Zadzwoń i zamów!
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
+48 91 469 60 49 Darmowa Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Jedyna na świecie APLIKACJA CHRONIĄCA CAŁĄ RODZINĘ

Technologie, które wspierają bezpieczeństwo seniorów

Seniorzy to szczególna grupa, domagająca się opieki. Troska o nich może przejawiać się chociażby poprzez wykorzystanie nowych technologii. Można na przykład zdecydować się na specjalne zegarki z lokalizacją, za pomocą których na bieżąco da się sprawdzić, gdzie przebywają seniorzy. 

Nowe technologie – smartwatche dla osób starszych 

Praktyczne smartwatche dla seniorów są przede wszystkim funkcjonalne oraz wpływają na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa u osób starszych. Nowe technologie sprawiają wobec tego, że rzeczywiście można mieć wszystko pod kontrolą i nie przejmować o osobę starszą. Co więcej, ona sama będzie czuła się bardziej komfortowo, wiedząc, że w każdej chwili może skontaktować się z najbliższymi. Specjalnie zaprojektowany zegarek z lokalizatorem GPS jest przydatny wtedy, gdy rodzice lub dziadkowie mieszkają osobno. Smartwatch sprawi, że można zawsze dowiedzieć się, czy senior czuje się dobrze oraz czy jest bezpieczny. Jest to urządzenie wyposażone w następujące funkcje: mierzenie pulsu, funkcja nasłuchu, wyznaczanie ulubionych tras. Możliwość skorzystania z dedykowanej aplikacji pozwala zawsze mieć świadomość, gdzie jest bliska osoba. I jeśli senior sam otwarty jest na nowe technologie to tym bardziej warto zainwestować dla niego w taki gadżet. A jeśli jakiś senior wątpi, to warto przedstawić mu argumenty. Na przykład, nie bez znaczenia jest to że można skorzystać z opcji przypominania o porze przyjmowania leków. Zegarki z lokalizacją gps sprawdzą się na pewno w wielu sytuacjach.

"technologie

Jaki model wybrać, czyli przegląd smartwatchy dla seniorów

Nowe technologie, które reprezentowane są między innymi przez smartwatche dla seniorów mogą znacząco ułatwić codzienność osób starszych. Model BS.01 pozwala chociażby zlokalizować starszą osobę na przestrzeni całej doby. Jest także wyposażony w głośny dzwonek, co oznacza, że senior zawsze usłyszy, gdy ktoś będzie chciał się z nim skontaktować. Dostępna jest także innowacyjnie zaprojektowana opaska BS.02, odbierająca połączenia od 10 wpisanych numerów. Umożliwia ona też zlokalizowanie osoby starszej oraz umożliwia wysyłanie powiadomień SOS, gdy senior czuje się z jakiegoś powodu zagrożony. Opaska i model smartwatcha BS.01 warto wobec tego podarować seniorom. Warto sprawdzać aplikacje, zwłaszcza, że Bezpieczny Senior działa na wszystkich urządzeniach mobilnych bez przeszkód. W dziale akcesoria można znaleźć gadżety ochronne, sprawiają, że codzienne korzystanie ze smartwatcha nie sprawi żadnych problemów. Od razu można też dopasować pakiety odpowiednie dla seniorów. Wszystkie nowe technologie sprawdzą się, gdy senior odczuje tylko zagrożenie bezpieczeństwa i pomogą mu jak najszybciej skontaktować się z bliskimi. Warto wybierać gadżety, bezpośrednio przekładające się na zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym. Szczególnie, gdy bliska osoba ma już problemy zdrowotne. Jedno jest pewne: należy zrobić wszystko, aby osoby starsze czuły się zawsze komfortowo. Zwłaszcza, że aktualnie można to zrobić na wiele sposobów.

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium