Chcesz złożyć zamówienie telefonicznie? Zadzwoń!
+48 91 469 60 49
Pon. - Pt. 9:00 - 17:00
Darmowa
Dostawa
do kasy suma: 0,00 zł
Ponad MILION bezpiecznych użytkowników aplikacji
JEDYNA taka usługa w Polsce
Zaufali nam:

Współrzędne GPS – do czego się przydają?

Każdy, kto chociaż trochę zna się na technologiach na pewno wie, czym są współrzędne GPS. Global Positioning System to system nawigacji satelitarnej, który swoim zasięgiem obejmuje całą Ziemię. Głównym celem tego systemu jest dostarczanie użytkownikom wiadomości na temat ich położenia, a także lokalizacji w terenie. 

Współrzędne GPS – wykorzystanie na co dzień

Współrzędne GPS są wobec tego wykorzystywane na co dzień. GPS został stworzony w Departamencie Ochrony Stanów Zjednoczonych. Początkowo miał służyć celom wyłącznie militarnym. Liczyły się takie punkty jak: nawigacja satelitarna, aktualizacja map, zlokalizowanie żołnierzy, zniszczenie strategicznych celów przyjaciela, wystosowanie pocisków samonaprowadzających, pomoc w przeprowadzanych akcjach ratowniczych. Aktualnie współrzędne gps, znane są powszechnie z cywilnego zastosowania, w branżach takich jak: archeologia, budownictwo, geodezja, geologia, górnictwo, infrastruktura techniczna, kartografia, kolejnictwo, meteorologia, ochrona środowiska, służby ratownicze i porządkowe, rekreacja, transport drogowy, transport lotniczy, żegluga, a także ochrona mienia. W tej ostatniej dziedzinie ludzie coraz bardziej doceniają wszechstronne zastosowania przesyłania danych, przekładających się na pozyskiwanie informacji na temat tego, czy ich dom lub firma są odpowiednio zabezpieczone. 

Współrzędne gps w aplikacji na smartfonie

Współrzędne GPS – nawigacja na telefon

Współrzędne GPS jako nawigacja na telefon są coraz częściej doceniane i coraz więcej pojawia się nowych gadżetów, które realizują zadania z tego zakresu. Istotą działania GPS jest to, że zostaje wyznaczony dokładny pomiar czasu wraz z odczytem położenia satelitów na orbicie. Każda orbita posiada zegar atomowy, przesyłający sygnał na dwóch częstotliwościach nośnych. To pozwala na pomiar odległości pomiędzy satelitami a odbiornikiem za pomocą techniki kodowej i fazowej. Do precyzyjnego określenia lokalizacji niezbędny jest jednoczesny odbiór sygnału z minimum czterech satelitów. Wówczas współrzędne gps zostają przetransmitowane do depeszy nawigacyjnej. 

Współrzędne GPS – jakie urządzenia je odbierają?

Na użytek domowy na pewno bardzo dobrze sprawdzi się mini lokalizator GPS przeznaczony do ochrony mienia lub osób. Na przykład, można się zaopatrzyć w zestaw Smart Home Security kiedy ktoś chce zabezpieczyć maksymalnie swój dom. Poszczególne elementy, które wchodzą w skład takiego zestawu będą odpowiadały za zachowanie bezpieczeństwa w domu. Można także zdecydować się na zakup kamery zewnętrznej, BD.04, działającej nawet w trudnych warunkach pogodowych. Można dzięki niej na bieżąco sprawdzać, co dzieje się na terenie przydomowym. Dobrym zakupem jest lokalizator rodziny. Model GJD.04 posiada bowiem tak użyteczne funkcje jak: przycisk SOS, historia lokalizacji, czy nasłuch otoczenia. Współrzędne GPS przydają się więc w wielu sytuacjach. Działają one poprzez niezawodne aplikacje, jakie są proste w obsłudze. Wystarczy więc tylko dobrać pakiety, dzięki jakim urządzenia będą dobrze działały. Podobnie, warto też kupować gadżety sprawdzające się w obszarze takim jak firma aby chronić za pomocą współrzędnych miejsce pracy. 

Współrzędne gps na smartfonie i mapie

Współrzędne GPS, a bezpieczeństwo

Wykorzystując możliwości, które dają nam nowoczesne technologie, takie jak współrzędne GPS, możliwość szybkiego nagrywania i przesyłania filmów, czy opcja przeprowadzenia rozmowy telefonicznej za pomocą smartwatcha, możemy coraz lepiej troszczyć się o bliskie nam osoby. Ogromnym atutem tego typu rozwiązań jest szybkość i precyzyjność – z dowolnego miejsca na świecie jesteśmy w stanie sprawdzić, co dzieje się z naszym dzieckiem, rodzicami, dziadkami, czy cennymi rzeczami, nie wykonując żadnych skomplikowanych działań. Po prostu musimy sięgnąć po telefon.

Jak dobrze wykorzystać funkcje lokalizacyjne i współrzędne GPS do ochrony Bliskich?

Wybierając nadajnik GPS, smartwatch dla dziecka lub seniora, czy też opaskę dla osoby starszej oraz dedykowaną aplikację od Bezpiecznej Rodziny, współrzędne GPS, czyli dokładną lokalizację swoich bliskich lub cennych przedmiotów, na których ochronie Ci zależy, sprawdzisz szybko i wygodnie na swoim smartfonie. Dotarcie do potrzebującego pomocy dziecka, czy rodzica nie będzie już stanowić żadnego problemu. Jeżeli zgubisz bagaż, teczkę z dokumentami, czy laptopem, w której wcześniej umieścisz nadajnik, odnalezienie jej nie będzie graniczyło z cudem – szybko dowiesz się, gdzie znajdują się Twoje rzeczy.

Aplikacja Bezpieczna Rodzina z lokalizacją GPS

Czy warto śledzić swoich Bliskich?

Śledzenie każdego kroku bliskiego, może wywoływać niezadowolenie, bunt i ogólną niechęć, dlatego trzeba to robić w dyskretny sposób w momentach, kiedy faktycznie jest to wymagane. Ostatnio coraz częściej media podają informacje o zaginionych dzieciach, czy osobach starszych z demencją, które nie są w stanie samodzielnie wrócić do miejsca zamieszkania. Mając współrzędne GPS, czyli precyzyjną lokalizację o tym, gdzie znajduje się nasz bliski, jesteśmy w stanie szybko udzielić mu wsparcia, powiadomić odpowiednie służby i pomóc w bezpiecznym powrocie do domu. Jeżeli nie wiesz, dlaczego Twoja pociecha po zajęciach długo nie wraca, a robi się ciemno i odchodzisz od zmysłów – współrzędne GPS z dokładnie określonym miejscem pobytu dziecka pozwolą Ci ustalić, czy nie dzieje się nic niepokojącego. 

Współrzędne GPS w systemach Android i iOS

Czy wiesz, jak w swoim telefonie sprawdzić współrzędne GPS? Zarówno w smartfonach z Androidem, jak i tych z systemem iOS jest to wyjątkowo proste. Jeżeli korzystasz z urządzenia z Androidem, otwórz Mapy Google. Następnie wybierz miejsce, którego współrzędne GPS chcesz określić. Naciśnij na wybrany obszar i przytrzymaj na nim palec do momentu pojawienia się na mapie czerwonej pinezki. U góry, w polu wyszukiwania pojawią się współrzędne geograficzne. Jeżeli chcesz sprawdzić współrzędne GPS na telefonie z systemem iOS, zrobisz to uruchamiając wbudowaną aplikację „Kompas”. Pamiętaj, że musisz mieć włączone usługi lokalizacji w Twoim urządzeniu. 

Komentarze do wpisu (0)
Zostaw komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium