione niezbędne zakupy,
  • samemu, we własnym kalendarzu zapisywać wizyty lekarskie i dyskretnie przypominać seniorowi o zbliżającej się kontroli u specjalisty,
  • zaoferować pomoc w generalnych porządkach (nie tylko od święta),
  • nauczyć seniora korzystania z internetu,
  • pamiętać o ważnych datach, takich jak urodziny, imieniny, czy rocznice.  

 aktywny senior czyli dorosły mężczyzna w niebieskiej bluzie i czarnych legginsach do kolan biegający po ścieżce w lesie

Prezent dla babci, prezent dla dziadka… czyli co podarować bliskiemu?

Książki, słodkości, bilety do kina lub spa, telefon dla seniora, czy artykuły gospodarstwa domowego, to tylko niektóre pomysły na prezent dla bliskiego. Ale smartwatch to dodatkowe poczucie spokoju dla osób, które są dla Ciebie ważne. Pamiętaj! Samodzielny senior, chociaż nie chce być w centrum uwagi, potrzebuje Twojej atencji. 

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium