JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:

Sanatorium Ciechocinek – miejsce, w którym wypocznie każdy senior

Zastanawiasz się, jak zorganizować pełen relaksu urlop dla rodziców lub dziadków? Sanatorium Ciechocinek cieszy się ogromną popularnością wśród seniorów. To miejsce, w którym Twoi bliscy znakomicie zregenerują siły, nawiążą nowe znajomości i zapomną na chwilę o codziennych zmartwieniach. Radzimy, jak pomóc ukochanym krewnym w organizacji wyjazdu do sanatorium.

Sanatorium Ciechocinek – uzdrowisko dla każdego seniora

Kto choć raz w życiu nie słyszał o osławionym Ciechocinku? Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z kompleksu obiektów uzdrowiskowych, których misja ukierunkowana jest przede wszystkim na osoby starsze. Sanatorium Ciechocinek słynie z szerokiej oferty świetnych zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych, wśród których niemal każdy senior znajdzie coś dla siebie.

Główną atrakcją Sanatorium Ciechocinek są oczywiście tężnie solankowe oraz grota solankowa, o udowodnionym pozytywnym wpływie na cały organizm. W uzdrowisku można skorzystać z różnego rodzaju masaży, specjalistycznych badań i zajęć sportowych.

Sanatorium Ciechocinek to nie tylko leczenie

W słynnym na całą Polskę uzdrowisku seniorzy mogą nie tylko podreperować swoje zdrowie. Wielu z nich wraca regularnie do Ciechocinka po to, by spotkać się z poznanymi tam przyjaciółmi. Sanatorium Ciechocinek to znakomite miejsce na pełen relaksu urlop w otoczeniu dobrych znajomych! To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych seniorów, którzy na co dzień nie otaczają się licznym towarzystwem.

Regularne wyjazdy do uzdrowiska będą zatem nie tylko sposobem na jeszcze większą troskę o zdrowie, ale i prowadzenie ciekawszego życia towarzyskiego, co ma ogromny wpływ na komfort psychiczny seniora. Kto wie, może nawiązane w Ciechocinku znajomości przerodzą się w przyjaźnie działające również poza terenem uzdrowiska?

Opieka nad osobami starszymi – jak pomóc zorganizować wyjazd?

Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie marzą o wyjeździe do Ciechocinka, możesz pomóc im w organizacji wyjazdu lub wakacji. Jest to niezwykle proste – wystarczy wejść na stronę internetową uzdrowiska i zgłosić kuracjusza na najbliższy turnus za pomocą prostego formularza. Później pozostaje jedynie oczekiwać na kontakt ze strony obsługi, która poinstruuje Cię o terminie wyjazdu i ważnych wymaganiach.

Sanatorium Ciechocinek i tężnie solankowe

Przygotowania do wyjazdu – Sanatorium Ciechocinek

  • Gdy zostanie już potwierdzony termin turnusu, czas pomóc ukochanym rodzicom lub dziadkom w przygotowaniu najważniejszych rzeczy. Warto zaangażować się w tworzenie listy potrzebnych przedmiotów. Jeśli to konieczne, zrób dla najbliższych zakupy.
  • W niektórych przypadkach obsługa Sanatorium Ciechocinek może poprosić o przywiezienie ze sobą aktualnych badań lekarskich. Przypomnij bliskim, aby przed wyjazdem odbyli niezbędne wizyty w poradniach.
  • Jeśli bliską Ci osobę czeka pierwszy w życiu wyjazd do Sanatorium Ciechocinek, może wiązać się on z lekkim stresem – zwłaszcza, gdy Twój krewny wybiera się tam samotnie. Z pewnością dodasz mu otuchy wręczając mu gadżet, który pozwoli na nieprzerwany kontakt z Tobą i dzielenie się wrażeniami w trakcie wyjazdu.

Zegarek z GPS  – opieka nad osobą starszą na odległość

Twoi dziadkowie lub rodzice będą mile zaskoczeni, jeśli przed wyjazdem do uzdrowiska Sanatorium Ciechocinek podarujesz im funkcjonalny gadżet – zegarek GPS dla seniora. Dzięki temu urządzeniu będą mogli pozostawać z Tobą w stałym kontakcie, a także czuć się bezpiecznie – nawet podczas samotnych spacerów po malowniczym Ciechocinku.

W sklepie Bezpieczna Rodzina znajdziesz dwa modele zegarków z GPS, z których ucieszy się bez wyjątku każdy senior.

  • BS.01 to zegarek z GPS dedykowany samodzielnym osobom starszym, które po prostu chcą “trzymać rękę na pulsie”. Ten elegancki smartwatch połączy się z Tobą się za pośrednictwem aplikacji Bezpieczny Senior w Twoim telefonie, dzięki czemu w dowolnym momencie sprawdzisz, gdzie znajduje się bliska Ci osoba. Zegarek pozwala ustalić tzw. strefy bezpieczeństwa (a więc np. teren ośrodka i najbliższe okolice). Gdy senior znajdzie się poza strefą, natychmiast otrzymasz o tym powiadomienie.

Dodatkowo zegarek BS.01 daje seniorowi możliwość wykonywania połączeń i sprawdzania pulsu. Ponadto, prezentuje się naprawdę modnie!

  • BS.02 to prostszy model zegarka dla seniora, który wymaga więcej opieki i uwagi. Pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń, wysyłanie błyskawicznego sygnału SOS. Tak, jak i model BS.01 pozwala na zdalne sprawdzanie lokalizacji. To świetna forma opieki nad osobą starszą nawet wtedy, gdy jest w Sanatorium Ciechocinek.

Opieka nad osobami starszymi nie tylko na wakacjach

Zegarek z funkcją lokalizacji to świetny upominek, który bliskiej osobie możesz wręczyć przy okazji wyjazdu do Sanatorium Ciechocinek. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie on zastosowania po powrocie do domu – opaska zadba o bezpieczeństwo seniora również na co dzień. Jeśli chcesz być spokojny o zdrowie rodziców lub dziadków podczas ich samodzielnych spacerów i pobytu w domu, podaruj im drobiazg, który pozwoli Ci błyskawicznie zareagować w kryzysowych sytuacjach.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium