JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:
Kategorie
Gdzie Jest Dziecko!
[product id="99" slider="false"]
Telefon dla dziecka - czy to bezpieczne?

Telefon dla dziecka - czy to bezpieczne?

W jakim wieku podarujesz swojej córce lub synowi pierwszy telefon zależy od Ciebie. Wiek nie jest tak ważny, jak poziom dojrzałości dziecka, zdolność do przestrzegania ustalonych zasad w domu i szkole oraz jego odpowiedzialność. Telefon dla dziecka i jego zakup jest bardzo osobistą i indywidualną decyzją, ale wiele dzieci zaczyna o nie prosić już w szkole podstawowej. Presja pod jaką są nasze pociechy, ze strony rówieśników, sprawia, że trudniej jest rodzicom, którzy chcą opóźnić to, co nieuniknione, i pozostać przy swoich przekonaniach.

Telefon dla dziecka – zagrożenia

W przypadku dzieci, podobnie jak w przypadku dorosłych, urządzenia te wiążą się z pewnym ryzykiem, którego nie można uniknąć, jeśli nie ma się pewnej kontroli. Telefon dla dziecka bawi dostarczając rozrywki ale wiąże się również z kilkoma zagrożeniami. Dzieci pozostawione bez kontroli mogą spędzać godziny na surfowaniu po Internecie, oglądaniu filmów na YouTube i graniu w gry. Narażone są one również na przeglądanie treści dla dorosłych i inne nieodpowiednie strony. Częstym problemem jest uszkodzenie lub nawet zgubienie smartfona przez nasze pociechy. Telefon dla dziecka, jest potężnym narzędziem technologicznym do komunikacji – za jego pomocą mogą tworzyć teksty, obrazy i filmy, które później szeroko rozpowszechniają i natychmiast przesyłają do mediów społecznościowych. Dlatego rodzice naprawdę muszą zastanowić się, czy ich dzieci są gotowe do korzystania z telefonów w sposób odpowiedzialny i pełen szacunku do innych ludzi. Jeśli uważasz, że twoje pociechy nie są jeszcze gotowe na rozsądne korzystanie ze smartfona, być może trzeba powiedzieć: „Nie, jeszcze nie”.

Telefon dla dziecka dziewczynki patrzącej w ekran smartfona

Jak rozpoznać, czy dziecko jest gotowe na posiadanie smartfona?

Od cyberprzemocy po nieodpowiednie treści internetowe, możliwość kontaktowania się z nieznajomymi – wszystko to przychodzi na myśl, gdy zaczynamy zastanawiać się nad zagrożeniami, jakie czyhają na wrażliwe dzieci korzystające z telefonu komórkowego. I prawdę mówiąc, te niebezpieczeństwa istnieją. Nie można uniknąć faktu, że ryzykujesz, kupując telefon dla dziecka. Dlatego powinieneś odpowiedzieć na kilka pytań, które pomogą podjąć Ci świadomą decyzję:

  • Czy Twoje dzieci czują, że powinny powiadomić Cię, kiedy wychodzą z domu? Czy wracają o ustalonej porze?
  • Czy Twoje dzieci często gubią rzeczy, takie jak plecaki lub przybory szkolne? Jeśli tak, spodziewaj się, że mogą też stracić (drogi!) telefon.
  • Czy twoje dzieci muszą być z Tobą w kontakcie ze względów bezpieczeństwa?
  • Czy ułatwiony kontakt ze znajomymi przyniesie im korzyści społeczne?
  • Czy uważasz, że będą oni odpowiedzialnie korzystać z telefonów komórkowych - na przykład nie wysyłając SMS-ów podczas lekcji?
  • Czy będą przestrzegać limitów minut i pobierania aplikacji, które ustalicie?
  • Czy telefon dla dziecka będzie również wykorzystywany do robienia zdjęcia, oglądania wideo i mediów społecznościowych odpowiedzialnie i nie będą nękać innych?

Zegarek telefon dla dzieci jako alternatywa smartfona

W momencie dorastania córka czy syn prawdopodobnie poproszą o własny telefon dla dziecka, a Ty będziesz chciał pozostać z nimi w kontakcie, gdy zaczną szkołę lub spędzają więcej czasu poza domem. Wtedy zapewne będziesz musiał im ulec. Jednak, jeśli uważasz, że są na to jeszcze za młode warto rozważyć zakup smartwatcha, czyli zegarka posiadającego w sobie niektóre możliwości telefonu. Dzięki temu zyskujesz duży spokój, ponieważ możesz skontaktować się z dzieckiem, gdziekolwiek się znajduje. Funkcja SOS zainstalowana w tym urządzeniu pozwala Twojej pociesze wysłać powiadomienie w przypadku zagrożenia. Obawy o spóźniające się dziecko, brak kontaktu z nim, wykrzykiwanie jego imienia na ulicy, gdy zniknie Ci z oczu – nigdy więcej. Zegarek telefon dla dziecka ma wbudowany lokalizator GPS więc w każdej chwili możesz sprawić, gdzie aktualnie przebywa Twoja pociecha. W dedykowanej aplikacji, którą instalujesz na swoim smartfonie, możesz ustawić strefy bezpieczeństwa – np. szkoła, czy dom – po opuszczeniu ich przez dziecko otrzymasz powiadomienie. Ponadto, gdy nie będziesz mógł się z nim skontaktować możesz skorzystać z funkcji nasłuchu otoczenia. Boisz się, że Twoja pociecha nie będzie chciała nosić smartwatcha? Modele dostępne w sklepie Bezpieczna Rodzina charakteryzują się designem dostosowanym do wieku dziecka. Z pewnością również dla niego będzie to świetny gadżet.

Zegarek telefon dla dziecka sprawi, że będziesz spokojniejszy o bezpieczeństwo pociechy

Dla Ciebie jako rodzica ochrona twojego dziecka ma ogromne znaczenie. Ale świat technologii zmienia się szybko, nie wspominając już o tym, jak dynamicznie zmieniają się trendy u nastolatków. Jesteśmy wokół bombardowani ogólnymi komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa, które mają pomóc chronić dziecko i jego telefon, ale to po prostu za mało. Większość rodziców pamięta dni przed smartfonami i chociaż chcielibyśmy myśleć, że jesteśmy na bieżąco z nowinkami technologicznymi, nasze dzieci mogą być w tym lepsze. Dlatego smartwatch telefon dla dziecka będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy jeszcze kupować telefonu. Dzisiejsze pokolenie dorastało z Internetem, smartfonem, aplikacjami i dla nich wszystkie te rzeczy są po prostu drugą naturą.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium