JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:
Zaufali nam:
Kategorie
Gdzie Jest Dziecko!
[product id="99" slider="false"]
Wakacje – co robić z dzieckiem podczas urlopu

Wakacje – co robić z dzieckiem podczas urlopu

Latem, rodzice starają się organizować różnego rodzaju atrakcje dla swoich pociech. Wyjazdy na obozy, kolonie, odwiedziny u krewnych, czy zapis na dodatkowe zajęcia związane z zainteresowaniami. Bez względu na to, czy Twoje dzieci mają mocno zaplanowany czas, czy pozwalasz im na całkowitą swobodę, wakacje są dla nich idealnym czasem, aby wyzwolić kreatywność. Letnia przerwa to dobry moment na to, żeby obserwować i wzmacniać ich zainteresowania, odkrywać nowe pasje i eksperymentować. Jak spędzić urlop z dzieckiem tak, żeby maluch się nie nudził? Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

Aktywne wakacje – ruch to zdrowie!

Zajęcia sportowe lub przebywanie na świeżym powietrzu są idealne dla nie tylko dla samych dzieci, ale także dla całych rodzin. Pomagają wszystkim zamienić zwykłe wakacje w niezapomniane lato z przygodami. Dlaczego plan na aktywny wypoczynek może być ciekawy? 

  • Odkrywanie otoczenia – przebywanie na zewnątrz, na łonie natury jest ważne dla wszystkich dzieci. Świeże powietrze, ćwiczenia i obserwacja świata przyrody mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i wzmacnianie relacji rodzinnych. Sprawdź, co Twoje dzieci mogą zwiedzić w okolicy wokół domu. Może w pobliżu znajduje się park krajobrazowy, gdzie będą mogły odkryć nowe gatunki drzew? A może będą mogły zobaczyć średniowieczny zamek i nauczą się historii w praktyce?
  • Udział w zawodach sportowych – ruch to zdrowie, dlatego warto zachęcać nasze pociechy do gry w piłkę, jazdy na rowerze, czy udziału w zawodach pływackich. Dzięki temu wakacje będą ciekawsze!

Wakacje z dzieckiem wspólne gotowanie, czyli widok z góry na dziecko, starszą kobietę i kobietę w średnim wieku, które przy rozłożonych jajkach, wałkują ciasto na blacie i przesiewają mąkę

Urlop z dzieckiem – pobudź jego ciekawość świata

Wakacje to dobry czas na nadrobienie zaległości książkowych. Czytanie rozwija wyobraźnię i pozwala na odkrycie dotąd nieznanych światów. Jakie są inne pomysły na rozbudzenie ciekawości Twojej pociechy?

  • Odwiedźcie pobliską bibliotekę – większość lokalnych wypożyczalni ma letnie programy czytania. Organizują także specjalne zajęcia rękodzieła, pokazy lalek, kluby dla nastolatków i inne atrakcje specjalnie na wakacje. Sprawdź harmonogram i zabierz swoje dziecko do biblioteki.
  • Obserwowanie gwiazd – wakacje to idealny czas na wpatrywanie się w nocne niebo. Latem nie jest zbyt zimno, a rodzinne tulenie się na kocu i patrzenie w gwiazdy to przyjemny sposób na wspólną naukę. Warto wcześniej z wyprzedzeniem przeczytać informację o kilku konstelacjach i lokalizacji planet, tak aby móc przekazać tę wiedzę dziecku i zainteresować je do dalszego, samodzielnego zdobywania wiedzy.
  • Przewidywanie pogody – pomóż swojemu dziecku zbudować małą stację pogodową i wspólnie mierzcie opady deszczu, kierunek wiatru i temperaturę. Sporządzajcie codzienne i godzinowe wykresy, aby zobaczyć, jak zmienia się pogoda w Waszej okolicy. Zachęć swoją pociechę do porównywania notatek z kuzynem, który mieszka w innym mieście.

Pobudź wyobraźnię swojego dziecka!

Co jeszcze robić z najmłodszymi podczas urlopu? Wspólnie spędzony czas to dbałość o bezpieczeństwo dzieci!

  • Budowanie konstrukcji z klocków – urlop z dzieckiem możesz wykorzystać na tworzenie projektów budowlanych z klocków. Jeśli zabraknie im pomysłów, rzuć im wyzwanie, aby zbudowały statek kosmiczny, roślinę lub robota.
  • Wspólne gotowanie – wakacje to dobry czas na sprawdzenie sił, nawet już małych dzieci, w gotowaniu lub pieczeniu. Niech pomagają mierzyć składniki i mieszać. Starszaki mogą gotować na kuchence lub korzystać z piekarnika. Wspólne pichcenie i przyrządzanie rodzinnego obiadu jest bardzo inspirującym doświadczeniem dla dzieci w każdym wieku. Im więcej nauczą się robić, tym częściej będą chciały pomagać.
  • Eksperymenty naukowe – toczcie zabawkowe samochody po pochyłości. Wymieszajcie ocet i sodę. Zbadajcie skały. Wiele niezwykłych rzeczy jest do odkrycia. Bawcie się dobrze!

Urlop z dzieckiem – zajęcia nie tylko na wakacje

Oczywiście, jest wiele innych możliwości, które będą dobrym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, nie tylko latem. Gry planszowe są świetną aktywnością dobrą na każdą porę roku. Zwłaszcza, gdy masz więcej niż jedno dziecko lub dodatkowo opiekujesz się dziećmi bliskich przyjaciół, zachęć ich do wspólnego grania w gry planszowe. Nasze pociechy często wymyślają własny zestaw reguł i mają więcej cierpliwości, gdy trzeba powtarzać rundy tej samej rozgrywki. Urlop z dzieckiem to także świetny moment na zapoznanie syna lub córki z filmowymi klasykami, takimi jak Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni, czy Powrót do przyszłości. 

Dwie kilkuletnie dziewczynki siedzące na łóżku przy dużej walizce, uśmiechają się do swojej mamy w ciemnych włosach, która trzyma w rękach pluszowego misia oraz mężczyzna siedzący na łóżku, z uśmiechem przyglądający się całej sytuacji

Intensywne wakacje – jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci

Lato to czas beztroskiej zabawy, kiedy najmłodsi najwięcej czasu spędzają poza domem. Wielu rodziców zastanawia się jak zaplanować urlop z dzieckiem, ale też jak zadbać o jego bezpieczeństwo, gdy znika nam z oczu. Rozwiązaniem tego problemu będzie smartwatch z lokalizatorem GPS, który dodatkowo pełni funkcję telefonu. Dzięki takiemu urządzeniu będziemy mogli na bieżąco sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa nasza pociecha. W sytuacji zagrożenia może ono wysłać sygnał SOS, który otrzymasz w ciągu zaledwie kilku sekund na swój telefon. Urządzenie będzie również dla nich wspaniałym gadżetem, dzięki czemu nie będą chciały zdejmować go z ręki. Dobierz odpowiedni model dopasowany do potrzeb Twoich pociech – wodoodporny zegarek z GPS GJD.06,  smartwatch GPS dla dziecka GJD.10 lub wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka GJD.11. Pamiętaj – bezpieczeństwo dzieci to priorytet podczas wakacji.

Aplikacja, która pozwala na jeszcze lepszą kontrolę

Dedykowana aplikacja Bezpieczna Rodzina daje Ci szereg przydatnych możliwości i pomaga zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Z całą pewnością wspomogą one dokładniejszą kontrolę rodzicielską. W swoim telefonie, rodzic wyznaczy strefy bezpieczeństwa, sprawdzi historię lokalizacji, czy uruchomi dyskretną funkcję nasłuchu. Smartwatche to doskonałe urządzenie określające położenie dziecka. Ponieważ wykorzystujemy takie źródła lokalizacji jak GPS, GSM, Wi-Fi i BTS, masz pewność, że zawsze będziesz w stanie sprawdzić dokładne miejsce pobytu Twojej pociechy. Chcesz, by wakacje Twojego dziecka były w pełni bezpieczne? Wybierz urządzenia i usługi od Bezpiecznej Rodziny!

 [product id="258, 99, 224" limit="3" slider="true"]

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium